Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Platforma na skuter
Autor Wiadomość
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-01, 13:48   Platforma na skuter

Pytanie do mądrzejszych. Kamper 7,4 powyżej 3,5 DMC. Chcę zamontować platformę z tyłu najazdowa lub hydrauliczną (nożną) na skuter. Jakiego rzędu ceny się spodziewać z montażem (podwozie AL-KO) i gdzie polecacie ewentualnie wykonać to. Jestem z Wrocławia.
Dziękuję
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
fan 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fleurette Discover 73 LM
Nazwa załogi: ola i benek
Dołączył: 19 Gru 2012
Piwa: 9/39
Skąd: slubice
Wysłany: 2020-08-02, 05:08   

https://www.reimo.com/de/...orrad__ca_24kg/

zobacz tu
_________________
Je ne cherche pas, je trouve
Pablo Picasso
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2020-08-02, 06:33   

A pomyślałeś jak z takim zwisem będziesz jeździł i nawet czasem gdzieś parkował?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Świstak 
Kombatant


Twój sprzęt: Milka, Milka2
Nazwa załogi: Świstaki
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Cze 2009
Piwa: 426/100
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2020-08-02, 07:59   

Ceny fabrycznych rozwiązań Cię zabiją. Szybciej i pewniej będzie to samemu wyspawać lub zlecić jakiemuś ślusarzowi. Ja sobie zmajstrowałem sam - podnoszenie pneumatyczne. Aby zminimalizować problemy z długim nawisem zrób podnoś rampę metr nad poziom jezdni.

_________________
"Panie, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies"


Milka - może ją spotkacie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-02, 10:09   

Właśnie ten nadmiar zwisu trochę mnie martwi i wzbrania. Garaż mam duży więc tam też wejdzie ale kosztem rowerów stąd mój dylemat. Rampa Swistaka jest ok choć konstrukcyjnie blacha na tylnej ściance mi nie leży wizualnie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2020-08-02, 17:32   

O co ty zaczepisz tę platformę? rama ALKO waga platformy ok 100-140kg skuter do garażu rowery na ścianę tylną lub przyczepka krótka skuter w poprzek (mam taką nową)
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2020-08-03, 13:41   

szkl napisał/a:
Właśnie ten nadmiar zwisu trochę mnie martwi i wzbrania. Garaż mam duży więc tam też wejdzie ale kosztem rowerów stąd mój dylemat. Rampa Swistaka jest ok choć konstrukcyjnie blacha na tylnej ściance mi nie leży wizualnie.


Nie wiem ile waży solidna platforma ale pewnie nie mało. Do tego waga skutera - najlżejsze 125tki (bo 50 tka nie ma sensu) to waga minimum ok. 100kg a tak najczęściej 120-140kg. Dodając do tego zwykle i tak długi zwis kampera za tylną osią to robi się to spore obciążenie daleko za tylną osią. Chyba ma to nie mały wpływ na prowadzenie a także np na jazdę pod górkę (zwłaszcza przy nawierzchni o słabszej przyczepności) autem z napędem na przód (znakomita większość kamperów)....
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-03, 21:27   

powoli rezygnuję z platformy. Garaż zmieści wstępny wybór - Honda PCX 125 (130kg) ale nie wiem jak po platformie to dziadostwo wtoczyć czy lekko czy się spocę? Wiem że lusterka będę musiał demontować (bez 105cm a z 124cm - dzisiaj mierzyłem w salonie) a światło drzwi 111cm a w środku 118cm wysokości garażu. Nie wiem czy najazd na taka wysokość garażową to stromo czy nie - poza tym kwestia stabilizacji skutera w garażu do przepracowania jeszcze. I najważniejsze czy w ogóle skuter o takich gabarytach to przesada i szukać podpierdółki 50cm3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2020-08-03, 23:00   

szkl napisał/a:
powoli rezygnuję z platformy. Garaż zmieści wstępny wybór - Honda PCX 125 (130kg) ale nie wiem jak po platformie to dziadostwo wtoczyć czy lekko czy się spocę? Wiem że lusterka będę musiał demontować (bez 105cm a z 124cm - dzisiaj mierzyłem w salonie) a światło drzwi 111cm a w środku 118cm wysokości garażu. Nie wiem czy najazd na taka wysokość garażową to stromo czy nie - poza tym kwestia stabilizacji skutera w garażu do przepracowania jeszcze. I najważniejsze czy w ogóle skuter o takich gabarytach to przesada i szukać podpierdółki 50cm3

Ja zrobiłem tak po dwóch wyjazdach z platformą do Włoch Gargano, i Amalfi .przy kamperze powyżej 7 m z dużym zwisem i platformie manewrowanie i jazda niezbyt pryjemna.Zmieniłem kampera na równie długi bo 7,6 przeniosłem Piaggio Liberty 125 do garażu o identycznych wymiarach jak twój,wprowadzam po rampie kupionej w Juli ,opieram o przednią ścianę garażui ściągam z tyłu dwoma pasami do podłogi a z przodu skręcam kierownicę w kierunku garażu i pasem do ściany.Ani drgnie załadunek zajmuje mi 5 min ,podobnie rozładunek .Wprowadzam tyłem a wyprowadzam przodem i kontroluję hamulcem .Sprawdzone skuteczne ,bezpieczne.Powodzenia :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2020-08-04, 07:05   Re: Platforma na skuter

szkl napisał/a:
Pytanie do mądrzejszych. Kamper 7,4 powyżej 3,5 DMC. Chcę zamontować platformę z tyłu najazdowa lub hydrauliczną (nożną) na skuter. Jakiego rzędu ceny się spodziewać z montażem (podwozie AL-KO) i gdzie polecacie ewentualnie wykonać to. Jestem z Wrocławia.
Dziękuję



https://www.sawiko.com/en/vario

https://sklep.elcamp.pl/pl/p/PLATFORMA-NA-SKUTER-VARIO/11498

_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-08-04, 08:55   

Też mam Hondzie 125 PCV .Smiga ze hej górki .U mnie też nie chce wejść na wysokość i będzie wjazd tyłem .No i ściąganie przedniego koła . :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2020-08-04, 13:34   

szkl napisał/a:
powoli rezygnuję z platformy. Garaż zmieści wstępny wybór - Honda PCX 125 (130kg)


Ja z myślą o wożeniu w garażu a nie na platformie kupiłem Suzuki Address 110. Pojemność dziwna bo ciut mniejsza niż 125 ale skuterek waży poniżej 100kg, ma płaską podłogę (dobra sprawa na zakupy) oraz ma "hamulec ręczny" (podczas postoju czy przewozu można zablokować tylne koło hamulcem).
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-08-04, 22:55   

andi at napisał/a:
Też mam Hondzie 125 PCV

A wepchać to bydle jest łatwo po rampie do garażu czy kręgosłup rwie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-08-05, 09:14   

Dopiero chce to zrobić .A jak to będzie to wielka niewiadoma .Wiadomo na wysokość mi nie chce wejść ,ewentualnie podnieść łóżko o te 10 cm .Jeszcze lusterka do przeróbki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***