Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Którędy do Irlandii?
Autor Wiadomość
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2020-11-22, 12:45   

andrzej627 napisał/a:
RadekNet napisał/a:
Sligo

Widzę Cię tutaj. Mam ten punkt w mojej bazie danych. :spoko


Takich miejsc jest u nas bardzo duzo i w sumie dlatego pytałem na jak długo przyjeżdzacie. Bo w ciągu dwutygodniowego urlopu można zaliczyć główne turystyczne punkty, a na dwumiesięcznej włóczędze poznać "prawdziwą" Irlandię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 330/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-11-22, 14:15   

RadekNet napisał/a:
w ciągu dwutygodniowego urlopu można zaliczyć główne turystyczne punkty, a na dwumiesięcznej włóczędze poznać "prawdziwą" Irlandię.

Nie mam ograniczeń czasowych, ale lubię być w ruchu i zwykle przemieszczam się codziennie. Na innej wyspie, trochę większej, której nazwa różni się jedną literą, zrobiłem 5000 km w 4 tygodnie.

Masz może jakąś gotową trasę dwumiesięcznej włóczęgi?
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2020-11-22, 15:21   

andrzej627 napisał/a:
RadekNet napisał/a:
w ciągu dwutygodniowego urlopu można zaliczyć główne turystyczne punkty, a na dwumiesięcznej włóczędze poznać "prawdziwą" Irlandię.

Nie mam ograniczeń czasowych, ale lubię być w ruchu i zwykle przemieszczam się codziennie. Na innej wyspie, trochę większej, której nazwa różni się jedną literą, zrobiłem 5000 km w 4 tygodnie.

Masz może jakąś gotową trasę dwumiesięcznej włóczęgi?


Hmmm.... Zobacz sobie Wild Atlantic Way (https://www.discoverireland.ie/wild-atlantic-way). 2500km i sugerowane 4 tygodnie na jej spenetrowanie. Jeśli lubisz eksplorować dzikie zakątki trzeba by zaczac mając 20 lat, zeby się nacieszyć ;)
Jeslibyś wpływał do Dublina lub Belfastu to pojechałbym wybrzeżem na północ (po drodze parę fajnych miejsc, więc bez sensu byłoby gnać autostradą) i zaczął WAW jeszcze w Północnej Irlandii od https://en.wikipedia.org/wiki/Giant%27s_Causeway i https://en.wikipedia.org/wiki/Carrick-a-Rede_Rope_Bridge . Tak generalnie to, moim zdaniem, skupić się na zachodnim wybrzeżu.

Na pewno warto też "zaliczyć" Dublin (Guiness) i Belfast (Titanic), ale jakby co to ja moge Ci podsyłać "dzikie" miejsca - miasta nie są w naszym stylu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 330/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-11-22, 16:53   

RadekNet, dzięki za informacje. Dopiero rozpoczynam rozpoznanie. W razie czego spróbuję się z Tobą skontaktować Skypem.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2020-11-23, 02:07   

W sumie Radek już trochę podpowiedział. Dorzucę swoje trzy grosze.

Najkrótszy czas na morzu to coś, co nam się podoba. Wielokrotnie sprawdzone przez nas jest takie połączenie:
1. Dublin <-> Holyhead, przewoźnik Irish Ferries, szybki prom Dublin Swift 1g45m na wodzie. Ale zimą nie pływa.
2. Folkestone <-> Calais, Eurotunnel. Tani nie jest, ale szybki. 35 minut i jesteś na drugiej stronie. Pociągiem. Pod wodą.
3. Jeśli rozważasz opcję Irlandii Północnej, to Belfast <-> Cairnryan, Stena Line, chyba ok 2,5 godziny.

Co zwiedzić? Jak trafisz na pogodę, to tu jest wszystko piękne i urokliwe. Normandia mi przypomina Irlandię - jedynie w Irlandii kamienie, z których się budowało są szare, a w Normandii brązowo-szare :)
Ciekawa jest trasa WAW, Wild Atlantic Way. Prowadzi ona wzdłuż wybrzeża Atlantyku. W każdym niemal pubie często są tzw. trad sessions, czyli lokalni muzycy przy kufelku Guinnessa śpiewają i grają na instrumentach. Niektóre puby oferują naukę tańca irlandzkiego.
Niestety sporo miejsc ma barierkę wysokości na 1,9-2 metry, ale chyba Twój samochód się zmieści.
W Irlandii jest sporo ruin zamków. Bardzo tutaj reklamowanych i promowanych, aczkolwiek według mnie nie warto do każdego zaglądać. Warto zobaczyć destylarnie whisky, wziąć udział w degustacji na koniec zwiedzania. Warto skosztować Guinnessa w rożnych miejscach, bo potrafi smakować wszędzie inaczej. No i warto spróbować tutejszej kuchni - sposób, w jaki Irlandczycy potrafią przyrządzić jagnięcinę... Mniam! Albo zjeść solidnego steka wołowego - jedne z najlepszych krów w Europie :) Albo zasmakować fish&chips prosto z foodtrucka nad brzegiem oceanu. Można zobaczyć, skąd wypłynął Titanic.

Jest tu wiele do zobaczenia.

No i oczywiście zapraszam do siebie, na piękne jezioro Lough Derg w małej malowniczej Ballinie :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 330/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2020-11-23, 13:33   

Mavv, dzięki za informacje i za zaproszenie. Nie wiem, kiedy będę mógł skorzystać z zaproszenia. :spoko Mam jeszcze niezrealizowany plan na Szkocję. :lol:
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-06-10, 09:14   

No to Twoje plany pokrywają się po części z moimi. Dwa lata temu objechałem Szkocję z wnukiem na motocyklu. Nie całą - więc chciałem tam wrócić w ub. roku. Covid pokrzyżował plany. Został mi voucher na prom Rotterdam - Hull. Ale teraz promy z EU do GB zdrożały astronomicznie więc chyba wybiorę tunel. Dalej miała być Irlandia Holehead - Dublin ale też został voucher. Potem Do Północnej Szkocji i Hebrydy. Czekam. Irlandia ma się 19. 07 otworzyć dla turystyki więc może jeszcze coś się da zrealizować. Mam podobne preferencje jak Twoje. Też raczej przemieszczanie się niż siedzenie w jednym miejscu!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 330/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-06-10, 17:48   

JanusS napisał/a:
Irlandia ma się 19. 07 otworzyć dla turystyki

:spoko :spoko :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-12-26, 15:35   

Mavv napisał/a:
No i oczywiście zapraszam do siebie, na piękne jezioro Lough Derg w małej malowniczej Ballinie :)


Z odwiedzinami to się chyba raczej wstrzymam ale skorzystam być może z Twojej znajomości kamperowania w Irlandii ponieważ szukam odpowiedzi na pytanie: Jakiego klubu karawaningowego kartę członkowską najlepiej zakupić by nie zderzyć się z napisem "for members only"??? Z góry dzięki za głębsze rozkninienie tematu bo pewnie jest tych klubów kilka!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-12-26, 22:02   

JanusS napisał/a:
Mavv napisał/a:
No i oczywiście zapraszam do siebie, na piękne jezioro Lough Derg w małej malowniczej Ballinie :)


Z odwiedzinami to się chyba raczej wstrzymam ale skorzystam być może z Twojej znajomości kamperowania w Irlandii ponieważ szukam odpowiedzi na pytanie: Jakiego klubu karawaningowego kartę członkowską najlepiej zakupić by nie zderzyć się z napisem "for members only"??? Z góry dzięki za głębsze rozkninienie tematu bo pewnie jest tych klubów kilka!!!


Po pierwsze - u nas (chyba) czegoś takiego nie ma.
Po drugie - dlaczego myślisz o kempingach? W Irlandii cały fun to dzikie miejscówki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-12-27, 09:02   

[quote="Po pierwsze - u nas (chyba) czegoś takiego nie ma.
Po drugie - dlaczego myślisz o kempingach? W Irlandii cały fun to dzikie miejscówki.[/quote]

Jest chyba i nazywa się "IRISH FEDERATION OF CAMPING, CARAVANNING AND MOTOR-CARAVANNING" czyli odpowiednik Polskiej Federacji - jak przeglądałem te nieliczne tam umieszczone z Irlandii na wildcamping to niektóre miały takie info. Dzikie miejscówki tak tylko, że trzeba gdzieś "wypłukać kota", nabrać i zrzucić wodę. Zastanawiałem się nad tym, czy np. nie wyprowadzać kota do publicznej toalety. W GB na mapie znalazłem sporo takich publicznych toalet przy różnych parkingach. Jak to jest w Irlandii???
W uzupełnieniu: na stronie IFCC jest 14 kempingów udzielających zniżki na kartę Federacji. Zniżki różne ale 5 % w sezonie jest normą.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-12-27, 11:38   

JanusS napisał/a:
[quote="Po pierwsze - u nas (chyba) czegoś takiego nie ma.
Po drugie - dlaczego myślisz o kempingach? W Irlandii cały fun to dzikie miejscówki.


Jest chyba i nazywa się "IRISH FEDERATION OF CAMPING, CARAVANNING AND MOTOR-CARAVANNING" czyli odpowiednik Polskiej Federacji - jak przeglądałem te nieliczne tam umieszczone z Irlandii na wildcamping to niektóre miały takie info. Dzikie miejscówki tak tylko, że trzeba gdzieś "wypłukać kota", nabrać i zrzucić wodę. Zastanawiałem się nad tym, czy np. nie wyprowadzać kota do publicznej toalety. W GB na mapie znalazłem sporo takich publicznych toalet przy różnych parkingach. Jak to jest w Irlandii???
W uzupełnieniu: na stronie IFCC jest 14 kempingów udzielających zniżki na kartę Federacji. Zniżki różne ale 5 % w sezonie jest normą.[/quote]

Nie mam co prawda wielkiego doświadczenia z kempingami w Irlandii, ale - jesli jest miejsce (a to w dzisiejszych dziwnych czasach może być problemem) to po prostu wjeżdzasz za opłatą i tyle. Żadna karta klubowa Ci potrzebna nie jest. Michał pewnie wkrótce uzupełni informacje :)

Na wielu dzikusach są toi-toje. Raczej Cię nikt nie pogoni jeśli będziesz mieć płyn "ekologiczny" (tzn. dla świętego spokoju lepiej wylewać dyskretnie ;) ).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-12-28, 15:57   

Dzięki Radek za uzupełnienie. No tak - dyskretnie! Ale przecież to są te same "rzeczy", które wydalają inni tam stojący! Czy to Irlandczyk czy angol czy też hans - wszyscy mniej więcej sr..my tym co zjemy! W czym więc problem z tą dyskrecją. Zaznaczam - płyn EKO, no bo jakże by inaczej! Skoro gnój spod świni to nawóz EKO to mój "nawóz" tym bardziej!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2021-12-29, 10:42   

Po prostu wychodzę z załozenia, że jeśli uzywam czegoś nie przygotowanego do pewnych czynności, to nawet jesli nie powoduję tym szkody, to po co mam się narażać na krzywe spojżenia? Ot co.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl szczegóły
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-12-29, 14:02   

Jak już mamy tu rezydujących w Irlandii to powiedzcie jak to jest z biletami komunikacji publicznej bo już widzę, że korzystania z tego nie uniknę. Np. stoję gdzieś za miastem i chcę zwiedzić jakiś ciekawy obiekt w mieście. Staję na odszukanym przystanku i co dalej? Mogę kupić bilet u kierowcy? Muszę kupić przez internet - nie wiedząc jak nazywa się przystanek w centrum??? Jak to wygląda w praktyce???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***