Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ITALIA I MY
Autor Wiadomość
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-02-13, 15:05   

70+ to się zobaczy,nawet teraz do Słowacji potrzebne jest badanie,myślę że tak jak podaje TV to po drugim szczepieniu dostaniemy zaświadczenie które pozwoli nam gdzies pojechać w świat :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JacekL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Malibu T 440 QB
Dołączył: 24 Maj 2011
Piwa: 4/9
Skąd: Myszków
Wysłany: 2021-02-13, 18:26   

Aulos napisał/a:
We Włoszech w miejscach "turystycznych" potrafią mieć w lodziarniach dwie różne gałkownice do lodów - większą dla miejscowych i mniejszą dla turystów. :evil:


Gałkownice??? we Włoszech????? w różnych rozmiarach???

Teoria spiskowa dziejów, poza tym tam w ogromnej większości lodziarni nakładają szpatułkami. :haha:
_________________
Jacek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-02-13, 22:31   

zbyszekwoj napisał/a:
Pawel1o napisał/a:
A wracając do Amalfi


Podobno to najpiękniejsza trasa w Europie. Chociaz zakaz przejazdu kamperem . Ja przejechalem całą trasę nawet przez centrum Positano. Policja z choragiewkami w ręku była tak zdziwiona ,ze nawet nie zareagowali. Nie wiem jak mozna tam pływac łódką jak zatrzymamc się nie bardzo jest gdzie.

A wracając do Amalfi...
Amalfitana, bo taką ma swoją nazwę ta droga, jest wpisana na listę UNESCO. Ze względu na przewężenia (foto) obowiązuje zakaz ruchu, m.in. dla kamperów (foto) pomiędzy 6:30 a 24:00.
Ale żeby właściwie docenić to miejsce dobrze jest przejechać się po niej rowerem, skuterem, czy czymś, czym możemy zatrzymywać się bez ograniczeń w różnych miejscach. Jest naprawdę urokliwie.

Zapewniam Cię Zbyszku, że łódką, w przeciwieństwie do kampera to zatrzymać się można niemalże wszędzie.

PS.
Nie no... przecież nie na drodze. :)

P1050005.JPG
Plik ściągnięto 7 raz(y) 1,19 MB

P1050059.JPG
Jedno z przejść przez główną drogę prowadzącą przez Positano
Plik ściągnięto 4 raz(y) 861,81 KB

_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-02-13, 23:50   

Pawel1o napisał/a:
A wracając do Amalfi, to ten camp Nettuno wygląda całkiem ok. Zastanawia mnie tylko czy jest sens w te okolice zabierać pływadełko typu 6KM i 3,6 długości ponton. Co o tym myślisz Agostini? Mój zasięg na tym to zaledwie kilka km w prawo i lewo wzdłuż wybrzeża?

6 KM Twojego silnika do dość dużego pontonu to rzeczywiście trochę mało. Pomyśl z czasem o zmianie na 10 KM a to już będzie całkiem nieźle. Dobry niewielki i nie za ciężki zestaw to 10 KM i 3,4m pontonu.

Jeśli pytasz czy wato zabierać taki zestaw to powiem, że warto. Zawsze warto… Bo nie zawsze trzeba płynąć daleko żeby dotrzeć do ciekawych miejsc. Wystarczy, że oddalisz się od tłumów ludzi, popłyniesz sobie wzdłuż brzegu do odosobnionych zatoczek, do miejsc dostępnych tylko od strony morza.

Ja nie wyobrażam sobie wakacji bez pływania. To połowa mojej satysfakcji z wyjazdu.
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2021-02-14, 09:21   

Andrzejku, pozwoliłem sobie na wyeksponowanie Twego wątku na stronie fejsbukowej CT:

https://www.facebook.com/...468246853579893

:szeroki_usmiech :bukiet:
:spoko
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Pawel1o
trochę już popisał

Dołączył: 21 Wrz 2008
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 2021-02-14, 12:02   

Wkradł mi się błąd. Długość pontonu 3,20. Pływadełko w takim razie zabiorę ze sobą. Faktycznie silnik 10KM byłby idealny tylko waga mnie odstrasza. Między 6KM a 10 KM jest ok 15 kg różnicy więc samemu trudno już to będzie zwodować. W każdym bądź razie dzięki za rady. Świetna relacja i pewnie po raz kolejny odwiedzę słoneczną Italię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-02-14, 12:30   

Agostini napisał/a:
obowiązuje zakaz ruchu, m.in. dla kamperów


Wjeżdżaliśmy od poludnia, znak ten zauwazyłem juz przy wjeżdzie, nie bylo innej mozliwosci. Ryzyk, fizyk i udalo się. :aniolek


[edit] naprawa technicznej strony cytatu. WB
Ostatnio zmieniony przez wbobowski 2021-02-14, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-02-14, 20:32   

Tadeusz napisał/a:
Andrzejku, pozwoliłem sobie na wyeksponowanie Twego wątku na stronie fejsbukowej CT:

Tadziu, cała przyjemność po mojej stronie. :bajer ;)


zbyszekwoj napisał/a:
Wjeżdżaliśmy od południa, znak ten zauważyłem już przy wjeździe, nie było innej możliwosci. Ryzyk, fizyk i udało się.

Ooo, to nic takiego. ;) Tego samego lata (2011) nasi, Pawcio i Aga i Piotr też pojechali kamperami tą drogą.
To wyluzowana Italia, a nie Austria, Norwegia czy co tam jeszcze. :)



Odświeżenie tej relacji przywołało wspomnienia i zmusiło mnie do pewnych przemyśleń. :?
Może to już ten czas kiedy można/trzeba zacząć wracać do miejsc, które nas zachwycały i czuliśmy się w nich dobrze. :idea: :?:
A nie, tylko gonić ciągle za nowym i nowym - no bo przecież już tam byliśmy.

Zwlekając może okazać się, że życia później nie starczy. :roll: :?:
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2021-02-16, 12:31   

Dlatego my nie gonimy tylko za każdym razem w Grecjì odkrywamy stare i coś nowego też uda się odkryć,nie mamy juz siły gonić za nowym :?: Stara gwardia mało już pisze na CT,są teraz nowi czynni kamperowcy :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-02-16, 15:23   

Agostini napisał/a:
Zwlekając może okazać się, że życia później nie starczy.


My tez juz dorośliśmy na powrót do Włoch, oby pandemia mineła. Pamietacie ile razy Santa to opisywała?

No i ciekawy temat tez nie schodzi z forum. :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-03-28, 19:33   

Gratuluję udanej i interesującej podróży, która może niejednego zachęcić do pojechania w tamte rejony! Mnie co prawda bardzo zachęcać nie trzeba bo mimo, że byłem w większości opisanych miejsc na moto - marzy mi się zobaczenie ich ponownie z innej perspektywy. Tak sobie myślę, że gdyby współrzędne, nazwy kempingów czy miejsc wartych postoju były precyzyjniejsze - relacja, oprócz interesującej, była by może bardziej pomocna.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***