Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w ocenie kampera - GDAŃSK, prośba :)
Autor Wiadomość
Piotr Iwaszko 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: poszukujący sprzętu
Wysłany: 2020-02-12, 08:43   Pomoc w ocenie kampera - GDAŃSK, prośba :)

Witam wszystkich kamperowiczów :)
Mam ogromną prośbę głównie do osób mieszkających w trójmieście, a w zasadzie w Gdańsku.
Jestem z Rzeszowa i niestety nie mam możliwości szybkiego wyskoczenia do Gdańska żeby obejrzeć kampera. Chciałbym zapytać, czy ktoś doświadczony mógłby rzetelnie obejrzeć model którym jestem zainteresowany, lub może zna kogoś kto zajmuje się oceną aut profesjonalnie. Oczywiście cenę oględzin możemy ustalić telefonicznie.
Wacham się nad kupnem :
https://sprzedajemy.pl/kamper-integra-tabbert-classic-ffb-570-1987r-gdansk-2-6bea9f-nr59815956
Rozmawiałem w moim znajomym mechanikiem i mówił że warto obejrzeć, i przypatrzyc sie szczególnie instalacji LPG, czy nie śmierdzi gazem, bo to auto jest na ssaniu. Ja osobiście nie znam się na mechanice samochodowej i chciałbym wiedzieć co mnie ewentualnie spotka.
Właściciel auta jest bardzo miłym pozytywnym panem w "sile" wieku, który przez telefon chętnie przez niemal godzinę opowiadał o tym aucie.
Proszę o jakieś informacje.
Pozdrawiam
Piotr
Postaw piwo autorowi tego posta

andi at 
weteran

Twój sprzęt: chausson welcome ws 2009
Piwa: 58/13
Wysłany: 2020-02-12, 09:34   

Cena fajna i i jest kamperkiem bo ma kibelek haha .Jeżeli ma ściany z plastiku to OK ,ale myśle że to blacha alu która dziś ma już 30 lat .I nie ma problemu z instalacją LPG bo to ogarnirsz w jeden dzień ale zabudową jak jest z alu. Poczytaj o korozji aluminium .To juz 30 lat i tu widze problem z remontem ściany i dach .Nikt nie zabezpieczał blachy od środka na korozje .Ja wszystkim odradzam kupno jak ściany i dach są z blachy alu. Nie wiem czy 20 tys. starczy na remont przy aluminium . To takie moje spostrzeżenie .Może sie myle :spoko :bukiet:

Funio 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Już nie Karman Gipsy na T4 - "Cygan"
Nazwa załogi: Kat&Fun
Piwa: 5/1
Wysłany: 2020-02-12, 18:58   Re: Pomoc w ocenie kampera - GDAŃSK, prośba :)

Piotr Iwaszko napisał/a:
Witam wszystkich kamperowiczów :)
Mam ogromną prośbę głównie do osób mieszkających w trójmieście, a w zasadzie w Gdańsku.
Jestem z Rzeszowa i niestety nie mam możliwości szybkiego wyskoczenia do Gdańska żeby obejrzeć kampera. Chciałbym zapytać, czy ktoś doświadczony mógłby rzetelnie obejrzeć model którym jestem zainteresowany, lub może zna kogoś kto zajmuje się oceną aut profesjonalnie. Oczywiście cenę oględzin możemy ustalić telefonicznie.
Wacham się nad kupnem :
https://sprzedajemy.pl/kamper-integra-tabbert-classic-ffb-570-1987r-gdansk-2-6bea9f-nr59815956
Rozmawiałem w moim znajomym mechanikiem i mówił że warto obejrzeć, i przypatrzyc sie szczególnie instalacji LPG, czy nie śmierdzi gazem, bo to auto jest na ssaniu. Ja osobiście nie znam się na mechanice samochodowej i chciałbym wiedzieć co mnie ewentualnie spotka.
Właściciel auta jest bardzo miłym pozytywnym panem w "sile" wieku, który przez telefon chętnie przez niemal godzinę opowiadał o tym aucie.
Proszę o jakieś informacje.
Pozdrawiam
Piotr

Witaj.
Jutro wyjeżdżam służbowo do Czaplinka, wracam w sobotę. Jeżeli do soboty temat będzie aktualny mogę podjechać, przewąchać, pstryknąć foty... Jeździmy kamperkiem od 9 lat, ale pamiętam jak kolega Strusiec szkolił przed zakupem gdzie wsadzać kinola... Jakby co kontakt na priv.
Pozdrawiam.
Jurek.

Piotr Iwaszko 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-02-13, 08:30   

Było by bardzo miło :)
Jak coś to na priv podam nr kontaktowy.
Pozdrawiam
Piotr

Piotr Iwaszko 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-02-13, 08:34   

andi at napisał/a:
Cena fajna i i jest kamperkiem bo ma kibelek haha .Jeżeli ma ściany z plastiku to OK ,ale myśle że to blacha alu która dziś ma już 30 lat .I nie ma problemu z instalacją LPG bo to ogarnirsz w jeden dzień ale zabudową jak jest z alu. Poczytaj o korozji aluminium .To juz 30 lat i tu widze problem z remontem ściany i dach .Nikt nie zabezpieczał blachy od środka na korozje .Ja wszystkim odradzam kupno jak ściany i dach są z blachy alu. Nie wiem czy 20 tys. starczy na remont przy aluminium . To takie moje spostrzeżenie .Może sie myle :spoko :bukiet:

Z tego co mówił mi właściciel, to zabudowa i podwozie są w stanie bez żadnych niespodzianek. Kamper jest cały czas przykryty lub pod wiatą, nie jeżdżony zimą więc brak rdzy na podwoziu i wyżerów solnych. No ale to są tylko słowa Pana Zbigniewa, który wydaje się być uczciwym człowiekiem

andi at 
weteran

Twój sprzęt: chausson welcome ws 2009
Piwa: 58/13
Wysłany: 2020-02-13, 09:11   

Ty o czym innym i ja też .Rdza czyli utlenianie się aluminium od środka bo tam nie jest zabezpieczona przed utlenianiem .Sorki bo to twoje pieniążki pa

Rumburak 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: FFB Tabbert 560 Europa - Ducato I- 2,5D
Piwa: 10/4
Wysłany: 2020-02-13, 09:30   

Mam zabudowę Tabberta z rocznika 1990, czyli dokładnie taka jak w ogłoszeniu, przy czym u mnie w alkowie, a nie w integrze. Dach i tył jest z przekładki laminatowej - nie do zniszczenia! Słabym punktem jest połączenie laminatu z boczna ścianą z blachy alu oraz nieszczelności przy oknach. Rzeczywiście korozja aluminium to choroba śmiertelna kampera, lecz w tym przypadku dotyczy to tylko ścian bocznych. Moja relacja z remontu:
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=29117

Odpowiedz do tematu