Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kapsuła na pickupa AZAR4
Autor Wiadomość
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2020-02-02, 09:40   

Ten projekt wygląda ciekawie, szczególnie ilość miejsca wewnątrz.
https://www.truckcamperma...rus-920-review/
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2020-02-02, 10:30   

xbartman napisał/a:
Ten projekt wygląda ciekawie, szczególnie ilość miejsca wewnątrz.

Tak, ale to kompletnie inna kategoria. Gdybyś tego próbował wziąć gdzieś w teren, to się po prostu złoży przy pierwszej górce. Za dużą zaletę używania pickupa poczytuję, że można takie kapsuły mieć dwie - i zakładać akurat taką, która nam pasuje do konkretnego wyjazdu.

Już nie wspominam, że on waży 1320kg.
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-07-10, 23:20   

za długi post, skracam bo z perspektywy czasu był bez sensu
Ostatnio zmieniony przez makaronek 2020-08-19, 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Id_ea 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Knaus Traveler
Dołączył: 01 Cze 2020
Piwa: 3/8
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2020-07-11, 12:34   

makaronek napisał/a:


Pytania do samej kapsuły:
Mam dwa miejsca parkingowe o wysokości 2m (jedno za drugim) - czy jest jakiś pomysł, na parkowanie samej kapsuły na jakiejś ruchomej platformie, którą mógłbym wyjechać z garażu i podłączyć w miarę sprawnie pod blokiem?
Czy dla takiego ignoranta offroadu jak mnie (okazjonaly zjazd z asfaltu), ranger jest dobrą opcją pod tą kapsułę? (patrzyłem na Amaroka, ale ma chyba za niską ładowność na pace dla wersji premium). Nie znoszę niestety wnętrza Toyoty, i tak jak Hiluxa odkąd zobaczyłem go w top gear darzę wielkim szacunkiem, tak w nowej ravce kolegi nie jestem w stanie znieść tego tandeciarskiego plastiku i kokpitu z niebieskim podświetleniem - masakra. Nie chcę spędzać minuty swojego życia w toyocie (sorry), aż nie porwą w worku jakiegoś Włocha żeby im zaprojektował te samochody z jakimś smakiem.
Jak wygląda kwestia ubezpieczenia i serwisu tego cuda? Jak mi to ktoś ukradnie z garażu, jest jakaś opcja ubezpieczyć?

Będę mega wdzięczny za wszystkie odpowiedzi i pewnie do zobaczenia wkrótce gdzieś na szlaku :>


cześć
No więc jakiś czas temu tzn "parę lat" kombinowałem tak jak Ty aż w zeszłym roku zakupiłem Forda Rangera 3.2 z 2016 ( to akurat ważne bo interesowała mnie wytrzymałość i nośność Wildtrucka ) i od tego momentu zacząłem polowanie na kapsułę. Najpierw był w zainteresowaniu Azar ale sposób korzystania z drzwi a na końcu cena zastopowały mnie. Szkoda mi było 100K na coś co może po zakupie nie pasować do moich oczekiwań a nie będzie lekko sprzedać patrząc na krajowe gusta. Skoncentrowałem się więc poszukiwaniu Knausa Travelera ponieważ ma jak dla mnie idealną budowę tzn. normalne wysokie drzwi ( ja mam ponad 180 ) i jest jak Azar monolitem z laminatów, kompozytów. Znaczy to, że nie ma miejsc gdzie może przeciekać na łączniach powstałych po jeździe w terenie i łatwo będzie go ogarnąć po jakieś nieprzyjemniej przeprawie jakby co. W praktyce okazało się, że nie wejdzie na Rangera ponieważ zaprojektowano go dla Japończyka L200, sporo węższego.
Ze sprzedawcą ( głównie on i dzięki mu za to! ) buda została lekko przerobiona, podcięto wjazd z prawej, lewej, wyrzucono przednie podpory na zewnątrz - są dokładane na czas dłuższego parkowania na biwaku, tylne zostały w zabudowie. Obecnie wchodzi bez problemu na pakę Rangera choć muszę wymyślić jak zamaskować poszerzone wjazdy bo nie podoba mi się estetyka choć idzie z tym żyć :) W Rangerze jest też problematyczne tankowanie ponieważ buda zasłania klapkę wlewu paliwa i w tym miejscu trzeba zrobić w zabudowie dodatkową kapkę rewizyjna. Knaus jest cięższy od Azara jakieś 300 kg i dzięki temu go kupiłem :) 1 kupiec przyjechał Hiluxem który po włożeniu budy na pakę "ukląkł" pod ciężarem ! Potencjalny kupujący bał się, że nie dojedzie do domu, odstąpił a ja pojechałem po kapsułę. Mój Ranger nawet się "nie zgarbił" :) . Pozostał temat parkowania bo tak jak Ty mam za nisko. Moim zdaniem nie masz szans zaparkować pod 2metrami nawet Azarem bo sama buda w środku ma ze 2m! U mnie pod wiatą jest 2400 a Knaus przy zdejmowaniu z Rangera potrzebuje 3000! Wymyśliłem więc platformę hydrauliczną na kółkach z udźwigiem 1000kg no i buda zjeżdża poza wiatą, siada na platformie i jedzie na niej pod wiatę. Jest na styk chociaż przepchanie po polbruku to nie za lekka operacja. Jakby co to na olx jakiś gość, raczej handlarz, sprzedał w tym roku już 2 takie Knausy teraz sprzedaje 3. Ja od niego nie brałem ale buda identyczna. Ranger nie ma najmniejszego problemu z tą budą ani na trasie ani w terenie , oczywiście nie mowię o ekstremalnym offrodzie bo to nie do tego służy tylko jakbyś chciał kupić to bez przeróbek nie ma szans na "pojechanie i zabranie" Rangerem. Po przerobieniu elementów i wymianie części wyposażenia niczego więcej nie potrzebujemy. Od 7 lat podróżujemy "namiotowo" z najmłodszym synem ale w tym roku sierpień zapowiada się nam wyjątkowo komfortowo :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-07-11, 12:55   

Id_ea napisał/a:


Skoncentrowałem się więc poszukiwaniu Knausa Travelera



ooooo widzisz :) dziękuję! też zaczynam się koncentrować w takim razie :)
czy Knaus tak z grubsza ma jakieś wady w stosunku do Azara (poza tym, że jest taki mniej "zwarty" i to co wymieniłeś, czyli to słabe spasowanie z Rangerem)?

mało jest jakichkolwiek materiałów o tym Knausie - oni przestali to już tworzyć czy coś?
widzę, że jest jeszcze EbaCamp - wygląda bardzo nowocześnie - czy ktoś z Was miał okazję przyjrzeć się tej konstrukcji?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Id_ea 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Knaus Traveler
Dołączył: 01 Cze 2020
Piwa: 3/8
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 2020-07-11, 13:54   

Tego nie wiem bo nie miałem fizycznie Azara. Skreśliłem go przez te drzwi i cenę. Ma również dużo mniej miejsca w środku bo Knaus to przy Azarze hotel, dużo większa przestrzeń i kubatura. Jak kupisz to na bank będę okna dachowe do wymiany bo 20 plastiki nie muszą być całe w miejscu dociągania klapy. U mnie były pęknięcia co było widoczne dopiero z bliska i to od strony dachu. Jak chcesz szukać coś na pickupa to szukaj budy w technologii monolitu bo każda inna przy jeździe po bezdrożąch może się rozszczelnić. Niemcy robią nadal ale oni z reguły używają ich dokładnie tak jak kampera. Różnica dla nich pewnie tak, że nie trzeba robić żadnych obowiązkowych przeglądów, opłacać ubezpieczeń itp. Ma za to dużo mniej miejsca niż zwykły kamper ale dla 2 osób ( na upartego może i z 5 mieszkać ) to aż nadto. Nie ma co ukrywać, że nie jest to rozwiązanie dla starszych osób z problemami z jakimiś ograniczeniami w poruszaniu się więc z wiekiem wyprzedają i kupują kampera. Tak mój trafił do mnie. Jestem 3 właścicielem zaczynając od Szwajcara który sprzedał swoje L200 a bez przerabiania nie pasował na inne. Mam komplet dokumentów, kwity różne i nawet oryginalny breloczek do kluczy Knausa :szeroki_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-17, 15:50   

Oglądałem Azara w tamtym tygodniu - niesamowite wrażenia z przejażdżki tym sprzętem (dużo tutaj daje Ranger) - kapsuły w trakcie spokojnej jazdy i jazdy terenowej w ogóle nie było jakoś bardzo czuć - nic nie bujało i nie wiało (ale akurat na nim była lekka kapsuła offroad)

Najbardziej w Azarze przeszkadzają mi dwie kwestie - cena (której daleko w dół do 100 tys) i przy tej cenie jednak sporo kompromisów:

- bardzo mało miejsca do przechowywania - mam wrażenie, że sporo sprzętu trzeba trzymać w samochodzie
- bardzo ciasna łazienka - nie wiem czemu wszyscy twierdzą, że jest ona "zaskakująco duża" - znośna to ona jest na F150 w wersji premium plus. W wersji premium jest mega ciasna - głównie za sprawą bardzo szybko opadającego dachu
- nie wiem jak to się będzie zachowywać na autostradach, ale opinie są mało przekonujące - ponoć maksymalna bezpieczna prędkość z kapsułą to ok 120kmh

Polecanych przez Id_ea knausów niestety nie ma na OLX :( daj znać proszę jak Ci się z tym jeździ (autostrada i lekki offroad szutrowo-błotnisty) - czy bardzo buja etc. Tak patrząc realnie to ten Knaus niweluje wszystkie wady Azara, poza tym może że jest taki dość starodawny i paskudnie brzydki ;)

Idealną kapsułą dla mnie byłaby taka, która ma rozkładany do góry hardtop (żeby było ok na zimę) i w środku łazienkę. Wtedy mógłbym autem wjeżdżać na 2 metrowe parkingi i nie mieć garba na autostradzie, a w miejscu spania się wyprostować i umyć łeb w łazience
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koder 
Kombatant
(statystycznie)


Twój sprzęt: Szara Furia (Hilux '20 + zabudowa w trakcie)
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 10 Lis 2010
Piwa: 188/87
Skąd: Będzin
Wysłany: 2020-08-18, 09:48   

Zmieszczenie się w 2 metrach to jest raczej mało realne. Oglądałem ostatnio kapsuły z Beskidii, moim zdaniem rewelacyjne - ale ani sztywne, ani namiotowe w 200cm nie wejdą.

Weź pod uwagę, że kapsuła jest zamontowana do paki, która pracuje inaczej, niż kabina, więc musisz co najmniej 5cm odstępu łóżka od dachu zrobić. Mój Hilux ma 181cm wzrostu, co zostawia 14cm. W konstrukcjach, które oglądałem, ścianka ma 3cm; po odjęciu dachu i podłogi zostaje 8cm na konstrukcję podnoszonego dachu oraz samo łóżko. Być może z namiotem i cienkim materacem by się udało, ale najbardziej kompaktowy hardtop, jaki widziałem, zajmuje dodatkowe 10cm. A do tego pewnie być chciał mieć na dachu solary, albo okno-wywietrznik.

TL;DR: w 2m nie da rady.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-08-18, 16:31   

koder napisał/a:
Zmieszczenie się w 2 metrach to jest raczej mało realne. Oglądałem ostatnio kapsuły z Beskidii, moim zdaniem rewelacyjne - ale ani sztywne, ani namiotowe w 200cm nie wejdą.



Koder, wielkie dzięki za info n/t Beskidii - jutro tam jadę.
Wybił mi z głowy 2 metry wjazdu całym zestawem do garażu, ALE jest opcja pośrednia, czyli wjechanie do garażu samą kapsułą - a to już "coś". Ja tych 2m szukałem bardziej pod kątem przechowywania tego w bloku, na zakupy w IKEI tym zestawem i tak nie będę jeździł :)

Ale zejdę dzisiaj do garażu z profesjonalnym narzędziem w postaci wymierzonego kija od szczotki i zobaczę, czy nie ma tam jakiejś opcji wjazdu czymś o wysokości 210-215.
[edit] - cały garaż w najniższym punkcie ma jakieś 215-220 cm i nagle brama wjazdowa zatrzymuje się na 199.... Czas chyba skończyć myśleć o wjeździe tam jakąkolwiek zabudową - co więcej ciężko może być nawet wavecamperem/californią, bo te 199 to jest praktycznie na styk.

jeszcze raz dziękuję za namiar, być może to jest mój złoty kompromis. Ale terminy to ma nie byle jakie :) ) a myślałem, że ranger z konfiguratora za 8-9 miesięcy to długo :DD


[edit] - mega pozytywne wrażenia - spędziłem tam dwie godziny i gdyby nie było późno, posiedziałbym jeszcze i pogadał ;) ) W zasadzie jedyny problem jaki widzę, to może być z wyleasingowaniem tego i z jakąś obsługą gwarancyjną i pogwarancyjną - jak się chłopakowi zwalą na głowę klienci, to trochę się obawiam, że z ewentualnymi problemami tego, bądź co bądź, eksperymentu, zostanę sam jak palec z wkrętarką makity i paczką śrubek, a to chyba trochę mało do serwisowania kapsuły :D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***