Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dom na kółkach - dostawczak czy kamper? 4x4? Max?
Autor Wiadomość
Panoramix 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Kwi 2020
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2020-04-16, 16:35   Dom na kółkach - dostawczak czy kamper? 4x4? Max?

Witajcie

Moim celem jest budowa kampera w którym będę mieszkał 24/365. Życie cały czas w tym samym miejscu jest za nudne... Zresztą wy wiecie to najlepiej :)

Chciałbym kupić w miarę spoko budę i resztę zrobić samemu. Budżet mam 25tyś na chwilę obecną i stale rośnie. Póki co skupiam się na wyborze samego auta, a potem z czasem będę brał się za remont.

Tematy które są dla mnie niejasne to:

1. Kamper czy dostawczak? Po pierwsze chciałbym nie mieć ściany grodziowej aucie i mieć obracane fotele. Auto będzie planowane pod 2 osoby (choć fajnie by było mieć możliwość sporadycznego przewożenia przynajmniej 4 osób). Po drugie kamper będzie bardziej nadawał się na dom niż przerobiony dostawczak, lecz jego cena jest dużo wyższa...

2. Mocno zależy mi na napędzie 4x4 i odwiedzaniu trudno dostępnych miejsc. Jednak ta koncepcja może trochę gryźć się z "domem". Weź wjedź chatą w jakieś bagno :wyszczerzony:
Wiadomo że wtedy duży rozmiar będzie negatywnym czynnikiem. Dodatkowo fury z napędami 4x4 ciężko dostać, więcej palą i są gorsze na normalne trasy których i tak będzie większość. Myślałem jeszcze nad ewentualnym dołożeniem takiego napędu w przyszłości... Więc celować w 4x4 czy skupić się na maksymalnie wielkim samochodzie (rzędu L4H3)?

3. Jakieś konkretne marki samochodów polecacie? Jakie roczniki? Fajnie by było nie mieć dwumasy i innych tego typu bajerów :)

4. No i ostatnie pytanie - czy życie (szczególnie zimną) w kamperze będzie mocno uciążliwe? Chodzi głównie o ogrzewanie i wodę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-04-16, 16:55   

Panoramix napisał/a:
Chciałbym kupić w miarę spoko budę i resztę zrobić samemu. Budżet mam 25tyś na chwilę obecną i stale rośnie. Póki co skupiam się na wyborze samego auta, a potem z czasem będę brał się za remont.


Witaj

Z takim budżetem to jesteś ja narazie w krainie marzeń ale marzenia mieć to fajna rzecz :lol:


Na początek proponuję lekturę kolegi z forumhttp://toscaner.com/kampe...ra-spis-tresci/

Miał swojego kamperka do sprzedania zobaczysz ile będziesz musiał jeszcze dozbierać :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2020-04-16, 17:22   

Hm ...Ktoś mądry na forum napisał że kamper to worek kompromisów.
Twoje oczekiwania są dość skrajne. W sprawie kampera 4x4 to poczytaj wpisy Kolegi berta. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***