Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2007-07-06, 09:34
Mija kamper kampera.
Autor Wiadomość
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-06-14, 20:11   

A dziś na A1 na wysokości Kutna pomrugaliśmy sobie awaryjnymi z Capoman'em :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2020-06-14, 20:49   

Kto z Kolegów spędzał ten weekend w Łagowie Lubuskim?
Dziś tuż przed moim odjazdem z kempingu, odjechał Ford Chausson, w migawce oka zauważyłem z tyłu tego kampera naszą naklejkę rozpoznawczą. Staliśmy w niewielkiej oddali ale przodem do siebie i było tylko Dzień Dobry, nic nie zagadałem bo nie wiedziałem że Kolega zrzeszony. Teraz mi głupio :roll:
Pozdrawiam tutaj odzewem chociaż tak :spoko
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-06-14, 22:01   

MILUŚ napisał/a:
A dziś na A1 na wysokości Kutna pomrugaliśmy sobie awaryjnymi z Capoman'em :spoko


No ba- kultura i tradycja musi być :wyszczerzony: :ok

ps. potem zająłeś mi miejsce pod MC :wyszczerzony: :wyszczerzony:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-06-14, 22:17   

CAPOMAN napisał/a:
.........

ps. potem zająłeś mi miejsce pod MC :wyszczerzony: :wyszczerzony:


Primo .....nie pod MC tylko.......WC :haha:
Secundo .....jakbyś jechał wolniej to zauważyłbyś miejsce dla Ciebie koło mnie :-P
Terco.....wypadłem za Tobą machając że masz miejsce koło nas :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-06-30, 19:54   

Pozdrawiam załogę kampera CTR, na A3 w kierunku Zagrzebia.

IMG_20200630_112632_copy_2080x1560.jpg
Pl/CTR
Plik ściągnięto 5 raz(y) 384,19 KB

_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2020-08-01, 20:32   

Dziś mijał i machał nam kamperek Alkowa z naklejka CT na drodze 94 gdzieś w okolicy Radomska, my jechaliśmy na północ a Oni na południe - kto to?
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-28, 11:52   

Dobrze wiedziec ze panuje taki zwyczaj z łapka do góry :mrgreen: , narazie moze jednak będe odmachiwal tym co będą machać :mrgreen: .

To tak samo jak jeżdzę czasami autolawetą , i laweciarze Ci starsi też zawsze machają , kiedys zawsze pierwszy machalem ale się troche zmienilo , teraz laweta pod prawie kazdą stodołą stoi więc Ci 'młodzi" laweciarze nie są nauczeni tego zwyczaju i nie odmachują, więc i ja przestalem pierwszy machać :roll:
_________________
Pozdr. Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2020-12-28, 12:45   

sterciu napisał/a:
Dobrze wiedziec ze panuje taki zwyczaj z łapka do góry :mrgreen: , narazie moze jednak będe odmachiwal tym co będą machać :mrgreen: .

To tak samo jak jeżdzę czasami autolawetą , i laweciarze Ci starsi też zawsze machają , kiedys zawsze pierwszy machalem ale się troche zmienilo , teraz laweta pod prawie kazdą stodołą stoi więc Ci 'młodzi" laweciarze nie są nauczeni tego zwyczaju i nie odmachują, więc i ja przestalem pierwszy machać :roll:

Tradycje niestety zanikają. Np. ostrzeganie przed kontrolą drogową. Nie dość, że nie ostrzegają, to b. często nawet nie podziękują. Zazwyczaj kobiety za kółkiem nie dziękują :)
Wiem, że takie ostrzeganie jest naganne, ale niestety ja wychowałem się za komuny, a w tamtych czasach takie zachowanie wobec milicji było bardzo oki :) Czym skorupka za młodu..........
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-12-28, 13:12   

Też ostrzeganie przed kontrolą drogową to sa "moje czasy" , teraz jak się ostrzega kogoś to może na 10 aut w jednym kierowca machnie ręką i podziekuje... najciekawsze to jest to , że inni nie podziękują ale wiedzą , że się ich ostrzegło przed kontrola bo w lusterku zwykle widac jak zwalniają po światlach stopu... Teraz młodziez zwłaszcza jest tak wychowana , z przekonaniem " że przecież wszystko się im nalezy" , a oni nic od siebie nie muszą dawać...
_________________
Pozdr. Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Fason 
trochę już popisał


Dołączył: 12 Paź 2020
Piwa: 5/2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-12-28, 17:37   

hmm... moim zdaniem zwyczaj rodem z PRL-u, nie widzę powodu by go teraz kultywować, jeździć zgodnie z przepisami, nie chciał bym ostrzec jakiegoś szaleńca który kilka kilometrów dalej kogoś zabije swoim samochodem :roll: może kiedyś dociągniemy do krajów o wyższej kulturze motoryzacyjnej :roll: często czytam opinie o naszym kraju na zagranicznych forach kamperowych i generalnie same superlatywy, poza infrastrukturą kempingową i ułańską fantazją na drogach Polski. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-12-28, 18:20   

Fason napisał/a:
hmm... moim zdaniem zwyczaj rodem z PRL-u, nie widzę powodu by go teraz kultywować, jeździć zgodnie z przepisami, nie chciał bym ostrzec jakiegoś szaleńca który kilka kilometrów dalej kogoś zabije swoim samochodem :roll: może kiedyś dociągniemy do krajów o wyższej kulturze motoryzacyjnej :roll: często czytam opinie o naszym kraju na zagranicznych forach kamperowych i generalnie same superlatywy, poza infrastrukturą kempingową i ułańską fantazją na drogach Polski. :spoko


Serce podpowiada, by jednak ostrzegać - w końcu wszyscy jesteśmy kierowcami a przede wszystkim ludźmi i zdarza się nam "zbłądzić".

Z drugiej strony rozum coraz częściej podpowiada, aby mieć podejście jak Kolega Fason - bo z tego ostrzegania zrobiło się tak, iż coraz większa grupa kierowców jedzie w miarę przepisowo tylko tam gdzie jest kontrola, a cała reszta wygląda tak: 100-120 po mieście, zmiana pasa co 15 sekund, żadnych kierunkowskazów, a po zmianie na czerwone przez krzyżówkę na pełnym gazie przelatuje jeszcze kilka aut. Powoli strach być na światłach pierwszym, któremu zapali się zielone.

Odnośnie tego, że "może kiedyś dociągniemy do krajów o wyższej kulturze motoryzacyjnej" to przy obecnych wysokościach mandatów i ilości służb na drogach to się moim skromnym zdaniem nigdy nie wydarzy. Dziwnym trafem wyjeżdżając za granicę wielu kierowców nagle wie jak przepisowo jeździć :haha: Ostatnio jeden gość na dwupasmówce (lewy do jazdy prosto, prawy do skrętu w prawo) zamiast zjechać za mnie zaczął grzać co koń wyskoczy i już na liniach za sygnalizatorem na części jezdni wyłączonej z ruchu spychając mnie i zmuszając do hamowania dopiął swego, choć za mną nic nie jechało - to jest własnie dzisiejsza kultura na drodze - korporywalizacje i wyścig szczurów przeniesione żywcem za kierownicę.

Co do machania kierowcom wzajemnie - miły gest, aczkolwiek wymarły. Samo pozdrowienie jest fajnym gestem, tylko można się zrazić jak z przeciwnej strony nie ma żadnej reakcji. Nawet dziękowanie awaryjnymi jakby wymarło... Dziś nawet o przepalonej żarówce nikt Ci nie powie. Sam przestałem to robić, zmusiło mnie do tego kilka reakcji typu "bajka o wężu" co zdaje się zastąpiło dawniejsze "wiem, ale dziękuję" :shock:
Co do ograniczeń - teraz każdy ma nawigację i o radarach oraz kontrolach wie z aplikacji (albo ma pecha). Coraz więcej pomiarów odcinkowych i tu ostrzeganie na nic się nie zda. Żyjemy też dziś w czasach, w jakich strach odmachać do dziecka, które Ci wcześniej pomachało (tylko rodzice tego nie widzieli) - o powodach chyba pisać nie muszę :mrgreen:
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-12-28, 18:57   

Monter napisał/a:
...... Żyjemy też dziś w czasach, w jakich strach odmachać do dziecka, które Ci wcześniej pomachało (tylko rodzice tego nie widzieli) - o powodach chyba pisać nie muszę :mrgreen:


Niech się ksiądz nie boi :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2020-12-28, 19:00   

Rozmawiamy obecnie o zaniku pewnych "drogowych zwyczajów", a nie o chamskim zachowaniu kierowców.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2020-12-28, 20:27   

Zawsze macham. Czasami nawet kierowcom dostawczaków podobnym z daleka do kamperów ;)
I - poprawia mi to humor :)
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-12-28, 20:40   

Monter napisał/a:
...... Żyjemy też dziś w czasach, w jakich strach odmachać do dziecka, które Ci wcześniej pomachało (tylko rodzice tego nie widzieli) - o powodach chyba pisać nie muszę :mrgreen:
MILUŚ napisał/a:
Niech się ksiądz nie boi :chytry


Topic to: Etykieta Karawaningowa » Mija kamper kampera.
Więc w sumie to chyba nie jest bardzo istotne kim z zawodu jest ten co macha i pozdrawia nas z jadącego z przeciwka kampera, zestawu z przyczepą czy motocykla albo roweru,

IMHO Nie popadajmy w przesadę lub strach dzieląc wspólną pasje turystyczną, po prostu odmachajmy przyjmując że macha do nas koleżanka czy kolega turysta, wg mnie skoro ktoś mnie pozdrawia to kulturalnie jest odpowiedzieć na pozdrowienie kim jest ten ktoś to dla mnie bez znaczenia - pozostańmy raczej przy tym co napisał założyciel wątku
kazbar napisał/a:
Mija kamper kampera. Machamy łapką na powitanie - "Cześć, szerokiej drogi, wszystkiego dobrego!...". Piękny zwyczaj!.......
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***