Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co kupić w sklepie "kamperowym" a co kupić gdzieś
Autor Wiadomość
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-12-20, 01:29   Co kupić w sklepie "kamperowym" a co kupić gdzieś

Cześć

Jako że czekam na kampera, i łatwiej obecnie wynegocjować kwotę za akcesoria (wiadomo, sklep ma ogromną marżę, więc pewnie faktyczny upust wynosi 1-marża, czyli z 50% sumy ;)
Mam do wydania pewną kwotę w sklepie karawaningowym (powiedzmy, że zakres szeroki, z katalogu np Movera)

Na korzyść dealera przemawia upust oraz montaż tego co kupię.
Poradźcie, co lepiej kupić w dedykowanym sklepie (licząc, że zamontują) a co lepiej gdzieś indziej?

z pierwszych przymiarek widzę, że np opłaca się wziąc trigas, może remis/dometic na szyby przednie, ale np. mają mały wybór grilli gazowych. Są też pewne rzeczy, których montaż jest kompletnie bezużyteczny (np butla trigas, stolik, krzesła czy przedłużacz - montaż tam polega na ciepnięciu tego do garażu ;) .

Czy są rzeczy, które raczej poza sklepami karawaningowymi nie występują, występują w podobnej cenie, albo po doliczeniu robocizny/czasu do akcesoriów z Allegro wyjdzie mi cenowo i tak podobnie?

Dajcie znać, jeśli pytanie jest durne, i nie da się do końca tego określić, bo zależy to od wielu czynników i nie ma "reguł". Zakładam jednak, że przy podobnych cenach we wszystkich sklepach, jest pewna grupa produktów, na którą bardziej opłaca się wydać dostępny limit.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-12-20, 05:48   

Jeżeli butla gazowa nie jest przystosowana do tankowania na stacji lpg to ja bym zrezygnował z niej .Chodzi o to czy jest pływak w niej do odcięcia tankowania gazu przy 80% .Aku pokładowe .Zamontujesz sobie sam lifepo4 . Czy masz wentylator w dachu
https://www.obelink.de/fi...w_wcB#3211=7736
Robi swoją robotę zamiast klimy .
Markiza na całej długości zabudowy
Daj namiary za czym czekasz :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-12-20, 13:09   

andi at napisał/a:
Jeżeli butla gazowa nie jest przystosowana do tankowania na stacji lpg to ja bym zrezygnował z niej .Chodzi o to czy jest pływak w niej do odcięcia tankowania gazu przy 80% .Aku pokładowe .Zamontujesz sobie sam lifepo4 . Czy masz wentylator w dachu
https://www.obelink.de/fi...w_wcB#3211=7736
Robi swoją robotę zamiast klimy .
Markiza na całej długości zabudowy
Daj namiary za czym czekasz :bukiet:


Dzięki!
o widzisz, turbovent może właśnie w sypialni (w łazience jest)
dodatkowy aku też nie jest złym pomysłem (mam pakiet power więc jest już 120ka, ale zamierzam sporo czasu spędzać w vanie)
Markiza już jest (może nie na całej długości, ale auto ma 599 więc i tak prawie na całej ;)

Jest jakaś "lista chemii", którą warto od razu zabrać? (poza oczywistymi, tzn. wypozyczałem kampera więc czyszczenie mnie nie interesowało dotąd... ;)

wiem, że będę potrzebował żelu do kasety toaletowej, ale co poza tym warto kupić?
- szara woda mi zawsze szybko zaczyna śmierdzieć - co dobrego warto wlać?
- coś do czyszczenia zbiornika czysta/szara
- coś do czyszczenia kasety?
- mają sens te uzdatniacze wody czystej? srebrne kule i tego typu ustrojstwa? czy to powoduje, że jak naleję wody ze szlaufu na stacji to nadaje się do umycia owoców czy zrobienia herbaty? czy to nie tak działa

Pomyślałem jeszcze, żeby u dostawcy wziąć antenę dvbt (żeby nie wiercić później w dachu) - ale jakiś tv sobie już ogarnę. Gdybym kiedyś chciał satelitę i tak wezmę pewnie przenośną.

wcześniej już zamówiłem DSP1000 dometica z podłączeniem (też pewnie przy tej instalacji bym się napocił.

aaa - samochód - Globe Voyager XS (ale bez Ergo i nowej dzielonej ławki, czyli taki w starym stylu trochę)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-12-20, 16:41   

Czyli to https://www.youtube.com/watch?v=JPC17ovtXOc
Ładny
Wode do picia mamy w butelkach 5 czy 8 l wody .Kran albo Billa czy inny market
Srebra nie stosuje ale jak jest okazja do napełnienia wody to spuszczam starą z zbiornika .Stara :haha: Na wyjazdy jesień zima wiosna na dach z 400W i do tego 150-200 AH lifepo4 .My stosujemy https://www.google.com/se...=zmDsm-c0vkh6hM
AQua kem blue
Warto zrobić odpowietrzenie zbiornika wc + pomieszczenie w którym jest kaseta .
Jak chcesz więcej info to podaj nr.telefonu :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
makaronek 
doświadczony pisarz

Dołączył: 10 Lip 2020
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-12-20, 19:44   

andi at napisał/a:
Czyli to https://www.youtube.com/watch?v=JPC17ovtXOc
Ładny
Wode do picia mamy w butelkach 5 czy 8 l wody .Kran albo Billa czy inny market
Srebra nie stosuje ale jak jest okazja do napełnienia wody to spuszczam starą z zbiornika .Stara :haha: Na wyjazdy jesień zima wiosna na dach z 400W i do tego 150-200 AH lifepo4 .My stosujemy https://www.google.com/se...=zmDsm-c0vkh6hM
AQua kem blue
Warto zrobić odpowietrzenie zbiornika wc + pomieszczenie w którym jest kaseta .
Jak chcesz więcej info to podaj nr.telefonu :spoko


nie wiem jak Ty ten film znalazłeś, bo myślałem już, że obejrzałem absolutnie wszytko o GT, a tego nie widziałem :)

dzięki za wszystkie info - na razie przed świętami nie chcę za bardzo się na tym skupiać, pewnie w styczniu się odezwę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***