Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatność kartą za granicą
Autor Wiadomość
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2019-09-06, 23:56   

rakro1 napisał/a:
Dużo łatwiej z poziomu telefonu robić przelewy po synchronizacji kontaktów telefonicznych.Nie wpisujesz danych,cyferek itd

Potwierdzam. Jako test przekazałem symboliczne 1€ osobie, której nr telefonu mam w kontaktach.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-03-06, 20:49   

spanian napisał/a:
Revoluta nie chcę bo różnie z tym bywa. Ostatnio były przypadki blokowania kont.

Bim napisał/a:
Z revoluta nie chcesz korzystać , możesz rozszerzyć temat może w osobnym wątku
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-03-07, 00:05   

http://forum.jdtech.pl/Wa...lokowanie-konta
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-03-07, 00:21   

Tutaj jeden z wielu negatywnych komentarzy pod innym artykułem reklamującym revoluta. "Cos się chyba dzieje dziwnego z Revolut. Po ostatnim moim wyjeździe za granicę zauważyłem, że pojawiły się dziwne transakcje na koncie. Revolut powtórnie ściąga płatność o takiej samej kwocie. Kontaktowałem się z "odbiorcą" a ten twierdzi, że nie ma na koncie drugiej płatności. Teraz gdy wystąpiło w saldo ujemne, otrzymuje info abym uzupełnił saldo. Próba wyjaśnienia to jakaś farsa bo nie ma z kim. Jedyny kontakt to chat na którym nie można się z nikim skontaktować bo mają dużo zapytań.
Jeśli rozważacie czy założyć kartę Revolut to zastanówcie się dwa razy. Na pewno nie zaoszczędziłem tyle co teraz mam salda ujemnego i stresu z wyjaśnieniem sytuacji." https://www.spidersweb.pl...oficjalnie.html
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-03-07, 00:26   

Dużo tych negatywnych komentarzy w sieci. Wolę korzystać z gotówki bądź kart banków z którymi jestem związany od lat. Ale to oczywiście moje prywatne zdanie z którym nie ma obowiązku się liczyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-03-07, 08:12   

spanian napisał/a:
Tutaj jeden z wielu negatywnych komentarzy pod innym artykułem reklamującym revoluta. "Cos się chyba dzieje dziwnego z Revolut. Po ostatnim moim wyjeździe za granicę zauważyłem, że pojawiły się dziwne transakcje na koncie. Revolut powtórnie ściąga płatność o takiej samej kwocie. Kontaktowałem się z "odbiorcą" a ten twierdzi, że nie ma na koncie drugiej płatności. Teraz gdy wystąpiło w saldo ujemne, otrzymuje info abym uzupełnił saldo. Próba wyjaśnienia to jakaś farsa bo nie ma z kim. Jedyny kontakt to chat na którym nie można się z nikim skontaktować bo mają dużo zapytań.
Jeśli rozważacie czy założyć kartę Revolut to zastanówcie się dwa razy. Na pewno nie zaoszczędziłem tyle co teraz mam salda ujemnego i stresu z wyjaśnieniem sytuacji." https://www.spidersweb.pl...oficjalnie.html


R miał jakiś czas temu problemy z podwójnymi księgowaniami płatności kartą. W bankach też się czasem zdarza.
Użytkownik nie wiedział że na czacie trzeba napisać live agent i porozmawiałby od razu z żywym człowiekiem a nie botem. Z wpisu widać że sprawę załatwił.
Jednak przy takich firmach jak R trzeba pamiętać że to nie bank i dużej gotówki bym na koncie nim nie trzymał. Dlatego ja głownie używam Curve, a R to uzupełnienie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2020-03-07, 10:33   

Ja korzystam z normalnej karty Visa czy Mastercard . Wyjmowaliśmy z kolegą z forum kasę w bankomacie w Turcji. On z Revoluta ja z Master. Różnica w kursie pomijalna i nie warta zachodu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
spanian 
stary wyga
Carpe diem


Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Dołączył: 20 Mar 2017
Piwa: 112/7
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-03-07, 13:22   

Też tak uważam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-03-07, 14:00   

adaml61 napisał/a:
Odnośnie płatności , ja mam konto walutowe w mbanku , wszędzie płacę przy użyciu karty przypisanej do konta , lokalną walutę wyciągam z bankomatów , przeliczniki są naprawdę dobre . Nawet na Białorusi używałem taj karty . Na nie przewidziane sytuacje kilka eur w kieszeni . Spredy są mniejsze niż w kantorach . Dla mnie jest ok. Raz na Węgrzech nie poszła użyłem innej , dobrze że tylko jedna transakcja , przelicznik wyszedł ok 4,8 z eur .
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2020-03-07, 21:33   

Świat się zmienia i coraz mniej jest instytucji,gdzie można iść i osobiście coś reklamować.I chyba będzie to narastać.Też musiałem reklamować zawieszona transakcję ale otrzymałem informację,że wiedzą,działają i przepraszają.Braku prądu czy gazu też już osobiście nie załatwicie w swoim mieście.
Robię bardzo dużo transakcji w Revolucie,mam konto premium.Płatne.Polecam ich bo są świetni.
Różnice kursowe nie mają znaczenia przy płatności rzędu 4 euro.Przy dużo wyższych pozwalają zarabiać na kursach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Hastur 
początkujący forumowicz


Dołączył: 21 Maj 2020
Skąd: Krakow
Wysłany: 2020-07-13, 11:15   

spanian napisał/a:
Tutaj jeden z wielu negatywnych komentarzy pod innym artykułem reklamującym revoluta. "Cos się chyba dzieje dziwnego z Revolut. Po ostatnim moim wyjeździe za granicę zauważyłem, że pojawiły się dziwne transakcje na koncie. Revolut powtórnie ściąga płatność o takiej samej kwocie. Kontaktowałem się z "odbiorcą" a ten twierdzi, że nie ma na koncie drugiej płatności. Teraz gdy wystąpiło w saldo ujemne, otrzymuje info abym uzupełnił saldo. Próba wyjaśnienia to jakaś farsa bo nie ma z kim. Jedyny kontakt to chat na którym nie można się z nikim skontaktować bo mają dużo zapytań.
Jeśli rozważacie czy założyć kartę Revolut to zastanówcie się dwa razy. Na pewno nie zaoszczędziłem tyle co teraz mam salda ujemnego i stresu z wyjaśnieniem sytuacji." https://gry-hazardowe-za-darmo.com/black-horse/


Wygląda na to, że w 2020 r. Nie pozostaje nic innego, jak poszukiwanie nieznanych transakcji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-22, 20:18   

Od 23 kwietnia br. Revolut wprowadza sporo zmian. Czy to się jeszcze będzie "opłacać"?

Revolut wprowadza nowe opłaty i limity. Będzie drożej!

Nigdy wcześniej nie używałem apki Revolut. Zazwyczaj stosowałem karty walutowe w E i $. Dziś postanowiłem zainstalować na smartfonie apke Revolut. W planie Standard nie ma już możliwości uzyskania bezpłatnej karty fizycznej.
Obligatoryjnie pojawiają się 3 płatne plany:
1. Plus za 149.99 zł rocznie,
2. Premium za 300 zł rocznie,
3. Metal za 500 zł rocznie.
Transakcje złotówkowe pomiędzy Revolutem, a rachunkiem w polskim banku śmigają bez uwag.
Nie robiłem jeszcze zakupu obcych walut.
Nie wiem, czy używanie tej karty po wprowadzonych zmianach ma jeszcze jakiś sens?
:-P



https://tiny.pl/rswz2
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-22, 20:43   

Plan standard jest w dalszym ciągu darmowy.

Revolut.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 79,87 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-22, 22:08   

andrzej627, to jest screen z jakiejś publikacji wychwalającej Revoluta.

Kiedy klikam w zakładkę "Karta standardowa" wyświetla się: "Get s free physical card with 0 monthly fees. Deliveryfee may apply" i opcja zmiany planu na 1 z 3 płatnych. :-/

Sprawdź bezpośrednio w apce, czy można z tego poziomu zamówić rzeczoną kartę?
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-22, 22:12   

"Transakcje złotówkowe pomiędzy Revolutem, a rachunkiem w polskim banku śmigają bez uwag."
Wydaje mi się, że przelewy z polskiego banku do revoluta mogą być obciążone dodatkową opłatą związaną z tym, że główna siedziba revoluta znalazła się poza unią europejską po skutecznym brexicie. Uprzedzali o tym równocześnie informując, że będą pracować nad tym aby mieć w UE jakiś bank do przelewów bez opłat.
Przyjrzyjcie się walucie tureckiej TRY - w związku z wymianą ministra finansów przez p.Erdogana następuje sukcesywny odpływ inwestorów z Turcji i ich waluta traci na wartości w sposób niespotykany. Warto zainteresować się i obniżyć koszty wakacji. Czyli pojechać do i tak już taniej Turcji.
Revolut pozwala na zakupy waluty i trzymanie jej do wakacji. Podobno i tak nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku.
I zwróćcie uwagę na fatalny kurs euro bo to też wpłynie na koszt wakacji. Kurs fatalny ale oczywiście nie dla Andrzeja627 ( pozdrawiam :spoko ) - nie każdy zarabia w euro :( :( :roll:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***