Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Albania 2020 przez Rumunię, Bułgarię, Grecję lub Macedonię.
Autor Wiadomość
spanian 
zaawansowany
Carpe diem

Twój sprzęt: Fiat Ducato Benimar 2.8 JTD rok 2002
Nazwa załogi: Transformers
Piwa: 75/6
Wysłany: 2020-03-08, 22:28   

Poszukaj i prześlij co masz. Facjatę też (-: Zawsze mi się kojarzyłeś z tym panem, któremu na widok atrakcyjnej kobiety opada brzuch. Sympatyczniej jest mieć bardziej rzeczywiste wyobrażenia (-; nawet jeśli poprzednie były bliskie prawdy.

Postaw piwo autorowi tego posta

Bim 
Kombatant
Jacek

Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Piwa: 79/49
Wysłany: 2020-03-08, 22:31   

Ok tylko ja ten co siedzi po prawej oferma

spanian 
zaawansowany
Carpe diem

Wysłany: 2020-03-09, 00:58   

Bim... a dziękuję. Poczytałem.

spanian 
zaawansowany
Carpe diem

Wysłany: 2020-03-09, 17:49   

A co z winietą w Rumunii? Kupować? Jeśli tak to w sieci czy na granicy? Znalazłem piękną miejscówkę w Rumunii. Tylko muszę zweryfikować dojazd. Zagadka (-: Dojedziesz tam kiedy sucho, ugrzęźniesz kiedy mokro. Czerwone piękno naturą rzeźbione zachwyci cię swą bliskością. Będziesz mógł obcować z nim w bezpośrednim sąsiedztwie (-: Zagadka dla wyjadaczy. Miejsce na trasie podróży (-; Piękna miejscówka.

Bim 
Kombatant
Jacek

Wysłany: 2020-03-09, 18:09   

spanian napisał/a:
A co z winietą w Rumunii? Kupować? Jeśli tak to w sieci czy na granicy?

Ja kupuje w internecie
https://www.roviniete.ro/en/

7 dniową za 3 ojro nie stoję w kolejce i nie szukasz zwłaszcza po nocy na której stacji ja zakupisz i jaką kategorie Ci wklepią :lol:

Jak staniesz przed witryną kamperem to masz murowane B bo do nich nie przemawia co pisze w dowodzie tylko pokażesz paluchem samochód
no chyba , że vorbeşti rromanes?

spanian 
zaawansowany
Carpe diem

Wysłany: 2020-03-09, 18:32   

To mam osobówkę kliknąć? No i przyjdzie jakieś potwierdzenie czy będę w systemie.

Screenshot_2020-03-09-18-31-27-650_com.android.browser.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 334,92 KB

spanian 
zaawansowany
Carpe diem

Wysłany: 2020-03-09, 18:41   

Drugi pojazd jest do 3,5 tony. 6Eur 7 dni, oznaczony na pomarańczowo. Nie wiem czy warto ryzykować niepewność.

Screenshot_2020-03-09-18-38-58-563_com.android.browser.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 297,99 KB

Screenshot_2020-03-09-18-41-55-738_com.android.browser.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 271,48 KB

Bim 
Kombatant
Jacek

Wysłany: 2020-03-09, 18:45   

Masz auto zarejestrowane jako do 3,5 t czyli osobówka i nie jest to pojazd zarobkowy.

Potwierdzenie przychodzi na maile do wydruku to masz w czasie kontroli dla siebie a i tak jestes w systemie jakupujesz np w piątek to możesz mieć potwierdzenie do wydruku np w poniedziałek dopiero po zaksięgowaniu przez bank i system.

Co się tyczy Twojej zagadki to pewnie trasa widokowa DN7 przełom czerwonej wieży :-P ?

spanian 
zaawansowany
Carpe diem

Wysłany: 2020-03-09, 19:04   

Dziękuję za link. Zagadki nie rozwiązałeś, ale miło że podniosłeś rękawicę. Swoją drogą przez takie zagadki mogą się pojawić nowe cele podróży (-: Coś czuję, że tam wielu z CT nie było.

adaml61 
zaawansowany

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Piwa: 41/31
Wysłany: 2020-03-09, 20:12   

spanian napisał/a:
A co z winietą w Rumunii
Kup przez internet . Jak pojedziesz tym małym przejściem co Ci polecałem , tam nic niem i nie kupisz . Pierwszy raz kupowałem na granicy , jechałem przez Orade, kolejka była . Drugi raz taki głupi nie byłem ,Rumuńską i Bułgarską kupiłem przez internet . Do Bułgari przepływałem promem , tam też nie było możliwości kupna . Jak w trakcie zmienią Ci się plany odnośnie trasy ,nie będziesz zawracał sobie głowy winietami .

Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Piwa: 19/4
Wysłany: 2020-03-12, 13:39   

W działach Rumunii i Bułgarii zamieściłem linki do map jakości dróg w tych krajach.
To będzie bardzo rzutowało na Twoją trasę i co zwiedzać.
Ja w zeszłe wakacje nie miałem mapy z jakością dróg w Bułgarii i po powrocie musiałem wymieniać zawieszenie z przodu.... taki peszek.
W Rumunii i Bułgarii kupuj winietkę przez internet, szkoda czasu na stanie w kolejce, poza tym jak dałem DR na rumuńskiej stacji to policzył mi winietę jak za TIR'a a nie za do 3,5 tony.
W górach w nocy odradzam jazdę, popełniłem ten błąd i był problem z zatrzymaniem się na nocleg-wszędzie zakazy na stacjach. Poza tym omal nie mieliśmy 2x czołówki z rumunami którzy wyprzedzali na podwójnej na zakręcie kolumnę TIR'ów. Na szczęście TIRy ich wpuściły bo nie było gdzie uciekać, jedynie w drzewa na poboczu... Odcinek Kluż-Napoka do Pitesti
Autostrada Pitesti-Bukareszt jest dziurawa, są znaki ograniczające nawet do 60km/h.
TIRy rumuńskie wyprzedzające mnie jak jadę z prędkością 110 km/h już pominę...
Generalnie Byłgaria i Rumunia swój koloryt mają, ale jak się to robi z głową to nic się nie stanie.
Co do wybrzeża Bułgarskiego to się nie zgodzę. Byłem na pieknej plaży i na bardzo dobrym kepmingu - niestety nie równocześnie :) Plaża Silistar w górach Strandża ( http://www.przewodniki-on...odowy-strandza) jest bardzo, bardzo ładna. Okolica dzika. Sam kemping, no cóż... Spędziliśmy na nim coś koło tygodnia, da się żyć, ale szału nie ma. Za to tanio. Właścicielka mówi świetnie po angielsku.
Za to bardzo dobry kemping to Atliman camp w Kiten, ale na plaży jest dużo ludzi. Plaża sama w sobie też nie powala. Obsługa mówi po angielsku że dogadać się idzie, ale trzeba dobrze liczyć przy płaceniu przy wyjeździe aby nie zapłacić za dużo...

Tutaj masz kopalnię wiedzy o dojeździe do Bułgarii, opłatach, drogach, co zwiedzać, jeść itd itp:
http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5
Ludzie bardzo pomocni, są także Bułgarzy którzy mówią/piszą po polsku

Wyświetl szczegóły
spanian 
zaawansowany
Carpe diem

Wysłany: 2020-03-12, 17:34   

Widziałem już mapy, które udostępniłeś. Są trochę mało czytelne, ale zerknę jeszcze raz. Generalnie zależy mi na transfogarskiej, a po drodze dwa wąwozy. Trochę mnie przeraziłeś stanem dróg bo zadbane auto mam technicznie. O wybrzeżu Bułgarii nie myślę. Po Rumunii kierunek Albania lub Grecja. Alternatywnie przez Serbię i Macedonię. Ale tam też straszą stanem dróg. W nocy nie zamierzam pokonywać dużych odcinków. Ale czy do tej transfogarskiej nie ma alternatywy normalnych dróg? Ja się nie muszę spieszyć. Ogólnie bardzo dziękuję. Stawiam piwo.

Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Piwa: 19/4
Wysłany: 2020-03-12, 17:52   

spanian napisał/a:
Widziałem już mapy, które udostępniłeś. Są trochę mało czytelne, ale zerknę jeszcze raz. Generalnie zależy mi na transfogarskiej, a po drodze dwa wąwozy. Trochę mnie przeraziłeś stanem dróg bo zadbane auto mam technicznie. O wybrzeżu Bułgarii nie myślę. Po Rumunii kierunek Albania lub Grecja. Alternatywnie przez Serbię i Macedonię. Ale tam też straszą stanem dróg. W nocy nie zamierzam pokonywać dużych odcinków. Ale czy do tej transfogarskiej nie ma alternatywy normalnych dróg? Ja się nie muszę spieszyć. Ogólnie bardzo dziękuję. Stawiam piwo.

Ja jechałem E81 w nocy.
Mapy są czytelne, powiększ je a zobaczysz więcej szczegółów i dróg.
Granice R-Bg przekraczałem w Widyniu i potem Montana, Wraca do obwodnicy Sofii ze względu na jakość drogi.
Niestety miejscami była dziurawa, szczególnie na odcinku Montana - Widyń w kilku miejscach.
Na parkingach dużo potłuczonego szkła z szyb samochodów, przy drodze "panienki".
Generalnie da się przejechać ten odcinek.
Kierowcy TIR'ów śpią na przejściu granicznym Widyń na terenie ziemi niczyjej, zajmują pobocze i część jednego pasa. Niektórzy nawet rozstawiają anteny satelitarne :) Więc od razu się pakuj na lewy pas z osobówkami.
Taki koloryt.

adaml61 
zaawansowany

Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Piwa: 41/31
Wysłany: 2020-03-12, 18:10   

spanian napisał/a:
Trochę mnie przeraziłeś stanem dróg
Drogi nie są złe , takie same jak w każdym innym kraju . Jeżdziłem gorszymi w Niemczech . Trafiają się na odludziach byle jakie , ale tak jest w każdym kraju .A drogą Oradea Deva raczej nie będziesz jechał , bo w górach jest nie ciekawa . ale tylko około 10km, reszta z nową nawierzchnią .Z wąwozu do transfogarskiej jest dobra droga , zarówno autostrada jak i lokalne .

DSC_0101.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 77,96 KB

DSC_0104.JPG
tak wygląda w górach
Plik ściągnięto 0 raz(y) 109,2 KB

Odpowiedz do tematu