Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: wbobowski
2020-08-11, 11:50
Zakup kampera nowego - gdzie i kiedy?
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-08-08, 16:11   

Pampamila, Henryczek,

Nareszcie ktoś wypowiada się w sposób mający ostudzić gorące głowy wierzące w bajki o marżach wyrażonych w procentach dwu cyfrowych...

Co do ironii i poziomie wypowiedzi na tym forum: kiedy zaczepia cię ktoś, komu wydaje się, że się zna to zostaje tylko ironia...
By dalej poironizować:
Bronek zawsze powtarzał, że kamper MUSI mieć prysznic i kibel. VW California tego nie ma. Więc nie jest kamperem. To zwykła świnka morska. Czyli: ani świnka ani morska :haha:
Zadałeś więc pytanie w niewłaściwym dziale. Tu pytamy jak kupić kampera :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-08-08, 16:13   

mischka napisał/a:
LukF, fajnie się prezentuje twój nowy :spoko



Michał,

Dziękuję. To dzięki Tobie ! :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-08, 16:27   

papamila napisał/a:
20%😆🤣😆🤣😆🤣😆🤣
uśmiałem się do łez

a co do aut premium i kamperów,
stolarzy i jak to tam nazywasz..
to może faktycznie jedż do tego Duseldorfu za dwa tygodnie i popatrz
.....nie zapomnij tacy na szczękę
bo ..do niektórych kamperów nawet nie zostaniesz zaproszony😎


będziesz się śmiał w przyszłym roku, śmieszku :)
na razie to używam tej tacy na ręce, bo opadają mi za każdym razem jak widzę jak ci Janusze biznesu nadają się do sprzedaży... ;)

rozumiem, że żeby kupić kampera trzeba być do niego zaproszonym, tak? uuuu.... no to powiem Ci, naprawdę szacun :DDD jakiś dress code obowiązuje specjalny w Dusseldorfie, może podpowiedz mi od razu, żebym nie wszedł przypadkiem do kabiny z żelowym kiblem i trzeszczącymi szafkami nieodpowiednio ubrany ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2020-08-08, 17:31   

Cytat:
jeśli chodzi o te targi, to ja mam z zakupem kampera jeden podstawowy problem - leasing, i targi tego problemu niestety nie rozwiązują.

Nie bardzo rozumiem w czym problem z tym leasingiem :?:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-08-08, 18:47   

makaronek napisał/a:
papamila napisał/a:
20%😆🤣😆🤣😆🤣😆🤣
uśmiałem się do łez

a co do aut premium i kamperów,
stolarzy i jak to tam nazywasz..
to może faktycznie jedż do tego Duseldorfu za dwa tygodnie i popatrz
.....nie zapomnij tacy na szczękę
bo ..do niektórych kamperów nawet nie zostaniesz zaproszony😎


będziesz się śmiał w przyszłym roku, śmieszku :)
na razie to używam tej tacy na ręce, bo opadają mi za każdym razem jak widzę jak ci Janusze biznesu nadają się do sprzedaży... ;)

rozumiem, że żeby kupić kampera trzeba być do niego zaproszonym, tak? uuuu.... no to powiem Ci, naprawdę szacun :DDD jakiś dress code obowiązuje specjalny w Dusseldorfie, może podpowiedz mi od razu, żebym nie wszedł przypadkiem do kabiny z żelowym kiblem i trzeszczącymi szafkami nieodpowiednio ubrany ;)



Ten Pan niczego nie rozumie. Myśli, że jak ma kasę na pierwszą ratę leasingową to wszędzie może wejść i każdy będzie go po rękach całował :roll:

Miesiąc temu kupiłem nowego kampera. Zapytałem o cenę, poprosiłem za pośrednictwem Michała o obniżenie ceny i kiedy doszliśmy do kresu możliwości sprzedawcy to kupiłem. Uważam, że kupiłem dobrze, nie pozostawiłem po sobie niesmaku ( Tak myślę).
Lecz są ludzie którzy muszą mieć 20% rabatu i usłużną obslugę. Przypuszczam, że mamy do czynienia z dość młodą osobą...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-08, 19:36   

LukF napisał/a:
makaronek napisał/a:
papamila napisał/a:
20%😆🤣😆🤣😆🤣😆🤣
uśmiałem się do łez

a co do aut premium i kamperów,
stolarzy i jak to tam nazywasz..
to może faktycznie jedż do tego Duseldorfu za dwa tygodnie i popatrz
.....nie zapomnij tacy na szczękę
bo ..do niektórych kamperów nawet nie zostaniesz zaproszony😎


będziesz się śmiał w przyszłym roku, śmieszku :)
na razie to używam tej tacy na ręce, bo opadają mi za każdym razem jak widzę jak ci Janusze biznesu nadają się do sprzedaży... ;)

rozumiem, że żeby kupić kampera trzeba być do niego zaproszonym, tak? uuuu.... no to powiem Ci, naprawdę szacun :DDD jakiś dress code obowiązuje specjalny w Dusseldorfie, może podpowiedz mi od razu, żebym nie wszedł przypadkiem do kabiny z żelowym kiblem i trzeszczącymi szafkami nieodpowiednio ubrany ;)



Ten Pan niczego nie rozumie. Myśli, że jak ma kasę na pierwszą ratę leasingową to wszędzie może wejść i każdy będzie go po rękach całował :roll:

Miesiąc temu kupiłem nowego kampera. Zapytałem o cenę, poprosiłem za pośrednictwem Michała o obniżenie ceny i kiedy doszliśmy do kresu możliwości sprzedawcy to kupiłem. Uważam, że kupiłem dobrze, nie pozostawiłem po sobie niesmaku ( Tak myślę).
Lecz są ludzie którzy muszą mieć 20% rabatu i usłużną obslugę. Przypuszczam, że mamy do czynienia z dość młodą osobą...


Pewnie kupiłeś dobrze, nie zaprzeczam - nadal jednak kupiłeś w okresie, w którym jest większy popyt niż podaż. Ja mówię o 20% w momencie, jak przyszły sezon będzie sie kończył, a na placu będą stały setki kamperów, po które Niemcy nie przyjadą (bo np nie będą mogli wjechać) - wtedy sprzedawcy będą je sprzedawać choćby po to, żeby nie zostać z nimi na placu i żeby nie zajmowały miejsca. I rzuciłem to 20% tak od niechcenia - na marki premium jestem w stanie wynegocjować do cennikowego 18-19%, na stojące na placu nawet 22%. Założyłem (może błędnie) że w kamperach jak już siądzie koniunktura, będzie podobnie. Co do "pierwszej raty leasingowej" - dla sprzedawcy jest to kompletnie bez różnicy, na ile ja mam rat leasingowych. Nawet jakbym miał w kieszeni 400 zł na rejestrację i ani grosza więcej, to i tak od banku dostaje 100% z góry.

Co do wieku to nie aż tak młodą, i niezbyt roszczeniową jestem osobą jakby się mogło wydawać - nie to nowe pokolenie jeszcze, co pierogi z jarmużem chce zrywać z drzewa. Ale też nie miałem jeszcze na tyle dużo czasu w życiu, żeby mnie łaskawie wpuszczano do kamperów w Duseldorfie :DDDD A najśmieszniejsze jest to, że tacy, co zazwyczaj decydują kogo wpuszczać, a kogo nie, sami na te targi przyjeżdżają VW Golfem ;) ))
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-08, 19:47   

HENRYCZEK napisał/a:
Cytat:
jeśli chodzi o te targi, to ja mam z zakupem kampera jeden podstawowy problem - leasing, i targi tego problemu niestety nie rozwiązują.

Nie bardzo rozumiem w czym problem z tym leasingiem :?:


problem jest ponoć we wszystkich leasingach "nie-dealerskich" z zakupem aut kempingowych - wg gościa, z którym rozmawiałem chcąc kupić kampera od Balcampu (Mana 610 4x4), aby w ogóle firma leasingowa zechciała rozmawiać, trzeba mieć obrót wielkości 2x wartość kampera (czyli koło 700 tys), a dochód roczny mniej więcej wartości kampera. Ja nie zrobię takiego obrotu, ani takiego dochodu, bo ja nie handluję kontenerami sprzętu na jakimś niskim CIT, tylko mam zwykłą działalność na liniowym. Na koniec gość miał oddzwonić, ale pewnie pochodzi z tej samej "branży dealerskiej" co tutaj koledzy, i uznał, że nie jestem godzien wsiadać do św. kampera i rozmawiać z nim o leasingu :D

z kolei bez żadnego problemu można dostać leasing w volkswagenie i fordzie (103%, 10 % inicjalnej i bez żadnych formalności) - stąd jedynym rozwiązaniem większym niż Nugget/California była Grand California albo (i w to celuję) Ranger i Azar4 - z tym, że nie wiem jak znów leasing na samą kapsułę, bo 120 tys zł jakbym wydał na kapsułę, to mnie narzeczona wywali z domu i wtedy będę w tej kapsule mieszkał 365 dni w roku ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2020-08-08, 20:22   

Makaronek rozumiem żeś młody i obrotny ,ale nie nakręcaj się tak w tym temacie .

To na razie Twoje skromne marzenia posiadania czegoś na czym się nie znasz.
Poczekajmy aż uda ci się spełnić sen nocy letniej i zasiądziesz na "tronie" i w kibelku i przez otwarte okono będziesz podziwiał zachód słońca np w Grecji
Pochwalisz się co Ci się udało .

To forum już przeżyło wielu marzycieli mam nadzieję że ty nie będziesz następnym co po jednym roku użytkowania nie swojego kampera zniknie z forum
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-08-08, 22:27   

Bim ,

Jesteś wielki. Jak zawsze :bukiet:


Ps. On nie będzie miał kibelka bo kupuje świnkę morską... :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-08, 23:07   

LukF napisał/a:
Bim ,

Jesteś wielki. Jak zawsze :bukiet:


Ps. On nie będzie miał kibelka bo kupuje świnkę morską... :haha:


nie wiem czy Ty zrozumiałeś, to co ja pisałem, ale w zasadzie każdy kamper, jakiego obecnie rozpatruję, ma toaletę. Ale rozumiem, wymyśliłeś żart, i będziesz teraz co drugi post próbował go opowiadać - poczekaj więc proszę z kolejnym podejściem na kogoś, kto chce kupić kampera bez toalety :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-08, 23:18   

Bim napisał/a:
Makaronek rozumiem żeś młody i obrotny ,ale nie nakręcaj się tak w tym temacie .

To na razie Twoje skromne marzenia posiadania czegoś na czym się nie znasz.
Poczekajmy aż uda ci się spełnić sen nocy letniej i zasiądziesz na "tronie" i w kibelku i przez otwarte okono będziesz podziwiał zachód słońca np w Grecji
Pochwalisz się co Ci się udało .

To forum już przeżyło wielu marzycieli mam nadzieję że ty nie będziesz następnym co po jednym roku użytkowania nie swojego kampera zniknie z forum


jasne, może tak być, że nic z tego nie będzie - tak samo, jak to forum miało już pewnie niejednego marzyciela, tak ja już byłem (i w życiu nie zajrzę) na niejedno forum ;) ) zarówno to forum beze mnie, jak i ja bez dowolnego forum, doskonale sobie poradzimy :)

i na kamperach pewnie się nie znam (choć znam się przynajmniej lepiej od 99% dealerów, którzy sprzedają grand californię :DD), to niestety muszę Was zmartwić, bo kiedy osiągnę wiek "mediany" 90 % tego forum, to będę znał się lepiej niż 90% tego forum ;) ) jak już kupię coś (mam nadzieję), to szybko nadrobię zaległości, bo jeździć tym cudem mogę praktycznie 9 miesięcy w roku.

Czy zagoszczę tu na dłużej - nie wiem, chciałbym, bo jak już kilka razy zaznaczyłem, jak się odsieje wątpliwej jakości ironię, powtarzane średnie żarty i jakąś formę pychy, bo akurat przyszło nam żyć w bańce, to to miejsce i ludzie, których miałem przyjemność poznać, generalnie trzymają klasę.

Wróćmy może już do tematu? :) szkoda na mnie czasu, szczególnie, że nie mogę obserwować greckiego nieba przez lufcik w łazienko-toalecie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-08-09, 13:12   

papamila napisał/a:

to może faktycznie jedż do tego Duseldorfu za dwa tygodnie i popatrz
.....nie zapomnij tacy na szczękę
bo ..do niektórych kamperów nawet nie zostaniesz zaproszony😎

:haha: :haha: :haha:
Duseldorf to nie te klimaty :chytry
..ktoś tu się bardzo wściekł na cały świat że sklepowa nie obsłużyła go jak należy..no jak to możliwe :gwm
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-09, 16:34   

kto pisze, że się wściekł? piszę, że zobaczymy jak się będą zachowywać kiedy bańka pęknie i kiedy będą mieć na placu 100 gnijących samochodów. Ja rozumiem, czemu ktoś może z góry zakładać, że żaden ze mnie klient (choć tu akurat błędnie, bo koniec końców coś kupię), ale tak samo wiem, że rynek zweryfikuje tych pożal się boże dealerów kiedy koniunktura się skończy.

a że potrzebuję w leasing? płynność finansowa i tarcza podatkowa nadal są mi potrzebne, nie mogę sobie pozwolić na zaangażowanie 300 tys w gotówce w fanaberię.

Kiedy jakiś dealer to zrozumie (Wy nie musicie w sumie), to pewnie uda się porozumieć :) czy możemy już wrócić do tematu zakupu kampera (czyli tego tematu z... tematu?) Prosze? bo miałbym kilka pytań odnośnie np dealerów, leasingu, ubezpieczenia, miejsca zakupu etc - czy oprócz rozmów na tematy światopoglądowe, można tu też dowiedzieć się czegoś konkretnego?
Ostatnio zmieniony przez makaronek 2020-08-09, 20:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2020-08-09, 18:36   

W lipcu zdecydowałem się na zakup samochodu w tzw. leasingu. EFL /Europejski Fundusz Leasingowy/ Nie było rozmowy o wielokrotności zysku czy obrotu.Kilka podpisów i autko odebrałem zarejestrowane.Jedyne co się odwlekało w czasie to papierologia z rejestracją pojazdu.
Zapytaj tam o ofertę, mają szeroki zakres ofert, ogarniają tematy zagraniczne.
Ps
Na" pęknięcie banki" szybko bym nie liczył, ze statystyk wynika że pieniądz jest w narodzie a pandemia znacząco zmieniła podejście do turystyki i wypoczynku.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-09, 20:59   

HENRYCZEK napisał/a:
W lipcu zdecydowałem się na zakup samochodu w tzw. leasingu. EFL /Europejski Fundusz Leasingowy/ Nie było rozmowy o wielokrotności zysku czy obrotu.Kilka podpisów i autko odebrałem zarejestrowane.Jedyne co się odwlekało w czasie to papierologia z rejestracją pojazdu.
Zapytaj tam o ofertę, mają szeroki zakres ofert, ogarniają tematy zagraniczne.
Ps
Na" pęknięcie banki" szybko bym nie liczył, ze statystyk wynika że pieniądz jest w narodzie a pandemia znacząco zmieniła podejście do turystyki i wypoczynku.


hmm dzięki... ten człowiek polecony od Balcampu (co mówił o tym obrocie) też niby robi te leasingi dla EFL. Dopytam jeszcze, choć zawsze dla osobówek ten EFL miał okropne warunki (porównując ze wszystkimi leasingami bankowymi i producenckimi), ale pamiętam, że np na Teslę z Holandii koniec końców byli gotowi się zgodzić (ale koszt mnie wtedy zmiażdżył, to by była Tesla3 w cenie tesli S ;) - w przyszłym tygodniu ogarnę ten temat.

Co do bańki, pewnie masz rację, chociaż wg moich szacunków (zajmuję się analizami dla spółek ;) druga fala pandemii zakłóci łańcuchy dostaw i logistykę w takim stopniu, że jednak wrzód (przynajmniej chwilowo) się przekłuje :) zaczep mnie o to proszę w I kwartale przyszłego roku i skonfrontujmy. Ten model ma mnóstwo zmiennych.

Niemcy raczej są w odwrocie (ich pandemia nie nauczyła kamperować, wręcz przeciwnie - wystraszyła ich bo są w grupie ryzyka i są rozsądni). Polacy nie mają o tym pojęcia, to jest chwilowa moda. Ta pozorna zajętość dealerów obecnie może się szybko skończyć, bo jest ogromny szum informacyjny. Taki problem opisał mi właściciel wypożyczalni - w normalnym roku miałem 10 telefonów, 8 rezerwacji, cały sezon obstawiony. A teraz mam 100 telefonów, muszę odpowiadać na głupie pytania, 7 rezerwacji, z czego 4 anulowane i kampery stoją.

Jeśli mnie uważacie za złego klienta, gdzie byłem już gdzieś przynajmniej kamperem kilka razy "zanim to było modne" i maile piszę w punktach i nie negocjuję ceny, to wyobraźcie sobie teraz tę armię Rodaków naszych szanownych, którzy przeczytali o caravaningu na Interii i rzucili się do dealerów. Czy to się nie skończy setką kamperów do wzięcia na placu? nie wiem... ale nikt mi nie powie, że wie jak będzie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***