Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ilosc materialu na izolacje VW T4
Autor Wiadomość
radek4
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 31 Lip 2016
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Berno (Dzierzoniow)
Wysłany: 2021-03-13, 20:50   Ilosc materialu na izolacje VW T4

Witam forum :spoko

Po jednym goracym i jednym zimnym kempingu w zeszlym roku zdecydowalem sie w zaizolowac moje VW T4. Moj pacjent to Caravela (pasazerska, szyby dookola). Chialbym stopniowo, wszystko gdzie ud ami sie dotrzec okleic butylem a pozniej pianka gumowa. Chcialby poradzic sie Tych co juz dlubali w dwoch kwestiach:

1. Jaka ilosc butylu wstepnie szykowac na taka powierzchnie.
1. Jakie grubosci pianki maksymalnie uda mi sie wcisnac w poszczegolne miejsca, tak aby jak powyzej oszacowac ilosci materialu.

Dzieki za pomoc!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-03-13, 23:27   

Robiłem bez butylu Armaflexem 9mm samoprzylepnym na to XPS - efekt wygłuszenia paki uważam za wystarczający ale ja też nie mam super ostrych wymagań.
Po prostu zmierz powierzchnie na które planujesz kleić, butyl nie musi iść na całe pow. też da efekt
Na owijki wręg/profili grubszej pianki niż 9mm nie polecam gdybym robił dziś robiłbym 5mm. Jeśli chodzi o grubość jaką wciśniesz trudno powiedzieć nie znam dokładnie auta. Wciśniesz tyle ile masz miejsca od tapicerki do blachy - minus paroizolacja i minus butyl. Armaflex jedna wada - sprzedaż na rolki a na metry drogi ale reaven22 podpowiadał alternatywny podobny materiał tańszy w wątku o izolacjach
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radek4
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW T4
Dołączył: 31 Lip 2016
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Berno (Dzierzoniow)
Wysłany: 2021-03-15, 09:29   

Dzieki @smok_wawelski - przydatne info! =)

smok_wawelski napisał/a:
Robiłem bez butylu Armaflexem
Po prostu zmierz powierzchnie na które planujesz kleić, butyl nie musi iść na całe pow. też da efekt. Jeśli chodzi o grubość jaką wciśniesz trudno powiedzieć nie znam dokładnie auta. [/URL]


Z powierzchnia sobie poradzilem ale mialem problem oszacowac grubosci :/ Zagladalem pod plastikowe panele i wszedzie widze co innego - w jednym miejscu kupa przestrzeni, w drugim cos wystaje...

Mieszkam w Szwajcarii i Armaflexa lub inne materialy bede musial sciagac z Polski lub Niemiec bo tutejsze ceny to padaczka. Stad myslalem, ze moze spotkam tu kogos kto dlubal przy teczce.

smok_wawelski napisał/a:
minus paroizolacja


A na to jaki material wybrales? Czy to XPS, ktory wspomniales?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D

Wysłany: 2021-03-15, 10:04   

Na owijki wez bez kleju. Armacel sam w sobie jest bardzo elastyczny, a wersja z klejem ma siatke wzmacniajaca ktora tą elastycznosc ubija. Klej 717 w spraju i jechane. Dwie osoby najlepiej.
Na paroizolacje mozesz wziac slawnego alufoxa, ale no dobra sprawe zwykla folia PE tez zadziala, pr,y czym armaflex nie wymaga paroizolacji. Bo sam jest swietna. Natomiast w gorace dni, armaflex potrafi smierdzec. Niektorym to nie przeszkadza, innym jak moja zona sprawia bol glowy. Dlatego warto go zakryc.
Inna rzecz ze on nie jest mistrzem w izolacji. Ale wygluszy dobrze. A jak bedziesz kladl wiecej warstw to mozesz zrobic eksperyment i dac butyl miedzy dwie warstwy armacela.... I powinno tlumic duzo lepiej niz butyl na blache.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-03-15, 16:00   

radek4 napisał/a:
....A na to jaki material wybrales? Czy to XPS, ktory wspomniales?
Nie XPS to styrodur poszedł jako izolacja cieplna dawałem go na Armaflex którego właśnie potraktowałem jako wygłuszenie butylu nie dawałem.- grubość jak konstrukcja pozwoliła ściany górą poszło nieco cieniej a tak gdzieś od połowy już grubiej nawet do 50mm XPS - miałem po prostu trochę 20mm i trochę 30mm i kleciłem jak wlazło tam gdzie kłopot było spasować tryskałem pianke Polynor . Dach to Armaflex+styrodur XPS 40mm. Podłoga Armaflex+XPS 30mm Paroizolacja dałem Alufox klejony na złączach taśmą ale w sumie to samo prawie można zrobić folią tyle że ostrożniej bo bardziej podatna na uszkodzenia przy robocie.
Na tyle auta w obszary ścian bagażnika nie bardzo było jak wejść aby daź XPS - poszła piana zamkniętokomórkowa Polynor.
decumanus napisał/a:
Na owijki wez bez kleju. Armacel sam w sobie jest bardzo elastyczny, a wersja z klejem ma siatke wzmacniajaca ktora tą elastycznosc ubija.
Przy 9mm nie odczułem tego robiło się fajnie samoprzylepnym z siatką. Owszem można i kleić - tu trochę sprawę komplikowała mi sprzedaż na rolki kupiłem 3 rolki 9mm więc z niego leciałem

Butyl moim zdaniem tylko na blachę - ma tłumić dudnienia i niskie częstotliwości ale w sumie wg mnie wystarcza sam Armaflex nawet przy 9mm już jest dużo ciszej i mniej paka dudni jak dla mnie wystarcza ok. Przy grubszym będzie jeszcze lepiej.
Sporo można też poczytać o wygłuszaniu równiez na stronach które dotyczą wygłuszania pod audio i coś przetransponować na puszkę :) ale wg mnie też bez szaleństw - jak przyjdą meble i wyposażenie to jeszcze się poprawi w stosunku do pustej paki która stanowi pudło rezonansowe.

Jeśli chodzi o gorąc i Armaflex - ubiegłe lato miałem wyklejona nim juz pakę i pustą a XPS jeszcze nie było - owszem lekki kauczukowy zapaszek jak mocno dogrzało był - jak dla mnie nie był uciążliwy - trudno powiedziec tak jak decumanus, jak ktoś jest uczulony na takie zapachy może być - ja nie jestem dla mnie jest akceptowalny a myślę że przy zabudowaniu całkiem paki to jeszcze znacznie osłabnie jego intensywność
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***