Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TomTom "Don't worry, camp happy" - za drogo?
Autor Wiadomość
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-09-29, 09:53   

izola napisał/a:
Na temat tego dożywocia to musimy jeszcze dokładnie podyskutować 😜

Bezterminowa subskrypcja map
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2020-09-29, 11:12   

Garmin Camper 780 MT-D + KAMERA BC 40
Jeżdżę już miesiąc z tą nawigacją zatem pierwsze wrażenia są pozytywne ale nie do końca.
Zacznę od minusów
Gdy wpiszę odległe miejsce docelowe - to wyznacza taką trasę której sam bym nie wybrał . Jest jedna trasa alternatywna - ale to mało - często też mi nie pasuje .
Tomtom robił to lepiej ( padł akumulator po kilku latach i procesor chyba też) a moja Mio - wręcz idealnie . Mio dalej działa - tylko w słońcu obraz jest nieczytelny i dźwięk w kamperze jest niesłyszalny.
W Garminie muszę wcześniej przejrzeć mapę i najlepiej wpisać lub zaznaczyć punkty przejazdowe - wtedy będzie dobrze . Wymaga to jednak dodatkowej pracy . Dlatego dałem 80% zadowolenia.
Teraz same plusy.
Obraz krystalicznie czysty ( dobry wyświetlacz ) - czytelny również w pełnym słońcu - często zakładam ją do skutera- wtedy Słońce jej nie oszczędza. Słyszę komendy również w kasku.
Kamera daje bardzo ładny obraz - również po nocy coś widać . Linie siatki dają się regulować - ustawiłem doświadczalnie na szerokość kampera -teraz cofając mam ustawione 10 cm zapasu z każdej strony. Kamera jest dostarczana razem z ramką tablicy rejestracji - jest na niej uchwyt do kamery. Kamerę wkłada się w uchwyt na dwa kliknięcia . Zasilana jest dwoma paluszkami AA ( działają już miesiąc - a podają w instrukcji 7 dni ) . Kamerę dodatkowo zabezpieczyłem do ramki dwoma trytkami w kolorze czarnym aby na jakiejś dziurze się nie zgubiła - a i złodziej musiałby działać nożem. Kamera się zlewa z tablicą i nie rzuca się w oczy.
Przed zakupem bałem się , że w 7 metrowym kamperze aluminiowym wifi nie pójdzie . Idzie nawet z 12 metrów . W czasie szybkiej jazdy nie działa . wifi tak szybko nie jest w stanie przekazać obrazu.
Ustawienia dla kampera .
Po wpisaniu wymiarów jeden raz nie wpuściła mnie na drogę z ograniczeniem 2,5 t i raz pod mostek 2,70 m . Wyznaczyła trasę okrężną .
Nawigacja pokazuje punkty ACSI i Campercontact i Trailer's PARK. Ja korzystam teraz tylko z ACSI. Wybieram kemping -naciskam jedź i doprowadzi pod bramę kempingu.
Tyle na razie bo dzień zapowiada się cieplutki -trzeba na plażę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-09-29, 11:42   

Fordek napisał/a:
Gdy wpiszę odległe miejsce docelowe - to wyznacza taką trasę której sam bym nie wybrał .

W takiej sytuacji potrzebne są punkty pośrednie. Na urządzeniu można je wybrać palcem na mapie. Ja przed wyjazdem przygotowuję trasy na komputerze za pomocą programu BaseCamp, aby jechać tak, jak ja chcę.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2020-09-29, 17:19   

orys napisał/a:
Sygic ma fajne nawigacje dla ciężarówek. Z wymiarami, tonażem i wszystkim. Wystarczy wpisać sobie wymiary kampera i można śmigać.

Pierwsze 14 dni jest za darmo, na krótsze wakacje do przetestowania jak znalazł. A teraz sprawdziłem na stronie i akurat jest promocja - wersja na ciężarówki 80 funtów, jakaś wersja dla jeżdżących z przyczepami kempingowymi (pierwsze słyszę) 50 funtów. To 250 złotych, a nie 1700...

Jak ktoś nie lubi na telefonie to za grosze można kupić jakiegoś tabloida z androidem i jest tanio i dobrze.

Są też darmowe, nie znam (bo nie korzystam, w pracy jeżdżę ze zwykłą nawigacją Here, ale ja tylko zwykle potrzebuję "ostatnią milę", bo Szkocję znam na pamięć już).


Cóż Sygic Carawan pokierowała mnie w Bari na parking 2,6 wysoki, a w Locorotondo przez uliczkę szeroką na 1,8m. Wpisane mam wymiary 2,5 szerokość, 3m wysokość. Żona zabroniła mi ją więcej włączać. Żona w trasie włoskich łamigłówek pełni stanowisko pilota.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-09-29, 17:33   

jsaluga napisał/a:


Cóż Sygic Carawan pokierowała mnie


Ale co Ty się dziwisz? Skoro to jest karawan dla kampera to znaczy, że trzeba to najpierw uśmiercić ... :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-09-29, 18:57   

LukF, Jestes czujny. Pozdrawiam
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-09-29, 21:04   

ZbigStan napisał/a:
LukF, Jestes czujny. Pozdrawiam


Dzięki :lol:

Coś trzeba pisać bo na tym forum nic się nie dzieje.

Wyjechaliście wszyscy navi testować czy co ? :bajer
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
elabaluch 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 20 Lut 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Krzanowice/Racibórz
Wysłany: 2020-09-30, 14:23   

Witam my też jeżdzimy na Garmin Camper 760 LMT -D od pieciu lat i spisuje się dobrze parkingi sklepy campingi stacje benzynowei inne rzeczy są .Ale która nawigacja pokarze Greckie drogi we wioskach jedziesz i patrzysz aby nie zabrać dachu lub balkonu one nie były budowane pod nasze nawigacje nie jednemu z was włosy sie stawiały jak trzeba było lusterka składać lu wychodzić
i patrzeć czy przejdzie bo jeszcze był łuk na drodze .Lub szukać gościa aby cofnął auto i aby nic nie jechało z przeciwka. Tego nie ogarnie najlepsza nawigacja .Takie wspomnienia mnie naszły
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2020-09-30, 15:09   

LukF napisał/a:


Coś trzeba pisać bo na tym forum nic się nie dzieje.

Z nawigacją to jak z kobietami :ok każdy wybiera według gustu,upodobania, itp.... :chytry a później i tak :bajer ..prowadzi gdzie chce :haha:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-09-30, 18:57   

elabaluch napisał/a:
jeżdzimy na Garmin Camper 760 LMT -D od pieciu lat i spisuje się dobrze

Fajnie, że na forum są też inni użytkownicy Garmina. Camper 760LMT-D jeszcze figuruje na stronie Garmina, ale już w rubryce "Poprzednie modele". Dzisiaj do kampera trzeba by kupić nawigację Camper 890. :spoko

Planujesz trasy na komputerze za pomocą programu BaseCamp? W czasie jazdy używasz aplikacji Smartphone Link?
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2020-09-30, 20:13   

[quote="orys"]Sygic ma fajne nawigacje dla ciężarówek. Z wymiarami, tonażem i wszystkim. Wystarczy wpisać sobie wymiary kampera i można śmigać.

I mając normalną drogę, gdzie możesz wjechać kamperem z zakazem dla ciężarowych nawka cię z niej wywali . Ja jeżdżę na ustawieniu autobus , zero niespodzianek i nie wywala cię z dróg z zakazami dla ciężarowych . Przerabiałem w wielu krajach , autobus się sprawdza , ciężarówka z ustawieniami gabarytów nie ,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/282
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2020-09-30, 23:31   

andrzej627 napisał/a:
elabaluch napisał/a:
jeżdzimy na Garmin Camper 760 LMT -D od pieciu lat i spisuje się dobrze

Fajnie, że na forum są też inni użytkownicy Garmina. Camper 760LMT-D jeszcze figuruje na stronie Garmina, ale już w rubryce "Poprzednie modele". Dzisiaj do kampera trzeba by kupić nawigację Camper 890. :spoko

Planujesz trasy na komputerze za pomocą programu BaseCamp? W czasie jazdy używasz aplikacji Smartphone Link?


Cześć Andrzeju. Też jeżdżę z Garminem 760 LMT. Ale planuję bardziej w telefonicznych nawigacjach. Sposób prowadzenia i wytyczania trasy jest nieprzewidywalny. Zmiana ustawień nie pomaga. Często dalej nie są takie, jakich bym się spodziewał oglądając google czy osm.
Rejestruje przejechaną drogę i zgrywam sobie ścieżki przejechane a teraz - skoro już go mam to poszukuję gdzieś na rynku wtórnym kamery cofania z kompletu tego Garmina - BC20 - przełacza navi w tryb monitora i łączność wifi. 150 eurasów za nową mi się nie uśmiecha.
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2020-10-01, 00:18   

adaml61 napisał/a:
I mając normalną drogę, gdzie możesz wjechać kamperem z zakazem dla ciężarowych nawka cię z niej wywali . Ja jeżdżę na ustawieniu autobus , zero niespodzianek i nie wywala cię z dróg z zakazami dla ciężarowych . Przerabiałem w wielu krajach , autobus się sprawdza , ciężarówka z ustawieniami gabarytów nie ,


Dziwne. Korzystałem z tego - fakt, że parę ładnych lat temu - kiedy zawodowo śmigałem po Europie busami (korzystałem, bo mieliśmy kilka z wyjątkowo wysoką zabudową - woziliśmy m.in serwery). Przy wpisaniu DMC 3.5t prowadziło normalnie po zakazach dla cięzarówek.

Korzystałem z tego krótko - była jakaś promocja wtedy, dwa miesiące za darmo czy coś - ale intensywnie - zjeździłem na tym wtedy pół Europy - i nigdy nie miałem żadnych problemów.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 10/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2020-10-02, 23:47   

[quote="rjas"]Ja używam TomTom już od kilku lat, model GO 5000 z dożywotnią aktualizacją map i wbudowaną kartą SIM. W telefonie mam zainstalowaną aplikację MyDrive (Tomtom) i tutaj wyznaczam trasę którą następnie wysyłam na urządzenie - jest taka opcja po wyznaczeniu trasy. Do wyznaczania trsy można na stałe ustawić kamper do 3,5t, powyżej 3,5t, auto+przyczepa i oprócz tego wymiary + masa.


rjas to dobra i pomocna informacja. Dzięki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***