Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serwis kampera na myjni bezdotykowej
Autor Wiadomość
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2021-03-05, 09:41   

joko

Niepotrzebnie odbierasz osobiście spostrzeżenia innych. Celem adwersarzy było wskazanie, że nie każdy (właściciel myjni) taką praktykę pochwali, a to wymaga ostrożności (telefon jak pisałem kilka razy jest na każdej myjni - można zapytać, co sprawę rozwiązuje).

Dywagowanie o "jakości" wody szarej i technologiach wyszło jako watek poboczny pracy myjni (co jest naturalnym elementem każdego z tematów), a wynikało z używanej argumentacji "przecież na myjni myje się gorsze rzeczy". Nie ma się więc co spinać.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2021-03-05, 10:06   

Cytat:
Ale jak to zrobić i kto ma to zrobić

To akurat joko już napisał:
Cytat:
każdy w swoim najbliższym otoczeniu zasięgnął wiedzy, popytał i spróbował kogoś tym zainteresować

Rozwiązanie z dołożeniem dodatkowej usługi na myjniach bezdotykowych, moim zdaniem, genialne. Jest i powstaje ich w całym kraju mnóstwo, gotowa sieć do serwisu od małej miejscowości po duże miasta, prosto i wygodnie.
Jak ktoś będzie po rozmowie z właścicielem takiej myjni, niech napisze jakie jest zainteresowanie drugiej strony. Jak w każdym biznesie liczą się zyski, tu doszły by, prawdopodobnie, dodatkowe.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TravelCamp 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Carthago Chic C-Line 4.9
Nazwa załogi: Paweł,Dominika,Konrad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2016
Piwa: 5/4
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2021-03-05, 10:22   

drwoy napisał/a:
Będąc przejazdem w Przemyślu poprosiłem na takiej myjni o wodę. Pan bardzo uprzejmy zapytał czy chodzi o zdatną do picia. Po potwierdzeniu, poszedł do budki, po czym wytłumaczył, że musiał zmienić dopływ, bo pracuje w obiegu zamkniętym.
Na marginesie; w okresie zimowym wodę najłatwiej otrzymać na myjniach przy stacjach benzynowych. Zawsze wewnątrz jest kran i nigdy nie zdarzyło mi się by odmówiono.



Mi niestety już kilkukrotnie odmówiono uzupełnienia wody na myjniach przy stacjach benzynowych głównie Orlen dlatego nie tankuję już na Orlenie.
_________________
Jeżeli coś jest głupie,ale działa,to nie jest głupie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
krimar
Kombatant


Twój sprzęt: Euramobil 460 - Mitsubishi L300 - DAHAK
Nazwa załogi: Poszukiwacze Zagininej Dyszy
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Piwa: 58/6
Wysłany: 2021-03-05, 20:39   

Jeden forumowicz się kiedyś chwalił, że zrzuca kota na myjni, a inny promował swój patent spuszczania kropelkowego wody szarej po osiągnięciu odpowiedniej prędkości - miał jakiś zawór z blachą, która służyła jako żagiel i otwierała zawór przez pęd powietrza przy odpowiedniej prędkości.
_________________
Krawat dodaje szyku.
Tadeusz napisał/a:

Jest tak jak mówi krimar.

Brat napisał/a:
(...) mogę z pełnym przekonaniem potwierdzić, że rzeczywiście "jest tak, jak mówi krimar" ... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-03-06, 12:37   

krimar napisał/a:
po osiągnięciu odpowiedniej prędkości - miał jakiś zawór z blachą, która służyła jako żagiel i otwierała zawór przez pęd powietrza przy odpowiedniej prędkości.


To chyba genialny patent Rawickiego. Super sprawa. :haha:

Tak na marginesie: jak szarówka cały czas wycieka to nie smierdzi, gorzej jak sie zakisi i spuszczą ją przed wyjazdem. Mozna poczuc na stelplatzach. :chacha2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***