Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozterki kiblowe - brak możliwosci zamontowania kasety.
Autor Wiadomość
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2020-05-24, 13:38   Rozterki kiblowe - brak możliwosci zamontowania kasety.

W moim nowym projekcie mam miejsce na kibel ale nie mam tam wystarczajaco dużej sciany zewnetrzej ( jest słupek). Za to pod podwoziem pod kiblem mam ogrom miejsca bo auto ma tylny naped i wał. Koło wału mam miejsce na zbiorki/ kasete.

Czy opcja zamontowania kibla który by miał bezpośrednie pionowe połączenie ze zbiornikiem pod autem, w zbiorniku pompa rozdrabniająca. Zmiana miejsca kibla rozwala cały mój projekt. Czy ktoś z Was robił/widział/ ma pomysł na coś takiego?
Myślałem o przerobieniu kibla z kasetą.
Jakies opinie? wskazówki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2020-05-24, 16:12   

Cytat:
W moim nowym projekcie
Pokaż co masz, będzie łatwiej wymyślać :-/
Miałem tak, kibelek-rura-zbiornik, w komplecie kaseta do wynoszenia, wąż jednorazowy do spustu, rękawiczki. Ogólnie do D. Same problemy, spuszczanie do kasety i wynoszenie, jak oblejesz to należy umyć i kasetę i miejsce na placu. Jak wężem, bo kratka z drugiej strony, znowu jakieś resztki na placu. kasetę gdzieś musisz wozić itd.
To należało by zrobić inaczej, da się. Ubikacja jachtowa, przejście przed podłogę, a pod normalna kaseta. Wielkość/model zależny od odległości od boku do ramy. Wtedy masz to samo co z kasetą wewnątrz, a problem zażegnany.
Było na forum jeszcze: Kaszub zrobił przepompowywanie do kasety, i chyba vIrek i jeszcze ktoś, montował pompkę na kasecie do wypompowywania bez jej wyjmowania.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***