Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania 2019
Autor Wiadomość
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-11-24, 22:55   

Kiedy czytałem waszą relację, dopiero głaskałem się z tematem. W zasadzie nie było planu. Była chęć lepszego poznania Bałkanów jako alternatywę dla Chorwacji. Przepiękna trasa. Skusili się również inni. Równie miło wspominają jak my. Tak. Ja również pojechałbym już dziś. Gdyby czas i okoliczności były nieco łaskawsze. Szczerze pisząc, jeśli nie znajdę koncepcji na przyszły sezon, zmodyfikuję trasę dojazdową do Albańskiego wybrzeża i dalej do Grecji. Czuję, że można tam było zostać dłużej. Żona sugeruje aby do Grecji jechać prze Rumunię i Bułgarię. Ja uważam, że może to być rozczarowujące. Może więc tylko tranzytem. Bliżej sezonu wszystko się wyklaruje. Pozdrawiam serdecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
GruMar 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Master Possl
Nazwa załogi: MaJaWa
Dołączył: 09 Maj 2019
Piwa: 7/1
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2019-11-30, 21:20   

spanian napisał/a:
Kiedy czytałem waszą relację, dopiero głaskałem się z tematem. W zasadzie nie było planu. Była chęć lepszego poznania Bałkanów jako alternatywę dla Chorwacji. Przepiękna trasa. Skusili się również inni. Równie miło wspominają jak my. Tak. Ja również pojechałbym już dziś. Gdyby czas i okoliczności były nieco łaskawsze. Szczerze pisząc, jeśli nie znajdę koncepcji na przyszły sezon, zmodyfikuję trasę dojazdową do Albańskiego wybrzeża i dalej do Grecji. Czuję, że można tam było zostać dłużej. Żona sugeruje aby do Grecji jechać prze Rumunię i Bułgarię. Ja uważam, że może to być rozczarowujące. Może więc tylko tranzytem. Bliżej sezonu wszystko się wyklaruje. Pozdrawiam serdecznie.

Witam
Myslę że Obejrzałem ze cała relacje wsztstkie filmy (12) jestem pelen podziwu za wielki Profesjonalizm włożony trud i poswiecony czas z relacji wyprawy
Stawiam obowiazkowo piwko ale jestem przekonany ze to za mało
Dziekuje
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-01, 22:17   

Dziękuję. Każdy taki wpis utwierdza mnie w przekonaniu, że było warto i że ktoś w tym wszystkim znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiamy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-17, 09:58   

https://youtu.be/zK47XeZ9hBE
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-17, 17:42   

https://youtu.be/st3mee8mc4A
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-12-17, 20:15   

Z zapory Martinje to troszkę przegiąłeś taki "narcyz"wyszedł z Ciebie :-P

tylko 2 minuty oglądania Ciebie na dachu :(

W innych dłuższych ujęciach nie rzucasz się tak w oczy inni dominują stojac na ziemi :lol: :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-17, 22:50   

Mam identyczne odczucia ale wszystko tutaj ma swoją przyczynę. W tamtym miejscu nie było łatwo o posłuch drona. Wogóle w tym kanionie było ciężko. Łapał 7,8 satelit gdy tymczasem do wzajemnego zaufania trzeba kilkanaście. Z boku kampera były ciężkie kilogramy żelastwa, które zakłucają działanie kompasu. Ogólnie ciężki teren. Musiałem tam wyjść na kampera, który ma konstrukcje aluminiowo drewnianą, pokazało się 14 satelit i miałem lepszą orientację w terenie. Chciałem dronem polecieć w kanion aby nagrać go z dalszej perspektywy. Wiał jednak bardzo silny wiatr. Tego nie widać bo kamera w dronie ma gimbal stabilizujący pracę kamery. Najbardziej jest to widoczne, kiedy dron przelatuje powoli nad moją głową. Bałem się. Wszystko miało tutaj swoją przyczynę. Mam świadomość niekorzystnego odbioru. Ale był to piękny widok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-17, 22:54   

Tutaj też żałuję, że nie oddaliłem się od mostu. https://youtu.be/MHoH-Rn_BI0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-17, 23:15   

Poza tym przyglądnijcie się dokładnie miejscom gdzie postawiłem kampera. To właściwie jedyne możliwe do zatrzymania. 300 metrów przed mostem na Pivie i jedyne przy zaporze. Po chwili i tak włączyła się syrena, a Czarnogórzec przez megafon prosił o odjazd. Można też zatrzymać się kilometr za mostem ale tam niewiele widać. My wróciliśmy się i na filmie widać że stoję przodem w kierunku z którego jechaliśmy od granicy z BiH.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edward 
zaawansowany


Twój sprzęt: C-line SUPERIOR z gwiazdką
Nazwa załogi: EDIR
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2009
Piwa: 23/6
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2019-12-17, 23:17   

Witaj Spanian,teraz Bim pewnie zarzuci Ci że wylazłeś na most.Pięknie pokazujesz Albanię.bardzo pozdrawiam i proszę o jeszcze.
_________________
Najważniejsza jest dla mnie przyszłość, bo to tam zamierzam spędzić resztę mojego życia... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-17, 23:37   

Ogólnie przywiozłem z tej wyprawy bardzo dużo materiału filmowego bo mieliśmy 3 kamery i drona. Po tych 12 odcinkach obrazujących w skrócie wyprawę, pomyślałem, że warto wykorzystać materiał bez przyspieszania i większych cięć czego wymaga krótsza relacja. Stąd filmy tematyczne, punktowe, pokazujące tylko miejscówki, które zapadły nam w pamięć. Do tego relaksucjąca, przyjemna muzyka, która zrekompensuje dłuższe ujęcia. W sugestii Bima była pewna szczera serdeczność bo towarzyszył nam podczas całej wyprawy i jak dobrze pamiętam to chyba on wypchnął mnie na Lefkadę, kiedy brakowało nam koncepcji na Grecję. Jest jeszcze kilka miejsc o których planuję zrobić kilkuminutowe filmy. Zbliżają się wolne dni i będzie na to czas. Pozdrawiam serdecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2019-12-18, 06:43   

:kwiatki: :pifko a my :kawka: i oglądanie :spoko Też były plany na ten rok i są na przyszły ale emeryturka to nie wszystko .Musi jeszcze być zdrowie :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-12-18, 12:55   

Ten post powyżej nie był spowodowany jakąś próbą wytykania.
Napisany zaraz po oglądnięciu go .

Takie moje pierwsze odczucie :ok

Nie miałem pojęcia o warunkach jakie potrzebne są do sterowania dronem :kwiatki:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2019-12-18, 14:20   

Jest tych warunków bardzo wiele. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że wróci z nami z tej wyprawy. Nawet wzmożona aktywność powierzchni słońca może spowodować, że przestanie słuchać. Są na szczęście aplikacje pokazujące współczynnik KP i sami wtedy decydujemy czy podejmujemy ryzyko i startujemy czy nie. Ciekawie było kiedy jechaliśmy przez przełęcz Llogara i puściłem go za kamperem. Żona prowadziła a ja sterowałem. Okazało się, że w ustawieniach miałem powrót do miejsca startu po pokonaniu dystansu jednego kilometra. Dron zatrzymuje się w miejscu, czeka chwilę i wraca. Zatrzymałem kampera i biegłem po niego z jęzorem na brodzie. Nie pokazuję tych akcji bo to i kompromitujące i niebezpieczne. Cieszę się, że z nami wrócił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2019-12-18, 15:54   

spanian napisał/a:
W tamtym miejscu nie było łatwo o posłuch drona. Wogóle w tym kanionie było ciężko.

Też zastanawiałem się dlaczego nie oddaliłeś się dronem albo nie zjechałeś niżej :-/ ..teraz rozumiem.Powiedz jaki to model drona ? czy nie powinien mieć śledzenia obiektu ? nie drałowałbyś z powrotem :ok
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***