Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska Narty 2020/2021
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-12-01, 08:37   Polska Narty 2020/2021

Zakładam temat narciarski na sezon 2020/ 2021 w Polsce.

Możemy pisać o miejscach które polecamy w tym sezonie lub odradzamy. Oczywiście kamperowo.

Wiadomo, że sezon może być dziwny. Lub trudny. Lecz wyjazd kamperem rozwiązuje nam problem noclegu. Czyli nie musimy jechać "służbowo" z dziećmi do hotelu :bajer
Lub by skorzystać z leczenia w hotelu :bajer
Albo wynajmować w hotelu magazyn (dla nart) zamiast pokoju :haha:

Tyle żartów.

Mam na początek pytanie: Pilsko, Korbielów. W tym sezonie ma ruszyć po 5 latach od budowy, kanapa na Buczynę. Będą tam w ten sposób 3 wyciągi kanapowe: dwie czwórki i jedna dwójka.

Czy ktoś był w przeszłości kamperem na parkingu pod tymi wyciągami ? Oczywiście kanapa na Buczynę nie działała więc możliwości nartowania były w przeszłości w Korbielowie ograniczone. Lecz może ktoś był i napisze coś o samym miejscu parkingowym. Wiem, że jest prywatne i płatne 20zł dla osobówki. Lecz czy da się tam stać i spać w kamperze ???

Edit:

Kubica Ewa - Krzyżowa. Tak się nazywa firma do której należy parking. Miejsca nie jest specjalnie dużo. Dobrze, że placyk jest w miarę płaski i wyasfaltowany. Opinie w Internecie o firmie słabe. Ciekawe jakie będzie podejście do kamperów...???
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-12-01, 12:22   

Nocowałem pod wyciągiem w Korbielowie, na początku stycznia 2019. Nie było z tym problemu. Jeśli ruszą nowe wyciągi i wzrośnie atrakcyjność miejsca, to na parkingach będzie trudno się ustawić. Na pewno łatwiej po za weekendem. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-12-01, 17:03   

ZbigStan napisał/a:
Nocowałem pod wyciągiem w Korbielowie, na początku stycznia 2019. Nie było z tym problemu. Jeśli ruszą nowe wyciągi i wzrośnie atrakcyjność miejsca, to na parkingach będzie trudno się ustawić. Na pewno łatwiej po za weekendem. Pozdrawiam.


ZbigStan,
Dziękuję za informację. Podzielam Twoje zdanie, że po uruchomieniu kolejki na Buczynkę pojawi się więcej narciarzy. I mniej miejsca na parkingu. Jednak będę chciał spróbować bo nigdy nie jeździłem na Pilsku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek999 
zaawansowany

Twój sprzęt: W budowie
Dołączył: 21 Paź 2011
Piwa: 18/19
Skąd: Wieś podkrakowska
Wysłany: 2020-12-02, 06:00   

Cytat:
Jednak będę chciał spróbować bo nigdy nie jeździłem na Pilsku.
Najbardziej niedoceniona góra w Polsce, wyciągi - pozostałość po PRL-u, dzięki temu można fajnie pojeździć, szczerze polecam :spoko
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2020-12-02, 12:50   

Ostatni raz byłem na Pilsku 20 lat temu.Nie zapomnę jednego z orczyków,który zamiast ciągnąc pod górę,hamował z górki :haha:
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-12-02, 15:45   

Czyli Panowie musimy ten nowy wyciąg na Buczynkę przetestować :mrgreen:

Kolejne miejsce gdzie już dawno nie jeździłem na nartach to Krynica. Kiedyś byłem tam w czasach przed kamperowych. Pamiętam, że na Jaworzynie było sympatycznie.

Czy ktoś może napisać coś o staniu kamperem w okolicach dolej stacji na Jaworzynę oraz Słotwiny Arena?? Inne kamperowe sugestie o Krynicy?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-12-02, 16:53   

Jeśli "władza" nie uruchomi hoteli, pensjonatów, itp. To będą jeździć na nartach miejscowi ( zwykle nie wielu) i będą sprzyjające warunki dla kamperowców. Choć mnie to nie cieszy, bo za dużo stracą narciarze, właściciele wyciągów, gastronomia i hotelarze, czyli gospodarka. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek999 
zaawansowany

Twój sprzęt: W budowie
Dołączył: 21 Paź 2011
Piwa: 18/19
Skąd: Wieś podkrakowska
Wysłany: 2020-12-02, 18:11   

[quote="LukF"]Czyli Panowie musimy ten nowy wyciąg na Buczynkę przetestować
Był on otwierany od paru lat i do tej pory jest nadal zamknięty, nie ma pewności, że w tym roku go otworzą może to i
dobrze, mniejsze tłumy :-/
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Filip 
zaawansowany

Twój sprzęt: Bavaria T73
Dołączył: 06 Mar 2007
Piwa: 18/22
Skąd: Otrębusy
Wysłany: 2020-12-02, 21:12   

W Krynicy Zdrój widziałem kampera na parkingu na Jaworzynie... Kiedyś w lecie nocowalem tam kamperem za 10 zł i myślę że nie będzie z tym problemu. Slotwiny nie wiem... ciężko znaleźć tam równy teren... W Tyliczu na parkingu by się dało albo
http://www.e-tylicz.pl/pl...miotowe-18.html
_________________
Brejdak w kamperze :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-12-02, 21:26   

[quote="Jacek999"]
LukF napisał/a:
Czyli Panowie musimy ten nowy wyciąg na Buczynkę przetestować

Był on otwierany od paru lat i do tej pory jest nadal zamknięty, nie ma pewności, że w tym roku go otworzą może to i dobrze, mniejsze tłumy :-/


Zmienił się właściciel. Wyciąg został zapłacony (2,5mln €) producentowi. Poszukują pracowników na ten sezon.
Wszystko wskazuje, że po 5 latach wreszcie ruszy. A to zmieni sytuację na Pilsku :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-12-02, 21:30   

Filip napisał/a:
W Krynicy Zdrój widziałem kampera na parkingu na Jaworzynie... Kiedyś w lecie nocowalem tam kamperem za 10 zł i myślę że nie będzie z tym problemu. Slotwiny nie wiem... ciężko znaleźć tam równy teren... W Tyliczu na parkingu by się dało albo
http://www.e-tylicz.pl/pl...miotowe-18.html


Fajnie, że o tym piszesz, dzięki :bukiet:

Może ktoś ma inne propozycje dotyczące większych stacji narciarskich. Białka ???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Filip 
zaawansowany

Twój sprzęt: Bavaria T73
Dołączył: 06 Mar 2007
Piwa: 18/22
Skąd: Otrębusy
Wysłany: 2020-12-02, 21:40   

Nocowałem kamperem przy Termach w Białce Termy Bania i Bukownia Termy. Poza sezonem... jedno pytanie w kasach... uśmiech i nawet do prądu bylem podłączony... chciałem zapłacić ale dla klientów bylo gratis
Mam ochotę wypróbować Szczyrk w tym roku...
_________________
Brejdak w kamperze :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-12-02, 22:38   

LukF napisał/a:
Białka ???

w styczniu byłem w Białce (nie kamperem) ale jest tam bardzo duży parking, zajęty przez kampery. Jest możliwość podłączenia do prądu. Jak to wygląda od strony finansowej nie wiem. Natomiast tam miejsca jest bardzo dużo.

W ośrodku Czarna Góra jest miejsce dla kamperów i podłączenie do prądu za free. Ze stoków na nartach pod drzwi kampera można zjechać.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2020-12-03, 01:07   

Ktoś pisał, że w Bukowinie na Rusińskim można się podłączyć do prądu, widziałem nawet kampera, ale niestety nie zwróciłem uwagi czy podłączony czy nie. Nocując na parkingu pod termami Chochołowskimi gość z obsługi parkingu twierdził, że można się podłączyć do prądu i widziałem, że jest skrzynka naprzeciw wejścia, ale na jedną noc nie miałem takiej potrzeby.
W centrum Krynicy przy ulicy Kościuszki jest duży parking należący do hotelu Grant - kosztuje 30 zł/noc i gość pobierający opłatę twierdził, że można się podłączyć do prądu, ale gniazdka nigdzie nie widziałem. Do sprawdzenia.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-12-03, 04:16   

Tylko uważajcie ,żeby dupa się do Was nie dołączył :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***