Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MytoCZ - kto madoświadczenie
Autor Wiadomość
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-29, 15:55   MytoCZ - kto madoświadczenie

Kto ma doświadczenie w opłatach w Czech dla kamperów o DMC>3,5 (oczywiście jednocześnie poniżej 7,5). Czy muszę i ile trwa załatwienie pudełka i jego podłączenie - nie ma zasilania własnego tylko z zapalniczki (ewent. stałego w aucie - nie wiem skąd ma zasilanie) czy jadąc lepiej unikać tego i bocznymi i działa jak wszędzie. Czeka mnie wycieczka przez Czechy a chcę szybko i może nawet nie po dziurawych bokach. - planuję przejazd Wrocław-Gliwice-Mikulov-Wiedeń albo Wrocław-Kłodzko-Międzylesie-Mikulov-Wiedeń = kilometrowo różnica jakieś 150km ale czas ten sam i komfort po autostradzie a nie dziurami inny. Kiedyś jeździłem z przyczepą dużą przez Kłodzko w dół ale tam słaba droga
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-03-29, 19:57   

szkl napisał/a:
Kiedyś jeździłem z przyczepą dużą przez Kłodzko w dół ale tam słaba droga

Nie taki diabeł straszny, drogi są dobre. Autostrada w kierunku Pragi zaczyna się chyba w Hradec Kralove. Tam czas nie stanął w miejscu, drogi są na bieżąco poprawiane.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-29, 20:04   

w międzyczasie odrobiłem trochę lekcje i zarejestrowałem się na MYTOCZ i... ciekawostka - kaucja za urządzenie to ok. 450pln i minimum 1.000CZK doładowanie w systemie przedpłaconym czyli ok. 180pln a wg kalkulatora trasy zużyje jakieś 9,5CZK więc strasznie mało jak za ww. zakres trasy. Chyba odpuszczę i pojadę bokami
Ostatnio zmieniony przez szkl 2021-03-29, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-03-29, 20:17   

Czeskie drogi ogólnie są dobrej jakości. Niemniej często niestety dość kręte i przechodzą przez wiele miast miasteczek i wiosek. Możesz się trochę umęczyć. I nie zdziw się, jak napodkasz gościa prowadzącego poboczem dwukółkę ze skrzynką piwa. Mi się zdarzyło :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-29, 22:04   

Kazik II,
trasę znam na pamięć przez Międzylesie-Brno-Mikulov - dziesiątki razy ale teraz kamperem chciałem zaszaleć po autostradzie ale finansowo to się nie składa bo... bo za tanio kasują
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-03-29, 22:13   

szkl napisał/a:
Kazik II, ..... bo za tanio kasują


Jak Ci mało to dolicz A4 Wrocław - Gliwice :chytry
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-29, 22:18   

MILUŚ,
nie problem o tyle drogo/tanio tylko kaucji aż 450pln i minimalne doładowanie 1.000CZK a zużywa tylko 9,54 na trasie (x2 bo powrót) a reszta to kredyt dla Czechów.

Zrzut ekranu 2021-03-29 o 22.13.31.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 430,81 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/105
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2021-03-29, 22:46   

szkl napisał/a:

ale teraz kamperem chciałem zaszaleć po autostradzie ale finansowo to się nie składa bo... bo za tanio kasują

:shock: Może się mylę..ale kamper to ma chyba inne przeznaczenie szaleństwa :roll:
_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
szkl 
zaawansowany


Twój sprzęt: Carthago
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2020
Piwa: 12/2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-03-29, 22:51   

yamah,
Tak ale aż tym razem szukałem alternatywy, szukam usprawnień, inności trasy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marioo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen C25 Chausson -> FFB Tabbert Clasic
Dołączył: 16 Paź 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2022-10-18, 22:25   

Temat się postarzał a ja w ostatni weekend miałem tę nieprzyjemność przejechać kawałek drogą z oznaczeniem "M". mam kampera 3,8t, chciałem skrócić drogę i z Kudowy do Lubawki pojechałem przez Czechy. Na trasie niespodzianka objazd, turlałem się tymi zakrętami z godzinę i w którymś momencie objazd poprowadzony po drodze na której pod numerem drogi było "M" droga wcale nie jakaś ekspresowa(może odrobinę szersza niż ta poprzednia kręta), przejechałem pod jedną bramą (taką jak w PL etola kasuje)
Macie jakieś doświadczenia co w takim przypadku? to nie moja wina, że objazd był po płatnej drodze, sprawdzałem w necie i nie wiem czy jest to nieaktualizowane ale w okolicy Trutnova tak za bardzo nie ma zaznaczonych płatnych dróg.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2022-10-21, 06:42   

Marioo napisał/a:
Temat się postarzał a ja w ostatni weekend miałem tę nieprzyjemność przejechać kawałek drogą z oznaczeniem "M". mam kampera 3,8t, chciałem skrócić drogę i z Kudowy do Lubawki pojechałem przez Czechy. Na trasie niespodzianka objazd, turlałem się tymi zakrętami z godzinę i w którymś momencie objazd poprowadzony po drodze na której pod numerem drogi było "M" droga wcale nie jakaś ekspresowa(może odrobinę szersza niż ta poprzednia kręta), przejechałem pod jedną bramą (taką jak w PL etola kasuje)
Macie jakieś doświadczenia co w takim przypadku? to nie moja wina, że objazd był po płatnej drodze, sprawdzałem w necie i nie wiem czy jest to nieaktualizowane ale w okolicy Trutnova tak za bardzo nie ma zaznaczonych płatnych dróg.


Na Twoim miejscu pisał bym do zarządcy na info@mytocz.eu z opisem sytuacji.

Bramka była taka "porządna z kamerami" czy taka mała z transmiterami radiowymi? Bo może być że przejechałeś pod zwykłą bramką rejestrującą przejazd urządzenia starego typu (jaki i u nas jeszcze stoją po Viatollu) a nie pod bramownicą kontrolną (która sprawdza numery rejestracyjne).

bramownica_kontrolna.jpg
Bramownica kontrolna z kamerami
Plik ściągnięto 7 raz(y) 124,56 KB

bramownica.jpeg
bramownica z transmiterami radiowymi
Plik ściągnięto 3 raz(y) 113,94 KB

_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Oldzbig 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Grand California 4motion 680
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Kwi 2020
Piwa: 20/6
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2022-10-22, 06:07   

Mam doświadczenie takie źe kupiłem to urządzenie i oddałem na granicy za każdym razem straciłem pół godziny. Przy kolejnej wycieczce kupiłem , nie oddałem i jeżdżę z nim w bagażniku. Jak będzie potrzebny to podłączę.Korzyści które mam jadąc jak mi pasuje i nie tracenie czasu na granicy są warte więcej niż 450 zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marioo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Citroen C25 Chausson -> FFB Tabbert Clasic
Dołączył: 16 Paź 2018
Postawił 1 piw(a)
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2022-10-22, 16:57   

dulare napisał/a:

Bramka była taka "porządna z kamerami"

raczej bliżej tej bramce było do tej zaawansowanej, zdziwiło mnie to bo droga była dość wąska i kręta, nic szczególnego w niej nie było. Odnalazłem w jednym z telefonów się zapisała historia lokalizacji jechałem drogą 33 przez jakieś 5 km. w sieci przeczytałem, że jakieś specjalne radiowozy patrolują płatne odcinki i niby odrazu zatrzymują auto. Ciekawy jestem jak jest w praktyce, czy za jednorazowy przejazd przez jedną bramkę przyjdzie kara pocztą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dulare 
weteran


Twój sprzęt: LMC Liberty A 723G
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 94/83
Skąd: Zielonki k. Krakowa
Wysłany: 2022-10-25, 09:00   

Oldzbig napisał/a:
Mam doświadczenie takie źe kupiłem to urządzenie i oddałem na granicy za każdym razem straciłem pół godziny. Przy kolejnej wycieczce kupiłem , nie oddałem i jeżdżę z nim w bagażniku. Jak będzie potrzebny to podłączę.Korzyści które mam jadąc jak mi pasuje i nie tracenie czasu na granicy są warte więcej niż 450 zł.


Pamiętaj proszę że jeśli przez 12 miesięcy urządzenie nie zostanie użyte na terenie Czech, to zostanie dezaktywowane i kaucja przepada. Jeśli zaglądasz regularnie do naszych południowych sąsiadów to nie ma problemu. Ja pożyczyłem a później po przemyśleniu sprawy oddałem z końcem wakacji, bo nie mam pewności że w przyszłym roku pojadę. Co ciekawe - urządzenie można odesłać od nich kurierem i zwrot kaucji też przychodzi (w moim przypadku - na konto z którego płaciłem)
_________________
"Nie należy wierzyć wszystkiemu co się przeczyta w internecie" - Maria Skłodowska-Curie
Konwerter współrzędnych geograficznych i GPS
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 441/325
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2022-10-25, 09:07   

Oldzbig napisał/a:
Mam doświadczenie takie źe kupiłem to urządzenie i oddałem na granicy za każdym razem straciłem pół godziny. Przy kolejnej wycieczce kupiłem , nie oddałem i jeżdżę z nim w bagażniku. Jak będzie potrzebny to podłączę.Korzyści które mam jadąc jak mi pasuje i nie tracenie czasu na granicy są warte więcej niż 450 zł.


Ale Ty masz kampera z DMC do 3.5T ?
A opłata elektroniczna dotyczy pojazdów powyżej 3.5T :roll:

Czyli jak używasz?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***