Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatne parkingi/strzeżone na trasie Serbia (Z PL do Grecji)
Autor Wiadomość
Harry 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Renault Trafic Long własna zabudowa
Dołączył: 18 Cze 2014
Piwa: 9/5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-17, 16:02   

Dzięki za cenne wskazówki.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-01-19, 04:17   

eMKa napisał/a:
Polecam kamping 46.198667, 20.013013 z płatnymi parkingami czy kempingami raczej ciężko. W razie "W" proponuje zjechać ok 20 km z autostrady i jest blogi spokój
Foro Forgado ok dojazd fajny ale praktycznie wymusza przekroczenie granicy przez zwykle zakorkowany kołchoz Roszke/Horgos Autoplaya - no chyba że jest czynne stare Roszke tu bywało lżej


MILUŚ napisał/a:
A jak byś dojechał do kampingu przy termach Halasthermál Kiskunhalas :

https://www.campercontact...21/halasthermal

alternatywne małe kempingi w poblizu
46.41431, 19.61102 Zsana - www.oazistanya.com
46.37638, 19.40055 Kunfehértó Tó Kemping https://www.campercontact...erto-to-kemping

dalej na Serbii kawałek za Backą Topolą praktycznie przy A1
45.65798, 19.70693 camp przy hotelu
www.pipacs.rs

z tych małych kempingów można dawać przez Bajmok-Bačalmaš to jest przejście dla ruchu lokalnego i obywateli UE do 3,5T i w godz 7-19 - tłoku korka raczej nigdy tu nie było obecnie jest już chyba cała nowa droga zrobiona ze środków UE i nie ma już wiatki na 4 rech rurkach, można również też z tych kempingów dawać przez całodobowe Tompa/Kelebia wydaje mi się że mniejsze zatwardzenia niż na Roszke
o Bajmok
https://www.subotica.com/...as-id34204.html
https://www.youtube.com/watch?v=vNYNUbfO6ww

Obłozenie przejść i możliwości możesz sprawdzić na bieżąco na:
http://www.police.hu/hu/h...rb+határszakasz
lub
http://www.police.hu/en
i widze że stare Roszke działa 7-19 nie wiem czy idzie tam więcej niz 3,5T
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Harry 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Renault Trafic Long własna zabudowa
Dołączył: 18 Cze 2014
Piwa: 9/5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-01-19, 09:16   

Czyli omijać przejście graniczne to główne Węgry/Serbia :) . Dzięki za wyczerpujące info.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2020-01-19, 09:57   

Nie pamiętam dokładnie,ale na starym przejściu jest ograniczenie wysokości .Chyba 3,10
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-01-19, 12:27   

Harry napisał/a:
Czyli omijać przejście graniczne to główne Węgry/Serbia . Dzięki za wyczerpujące info.
Bardzo proszę jak jeszcze sa pytania pytaj śmiało co wiem podpowiem chętnie :)
Tak proponowałbym olać Roszke/Horgos Autoplaya to najpopularniejsze przejście autostradowe , Przed wyjazdami własnie patrzyłem na stronkę co podałem aby wyrobić sobie pogląd gdzie zwykle najtłoczniej , moja metoda to pitstop przed Kecskemet i lookniecie na stronkę i decyzja na które przejście jechać. Jak Roszke zatkane to w Kecskemet odbicie na Baja kawałek podlecisz looknięcie jak jest na Tompie jak kicha masz jeszcze Bajmok - Podobnie po noclegu na którymś z w/w kempingów masz Tompe i Bajmok do wyboru :)
Nowy Bajmok otworzono w lutym 2019 - nie dam łba sobie uciąć że ludzie nie nauczyli się tamtędy jeździć jak drogę i przejście zrobili ale w ubiegłym roku było spoko droga jeszcze kawałkami pozostawiała trochę do życzenia ale nie był to offroad stara droga również nie była tragiczna choć niewątpliwie była to to wąska lokalna patatajka :)
Na linkowanej stronce policji (węgierskojęzycznej) pomimo ze linkowałem od razu do granic z Serbia być może będziesz musiał wybrać u góry z listy rozwijanej SZERB HATÁRSZAKASZ i kliknąć MEHET

kimtop napisał/a:
na starym przejściu jest ograniczenie wysokości .Chyba 3,10
Piszesz sądzę o starym Roszke ? Dzis to sie oficjalnie wabi Röszke - Horgoš közút , mówia na nie również Roszke II i stare Roszke :)
Tak chyba było tam ograniczenie wysokości ale Traffic raczej powinien przejść - tam latałem dawno osobówka, przez Bajmok na pewno wysoki idzie - zobacz sobie stary i nowy Bačalmaš-Bajmok - sorry pokłamałem wiatka miała więcej niż 4 rurki ale też wysoki szedł a przejcie piękne było luz blues znudzeni pogranicznicy a największy korek ze 2-3 serbskie rowery warto kilka km nadłożyć nawet taka drogą jak była kiedyś :)
https://www.zamiedzaidale...-wskazowki.html
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2020-01-19, 12:57, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-01-19, 12:48   

kimtop napisał/a:
Nie pamiętam dokładnie,ale na starym przejściu jest ograniczenie wysokości .Chyba 3,10


Ograniczenie jest do 3,20 ale nasz wóz ma 3,20 nominalnie i na żyletki przechodzimy ( jakieś 20 cm luzu zostaje) w obydwie strony. Musiałem głowę przez okno dachowe wystawić żeby mieć pewność, że przejdziemy :)
Na głównym przejściu duże korki są w zasadzie w okresie wakacyjnym jak Turcy jadą do/z domu. Poza tym jest raczej OK, ale dla świętego spokoju zawsze można na to stare przejście zjechać i mieć w zasadzie 99% pewności, że będzie luźniej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-01-19, 12:50   

rjas napisał/a:
korki są w zasadzie w okresie wakacyjnym jak Turcy jadą do/z domu. Poza tym jest raczej OK,
zgadza sie wakacje i weekendy - to apogeum korków, poza sezonem i w dni robocze znacznie lżej
dzisiaj oba Roszke podają 1h oczekiwania, Tompa osobówki idą, Bajmok też :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-02-04, 19:15   

Harry. Naczytałem się na forum, że Serbowie są groźni. W ubiegłym roku w październiku wracając z Grecji byliśmy pod wieczór na wysokości Niszu i zjechaliśmy do miasta na parking na osiedlu. Było cicho i spokojnie. Serbowie normalni ludzie, a źli mogą się znaleźć wszędzie. Parking w Niszu 43.3389024, 21.892752. Pozdrawiam
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2020-02-04, 20:05   

Kłopoty bywały od Belgradu do Niszu.My wybraliśmy sam Belgrad koło monastyru.Było ok.Racja jest na przejściu w Reszke,stoi się długo,nawet jak jest tylko kilkanście aut. :kwiatek2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***