Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Słowacja Stary Smokowiec
Autor Wiadomość
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2020-01-13, 19:16   Słowacja Stary Smokowiec

Czesc, był ktos tam kamperkiem?
Chcemy na sanki podjechac :)
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bodzio71 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: rols roys 2019r
Nazwa załogi: Bodźki
Dołączył: 30 Lis 2017
Piwa: 1/2
Skąd: New Jersey
Wysłany: 2020-02-11, 20:56   

Byłem kamperem. wszędzie zakazy zatrzymywania się . Pomimo to zatrzymałem się na 2 min aby kupić napój , i zaraz podjechała suka i gad który wysiadł zażądał albo 50 euro mandat albo 10 euro w dowód rejestracyjny. i tym sposobem cola kosztowała mnie 12 euro. nie polecam!!!!
_________________
Bodzio i Aga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
niebieski-n2 
trochę już popisał

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Lut 2017
Piwa: 2/13
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2020-02-11, 21:27   

Musisz się doszkolić.
Gad to klawisz, czyli funkcjonariusz Służby Więziennej.
Każdy grypsujący (używający słownictwa, którym chciałeś błysnąć) to wie.
Kto nie wie to nie GIT, lecz FRAJER :wyszczerzony:
Nie sądzę, aby podjechali do Ciebie funkcjonariusze Służby Więziennej w przypadku zatrzymania się w miejscu niedozwolonym.
Prawdopodobnie była to słowacka Policja.
Poczytaj jak prosty lud jest w stanie nazwać pejoratywnie Pana Policjanta. :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-02-12, 02:05   

bodzio71 napisał/a:
wszędzie zakazy zatrzymywania się . Pomimo to zatrzymałem się na 2 min aby kupić napój
Abstrahując od grypsery i określeń pejoratywnych policji oraz procederu łapownictwa - czemu płaczesz zapłaciłeś przecież na własne żądanie - widząc zakazy świadomie podjąłeś ryzyko ich złamania - miałeś niefart to zabuliłeś i tyle - pretensje zatem należałoby skierować chyba do lusterka a nie do funkcjonariusza
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zibi57 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FRANKIA I 6400 ED
Nazwa załogi: Zibi57
Dołączył: 18 Lis 2012
Piwa: 1/1
Skąd: Chełm
Wysłany: 2020-02-12, 08:30   

Mirku, dojeżdżając do Starego Smokowca od strony Tatrzańskiej Łomnicy masz na początku miejscowości po lewej stronie duży wygodny parking. Parkują tam m.in. autobusy wycieczkowe. Z tego miejsca jest blisko do kolejki na górę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-02-12, 08:52   

smok_wawelski napisał/a:
czemu płaczesz zapłaciłeś przecież na własne żądanie - widząc zakazy świadomie podjąłeś ryzyko ich złamania - miałeś niefart to zabuliłeś i tyle - pretensje zatem należałoby skierować chyba do lusterka a nie do funkcjonariusza

Ty pewnie z uśmiechem na twarzy płacisz 50$ za przekroczenie 10km/h :bajer
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-02-12, 09:11   

Cała okolica Tatr Wysokich jest specyficzna , ze względu na ukształtowanie terenu. Główna droga prowadzi taką jakby półką. W takim terenie o miejsca postojowe jest generalnie trudniej i stąd zakazy. Organizacja ruchu nie jest tam po to aby robić turystom na złość.
W te miejsca jeżdżę bardzo często. Kamperem byłem tam pewnie z 20 razy i zawsze wracam z przyjemnością W zimie kamperem tam nie byłem , bo to nie moja bajka, ale dużym samochodem wiele razy i nawet w warunkach mocno zimowych nie miałem nigdy problemu aby się zatrzymać tam gdzie chciałem. Warunek jest jeden , trzeba się zachowywać jak cywilizowany człowiek i parkować tam gdzie gospodarz przewidział taką możliwość.
Słowacja jest krajem dobrze zorganizowanym a miejsca turystyczne w porównaniu do podobnych w Polsce są mniej oblegane i panuje tam większy spokój. Charakterystyczne dla Słowaków jest to, że miejsc atrakcyjnych turystycznie nie starają się eksploatować na siłę i jest to cecha która mnie osobiście bardzo u nich pasuje. Czasami można odnieść wrażenie, jakby ktoś celowo robił wszystko , aby tych turystów nie było za dużo. Jest wiele takich miejsc, które gdyby znajdowały się w Polsce to był by tam dziki tłum i komercja po horyzont , a tam cisza spokój, turystów jak na lekarstwo, jednym słowem natura.
Sytuacja niestety zmienia się z roku na rok na gorsze , głównie za sprawą polskich "turystów" .
Rozmawiałem ze Słowakami wielokrotnie na ten temat i oni mają generalnie takie podejście, że swój kraj z jego atrakcjami mają głównie dla siebie . Goście są bardzo mile widziani , zwłaszcza jeśli przy okazji wizyty zostawią trochę kasy, ale nic na siłę i za wszelką cenę.
Turysta zagraniczny, który potrafi to uszanować i odpowiednio się zachowywać ma tam raj i jest dobrze traktowany.....również przez policję :spoko .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-02-12, 09:13   

yamah napisał/a:
Ty pewnie z uśmiechem na twarzy płacisz 50$ za przekroczenie 10km/h
Nie Panie Adwokacie - ale jako dorosły chłop biorę na klatę niefart jak świadomie ryzykuję, płacę bez uśmiechu ale nie wyzywam policjantów na forum i nie wypłakuje się tutaj a także nie odradzam ludziom z tego powodu wyjazdu w okolicę gdzie zapłaciłem
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-02-12, 12:52   

smok_wawelski napisał/a:
nie wyzywam policjantów na forum

Oczywiste.. :diabelski_usmiech przecież jak woła w dowód to inaczej to nazywamy :aniolek .. i nawet na forum
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-02-12, 13:07   

Oczywiście
kilka postów wyżej smok_wawelski bez :aniolek napisał/a:
Abstrahując od grypsery i określeń pejoratywnych policji oraz procederu łapownictwa
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***