Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa kampera z VW Craftera
Autor Wiadomość
Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Piwa: 14/7
Wysłany: 2020-01-14, 14:34   

Fakt przez podwójnej podłodze ciepło zostaje w środku i nie ucieka przez podłogę. Główny problem z podłogówka jest taki że ciepło powinna oddawać podłoga która nagrzeje się od rurek. W domach robi to gruba warstwa betonu. Z moich obserwacji wynika że sam styrodur fajnie się nagrzewa i oddaje ciepło. Jeśli nie masz podwójnej podłogi powinieneś dać grubszą warstwę izolacji tak żeby ciepło nie przenikało przez nią do podłogi. Ja bym dał płytę PIR t Pokryta jest folią srebrna dwustronnie. Na to dałbym 2 centymetry staroduru w którym umieścił bym rurki. Styrodur nagrzewał by się i kumulował ciepło które oddawał by powoli podłodze a tak izolacja z pianki PIR na pewno nie puściła by ciepła w dół.
Co do pianki to ja dawałem Kolonera ale natryskiwanego pistoletem malarskim.
Mimo że lubię piankę dziś ocieplał bym płytami PIR. Płyty PIR mają chyba najlepszym parametry izolacyjne.(zaraz po areożelu ale to kosmos cenowy). Do tego świetnie wygłuszają (w przeciweiństwie do styroduru) Najpierw na blachy prysną bym cienką warstwę Polinoru żeby woda nie skraplała się na bałachach a potem był kleił płyty.

Kombinator 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Citroen Jumper 3.0 HDi 160KM H3L4
Piwa: 14/7
Wysłany: 2020-01-14, 14:40   

I jeszcze jedno sumarycznie u mnie podłoga tez ma 5 centymetrów - 3 na podłodze i 2 w warstwie z rurkami + pustak pomiędzy podłogą (15cm) Jeśli ma być ciepło a ciepło ma nie uciekać 5 cm porządnej izolacji to moim zdaniem takie minimum jeśli kamper ma być wykorzystywany w mroźne dni.

KrzysiekW906 
początkujący forumowicz

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2020-01-15, 20:03   

Jak wiesz, również zbieram pomysły. :wyszczerzony:
Do wyizolowania pod rurkami można zastosować taśmę samoprzylepną do izolacji kominków, jest nawet szerokości 10 cm i jest zbrojona, więc nie będzie pękać przy wyklejaniu

np: Taśma
Postaw piwo autorowi tego posta

reaven22 
stary wyga

Piwa: 59/5
Wysłany: 2020-01-15, 22:15   

KrzysiekW906 napisał/a:
Do wyizolowania pod rurkami można zastosować taśmę samoprzylepną do izolacji kominków, jest nawet szerokości 10 cm i jest zbrojona, więc nie będzie pękać przy wyklejaniu

Tylko co ma dać wyizolowanie pod rurkami ?? W Pex-ie już jest jedna warstwa aluminium, co ma dać druga ?? O odbiciu promieniowania podczerwonego nie ma mowy gdyż folia i tak będzie przylegać do rurki i będzie mieć temperaturę taką samą.
Rozprowadzania ciepła na większą powierzchnie przy tej grubości folii również prawie nie będzie.

amples 
Kombatant

Twój sprzęt: masterIII w budowie
Piwa: 113/17
Wysłany: 2020-01-15, 23:45   

reaven22 napisał/a:
W Pex-ie już jest jedna warstwa aluminium
Ona ma za zadanie usztywnienia i zapobiega nadmiernemu wydłużaniu-kurczeniu się pex przy zmianach temperatury ,

Odpowiedz do tematu