Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup kampera nowego - gdzie i kiedy?
Autor Wiadomość
hubertg 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Autostar Aryal
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2020-07-22, 12:03   

Zauważyłem to samo, ale nie winiłbym tu epidemii. W mediach szum, że wszyscy rzucili się na kampery, a te stoją na parkingach.
Właśnie kończę remont pierwszego własnego autka ale w poprzednich latach jeździłem wynajętymi. Dwa lata temu, już w lutym większość terminów na wakacje w "starych" wypożyczalniach, była zajęta. Ale jak grzyby po deszczu pojawiały się nowe. Tylko w moim mieście w zeszłym roku pojawiło kilka nowych aut do wynajęcia. W tej chwili bez problemu można wynająć coś od ręki.
Po prostu popyt rodzi podaż, a jak rynek się nasyci to ceny zaczynają spadać. Po trzech latach jak leasing się skończy, będzie sporo używek na rynku.
Postaw piwo autorowi tego posta

makaronek 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-07-29, 21:41   

To ja może też się wypowiem (choć się nie znam ;) ) - taką samą tendecję widać w wypożyczalniach - pytam człowieka od którego brałem kampera (16 czerwca ruszyliśmy na Bałkany "otwierając" granice u zdziwionych pograniczników poszczególnych krajów, a w Albanii otwierali dla nas knajpy ;) - teraz to musi mieć Pan żniwa, co? A on mi mówi "wie pan... rok temu w marcu miałem już wszystko wynajęte do października, a w tym roku dostaję tyle zapytań ofertowych, tyle szumu, tyle tłumaczeń jak to wszystko działa (ludzie zupełnie przypadkowi zainteresowali się kamperami), że koniec końców stoją mi tu dwa kampery bez sensu, bo ktoś się wycofał, rozmyślił, nie zrozumiał etc.". To samo u dealerów - chciałbym kupić kampera, ale w zasadzie poza Wavecamper (z którego pewnie koniec końców nie skorzystam jednak, ale poziom trzymał), to wszędzie jest taki dramat z obsługą, że traktują każdego jak jakiegoś kmiecia.... Ale przyjdzie czas i na tę rozpasaną bandę, jak im zaczną zeszłoroczne modele zalegać na placach, oj przyjdzie, i wtedy będę im wywlekał te nieodpisane maile dodając na początku w tytule "rabat 15% albo odpowiedź trafi do spamu".

Tak jak napisał hubertg - popyt rodzi podaż. Przeczekam chyba ten okres kiedy z klienta zamieniam się w petenta i zemszczę się na początku przyszłego roku, jak po kolejnej fali będą na placach rozkładały się MY20.

LukF 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Piwa: 65/94
Wysłany: 2020-08-02, 23:00   

makaronek napisał/a:
To ja może też się wypowiem (choć się nie znam ;) )
wszędzie jest taki dramat z obsługą, że traktują każdego jak jakiegoś kmiecia.... Ale przyjdzie czas i na tę rozpasaną bandę, jak im zaczną zeszłoroczne modele zalegać na placach, oj przyjdzie, i wtedy będę im wywlekał te nieodpisane maile dodając na początku w tytule "rabat 15% albo odpowiedź trafi do spamu".

Tak jak napisał hubertg - popyt rodzi podaż. Przeczekam chyba ten okres kiedy z klienta zamieniam się w petenta i zemszczę się na początku przyszłego roku, jak po kolejnej fali będą na placach rozkładały się MY20.

To ja też się wypowiem (bo na sprzedaży się znam). W poprzednim życiu byłem dealerem samochodów uznanej marki ( nie kamperów ).
Jak się zwracał do mnie taki "klient" jak Ty to również mu nie odpowiadałem. Z szacunku dla siebie... Szkoda było mi nerwów. Więc rozumiem zachowanie sprzedawców do których się zwracałeś z "prośbą" o ofertę...
Bez odbioru :roll:

Odpowiedz do tematu