Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zostać członkiem PTTC
Autor Wiadomość
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2021-03-06, 19:56   Jak zostać członkiem PTTC

Ponieważ ostatnio mam sporo pytań dotyczących członkostwa w PTTC, oto kilka uwag:

Zostać członkiem jest niezmiernie prosto.

Jak sami pewnie wiecie, działalność wszystkich stowarzyszeń zależy od aktywności jego członków. A PTTC potrzebuje członków, którym zależy na rozwoju idei caravaningu, rozwoju infrakstruktury caravaningowej itp. Im więcej członków tym większa szansa, że trafi się osoba mająca chęci i możliwości do aktywniejszej działalności, ale przymusu nie ma.

Na stronie www.pttcc.pl (zwróć uwagę na ilość liter c wpisując adres) masz możliwość poczytania statutu w zakładce STATUT.
Następnie w zakładce JAK WSTĄPIĆ wszystko opisane i następnie pobierasz Deklarację członkowską (pdf) z zakładki PLIKI DO POBRANIA.
Deklarację wyślij na mój adres: Włodzimierz Bobowski 21-008 Dąbrowica 140, gmina Jastków - będzie szybciej załatwione.
Zanim wyślesz pocztą, wyślij mi skan na adres wlodek.bobowski@gmail.com.
Szybciej wówczas uruchomię Twoje konto na forum PTTC i zamówię legitymację PZM po opłaceniu przez Ciebie wpisowego i składek za bieżący rok.

PTTC jest członkiem rzeczywistym PZM, a były już również rozmowy o stowarzyszeniu z SPGC.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Ostatnio zmieniony przez wbobowski 2022-11-22, 20:50, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-06, 22:06   

Super!
Wchodzę w to - ale mam warunek.
Jak wiadomo nasze hobby jest fajne cool i na topie i tak niestety jak wszystko w tym życiu podlega wszelakim ograniczeniom i regulacjom. Co wiec PTTC zrobiło zrobi aby żyło nam się wszystkim lepiej?!

- jak wygląda sprawa aktywnego lobbingu żeby wybić radzącym akcyzę od przerabianych busów?
- jak wygląd sprawa lobbingu aby w ogóle nie było akcyzy - wszak nasze auta to "specjalne" więc furtka już jest!
- co z łatwiejszymi uprawnieniami na C1 - może by ktoś podsunął rządzącym żeby zrobić jak w Niemczech - 25 lat + kilka lat przykładowej jazdy i z automatu C1 do 5T (kilka lat temu udało sie tak zrobić A1 i jakoś ludziska sie nie pozbijały).
- Via-Tool od przyczep gdy zespół jest >3,5 <4,25T - praktycznie w całej EU się nie płaci myta ...
- Lobbing w Lasach Państwowych, gminach itp aby powstawały nowe legalne miejsca do wypoczynku.
- Lobbing w towarzystwach ubezpieczeniowych itp ...

Jak zobacze fajny plan / follow-up to chętnie wpłacę donejty :spoko
bo samym górnolotnym hasłem "potrzebuje członków, którym zależy na rozwoju idei caravaningu, rozwoju infrakstruktury caravaningowej" ... jakoś tu tego nie widzę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-03-06, 22:29   

Przyznam się szczerze, że całkowicie to zaniedbałem, lub pominąłem :oops:
Obiecuję poprawę i ogarnę temat w tym tygodniu.

Tak na marginesie: dlaczego nie mamy ikony PTTC np. obok "sklepu", tylko skromny folderek ukryty w czeluściach forum?

MaxL napisał/a:
Wchodzę w to - ale mam warunek.

Chyba nie od tej strony zaczynasz członkostwo... :roll:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2021-03-06, 23:02   

MaxL napisał/a:
Jak zobacze fajny plan / follow-up to chętnie wpłacę donejty
bo samym górnolotnym hasłem "potrzebuje członków, którym zależy na rozwoju idei caravaningu, rozwoju infrakstruktury caravaningowej" ... jakoś tu tego nie widzę

Jak widać po Twoim poście, pewnie bardzo dużo wniesiesz do działalności PTTC.
Aż się boję, co to teraz będzie się wyprawiać :haha: :haha: :haha: :spoko :spoko :spoko
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
pumar 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Adria 670 SL
Dołączył: 24 Lis 2017
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Rumia
Wysłany: 2021-03-07, 09:14   

Z czystej ciekawości w temacie lobbingu poruszonego przez @MAXL......
Czy którekolwiek stowarzyszenie wysłało jakiekolwiek pismo do ministerstwa w tematach które podniósł kolega MaxL?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2021-03-07, 13:57   

pumar napisał/a:
Z czystej ciekawości w temacie lobbingu poruszonego przez @MAXL......
Czy którekolwiek stowarzyszenie wysłało jakiekolwiek pismo do ministerstwa w tematach które podniósł kolega MaxL?

Oczywiście, było sporo pism... wystąpień... z telewizyjnymi włącznie (o czym wspominał tu już Tadeusz).
Ale trzeba by mieć wśród członków rodzinę znanego PIS-owca, aby coś załatwić.

Chyba, że ktoś zna inne sposoby... to zapraszamy.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-03-07, 15:45   

wbobowski napisał/a:
.............
Ale trzeba by mieć wśród członków rodzinę znanego PIS-owca, aby coś załatwić....


Obawiam się ,że kamperowcy na CT są zbyt uczciwi na to ........ :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-07, 22:53   

wbobowski napisał/a:
MaxL napisał/a:
Jak zobacze fajny plan / follow-up to chętnie wpłacę donejty
bo samym górnolotnym hasłem "potrzebuje członków, którym zależy na rozwoju idei caravaningu, rozwoju infrakstruktury caravaningowej" ... jakoś tu tego nie widzę

Jak widać po Twoim poście, pewnie bardzo dużo wniesiesz do działalności PTTC.
Aż się boję, co to teraz będzie się wyprawiać :haha: :haha: :haha: :spoko :spoko :spoko


Jak się nie da odnieść do meritum to trzeba obśmiać?
To naprawdę tylko kilka kwestii które należałoby ubrać w ładne "Key message" i przesłać gotowce do innych podobnych stowarzyszeń, federacji czy nawet dziadkowego PZM

Oczywiście pisanie do ministerstw to jakby pisać na Berdyczów - tutaj najlepiej dotrzeć do poszczególnych posłów zaangażowanych w komisjach i z nimi podziałać

Ja robię podobne tematy ale w zupełnie innej branży i takie zmiany trwają latami ale trzeba pilnować tych kwestii nieustannie nawet wrzutki na TT bo to czytają i analizują i lewa i prawa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
007jędruś 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato campervan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2018
Piwa: 8/19
Skąd: BIA
Wysłany: 2021-03-10, 18:46   

W kwestii lobbingu to nadzieja jest w Szymonie Hołowni , w końcu w kampanii prezydenckiej jeździł kamperem :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-03-10, 22:29   

Nie tylko on - dużo wpływowych ludzi ma kampery i pewnie w tym roku to bedzie mega hit!

W międzyczasie ustawodawca po wielu analizach / debatach i przymiarkach ... pozwolił na B prowadzić do 4250 ALE!! pojazdom na paliwa alternatywne (nie LPG) :gwm

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,26864148,kazdy-kierowca-z-prawem-jazdy-kat-b-zyska-nowe-uprawnienia.html

ciekawy komentarz:

Należy również pamiętać jak te kategorie powstawały. Bo są one obecnie pozbawione sensu. Jak powstawały w latach 50tych, to najcięższe auto osobowe ważyło około tony. Ciężarówki ważyły od około 3t. Dostawczaki to około 1,5-3 ton. Więc.. naprawdę tylko duże ciężarówki (jak na tamte czasy) przekraczały 3t. Teraz, 70 lat później, osobówki o DMC 3t nikogo nie dziwią. A drogę hamowania i zachowanie na zakrętach mają lepsze od jednotonowych aut z lat 50tych... Można spokojnie dać 7,5t na kategorie B i będzie dobrze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2021-03-11, 08:30   

Banan napisał/a:
Przyznam się szczerze, że całkowicie to zaniedbałem, lub pominąłem :oops:
Obiecuję poprawę i ogarnę temat w tym tygodniu.

Tak na marginesie: dlaczego nie mamy ikony PTTC np. obok "sklepu", tylko skromny folderek ukryty w czeluściach forum?

MaxL napisał/a:
Wchodzę w to - ale mam warunek.

Chyba nie od tej strony zaczynasz członkostwo... :roll:


Ja też jestem przekonany, że forum jako narzędzie do zwiększenia siły głosu kamperowców w ważnych dla nas sprawach nie jest wykorzystywane optymalnie.

Takie dyskusje jak ta są widoczne przez krótki okres a potem zakrywają je sprawy bieżące.

Jako administracja powinniście wg. mnie sprawić by sprawy, działania stowarzyszenia były bardziej widoczne na forum. Wtedy nie trzeba by było tłumaczyć.... ale to już robiliśmy itp.

Jak sprawy stowarzyszenia są ukryte tu gdzie są to mało kto w to zagląda.
Ja też nie interesuje się sprawami forumowiczów np w Łodzi.

Sprawy które załatwia lub przynajmniej próbuje stowarzyszenie dotyczą wszystkich którzy tu zaglądają. Trzeba w stały sposób wpływać na wzrost świadomości o tym. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-03-12, 21:24   

grzegorz_wol napisał/a:
powinniście wg. mnie sprawić by sprawy, działania stowarzyszenia były bardziej widoczne na forum.

Podpisuję się pod tym "ręcyma" i nagami... :szeroki_usmiech
Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku się to zmieni.
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 13/35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-03-14, 14:55   

pytanie tylko jest - po co ? i co to daje ?

bo byćie w czymś dla samego bycia to trochę bez sensu, dla jakichś korzyści - może tak, żeby być "działaczem" - chyba dla jednostek
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***