Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki Van pod zabudowę dla 2/4 osób do 15-20 tysięcy
Autor Wiadomość
Dans12949 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Maj 2020
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2020-05-19, 22:51   Jaki Van pod zabudowę dla 2/4 osób do 15-20 tysięcy

Witajcie bardzo interesuje mnie zakup van i przerobienie go w mały dom na kółkach. Jestem kompletnie początkujący i nie wiem jakie autko wybrać. Na busa planuję wydać od 10 do 20 tysięcy. Jeździły by nim zazwyczaj dwie osoby ale też chciałbym czasami wybrać się w czwórkę. Widziałem rozwiązania że drugie łóżko można zrobić rozkładane przy suficie także takie rozwiązanie by mnie najbardziej interesowało (gdzieś też czytałem że można zrobic drugie łóżko wyjmowane co też by było fajnym pomysłem). Co do pierwszego łóżka to klasycznie w poprzek z tyłu (mamy 180 cm wzrostu ). W aucie też chcieli byśmy zmieścić małą łazienkę. Co do wymagań zabudowy to tyle. Poniżej mam kilka pytań z góry dziękuje za pomoc:

1 - Z tego co czytałem najlepiej szukać z silnikiem 2.3 lub 3.0 , który z nich jest mniej awaryjny
2 - Czy żeby zmieścić dwa łóżka i żeby dało spać się na jednym z nich w poprzek i do tego jeszcze żeby zmieściła się łazienka muszę kupować wersję najdłuższa i najwyższą l4H3 ? Czy może da się to zmieścić w mniejszej wersji?
3 - Co do zakresu cenowego czy warto inwestować bliżej 20 tys czy nie ma sensu aż tyle wydawać i lepiej kupić za 15 tys a reszte zostawić na zabudowe ( co do zabudowy to tym zajmę się trochę później więc tutaj budżetu nie określam)
4 - Czy jeżeli chcę przewozić 4 osoby to od razu powinienem szukać busa który jest przeznaczony dla takiej liczby osób ? Jak wygląda sprawa z przerobieniem 3 osobowego na 4/5 czy taka przeróbka jest bardzo kosztowna ?
5 - Na koniec pewnie głupie pytanie (ale po prostu mnie to zastanawia tak jak pisałem jeszcze jestem zielony) Po co się przerejestrowuje z dostawczego na specjalny. Czy jezeli jest zarejstrowany jako dostawczy to powoduje to jakieś ograniczenia ?
6 - Jak oceniacie rozwiązanie zakupu z silnikiem benzynowym + lpg czy to ma sens?

Z góry dzieki za pomoc
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TomekM 
stary wyga


Twój sprzęt: Blaszana Choinka Jumper L3H3
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Sie 2011
Piwa: 25/24
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2020-05-20, 08:21   

Kupując samochód dostawczy za 15-20 tys. kupujesz najczęściej mocno wyeksploatowany pojazd i aby doprowadzić go do stanu "akceptowalnego" musisz włożyć sporo pieniędzy i czasu (o ile umiesz dużo zrobić sam). Te samochody kupuje się po to aby na siebie zarabiały i najczęściej jeżdżą nimi "przypadkowe" osoby, więc nie licz na "perełkę". Więc do założonych 15-20 tys dołożysz 20-15 następnych (jak nie w kasie to w czasie pracy).
A twoje pytania:
1. Nie wiem, nie znam się, ale przy kamperowych przebiegach aż takiego znaczenia to nie ma
2. L3H3 wystarczy, gdzieś widziałem nawet zabudowę na L2 - ale to już troche ciasno
3. Patrząc z perspektywy kosztów napraw i zabudowy to te 5 tys. nie mają to żadnego znaczenia
4. Jak możesz to unikaj konieczności zmiany ilości miejsc. Patrz temat: Problem, koniec przerabiania blaszaków na kampery
5. Powodów jest kilka ale chyba najistotniejszy przy blasznce to przegroda. W dostawczaku musi być a to automatycznie redukuje ci długość samochodu o kabinę, czyli tracisz jakiś metr na długości auta
6. patrz pkt. 1
_________________
Misiów5
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2020-05-20, 16:40   

TomekM napisał/a:
Kupując samochód dostawczy za 15-20 tys. kupujesz najczęściej mocno wyeksploatowany pojazd i aby doprowadzić go do stanu "akceptowalnego" musisz włożyć sporo pieniędzy i czasu (o ile umiesz dużo zrobić sam). Te samochody kupuje się po to aby na siebie zarabiały i najczęściej jeżdżą nimi "przypadkowe" osoby, więc nie licz na "perełkę". Więc do założonych 15-20 tys dołożysz 20-15 następnych (jak nie w kasie to w czasie pracy).
Trudno się nie zgodzić z większością argumentów ale nie zawsze tak jest. Dla przeciwwagi mój przypadek - auto małe i mocno stare bo 2005 mające obecnie 365tys km Jumper 2,8HDI L3H2 - fakt od zera do 363 tys. serwisowany w Holandii u Citroena
Auto właśnie kilka dni temu wróciło od zaprzyjaźnionego mechanika przeglądnięte od A do Z. Wymieniony rozrząd , filtry, płyny, olej - niczego więcej mechanicznie nie wymagało - koszt 1100zł. Zawieszenie ok, hamulec zużycie ok 40%, wydech podobnie, elektryka wszystko sprawne, klima działa, środek do naprawdę tylko lekkiego przeprania. Korozyjne ok co trzeba było zrobione w Holandii w Holandii - do zrobienia jest konserwacja spodu ok 800-1000zł gdy zlecę. Ogumienie - 2 opony zużycie ok 30% , 2 wymieniłem na Vredesteiny all sezon koszt 1000zł - dojdą jakieś drobne rzeczy i zamknę się łączna kwotą ok 3,500zł - z rzeczy które mogą dojść - trochę wysokie sprzęgło może zapowiadać za jakiś czas konieczność jego wymiany czyli koszt ok 1000zł
Perełka to nie jest na pewno ale uważam że zupełnie przyzwoicie wyszło w kosztach po-zakupowych - co dalej nie wiem ile mi ten HDI wytrzyma - jak na razie nic nie daje niepokojących objawów i silnikowo jest 100% ok
Natomiast na pewno wiem że polowanie jest dla cierpliwych :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dans12949 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Maj 2020
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2020-06-25, 01:25   

Jeszcze chciałem dopytać ponieważ chcę kupić busa w którym będzie mogło podróżować 4 lub 5 osób okazjonalnie. CZY jeżeli kupię busa 7/9 osobowego to czy mogę mieć 5 foteli a te pozostałe mogę wymontowac. Czy po prostu mogę mieć mniej foteli niż mam w dowodzie rejestracyjnym miejsc ? Czy policja robi z tego tytułu jakieś problemy podczas kontroli ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eroxxx 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato '11
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lut 2020
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-25, 03:25   

Polska policja obecnie nie robi z problemu w ogóle co nie znaczy że to jest legalne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2020-06-25, 08:02   

Taki na przykład Renault Espace IV (poprzednie wersje zresztą też) ma wyjmowane fotele w całości . Miałem kiedyś takiego , był zarejestrowany na 6 osób (wersja krótka), ale 90% czasu jego eksploatacji jeździł jedynie z fotelami przednimi , a pozostałe 4 stały zazwyczaj w garażu ....... łamałem prawo ?
Miałem go 9 lat i przez ten czas przeszedłem niezliczoną ilość kontroli i w kraju i za granicą ..... nie pamiętam sytuacji w której ktokolwiek zwrócił by na to jakąkolwiek uwagę, o sankcjach nawet nie mówię.
W DR nie pisze że wersja z fotelami demontowanymi , a nie każdy funkcjonariusz musi o tym wiedzieć. Ma to na pewno w homologacji , a tej by nie dostał , gdyby ta funkcjonalność była sprzeczna z prawem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dans12949 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Maj 2020
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2020-06-25, 19:58   

Jak myślicie czy wysokość busa h2 jeżeli mam 180 cm będzie komfortowa czy lepiej celować w h3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2020-06-25, 20:16   

Dans12949 napisał/a:
Jeszcze chciałem dopytać ponieważ chcę kupić busa w którym będzie mogło podróżować 4 lub 5 osób okazjonalnie. CZY jeżeli kupię busa 7/9 osobowego to czy mogę mieć 5 foteli a te pozostałe mogę wymontowac. Czy po prostu mogę mieć mniej foteli niż mam w dowodzie rejestracyjnym miejsc ? Czy policja robi z tego tytułu jakieś problemy podczas kontroli ?


możesz cokolwiek , wyjąc czy dołożyć fotele dowolnie, ale np nie możesz mieć fotela fabrycznie z zagłówkiem ale fizycznie bez niego
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dans12949 
początkujący forumowicz

Dołączył: 09 Maj 2020
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2020-06-26, 16:18   

Pojawił się kolejny problem. Busów 7/9 osobowych w przedziale 20-30 tys praktycznie nie ma z tego co patrze po ogłoszeniach. Trochę zwątpiłem i zastanawiam się czy nie wziąć 3 osobowego i przerobić na 4/5 jeżeli sie w ogóle będzie dało
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eroxxx 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Ducato '11
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lut 2020
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-26, 16:25   

Dans12949 napisał/a:
Pojawił się kolejny problem. Busów 7/9 osobowych w przedziale 20-30 tys praktycznie nie ma z tego co patrze po ogłoszeniach. Trochę zwątpiłem i zastanawiam się czy nie wziąć 3 osobowego i przerobić na 4/5 jeżeli sie w ogóle będzie dało


Dołożenie drugiego rzędu to obecnie 7k netto. papiery do rejestracji, fotele, montaż.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lechowicz 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Weinsberg MB100
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Maj 2014
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-25, 22:00   

Może to ćię zaciekawi:https://www.0lx.pl/oferta/mercedes-benz-mb-100-d
-kamper-CID5-IDFkAbh.html
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***