Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogadajmy o rowerze

Który z poniższych rowerów podoba się najbardziej? Zaznacz 3 opcje
1
8%
 8%  [ 1 ]
2
8%
 8%  [ 1 ]
3
25%
 25%  [ 3 ]
4
8%
 8%  [ 1 ]
5
8%
 8%  [ 1 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
7
33%
 33%  [ 4 ]
8
8%
 8%  [ 1 ]
9
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
Socale 
Kombatant

Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Piwa: 351/499
Wysłany: 2021-01-12, 15:11   

Andre, jesteś bohaterem!!!
Wypij jeszcze jedno:

Porter.jpg
Plik ściągnięto 612 raz(y) 28,33 KB

Cyryl 
Kombatant

Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Piwa: 176/8
Wysłany: 2021-01-12, 18:27   

AndreLech napisał/a:
...W 2014 roku,ponownie zatęskniłem za przygodą...

w 2014 roku były mistrzostwa świata w siatkówce (z resztą nasi wygrali), byłem na meczu otwarcia, hymn na 62 tysiące ludzi, niezapomniany.

a gdybyś tam był, piwo lało się strumieniami, to na pewno podjąłbyś jakiś zakład, kto wie czy nie lepszy.

a mistrzostwa Europy już w tym roku, mistrzostwa świata w 2022, może zrobisz jakąś tradycję w zakładach lub pomysłach na rowerowe trasy podczas imprez, oczywiście przy alkoholu.

McGali 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner A550 C25 2.0E LPG
Nazwa załogi: GaliTeam
Piwa: 17/9
Wysłany: 2021-01-12, 22:34   

Jako ciekawostkę podam,że Sachs miał epizod w produkcji rowerowych hydraulicznych hamulców tarczowych. Hamulce Sachsa pojawiły się w rowerze Montain Cycle San Andreas

https://naforum.zapodaj.net/df7902b9bd95.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/09b527eaf018.jpg.html

Postaw piwo autorowi tego posta

xavier23 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: blaszak
Wysłany: 2021-01-13, 14:54   

Witam.
Jestem wielkim zwolennikiem ebików od 3 lat. Miałem 4 e-rowery. Wnioski wyciągnąłem takie: fabryczne rowery z wyższej półki to strasznie niespokojny sen. Przykładowo świecące oczka rumuńskich podpalanych chłopczyków nie pozwalały mi spokojnie spuścić go z oka, choćby wchodząc na chwilę do sklepu. Mam solidne zapięcie, ale wozić to w plecaku (5kg) i zapinać każdorazowo to katorga. W piwnicy bloku również słabo. Ubezpieczalnie nie chcą ubezpieczyć drogiego rowera od skrytego złodzieja (proponują jedynie ubezpieczenie na wypadek utraty w wyniku fizycznego rozboju ze strony złodzieja - czyli gdybyś miał się z nim szarpać o rower i nie dał rady). Natomiast rower przerobiony, z małym silnikiem, i małą baterią już jest bezpieczniejszy, nie rzuca się w oczy i nie czuć piniądza w powietrzu. Komfort korzystania jest znacznie wyższy.
pozdrawiam
Łuki

Socale 
Kombatant

Wysłany: 2021-01-13, 22:41   

xavier23 napisał/a:
...
nie pozwalały mi spokojnie spuścić go z oka, choćby wchodząc na chwilę do sklepu.
...

To jest główny argument o którym tu pisałem, a ogólnie całego posta bardzo fajnie napisałeś.
.
Panowie czas na moją szczerość.
Bliski byłem wyboru Giant'a, międzyczasie Romet wpadł mi w uwagę i od razu wskoczył na podium.
Kupię zwycięzcę... jeśli nie kupię elektryka bo i za takimi konstrukcjami się rozglądałem w realu.
Tymczasem gratuluję Rometowi, zaciesza mnie to że firmę znam od dzieciństwa.
W testach i porównaniach wychodzi na lepszy ulep, z zastosowaniem lepszych komponentów w opiniach, czyli dostaję nieco więcej.
No i teraz mózg mi ryją Wasze lobbingowe opinie o fruwaniu na e. dlaczego? Ano dlatego, że współczesne e, to nie 30kG lecz całkiem realne 22-25kG czyli tyle ile waży mój dotychczasowy ponad 30 letni rower.
Swoiście z masą przeszedłbym z deszczu pod rynnę ale w wyprawach jakie podejmuję na urlopie to byłaby już zmiana galaktyczna. Chyba jest za dobrze, a to nie jest dobrze.
Nadal będę szukał sposobu na odchudzenie kampera z nadwagi by uzyskać minus kilka kG po ew. zakupie ebika bo taka szansa jest.
I... znowu jestem tam gdzie byłem tydzień temu :gwm
Zwycięzca tego tematu i ankiety:

7 Romet.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 273,65 KB

Piasek1 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: W638 V230TD
Piwa: 2/4
Wysłany: 2021-01-14, 08:35   

xavier23 napisał/a:
Witam.
ebików od 3 lat. Miałem 4 e-rowery.

hobby droższe jak wędkarstwo :bajer

LukF 
weteran

Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Piwa: 108/110

Wysłany: 2021-01-14, 09:11   

Wojtek,

Nie Romet Mustang (Ford byłby nawet lepszy ...) ale e-bike !!!!
Wczoraj wybrałem dla Żonki elektryka, za chwilę po niego jadę. Będzie to Haibike xduro allmtn 2.0 2019 :bigok trochę używany by budżet na rower był mniejszy

Janusszr 
weteran

Twój sprzęt: Hobby T600 GFLC Siesta Ford
Nazwa załogi: Radomiaki
Piwa: 13/15
Wysłany: 2021-01-14, 11:20   

Piasek1 napisał/a:
xavier23 napisał/a:
Witam.
ebików od 3 lat. Miałem 4 e-rowery.

hobby droższe jak wędkarstwo :bajer

Absolutnie się z takim stwierdzeniem nie zgadzam !!!!!! :diabelski_usmiech

Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: RTG
Nazwa załogi: komplet
Piwa: 56/93
Wysłany: 2021-01-14, 17:00   

Pisze że nowy, na olx dobra cena wart tego wyposażenia w sklepie niby 17kola, to już bardzo drogo
https://superiorbikes.eu/pl/2020/e-mtb/exf-869/matte-radioactive-yellow-black

Screenshot_20210114_165512_pl.tablica.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 435,89 KB

rakro1 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Piwa: 43/44
Wysłany: 2021-01-14, 18:16   

Komplecik - Mistrzu ! Znalazłem to ogłoszenie. Czy to znaczy, że fajne w nim wszystko i cena bardzo dobra? To tak gwoli ścisłości aby zrozumieć to co napisałeś.
I czy w przyszłości, gdybyś nadział się na jakąś perełkę to mógłbyś tu wstawiać?
Nie szukałem takiego pojazdu ale tyle napisaliście..

Komplecik 
Kombatant

Wysłany: 2021-01-14, 20:34   

rakro1 napisał/a:
Komplecik - Mistrzu ! Znalazłem to ogłoszenie. Czy to znaczy, że fajne w nim wszystko i cena bardzo dobra? To tak gwoli ścisłości aby zrozumieć to co napisałeś.
I czy w przyszłości, gdybyś nadział się na jakąś perełkę to mógłbyś tu wstawiać?
Nie szukałem takiego pojazdu ale tyle napisaliście..

Nie wiem o co chodzi ale widzę ten rower jakiś czas, kiedyś był chyba za 11 teraz za 9tke niecałą.
Jakiej perełki szukasz? :szeroki_usmiech

Fakt pojechałem szyfrem, sprzedawca w ogłoszeniu napisał że rowerek z pudełka tylko wyciągnął a podobny w sklepie kosztuje 16999zł on ceni tylko 8888 :szeroki_usmiech , jeśli jest wszystko ok są dokumenty zakupowe a Pan podpisze umowę kupna/sprzedaży to wydaje mi się że ten rower wart jest tych pieniędzy, kupowałem ostatnio dwa rowery żonie i bratowej na ciut lepszym osprzęcie i wyszły w bardzo podobnej cenie, sklepy mają 40%marzę 😉 na takie sprzęty, tak że nieraz przy zmianie modelowej na koniec sezonu można coś fajnego wypatrzyć :szeroki_usmiech

:-P ten model jak dla mnie ma jedną zaletę przez to ze jest to starszy model z 2019r baterie ma nie zintegrowaną z rama jest to akumulator nie wielkich rozmiarów bez problemu mieść się w plecaku mam identyczne aku sprawdzone na szlakach, jak pisałem wcześniej nowe modele rowerków z baterią zintegrowaną o dużej pojemność powyżej 700ah kosztują powyżej 20 kawałków tak bliżej 30raczej a akumulatory w ramy zintegrowane są bardzo długie i nie poręczne w wymianie bardzo często trzeba coś odkręcić przekręcić by je wymienić gdy braknie prądu, starego typu akumulatorki są błyskawiczne w wymianie i mają jeszcze jedna zalete są stosunkowo nie drogie w porównaniu do baterii zintegrowanych z rama, ja dokupując w promocji oczywiście :szeroki_usmiech dodatkowe aku mam teraz 1000ah za jedyne 1200 zł dopłaty taki zabieg akumulatorowy/zintegrowany to koszt naj mniej 3kawalki w górę i jeszcze trzeba się przygotować jak to wozić bo długie nie poręczne.
Focusy yam mają opcje dokupienia i dodatkowego super wpięcia aku o poj około 300ah w miejsce bidonu ale one też kosztują ponad 20 bliżej 30kawalkow.
:ok :spoko
Ostatnio zmieniony przez Komplecik 2021-01-14, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  

Socale 
Kombatant

Wysłany: 2021-01-14, 20:56   

LukF napisał/a:
Wojtek,

Nie Romet Mustang (Ford byłby nawet lepszy ...) ale e-bike !!!!
Wczoraj wybrałem dla Żonki elektryka, za chwilę po niego jadę. Będzie to Haibike xduro
...

A to się przyznam z tajemnicy bo czasami mnie coś poniesie ale jeszcze nad sobą panuję, właśnie zrezygnowałem z kliknięcia KUP TERAZ tego, nowy ale modelowo 2015:
https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-haibike-xduro-cross-pro-9095932251
Oczywiście nie oznacza to niczego, po prostu poznaję temat ebajqf :bigok

rakro1 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Piwa: 43/44
Wysłany: 2021-01-14, 21:03   

Jeszcze nie szukam. Gdybym wystartował to na te modele, które podałeś wcześniej. A tu - zaciekawiłem się okazyjną ceną i później szukałbym zastosowania. Duża radość z taniego zakupu przysłania wydaną kwotę i wręcz, w ramach oszczędności a nawet zysku chciałoby się kupić kilka takich rowerów aby zysk pomnożyć :chory :terefere

Komplecik 
Kombatant

Wysłany: 2021-01-14, 21:12   

Socale ten haibike ma silnik bosch na małej zębatce(osiemnaście milionów trybów nim wyjdzie z tego motora oryginalna prędkość) :) i nie jest ful, jak braknie pruda praktycznie nie da się tym jechać, aku dobre są i tanie ciut większe niż shimanowskie,
Tam jest 300setka bateria, na zapas nawet ciut słaba 😜
3 raz edytuję silnik bosch jest ten najsłabszy 40lub50nm, jeśli silnik bosch a to model cx70nm najlepiej 4generacj na dużej zębatce bez oporowy
Taki jak na zdjęciu poniżej, bateria dobra bo starego typu, no ale nie ful :-P
Zadaj może pytanie :szeroki_usmiech jakiego elektryka szukać :ok

Screenshot_20210114_213240_pl.allegro.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 228,63 KB

Wyświetl szczegóły
Socale 
Kombatant

Wysłany: 2021-01-14, 21:41   

Potwierdziłeś :bigok
Warto jednak głęboko przemyśleć niż dokonać pochopnego zakupu.
Pamiętacie jak było tuż przed zakupem Adrii, też na próbę p/integrę chciałem a wyszło na Adrię, ale to tylko dlatego że o kamperach mam pojęcie, o rowerach prawie żadnego, o e bajkach żadnego :idea
Pytania nie zadam bo temat sam ewoluował :mrgreen: trochę szkoda bo chyba za mało nas jeździ mięśniakami a oczekiwałem dyskusji bardziej o nich lecz okazuje się że ebijki są wśród Was/nas popularniejsze :bigok
Rower potrzebuję tylko na urlop, zanim kupię to daję szansę ebajkom, tymczasem nadal pozostaję przy Mustangu ze stajni Rometa.
Na zdrówko:

Porter.jpg
Plik ściągnięto 96 raz(y) 28,33 KB

Odpowiedz do tematu