Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki KamperVan dla 4 osób
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2020-11-24, 22:42   

Do autora wątku:

Bierz Fiata Scudo :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2020-11-24, 23:17   

JaGrab3 napisał/a:
4 osoby, to dwoje dorosłych <183cm oraz nastoletnie dzieci wzrost 170 i rosną.
Wiem, właśnie, że w tych piętrusach w poprzek jest dość ciasno, trzeba chyba na ukos spać ;)

Prawda jest taka, że jeżeli naprawdę chcesz jeździć z nastolatkami (i one chcą z Tobą ) to kampervan jest marnym adresem. To jest fajne auto to aktywnego zwiedzania w dwie osoby. Z dziećmi alkowa i tyle,,,,
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2020-11-24, 23:21   

Wojciechu, jeździliśmy w 8 chłopa Fiatem 126p na wiejskie zabawy... :haha:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-11-25, 05:22   

I wszyscy zadowoleni... a teraz domy na kołach i jeszcze się w dupach poprzewracało :bajer
Prawda jest taka że każdy kto ceni sobie komfort życia przez kilka tygodni lub nawet miesięcy we dwójkę, spokój i niezależność, jakiś prywatny kącik, powie że tylko Integra i to jeszcze z tych w rozmiarze XXL
Cała reszta potrzebująca w zasadzie możliwości kimnięcia się parę nocy bez pierniczenia się z jakimiś namiotami - w dużym kombi się wyśpi i też będą szczęśliwi.
Ja 10 lat jeździłem VW Caddy - takim



we dwójkę, 550 tyś km nim przejechaliśmy a spanie w nim i tak wiązało się z koniecznością uchylania drzwi tylnych bo nogi wystawały. Można ? Można. Reszta życia odbywała się i tak poza autem.

Cała reszta wybierze coś pomiędzy i wszyscy będą szczęśliwi. Najwyżej za rok, dwa, sprzeda i już będzie wiedział czego potrzebuje.

Zawsze po taniości można sobie takie cudo zmajstrować
https://sprzedajemy.pl/fiat-ducato-klasyk-camper-w-ciaglej-eksploatacj-zamiana-sycow-2-6bea9f-nr62904881
znaczy bierzemy byle grata co ma ramę ale już węgla workowanego woził nie będzie, wrzucamy nań przyczepę campingową w której ostatnie 30 lat 3 pokolenia "gipsy" się wychowały gdzieś na przedmieściach Birmingham i tadam :bigok :bajer :haha:
Ale komfort zapewne 100x lepszy niż w Caddy
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 794/248
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-11-25, 06:28   

JaGrab3 Bez względu na jaki się zdecydujesz teraz, to drugi na pewno będzie odpowiedni. Życie zweryfikuje. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2020-11-25, 20:37   Re: Jaki KamperVan dla 4 osób

Wojciechu napisał/a:
No to sobie wyobraźcie, że w te wakacje obok nas nocowali przez kilka dni - czworo dzieci(2 - 12 lat) i ich rodzice we Fiacie Scudo.

Wojciechu, wszystko można jak się chce. Nie wiem czy widziałeś reklamę P.Fiata 126p, do którego zmieściło się 13 studentów. Można... można.

Ale autor zapytał o konkretną poradę. 4 osoby: dorośli 183 cm i nastolatkowie 173 i rosną. Jak zechce to zmieści to towarzystwo w kampervanie, ale moje zdanie jest takie jak napisałem wczesniej. A jeździmy kamperami 13 lat. Wcześniej 5 lat alkową Knausem kupionym jako 2.letni. Teraz od 8 lat Dethleffsem integrą (aktualnie 28 letnim) i jesteśmy bardziej zadowoleni.
Tak, że jakiekolwiek podpowiadanie jest bez sensu (jest bardzo subiektywne) a i tak nie wiadomo co się nowym podróżnikom kamperowym może spodobać.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2020-11-25, 20:55   

Skrobnę tutaj choć dawno na forum nie pisałem.

Wszyscy mają racje. Wiele jest opisane na forum - wystarczy poszukać. Za i przeciw każdej zabudowie. :gwm

Musisz sam wybrać i sam spróbować. Kamperowanie to jest inne życie. WOLNOŚĆ
Jeśli ktoś tego nie akceptuje i przeszkadzają mu różne utrudnienia to niech sobie odpuści.

W tym co piszesz to tylko bus mały ciasny na 4 osoby jak sardynki bo inaczej się nie da. Masz wtedy wszystko co chcesz - szybkie przemieszczanie, łatwe parkowanie i tak dalej...

My ponad 13 lat jeździmy kamperem. 2 dorosłe i 2 dzieci (no teraz to już duże dzieci)
Zawsze była alkowa bo liczyła się wygoda. :spoko

Busa próbowałem ale to nie moja bajka :(
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2020-11-25, 20:57   

Jeszcze jedno - nie narzekaj co sprzedają bo każdy zachwala żeby sprzedać. Tylko poszukaj co potrzebujesz. Niestety podczas użytkowania okaże się ze to jednak nie ten układ bo inny będzie lepszy itd :-)
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krzlac 
Kombatant


Twój sprzęt: EBAC Traveler na Boxerze L3H2 2,2 120KM
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Paź 2011
Piwa: 100/5
Skąd: Gowarzewo k/Poznania
Wysłany: 2020-11-26, 08:42   

JaGrab3 napisał/a:
No to jaka rada? Kupić maxi busa i zabudować ?


Kupić L3H2 i zacząć budować dla dwóch osób. Zanim skończysz to kilkunastolatki
przestaną z Tobą jeździć na wakacje. :spoko
_________________
WYPRAWY NIE TYLKO WĘDKARSKIE
http://www.wilex.com.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2020-11-26, 09:32   

Kiedyś ktoś fajnie napisał na forum

Kamperem z dziećmi da się jeździć jak są małe. Potem cię oleją i jest PROBLEM a w końcu jak wyjdą z domu i zostaniecie sami to znowu da się jeździć :haha: ale bez dzieci. :haha:
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-22, 12:57   

less11 napisał/a:
Jest jeszcze VW Grand California. Da radę bez większych problemów spać w 4 osoby. Może być tylko problem z ceną


Faktycznie kampervany są komfortowe dla 2 osób i może jeszcze jedno, nie duże dziecko. Gdybym miał sytuację 2 dorosłych i 2 dzieciaków - w wieku 10 i 12 lat, brałbym półintegrę albo alkowę. Po prostu o wiele lepiej funkcjonuje się w środku takiego kampera.

Natomiast kampervany i Grand California 600 - bo taką jeżdżę to świetne koncepty dla osób, które śpią w kamperze a w dzień są aktywne i nie spędzają większości dnia pod markizą, stojąc 3-4 dni w jednym miejscu. To po prostu jest inna grupa odbiorców.

Porównywanie kamperów i kampervanów ze sobą ma tyle sensu jak szukanie odpowiedzi: co lepsze kamper czy przyczepa? Każdy ma tu swoje gusta.

Jak kolega chce dużo podróżować i nie zabiera ze sobą połowy dobytku do kampera a dzieci odnajdują się w minimalistycznej przestrzeni to będziesz zadowolony :bigok

Polecam taki zakup omówić z drugą połowę, bo u mnie było na odwrót. Jak żona zobaczyła alkowę to powiedziała, że chyba z głupiałem i ona nie będzie takim konktenerem jeździć i daleko jej do emerytury :mrgreen: No ale każdy ma swoją żonę i swoją rację.

Nadal poluje na starego, wiekowego kampera, dobrego klasyka i od kilku dni wróciłem w przeglądanie ogłoszeń i grup ze sprzedażą kamperów. Gorszego momentu na zakup nie ma. Ceny w górę a to co jest dostępne zarówno w kamperach czy kampervanach to resztki rynku.

Jeżeli miałbym dzisiaj wiekowego kampera 10-20 letnie to zdecydowanie bym go sprzedawał, nie ma lepszego momentu na zrobienie dobrego interesu, no chyba, że mamy sentyment i nie ma w planach sprzedaży ;) p.s Jakby ktoś miał dobrego klasyku to polecam się pamięci.
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***