Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont kampera- Fiat Ducato 91- CAPOMAN
Autor Wiadomość
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 214/480
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2020-05-31, 17:49   

"ciekawostką jest fakt, iż każda opona posiada zakodowaną datę produkcji tylko z jednej strony i tylko jeden raz".
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-05-31, 22:12   

Dzisiaj zjechałem z weekendu- kupa... wszystko mokre po drodze w deszczu- za bardzo przyznam nie chciało mi się skakać z telefonem - nic w sumie nie udało mi się namierzyć tzn. tych kombinacji cyferek etc.

Zresztą - i tak już postanowiłem wymienić- po prostu.
Patrząc nawet na to, że sprzęt mam od 2014 to jakby na to nie patrzeć to już 6 lat a nie wiadomo ile już latały u poprzedniego właściciela a nie zakładam, że tuż przed sprzedażą zakupił opony :wyszczerzony:

Także powoli rozglądam się za jakąś opcją nowych.
Nawet znalazłem takie:

Opony

Teraz promo i za 200 można wytargać...

Wiadomo, że to klasa ekonomiczna i to nie Michelin, ale wydaje mi się, że już będą lepsze od tego co mam obecnie (wiek).

Ktoś śmiga na takim modelu? jakieś opinie? - tylko nie pisać mi, że trochę hałasują w trasie bo w moim D-1 i tak nic nie słyszę podczas jazdy :wyszczerzony: :wyszczerzony:

122.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 798,83 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-05-31, 23:00   

wg mnie miejsce 7 letniej gumy jest na wysypisku nawet jeśli jest to C :)
W linkowanych - E w paliwie i 72dB to idzie przeboleć ale C na mokrej - tak średnio - cena fakt kusi
Tez się zastanawiałem - ja jakoś tak mam że na gumach nigdy nie oszczędzam w końcu to nie tylko komfort a przede wszystkim bezpieczeństwo.
Wg opinii mojego zaprzyjaźnionego gumiarza Michelin nie warta swoich cen - za rada gumiarza na którym sie jeszcze nigdy nie zawiodłem zdecydowałem się na wielosezonowe Vredestein'y - nie tanie ale same pozytywne opinie z tego co rozmawiałem - miałem lżej bo w tym rzucie tylko 2 :)
Na razie za mało przejechane i zimy nie widziały żebym mógł coś powiedzieć konkretniej - jakie będą naprawdę czas pokaże
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-01, 06:42   

ja w swoim starym kamperze najpierw zmieniłem przód na Chińczyki - Imperial, po dwóch latach byłem zadowolony, więc gdy wymieniałem tył również kupiłem chińskie opony.

co do hałasu - trudno orzec, bo pojazdy na bazie Citroen C25 (Ducato I) są same w sobie hałaśliwe, więc nie mam w tym względzie zdania.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-01, 08:23   

Ja jeżdżę na Vredersteinach...ale ogólnie polecam opony całoroczne...klasyczna szosówka na mokrej trawie czy piasku często lubi się uślizgiwać/zakopywać...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-01, 08:48   

smok_wawelski napisał/a:
wg mnie miejsce 7 letniej gumy jest na wysypisku nawet jeśli jest to C :)
W linkowanych - E w paliwie i 72dB to idzie przeboleć ale C na mokrej - tak średnio - cena fakt kusi


No to ewentualnie taka opcja- ok o 70 zł więcej, ale na mokrej ponoć A :)
opona
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-06-01, 18:50   

Etykietkowo wygląda to na pewno lepiej, typowo letnia guma - nie miałem doświadczeń z Nexenem nie mogę się autorytatywnie wypowiedzieć
A nie rozważasz wielosezonowych - zimy coraz lżejsze :)
ja byłem też do niedawna przeciwnikiem wielosezonowych ale w sumie dałem się przekonać :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-01, 19:59   

Przyczepę miałem na nexenach i było bardzo fajnie...
Ale jak pisałem (przy szosówkach letnich), troszkę mokrej trawki, piaseczku...I już się ślizga, kopie...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-01, 22:14   

MisioKRAK napisał/a:
Przyczepę miałem na nexenach i było bardzo fajnie...
Ale jak pisałem (przy szosówkach letnich), troszkę mokrej trawki, piaseczku...I już się ślizga, kopie...


ok- no to które polecasz tzn. takie co bym trochę na tym piasku lub mokrej trawie się wydostał... w sumie często gdzieś na kempingach właśnie w takie miejsca się ciśniemy :ok

ok - no to opcja trzecia- wielosezonowa również bez szału- Imperial

Opona 3

Zaznaczam, że w zimie w ogóle się nie ruszam, ale mam nadzieję, że takie wielo trochę lepiej poradzą sobie np. właśnie na tej mokrej trawie etc.
Co wy na to? :lol:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-06-01, 23:06   

To już teraz wiemy więcej - zimę wykluczamy :)
Moim zdaniem dla tej trawy wielosezon sam w sobie nie da za wiele - owszem da ale tylko jeśli będzie z trochę "grubszą agresywniejszą " kostką a te dotychczasowe które linkujesz to maja jak dla mnie taki bieżnik typowo letni - wielosezon z grubsza kostka niestety w cenie do 300 raczej ciężko będzie znaleźć coś sensownego
Może Kleber byłby dla Ciebie akceptowalny - z tej marki na Sharanie byłem b. zadowolony ale miałem letnie.

Teraz do busa kierowałem się własnie tą grubszą kostką - linkuje jako przykład bieżnika w który bym celował przy Twoich "trawowo-piaskowych" założeniach - Vredestein - jeszcze mało na nim przejechałem więc na pełną ocene na pewno za wcześnie ale na mokrej trawie pod lekka górke radził sobie zupełnie nieźle :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-03, 22:12   

Temat opon zamknięty :szeroki_usmiech

Zakupione/ zamontowane- wybór finalnie padł na Imperial Eco Van 2 195/75 R16 107/105 R C
Zdaje sobie sprawę, że za dużo wymagać od tej opony nie mogę :wyszczerzony: , ale z drugiej strony zawsze to chyba lepsze niż 8 letnie.

Tak- zagadka została rozwiązana- przy demontażu okazało się, iż moje "stare" opony mają dokładnie 8 lat, więc to chyba był już rzeczywiście czas na zmianę.

6a.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 797,48 KB

2a.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 826,34 KB

4a.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 699,72 KB

5a.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 382,37 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-03, 22:17   

Porównanie "starych" po 8 latach- sam nie w wiem - dramatycznie nie wyglądają, ale kilka ubytków znalazłem...

1a.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 594,05 KB

2a.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 673,33 KB

3a.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 446,53 KB

5a.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 497,21 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-03, 22:26   

na koniec :szeroki_usmiech w sumie nigdy o tym nie pomyślałem, ale... podczas wymiany z ciekawości sprawdziłem zapas - nigdy nie musiałem go używać.

Okazało się, że to opona Kleber- uwaga- jeżeli dobrze odczytałem datę produkcji to ma/miała dokładnie 21 lat :gwm lub 11 w sumie sam już pewności nie mam :wyszczerzony:

Finalnie podmieniłem ją na jedną z zdemontowanych 8 letnich :mikolaj

Także - warto zerknąć na te nasze zapasy - jaki staż mają :szeroki_usmiech

1a.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 466,38 KB

2a.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 895,71 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-06-04, 07:31   

CAPOMAN napisał/a:
Także - warto zerknąć na te nasze zapasy - jaki staż mają :szeroki_usmiech

To jest zawsze jeden z pierwszych punktów u mnie, po zakupie auta...
I najczęściej ląduje tam nowa opona, chociaż czasem niższej klasy niż na reszcie auta...i jak na przód staram się wstawiać opony kierunkowe to już na rezerwę nigdy...
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-26, 20:58   

Kol, Kol- potrzebuję opinii w kilku kwestiach... ale zaczynając od początku.
Oddałem auto do mechanika na większy serwis- przy ostatniej zabawie z układem hamulcowym i spędzeniu kilku dni w tym temacie- przy okazji wyszło kilka innych spraw, które zleciłem doprowadzić do ładu składu.

Oddając auto do mechanika otrzymał z mojej strony:

- uszczelnienie przegubów, ale od strony skrzyni biegów
- wymiana uszczelki pod kolektorem wydechowym (zauważyłem dopiero gdy auto było w garażu, silnik zimny i przy lampie warsztatowej zauważyłem, że mam przedmuch)
- wymiana wszystkich pasków
- sprawdzenie świec
- sprawdzenie w jakim stanie jest turbo

i generalnie kilka innych profilaktycznych działań.

Dodatkowo- zostawiłem rachunek otwarty na zasadzie- jeżeli jeszcze coś wyjdzie to działamy i tyle.

Tak, wiem zostawiając w warsztacie z takim poleceniem to proszenie się o kolejne tematy do wymiany :mikolaj


Efekt jest taki, że mechanik podesłał mi zdjęcie wycieku z maglownicy jak na załączonym zdjęciu- teraz pytanie- czy to kwalifikuje się do wymiany, ingerencji itp. czy to jeszcze nie wygląda tak źle i można jeszcze jeździć?.... niestety maglownica jak przypuszczam- trochę roboty z tym jest itp. Zdaje sobie sprawę, że z jednego zdjęcia ciężko ocenić, ale może jednak ktoś już przerabiał temat?

5a.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 624,16 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***