Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Puste Baterie
Autor Wiadomość
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-01-08, 22:39   

strasznie dużo pobiera to radio w stanie spoczynku :shock:
też mam podpięte pod aku zabudowy i też mam zrobiony wyłącznik odcinający ;)

mam tą samą zabudowę , zrobiłem zestawienie poboru prądu przez poszczególne urządzenia, może Ci się do czegoś przyda :

pobór ciągły - 0,05 A
LED markiza - 2,5 A
LED przed drzwiami - 0,2 A
LED spoty przy wejściu - 0,8 A
LED spoty przy stole - 0,9 A
LED przód listwy - 1,6 A
LED kuchnia spoty - 0,5 A
LED kuchnia listwy - 0,9 A
LED sypialnia spot - 0,15 A
LED sypialnia listwa - 1,6 A
LED łazienka spoty - 0,4 A
LED kabina prysznicowa - 0,4 A
TV - 1,5 A
wzmacniacz anteny TV - 0,03 A
lodówka (gaz) - 0,1 A
router WiFi LTE - 0,1 A
ładowanie telefonu - 0,2 A
ładowanie laptopa (ładowarka 12v) - 0,8 A
ładowanie laptopa + praca - 1,5 - 3 A (w zależności od obciążenia procesora)
radio (stacja multimedialna Android) - 0,7 - 3 A ( w zależności jak głośno)
TRUMA GAZ tryb EKO - 0,7 - 1,5 A ( w zależności od obrotów wentylatora 0,7 A - pobór ciągły po osiągnięciu zadanej temperatury )
TRUMA GAZ tryb HIGH - 0,9 - 2 A
TRUMA GAZ tryb BOOST - 1,5 - 3 A
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAZUREK 
stary wyga
gitarzysta-chałturnik, wędkarz


Twój sprzęt: CARTHAGO T 40 CHIC 2,8 JTD
Nazwa załogi: LECH i GRAŻYNA
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2007
Piwa: 18/146
Skąd: Radom
Wysłany: 2020-01-08, 22:43   

Miałem dokładnie taki sam problem, wymieniłem 2 akumulatory zanim go zlokalizowałem i założyłem mikrowyłącznik. Problem zniknął - Aku rozruchowy trzyma.
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-01-09, 12:07   

Suzu 1,7 pobierało wyłączone na panelu dotykowym a po zamontowaniu wyłącznika dopiero sprawdzę ale to będą śladowe ilości gdyż tylko podtrzymanie pamięci będzie pobierać .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-01-09, 12:17   

Socale próbuję wysłać PW ale coś mi nie wychodzi a kto wie czy nie napisałem i wysłałem jej 4 razy jak tak to sorki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-01-09, 17:06   

Suzu może wiesz z jaką mocą ładują się baterie po podłączeniu do sieci ,dokładnie zastanawiam się ile amper na godzinę. A dodatkowo może potrafisz powiedzieć skoro solary mają 300 watt i o ile jest słońce to w 10 godzin ile ampero godzin wpompują w baterie. Gdzie serwisujesz swoje autko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 120/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2020-01-09, 17:11   

jak jest słońce to 300W powinno napompować 100Ah akumulator do pełna,
bez najmniejszego problemu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-01-09, 19:36   

Antoś napisał/a:
Suzu może wiesz z jaką mocą ładują się baterie po podłączeniu do sieci ,dokładnie zastanawiam się ile amper na godzinę. A dodatkowo może potrafisz powiedzieć skoro solary mają 300 watt i o ile jest słońce to w 10 godzin ile ampero godzin wpompują w baterie. Gdzie serwisujesz swoje autko.


ciężko odpowiedzieć na twoje pytania ponieważ nie wiemy jaki masz energoblok , jaki sterownik do solarów itd.

Przykładowo ja mam aku AGM 2 x 95 Ah (jeden rozruchowy drugi do zabudowy) energoblok EBL 102 który wg danych producenta daje maksymalny prąd ładowania dla aku zabudowy 18 A a dla aku rozruchowego 6 A . Energoblok ładuje aku w trzech cyklach ładowanie główne , ładowanie pełne i na końcu ładowanie podtrzymujące (długość cykli, napięcie i natężenie zależne jest od tego w którym cyklu ładowania obecnie się znajduje oraz uzależnione są od rodzaju aku, odpowiedni typ aku wybierasz przy pomocy przełącznika na przednim panelu energobloku).
Realnego natężenia prądu jakie daje energoblok nie mierzyłem bo nie miałem takiej potrzeby , sądząc po zabezpieczeniach i grubości przewodów myślę że może być to kilkanaście amper.

Solarów nie posiadam , ale jak chcesz wiedzieć w przybliżeniu jaka będzie wydajność to po prostu musisz zmierzyć ile realnie daje A Twoja instalacja podczas ładowania chyba że masz sterownik z wyświetlaczem LCD to powinny być tam informacje jakie jest natężenie prądu ładowania.

z praktyki mogę powiedzieć że jak po dwóch dniach postoju bez prądu przy minusowej temperaturze wieczorem podpiąłem się pod 220v to rano po odpięciu zasilania miałem "full"
ale pomiarów żadnych nie robiłem , opieram się jedynie wskazaniach fabrycznego wskaźnika ;)

co do serwisu to jeszcze nie wiem bo pierwsze przeglądy przedemną , na razie tylko zmieniony olej po "dotarciu" w niezależnym warsztacie ale przegląd zabudowy będę robił pewnie w Kutnie lub w Krakowie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Antoś 
trochę już popisał

Dołączył: 01 Sty 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2020-01-09, 21:15   

Zawsze można na was liczyć panowie dzięki. Energoblok EBL 119. ładowanie z sieci 18 A i dzień na słońcu to około 100 A dodatkowo gdy jestem na łące w 100 % to mi wystarczy , dalsze zagłębianie się w elektrykę i jej parametry to za wiele tego moja głowa nie ogarnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***