Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-10-05, 22:30
Kamera cofania
Autor Wiadomość
marcinsz30 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Hymer B544
Nazwa załogi: AgaMary
Dołączył: 26 Wrz 2019
Postawił 9 piw(a)
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2020-07-06, 18:07   

A ja nadal nie wybrałem :) Starej nie sprawdziłem :) Chyba nie mam czasu przez wyjazdy i bieżące sprawy naszego Marleya. Kamera zeszła na dalszy plan. Mam dwa elektrony w postaci moich dziewczyn i z poświęceniem potrafią pomagać :) Decyzja zapadła, że jednak jakaś nowa za niewielkie pieniądze, która jak już pisałem ma dać tylko obraz z tyłu, a nie widok FHD
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wronkovan 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Fiat Ducato L2H2
Dołączyła: 26 Kwi 2021
Skąd: Górny Śląsk
  Wysłany: 2022-05-15, 23:38   

Cześć,

i u mnie pojawiła się zagwostka z kamerą cofania. Na wstępie dodam, że jestem totalnym laikiem w temacie. Mam nadzieję, że okażecie wyrozumiałość dla hmmm, dla was błahych pytań. :)

Pytanie jak podłączyć poniższy zestaw? Na youtube widziałam, że zasilanie ze światła wstecznego zwykle doprowadzone jest do kamery. Jak rozumiem w tym zestawie do monitora? Musze to pociągnąć przez całą długośc samochodu? Są inne rozwiązania?
Dodam tylko, że w samochodzie są juz zamontowane czujniki parkowania.

Pozdrawiam ;)

280736549_327502329509515_3422726734083987545_n.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 482,21 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orkaaa 
weteran


Twój sprzęt: Chausson 627 GA
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Cze 2017
Otrzymał 43 piw(a)
Skąd: kielce
Wysłany: 2022-05-25, 17:40   

Kamera cofania to: kamera, kabel i monitor. Zasilanie musi mieć i kamera i monitor. W przypadku kamery zależy co chcesz widzieć i czy obraz ciągły czy tylko na wstecznym. Podłączenie kamery do zasilania światła wsteczne powoduje że kamera włączy się gdy cofasz. Jeśli chcesz mieć obraz ciągły jej zasilanie musi być z innego źródła 12v. Nie wiem ile żył jest w Twoim kablu, czy tylko do obrazu czy także do zasilania. Jeśli także do zasilania to najłatwiej to wpiąć w jakieś zasilanie zapalniczki albo inne gniazdo 12v. Co do przeprowadzenia kabla to albo po dachu przez wejście pod solar albo dołem. Wówczas trzeba poszukać jak rozwiązano zasilanie kampera zwykle kable idą tylnymi słupkami. Wiec trzeba za innymi kablami zejść do podłogi a potem dziura i pod podwoziem i wyprowadzić w szoferce. Każde rozwiązanie ma plusy i minusy. Chyba jednak łatwiejsze jest pod podwoziem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***