Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wbobowski
2020-08-11, 11:50
Zakup kampera nowego - gdzie i kiedy?
Autor Wiadomość
przemmko 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: Miśki
Dołączył: 26 Mar 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Jaroszówka/Piaseczno
Wysłany: 2020-02-12, 19:13   

tusiaczek napisał/a:

To by znaczyło że w Fordzie coś ściemniają bo na stronie Ford Polska jest taka informacja że dla nabywców detalicznych rozszerzona gwarancja 3-5 lat jest w standardzie i można ją odpowiednio rozszerzyć. Są wyłączenia ale Transit na którym chyba s ą robione kampery w tych wyłączeniach nie występuje...


Bo gdzie nie zapytasz to inną informację dostaniesz, a na stronie jeszcze co innego. Cyrk na kółkach, a jak przyjdzie co do czego to i tak te gwarancje g... warte lub ostatnio modne -
ten typ tak ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-02-12, 19:28   

suzu4x4 napisał/a:

Citroen,
za dodatkową opłatą wykupujesz umowę serwisową nawet do 8 lat i 200 kkm.
W skład umowy wchodzi asistans , przedłużenie gwarancji a nawet przeglądy i materiały eksploatacyjne w zależności jaką opcję wybierzesz.

Umowę możesz podpisać do roku czasu od zakupu, warunek - przed pierwszym przeglądem w ASO

Oooo, widzisz... kwalifikuję się i planuję pierwszy przegląd. Zapytam o to i ew. wykupię.
Dzięki:

Porter.jpg
Plik ściągnięto 2342 raz(y) 28,33 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-12, 19:39   

przemmko napisał/a:


Z informacji, które dostałem od dealera Dethleffs, wyłączone z dodatkowej gwarancji miały być specjalne, ale nie sprawdzałem.
Swoją drogę najtańsza umowa serwisowa z przedłużeniem gwarancji + przeglądy na 96miesięcy i 160tys km =28 tys zł , wersja 60 miesięcy i 100tyś km = 20tys zł


dilerzy kamperów opowiadają różne rzeczy mi jeden powiedział że na Forda z 2020 r nie można już dokupić pięcioletniej gwarancji bo Ford się wycofał z pięcioletnich gwarancji :haha:

informację zasięgnąłem u źródła czyli w Citroenie a konkretnie wysłałem maila z numerem VIN i podałem typ zabudowy (specjalny kamper) w odpowiedzi otrzymałem wycenę wraz z umową.

Umowy w Citroenie z pakietem serwisowym wg moich kalkulacji nie są opłacalne.
Wystarczy sam pakiet podstawowy z asistansem i przedłużeniem gwarancji.
Na pięć lat i 100km wychodzi 4650 brutto . Nie jest to mało ale do zaakceptowania .
Ostatnio zmieniony przez suzu4x4 2020-02-12, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-12, 19:39   

przemmko napisał/a:
tusiaczek napisał/a:

To by znaczyło że w Fordzie coś ściemniają bo na stronie Ford Polska jest taka informacja że dla nabywców detalicznych rozszerzona gwarancja 3-5 lat jest w standardzie i można ją odpowiednio rozszerzyć. Są wyłączenia ale Transit na którym chyba s ą robione kampery w tych wyłączeniach nie występuje...


Bo gdzie nie zapytasz to inną informację dostaniesz, a na stronie jeszcze co innego. Cyrk na kółkach, a jak przyjdzie co do czego to i tak te gwarancje g... warte lub ostatnio modne -
ten typ tak ma.
Eeee, ja tam jestem spokojny człowiek więc jak by mi w serwisie coś takiego powiedzieli to do rozmowy bym wysłał kolegę radcę... Jak to wieszcz pisał... gwałt niech się gwałtem odciska...😂
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-02-12, 19:46   

suzu4x4 napisał/a:
...

Umowy w Citroenie z pakietem serwisowym wg moich kalkulacji nie są opłacalne.
Wystarczy sam pakiet podstawowy z asistansem i przedłużeniem gwarancji.
Na pięć lat i 100km wychodzi 4650 brutto . Nie jest to mało ale do zaakceptowania .

No i mi 5 lat pasuje bo za rok/dwa chyba będę go sprzedawał, więc nowy nabywca będzie miał opłacony względy spokój ducha i tym samym ja do tego czasu.
Nie wiedziałem że coś takiego istnieje bo jeszcze ASO Citro w Z.Górze nie byłem.
A będę :bigok
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-12, 20:35   

Socale napisał/a:

No i mi 5 lat pasuje bo za rok/dwa chyba będę go sprzedawał, więc nowy nabywca będzie miał opłacony względy spokój ducha i tym samym ja do tego czasu.
Nie wiedziałem że coś takiego istnieje bo jeszcze ASO Citro w Z.Górze nie byłem.
A będę :bigok


widzę myślimy podobnie :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-02-13, 08:42   

tusiaczek napisał/a:
rjas napisał/a:
Rozgryzałem w Fordzie i na kampera na Fordzie niestety u polskiego dealera gwarancji nie przedłużymy. Musi zostać wykupiona u importera kampera. Dotyczy to na 100% grupy Trigano. U importera kampera mogę przedłużyć o kolejne 3 lata (do 80.000 km), a gdyby się dało u dealera Forda byłoby to kolejne 5 lat (do 140.000 km) i to jeszcze za mniejsze pieniądze.
Niestety się nie da :(

To by znaczyło że w Fordzie coś ściemniają bo na stronie Ford Polska jest taka informacja że dla nabywców detalicznych rozszerzona gwarancja 3-5 lat jest w standardzie i można ją odpowiednio rozszerzyć. Są wyłączenia ale Transit na którym chyba s ą robione kampery w tych wyłączeniach nie występuje...


Nic nie ściemniają. Załączone przez Ciebie tabela jest prawdziwa i ważna dla... Transitów kupionych w polskiej sieci dealerskiej Forda. Nasze kamperki niestety nie są zakupione w tej sieci :(
Taką informację otrzymałem od Forda. Jeśli ktoś ma inne informacje chętnie wysłucham jaka jest możliwość przedłużenia gwarancji w Polsce jako że jestem żywo zainteresowany tym tematem. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-13, 09:55   

To może trzeba się odezwać do sieci pierwotnej w której zakupiono pojazd? :?: Kupił nie kupił pogadać zawsze warto...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 47 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2020-02-13, 16:48   

Mam Forda kupionego w 2018 roku / grudzień/. Zgodnie z vin ten rocznik był objęty 5 letnia gwarancja Forda . W grudniu ubiegłego roku pytałem dealera Transa-M i Forda. Otóż Polski Ford ma w nosie gwarancje Forda ale mój dealer mam do niego zaufanie powiedział ze po 2 latach gwarancji może się zdarzyć że będę musiał zapłacić za ewentualną naprawę a potem Ford Europe zwróci kasę. Co do samochodów modele 2019 i 2020 gwarancje 5 letnią można dokupić za około 1500 Euro. Nie pamietam czy można to zrobić przy zakupie nowego pojazdu czy w każdym momencie. Myślę że Ford zna szczegóły.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-13, 17:35   

orkaaa napisał/a:
Mam Forda kupionego w 2018 roku / grudzień/. Zgodnie z vin ten rocznik był objęty 5 letnia gwarancja Forda . W grudniu ubiegłego roku pytałem dealera Transa-M i Forda. Otóż Polski Ford ma w nosie gwarancje Forda ale mój dealer mam do niego zaufanie powiedział ze po 2 latach gwarancji może się zdarzyć że będę musiał zapłacić za ewentualną naprawę a potem Ford Europe zwróci kasę. Co do samochodów modele 2019 i 2020 gwarancje 5 letnią można dokupić za około 1500 Euro. Nie pamietam czy można to zrobić przy zakupie nowego pojazdu czy w każdym momencie. Myślę że Ford zna szczegóły.


Widzę że co diler to inna gadka .

PODSTAWOWA SPRAWA Ja bym nie brał nic na gębę tylko prosił o wszystko na piśmie , gwarancja to ważna sprawa w końcu zakup kampera to nie zakup butów na jeden sezon jak po czterech latach wybuchnie silnik czy pójdzie komplet wtrysków to nie chciałbym się dowiedzieć że jednak mój kamper nie podlega gwarancji :roll:

Nie wiem nie jestem specjalistą od Forda ale kupowałem kilka w tym transita (nie kampera)
i dokupywałem rozszerzoną gwarancję na pięć lat . Gwarancja nazywa się Ford Protect i wybrałem wariant na pięć lat i 150000km. Warunek jest jeden, pojazd przez cały czas wydłużonej gwarancji musi być serwisowany W ASO FORDA. U mnie kosztowało to 2000 pln brutto i wiem że działa bo nigdy nic nie płaciłem za żadną naprawę i nikt mi nic nie zwracał.
Jak miałem usterkę to oddawałem do serwisu naprawiali i dzwonili że auto gotowe do odbioru i tyle. Assistance też w tym jest ale nigdy nie korzystałem.

20200213_171511_resized.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 387,67 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-02-13, 17:56   

orkaaa napisał/a:
Co do samochodów modele 2019 i 2020 gwarancje 5 letnią można dokupić za około 1500 Euro. Nie pamietam czy można to zrobić przy zakupie nowego pojazdu czy w każdym momencie. Myślę że Ford zna szczegóły.


Dokładnie kosztuje to 1051 EUR/netto - wydłużenie gwarancji do 5-u lat z limitem 80.000 km.
Tak to wygląda w oficjalnym cenniku Transa-M. W tym przypadku samochód pochodzi z rynku francuskiego i chyba to ma kluczowe znaczenie. Tak jak wyżej pisałem dla transitów kupionych na rynku polskim warunki są zupełnie inne - czytaj jest dużo taniej.
Ile jest czasu na wykupienie gwarancji niestety nie wiem, ale wystarczy zadzwonić i jest informacja.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-13, 18:08   

rjas napisał/a:


Dokładnie kosztuje to 1051 EUR/netto - wydłużenie gwarancji do 5-u lat z limitem 80.000 km.
Tak to wygląda w oficjalnym cenniku Transa-M. W tym przypadku samochód pochodzi z rynku francuskiego i chyba to ma kluczowe znaczenie. Tak jak wyżej pisałem dla transitów kupionych na rynku polskim warunki są zupełnie inne - czytaj jest dużo taniej.
Ile jest czasu na wykupienie gwarancji niestety nie wiem, ale wystarczy zadzwonić i jest informacja.


to by wyjaśniało conieco , gdyż w warunkach mojej gwarancji jest napisane :

20200213_180703_resized.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 478,83 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-02-13, 18:13   

więc zapewne skoro auta bazowe na kampery były zakupione w sieci dilerskiej we Francji to i zapewne za naprawę w ramach wydłużonej gwarancji odpowiada Ford Francja i dla tego naprawiając np w PL serwis może zażądać zapłaty która zostanie potem zwrócona.
Taki jest mój tok rozumowania.

Tym bardziej przy ustalaniu warunków gwarancji z dilerem przy zakupie nowego trzeba poprosić o przedstawienie ich na piśmie ;) :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
przemmko 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: Miśki
Dołączył: 26 Mar 2012
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Jaroszówka/Piaseczno
Wysłany: 2020-02-13, 21:27   

orkaaa napisał/a:
Mam Forda kupionego w 2018 roku / grudzień/. Zgodnie z vin ten rocznik był objęty 5 letnia gwarancja Forda . W grudniu ubiegłego roku pytałem dealera Transa-M i Forda. Otóż Polski Ford ma w nosie gwarancje Forda ale mój dealer mam do niego zaufanie powiedział ze po 2 latach gwarancji może się zdarzyć że będę musiał zapłacić za ewentualną naprawę a potem Ford Europe zwróci kasę. Co do samochodów modele 2019 i 2020 gwarancje 5 letnią można dokupić za około 1500 Euro. Nie pamietam czy można to zrobić przy zakupie nowego pojazdu czy w każdym momencie. Myślę że Ford zna szczegóły.



Zadzwoń do Ford Polska, podaj VIN i zapytaj do kiedy masz gwarancję (mi potwierdzili 5 lat gwarancji ), był czas, że np RT nie dopełniał wszystkich formalności ze względu na jakiś problem, ale wszystko później zostało uzupełnione i powinno być dobrze. Jak nie ma wpisu to do dealera kampa i niech Ci przez productena to załatwi, to jego obowiązek.

Korzystałem z gwarancji w Fordzie (Ford Plaza) dla Auto Rollera 2018 i nie było problemu - fakt nic nie zrobili - bo ten typ tak ma :) , ale gwarancyjnie przyjęli.

Dla RT/CI sprzedawcą podwozia jest dealer z Włoch i w związku z tym obowiązuje gwarancja i assistance wg włoskich reguł, dlatego przy np korzystaniu z Ford Assitance, świadczenie może być inne niż w Fordzie kupionym w Polsce.
Jeśli nie ma Cię w systemie, to możliwe jest świadczenie na podstawie przeglądu zerowego, taka kartka od np włoskiego dealera Forda, powinna być dołączona przy sprzedaży, tylko wtedy np przy assistance ustalenie świadczenie będzie dłuższe bo zakres Ford Polska będzie potwierdzał z dealerem włoskim.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-07-22, 10:48   

Odświeżę troszkę temat... czy mi się zdaje czy wbrew powszechnej nagonce medialnej że teraz wszyscy rzucili się do wynajmu/zakupu kamperów i że ceny mają tak niemiłosiernie wzrosnąć powoli pojawia się na rynku coraz więcej kamperów do sprzedaży? I to takich 1-2-3 letnich... nawet nowych (rocznik 2019 z zerowym przebiegiem) i to w całkiem rozsądnych pieniądzach. Może ja się nie znam ale wychodzi na to że na fali wzrostowej lat ubiegłych firmy sprzedające i wypożyczalnie zakontraktowały X nowych kamperów a przez koronawirusa rynek w zasadzie siadł na tyłku... No chyba żebym się mylił... :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***