Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ducato II stanęło w Czechach. Problem ze skrzynią.
Autor Wiadomość
kmita 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Ducato II Deathleffs
Wysłany: 2020-09-20, 17:59   Ducato II stanęło w Czechach. Problem ze skrzynią.

Hej!

Mam taki oto problem. Jestem w pierwszej dłuższej podróży swoim Ducato II 2.8 IDTD. Niedługo przed wyjazdem wymieniałem całe sprzęgło.

Teraz po przejechaniu kilkuset kilometrów w trasie zatrzymałem się na postój. Po godzinie odpoczynku nie byłem w stanie wrzucić wstecznego biegu. Podczas holowania bylem w stanie normalnie wrzucić każdy bieg (2, 3, 4, 5). Nie próbowałem tylko jedynki i wstecznego. Na postoju wchodzi 3, 4, 5. Przy 1, 2, wsteczny słychać leciutkie zgrzytanie.

Macie może pomysł czy da się coś z tym zrobić samemu?
Postaw piwo autorowi tego posta

voice 
stary wyga
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły

Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Piwa: 5/6
Wysłany: 2020-09-20, 18:14   Re: Ducato II stanęło w Czechach. Problem ze skrzynią.

kmita napisał/a:
Hej!

Mam taki oto problem. Jestem w pierwszej dłuższej podróży swoim Ducato II 2.8 IDTD. Niedługo przed wyjazdem wymieniałem całe sprzęgło.

Teraz po przejechaniu kilkuset kilometrów w trasie zatrzymałem się na postój. Po godzinie odpoczynku nie byłem w stanie wrzucić wstecznego biegu. Podczas holowania bylem w stanie normalnie wrzucić każdy bieg (2, 3, 4, 5). Nie próbowałem tylko jedynki i wstecznego. Na postoju wchodzi 3, 4, 5. Przy 1, 2, wsteczny słychać leciutkie zgrzytanie.

Macie może pomysł czy da się coś z tym zrobić samemu?

może być kwestia odpowietrzenia pedału sprzęgła, ale wydaje mi się , że masz delikatnie skrzywioną dźwignię w skrzyni biegów, miałem to samo po wypadku, 1 i wsteczny nie wchodziły ponieważ dźwigienka nie mogła pójść do końca na dół.

CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR

Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Piwa: 568/758
Wysłany: 2020-09-20, 19:47   

sprawdź czy nie wysunęła się ośka łapy sprzęgła ...

Gewehr 
weteran

Piwa: 179/112
Wysłany: 2020-09-21, 14:33   

Tak jak Corona pisze :mrgreen: Nie wymienili zabezpieczenia i wysuwa się sworzeń łapy sprzęgła. Widać go od góry pod maską.

kmita 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-09-21, 16:20   

Rano mechanik podciągnął mi linkę sprzęgła i przez 400km bylopi pięknie. Teraz na postoju mam znowu to samo. Będę próbował sam podciągnąć ale najbardziej zastanawia mnie czemu tak się dzieje?

Gewehr 
weteran

Wysłany: 2020-09-21, 16:27   

Masz już napisane dlaczego.

kmita 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-09-21, 16:49   

https://www.dropbox.com/s...G_6614.jpg?dl=0

Tak wygląda łapa. Wybaczcie moja ignorancję - jak sprawdzić czy się nie wysunęła? I jak ją we wsunąć?

Gewehr 
weteran

Wysłany: 2020-09-21, 17:52   

Sworzeń idzie poprzecznie do łapy. Tak jak zaznaczyłem na fotce.

20200921_184925.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 1,69 MB

Gewehr 
weteran

Wysłany: 2020-09-21, 20:38   

Wcześniej nie miałem czasu poszukać. Tu masz aukcję z plastikami do blokowania wałka. Jak wejdziesz w zdjęcia, to tam jest rozrysowany schemat. Jak go zobaczysz, to będziesz wiedział o co chodzi.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/tulejki-dzwigni-lapy-sprzegla-fiat-ducato-i7349730750.html

CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR

Wysłany: 2020-09-21, 20:49   

Spotkałem się jeszcze z kiepskimi gumami na lince sprzegła , jeśli razem ze sprzęgłem wymieniałeś linkę to może trafiłeś na taką która jest kiepska jakościowo , te duże gumy w mocowaniu pancerza dostają świra ...

kmita 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-09-21, 21:03   

Udało mi się podciągnąć samemu po raz drugi. Znowu przejechalem 300km i nie mam wstecznego. Ale chociaż jestem we Włoszech czyli cel osiągnięty ;)

Ni stety ta guma o której mówicie pękła w trakcie jazdy. Pewnie była słabej jakości. Teraz mam po prostu plastikowa tuleje w łapie sprzęgła. Jutro dojedzie do mnie znajomy który jest bardziej ogarnięty mechanicznie i spróbujemy coś zaradzić. Jaka jest rola tej gumy? Powinienem.jej szukać w jakimś sklepie z częściami? Czy dam radę przejechać urlop i wrócić do domu?

CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR

Wysłany: 2020-09-21, 21:53   

Wywal te gumy , wykumaj podkładki dystansowe na gwincie naciągu bo tego gwintu będzie teraz bez gum mało by prawidłowo ustawić wysokość sprzęgła , to mogą być nakrętki większej średnicy ... jak to ustawisz to temat sie skończy .

hubert1234 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Mercedes mb100,Burstner 647 Fiat Ducato
Piwa: 1/3
Wysłany: 2020-09-22, 13:22   

Miałem identyczne objawy podczas zeszłorocznego powrotu z Bułgarii .
Pod Bukaresztem podkręcałem naciąg linki sprzęgła i działało do Granicy Polski . Tam ponownie musiałem podkręcić linkę.
Po powrocie do domu okazało się iż przyczyną był uszkodzony plastikowy oplot linki, który blokował się o wewnętrzna stronę pancerza. Pomogła wymiana linki (10 minut roboty i 80 zł za nową linkę).
Przy okazji sprawdziłem że ducato znakomicie jeździ bez sprzęgła . Po kilku radach kolegi Gewehra na temat techniki jazdy - udało mi się przejechać w ten sposób kilkaset kilometrów po górach .

kmita 
początkujący forumowicz

Wysłany: 2020-09-23, 11:45   

Faktycznie brakuje tam gwintu już. Przez to że odpadła ta guma to linka zrobiła się jeszcze luźniejsza. Udało nam się razem z kolegą zrobić prowizoryczne rozwiązanie z założeniem kilku trytytek na łapę sprzęgła. Dzięki temu naciagnelismy linkę bardziej i narasie od kilkuset km działa. W Polsce wymienię linkę. Mam nadzieję że do tej pory wytrzyma. Dzięki za pomoc!

Odpowiedz do tematu