Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa kampera na bazie blaszaka Peugeot Boxer L4H3
Autor Wiadomość
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2020-02-14, 10:43   

kwlp napisał/a:
tak mogę go zamontować w pozycji leżącej i grzałkę dać poziomo
Ja w twoim przypadku dał bym poziomo , (grzałka jest długa)
grzałkę nie centralnie na środku a na samym dole (2-3cm) wtedy będzie w miarę równo nagrzewała , zbiornik nie wiele dłuższy od grzałki .
Te grzałki grzeją dopiero kilka cm od gwintu bo montuje się je po przez trójnik w kaloryferze
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2020-02-14, 12:36   

kwlp napisał/a:
No właśnie mogłem kupić 300W. Chociaż z drugiej strony w naturze nic nie ginie a przełoży się na czas grzania do kiedy termostat odłączy grzałkę. A że mam przetwornice która pociągnie do 1500W to taka moc wydała mi się odpowiednia.


po przetwornicy 300W to c/a 30A na 12V. 600W to 60A.

Sprawność akumulatora kwasowego nie jest liniowa. Im bardziej go obciążysz tym mniej energii z niego wyciśniesz. Pojemność akumulatora producenci podają przy rozładowaniu małym prądem np. 1/10C. Jeśli rozładowujesz akumulator np. prądem 1C to zamiast nalepkowych 100Ah wyciśniesz ~60Ah, reszta zamieni się w ciepło w akumulatorze.

Zdecydowanie lepiej jest pobierać 30A w dłuższym czasie niż 60A połowę krócej.

Grzałka którą kupiłeś powinna być przy samym dnie inaczej będziesz miał sporo nienagrzanej wody. Pionowe ustawienie takiej grzałki jest niekorzystne, nagrzejesz może 1/3 zbiornika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2020-02-15, 00:05   

Hejka. Spoko grzałkę mogę wymienić na 300w to nie problem.

Raven: no właśnie chciałbym poziomo ale nie jestem wstanie zamontować jej tak blisko dna wyjdzie mi gdzieś w 1/3 szerokości rury 160 czyli jakieś dobre 5 cm od dołu

Maciej S: Ja nie wciskam na uszczelki ale kupiłem zaślepki na rurę ale od strony gdzie nie ma uszczelki. Wchodzi ciasno i chcę to skleić na klej dwuskładnikowy

Boję się włąśnie że jak dam zbiornik leżąco i grzałkę w poprzek to będę to będę miał efekt podobny jak miałem grzałkę w butelce. Grzało mi tylko przy szyjce. Druga sprawa wlot i wylot wody zrobiłem w deklach na brzegu. Jak będzie zbiornik leżąco to nie będzie się ta woda szybciej ochładzała podczas spuszczania. Jednak przy pionowym ułożeniu na droga będzie dłuższa. Co o tym sądzisz Raven ?
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2020-02-15, 08:57   

kwlp napisał/a:
dam zbiornik leżąco i grzałkę w poprzek to będę to będę miał efekt podobny jak miałem grzałkę w butelce.
Prawa fizyki są jedne i ich nie zmienisz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2020-02-15, 09:25   

Cytat:
tym sądzisz Raven


Kolega amples podsumował :) i tak być powinno.
Jeśli ma być w pionie to dać 2 grzałki swieczkowe po 300W i tez będzie ok. Grzałka ma może 5cm długości i będzie przy samym dnie.
Grzałki takie znajdziesz w dogrzewaczach samochodowych.


Co do klejenia to raczej klej do PCV niż 2 składnikowy.
Dobry będzie klej do klejenia instalacji wodnych pcv.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
  Wysłany: 2020-02-16, 00:54   

Skończyłem
Aczkolwiek zmieniłem koncepcję i bojlerek będzię pracował w pionie, z tego względu że mam na niego miejsce idealne w pionie. Robiłem testy i nie jest źle.

Chociaż tak, spieprzyłem jedną rzecz. tak mi robota szła że zrobiłem na tiptop. A nie zrobiłem testu szczelności :shock:


_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2020-02-16, 21:48   

Dupa :-/
Podłączyłem i cieknie na elementach klejonych. A już tak ładnie wyglądał. Niestety ale klej do PCV się nie nadaje. Klej za szybko schnie i posmarowanie tak dużej powierzchni jest nie wykonywalne, a już dałem dużo. Tym bardziej że zaślepki nie wchodzą aż ta ciasno jak np. rurki PCV które są do klejenia.

No ale nie ma co się poddawać. Jutro zamawiam kolejne zaślepki 160mm i kleje jeszcze raz. ale na klej dwuskładnikowy, wtedy mam czas na dobre rozpowadzenie kleju i myślę że będzie bardzo dobrze.

Tak poza nieszczelnością to zrobiłem test wytrzymałości i dałem całe ciśnienie miejskie w ten bojlerek i dekielki/zaślepki się wybrzuszają. Jest moc :)
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-02-17, 08:58   

Próbowałeś wygiąć grzałke w dół :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***