Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Świstak
2019-07-18, 08:59
Budowa kampera na bazie Jumper L3H2
Autor Wiadomość
rviru 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Citroen Jumper L3H2 3.0 HDI
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2020-07-29, 11:46   

Tak zgadza się ale to rozwiązanie do mnie nie przemawia ze względu na tą "szczelinę" którą trzeba w takim modelu zastosować. Jeśli to miałoby służyć przy prysznicu to wpadająca wilgoć do tej dziury i brak możliwości tego wytarcia czy też umycia dyskwalifikuje to jak dla mnie. Wiecie różne ludzie mają różne wymagania :) , ja muszę mieć coś funkcjonalnego a zarazem łatwego w utrzymaniu czystości. Jak buduje to każdy zakamarek wykańczam i maluję nawet te których potem nie widać, takie tam zboczenie :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Darek Szczecin 
weteran

Twój sprzęt: Falconner 200 PS DEA
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Piwa: 91/96
Wysłany: 2020-07-29, 12:00   

KASZUB napisał/a:
Można jeszcze zrobić coś takiego jak używał Darek Szczecin do szafek. Rolety alu rehau. Z tym,że to by musiało wchodzić w podwójna ścianę lub w kabinę.

to nie tak, Rehau jako drzwi przesuwne od kiblo-łazienki sprawdzały mi się bardzo dobrze, otwieranie polegało na zawinięciu nadmiaru na ściankę prostopadłą do ściany w której jest otwór wejściowy, są zakręty do szyn 90 stopni inne stopnie można łatwo samemu zrobić, w nowym projekcie też mam drzwi roletkowe z których powstaje kabina prysznicowa :ok

rviru 
trochę już popisał

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2020-07-29, 12:11   

OK, ale wtedy trzeba "poświęcić" tą ściankę na którą nachodzi ta roleta w momencie zamykania, nie ma możliwości jej wykorzystania do czegoś innego (półka, wieszak, cokolwiek) . Jedyną opcją jest jak pisał Kaszub zrobienie podwójnej ścianki gdzie ta roleta by się chowała.
Ten system mi się podoba ale w mojej koncepcji nie widzę tego , prędzej to bym użył do odsuwania w pionie. Możliwe że w bagażniku go wykorzystam

Darek Szczecin 
weteran

Wysłany: 2020-07-29, 12:53   

Arolety wpisz w wyszukiwarkę robią moskitiery pionowe rolowane z kasetą , wszystkie możliwe rozmiary, może też polecą jaki materiał zamiast siaty na muchy :spoko

necvip 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Piwa: 9/2
Wysłany: 2020-07-29, 13:42   

rviru napisał/a:
Wiecie różne ludzie mają różne wymagania :) , ja muszę mieć coś funkcjonalnego a zarazem łatwego w utrzymaniu czystości. Jak buduje to każdy zakamarek wykańczam i maluję nawet te których potem nie widać, takie tam zboczenie :)

Wtrącę swoje 3 grosze w temacie żaluzji. Żaluzja Rehau E23 (3 listki zespolone 8mm) -którą niektórzy budowniczy stosują w swoich projektach - średnio nadaje się do pracy poziomej, otwieranie czegoś takiego jest mało komfortowe. Producent przewiduje ją do wysokości max 1150mm przy czym zalecane jest aby była ona szersza niż wyższa. Oczywiście to działać będzie ale to już jest trochę wesoła twórczość - jednym będzie to pasować a ja dyskwalifikuje to z uwagi na to że może się klinować jak i hałasować podczas jazdy. Tak jak kolega wyżej napisał - każdy ma swoje wymagania ;)

Jest żaluzja np Rehau E4 o grubości 12mm gdzie można to stosować na wysokość max 1900 mm przy czym to produkt pod przemysł - nie do kupienia raczej na sztuki w normalnej cenie.

Można za to śmiało stosować żaluzje e23 do pracy pionowej z uwagi na pożądaną małą wagę - np do szafek górnych - gdzie super mamy rozwiązanie gdy możemy sobie zostawić na postoju zawsze otwartą szafkę nie bojąc się że przywalimy łbem w jakiś front. Żaluzje dostępne są w wielu kolorach maty, połyski, aluminium, stal.

Poniżej konfigurator żaluzji Rehau jak ktoś chciałby sobie zamówić jakiegoś gotowca, odbiera się gotową dociętą żaluzję u jakiegoś lokalnego dystrybutora.
https://portal.rehau.com/rehaucp-pl/pl/configurator/rauvoletrequest/start#
Niektórzy dystrybutorzy posiadają podstawowe kolory na stanie magazynowym - duuużo taniej jest kupić elementy i samemu sobie dociąć.

Darek Szczecin 
weteran

Wysłany: 2020-07-29, 14:30   

Rehau E4 mam teraz , w poprzednim miałem system 9mm jako drzwi o wysokości 1800mm po zastosowaniu org. ślizgaczy nic nie klinowało, poprawność działania poprawia naklejona od środka elastyczna okładzina :spoko

drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: El Ducato L3H3
Piwa: 15/8
Wysłany: 2020-07-31, 20:28   

Ja mam thermoplast, po naklejeniu taśmy od wewnatrz i od strony zamykanej pionowo profila c chodzi bez problemu, nic nie trzeszczy podczas jazdy. Dużo miejsca nie zajmuje, proste w montazu i najważniejsze 100% szczelne przy kąpieli.

andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: chausson welcome ws 2009
Piwa: 63/14
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2020-08-01, 09:27   

Ja mam coś takiego i u mnie drzwi nachodzą na ścianę 53cm x185cm
https://www.youtube.com/watch?v=AA80HLCajIE

Jeszcze nie miałem z nimi problemu a to już dobre 10 lat

rviru 
trochę już popisał

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Dzisiaj 10:36   

Mam pytanie, czy ktoś ma może doświadczenie albo wie czym najlepiej przykleić płytę HIPS (polistyren wysokoudarowy) na ścianę ? Potrzebuję okleić wnętrze prysznica, płytę już mam . Teraz tylko pytanie jaki lepiszcz będzie najlepszy. Wiem że pleksę na ściany czy sufity kleją na taśmach piankowych, ale czy w prysznicu to da radę ?
Najbardziej to mi sie widzi taki jakiś klej który mogę równomiernie po całości rozprowadzić i przykleić na całej powierzchni taką płytę, no ale jeszcze nie wiem czy taki klej istnieje :)

Dziś zrobię test z sikaflex 221, zobaczę jak to się klei do HIPSa i czy potencjalnie dałoby się tego użyć.

Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Piwa: 11/6
Wysłany: Dzisiaj 10:44   

Na 221, czy 252 będzie OK. Pamiętaj jedynie po zmatowieniu HIPS'a od strony klejonej.

rviru 
trochę już popisał

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: Dzisiaj 11:39   

O to super jak 221 da radę. Na 252 nie będę robił bo dwa razy droższe.
A skoro mam płytę z jednej strony matową a druga połysk , to bardziej matowić tą matową ? A w sumie co szkodzi to przelecieć papierem dla pewności.

A kleiłeś paskami czy dawałeś po całości ?

Wielkie dzięki Norbertp83 !

Odpowiedz do tematu