Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupilem gruza J5 Adria Adriatik 610, odbudowywac?
Autor Wiadomość
chemik19801 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Adriatik
Dołączył: 12 Cze 2020
Skąd: NRW
Wysłany: 2020-06-16, 01:23   Kupilem gruza J5 Adria Adriatik 610, odbudowywac?

Stalem sie posiadaczem J5 z Adria Adriatik 610b z 92r. O ile technicznie ogarne wszystko sam, czyli na juz; uszczelka pod glowica po drodze rozrzad, hamulce (przeglad/wymiana) i takie tam standardowe rzeczy, o tyle zabudowy boje sie jak ognia, a wyglada srednio optymistycznie.
Lewa strona w przedniej czesci jest wybrzuszona, czyli obstawiam ze cos zgnilo i siadlo.
Prawy tyl po przecieku nieudolnie uszczelniony przez poprzednika, czyli prawa sciana tez do odbudowy. Srodek jest w fajnym stanie i w ostatnim czasie dosc dofinansowany/odpowiednio utrzymany, czyli ogrzewanie po serwisie, nowe baterie solara, gaz tez po serwisie...No ale ta skorupa. Przegladam internety nabierajac teorii i spotkalem foty z odbudowy wlasnie Adriatika takiego jak moj, tam ktos prul sciane od srodka i pod styropianem przed blacha byla sklejka, tzn. wygladalo to tak jakby blacha zewnetrzna byla przyklejona do sklejki, pozniej rama wypelniona styropianem i znowu plyta. Faktycznie tak jest? Jak tak to jak to zrobic tak zeby bylo dobrze skoro podejrzewam ze plyta/sklejka bedzie przybita do ramy od zewnatrz.
Najchetniej bym zwalil poszycie od zewnatrz, tylko jak to zrobic, zeby nie zniszczyc przy tym gabarycie jednego kawalka cienkiej alu blaszki.
Ostatnio zmieniony przez chemik19801 2020-06-16, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2020-06-16, 11:01   

Zapodaj jakieś fotki :spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Matheus 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Renault Carrier
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Sty 2013
Otrzymał 18 piw(a)
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2020-06-16, 11:08   

z opisu pasuje do tego ogłoszenia:
https://www.ebay-kleinanz...635366-220-1272
_________________

Renault Carrier - autobus kamper

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2020-06-16, 11:23   

Jeśli to o nim mowa to strasznie zapuszczony :gwm
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marek230482 
stary wyga


Twój sprzęt: Transit VII Challenger
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2020
Piwa: 11/1
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2020-06-16, 11:28   

Cena baaardzo wysoka jak na pojazd do tak grubego remontu pod każdym względem.
Generalnie kampery i przyczepy są zbudowane tak samo. Przykładów, wskazówek demontażu i remontu zabudów jest pełno. Znajdziesz opisy i zdjęcia z prac zarówno tu jak i na innych stronach internetowych. Musisz zgłębić materię i działać.
Życzę wytrwałości w pracach bo jest jej przed Tobą ogrom.
_________________
Dethleffs Nomad->Transit IV Pilote -> Transit VII Challenger
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chemik19801 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5 Adriatik
Dołączył: 12 Cze 2020
Skąd: NRW
Wysłany: 2020-06-16, 12:50   

Dokladnie to ten w ogloszeniu, w panice go wystawilem pare dni temu. Cena no coz do duuuzej negocjacji jest. Zona mnie namawia zebysmy podjeli ryzyko i robili, ale ja nadal nie wiem czy ruszac, bo mam kilka innych swoich projektow, a tu jest mega czasochlonne wyzwanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sqbik 
początkujący forumowicz

Dołączył: 16 Lip 2017
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-07-07, 13:12   

Kilka lat temu znalazłem relację "remontu przyczepy HOBBY", po tym haśle możesz szukać. Tak w skrócie: aluminiowe poszycie całej przyczepy miało takie mikro szpary powstałe przez utlenienie aluminium, silikony na łączeniach popuszczały, podłoga w narożnikach się pozapadała itp. itd. Ten gość to pięknie ogarnął w kilka miesięcy ale czy w dzisiejszych czasach ma to ekonomiczny sens? Zrobienie tego na TIP TOP to koszt pewnie w dziesiątkach tys zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-07-07, 14:54   Re: Kupilem gruza J5 Adria Adriatik 610, odbudowywac?

chemik19801 napisał/a:
...o tyle zabudowy boje sie jak ognia, a wyglada srednio optymistycznie...


Wydaje mi się że Twoje obawy są pochopne.

Jeżeli potrafisz wymienić uszczelki, rozrząd, tarcze, klocki itp. to zabudowa jest mniej skomplikowana technicznie.
Wymaga dużej cierpliwości, staranności, pomysłowości (od czego są koledzy z forum), ale wydaje mi się, że jest w Twoim zasięgu.
A że będziesz robił to pierwszy raz, cóż z tego?
Przecież inne rzeczy też kiedyś robiłeś pierwszy raz.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2020-07-07, 17:12   

Blacha jest to masz kopyto pod żywice i mate szklaną .Oczywiście od środka i będzie szczelne na amen . :lol: :spoko

I tylko żywica
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 15/36
Skąd: warszawa
Wysłany: 2020-07-07, 17:42   

ponieważ się nie znam to mogę zabrać głos

jeżeli będziesz chciał tym jeździć (w sensie silnik i cała reszta "samochodowa) to można by sie pokusić o zabawę

ale nie na zasadzie remontu tego co jest , tylko zbudowania całego nowego kampera z użyciem elementów tego co masz

nowe ściany, wyprostowany dach a w środku to co masz z ewentualnymi modyfikacjami "współczesnymi" typu jakis sensowny garaż itp

ale jakby nie patrzeć to kupa pracy
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2020-07-07, 17:59   

Jesli ktoś ma czas i miejsce gdzie można rozebrać całe zewnątrzne poszycie, to taki remont to nic strasznego. To jest bardzo prosto zrobione, a mimo wieku wszelkie uszczelki itp można kupić. Można zastosować nowsze technologie, można pewne rzeczy pozmieniać pod siebie. Będziesz miał na lata. Tylko to sporo czasu i cierpliwości.
Stare konstrukcje mają tą zaletę, że są proste i mało psujne.
Ja mam J5 tez starego i parę razy mi się zdarzało pomagać w nowych wynalazkach bo np. ręczny się zablokował, bo elektryka siadła, albo elektronika się poszła pieprzyć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kosmita 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Frankia Integra na Ducato 92
Dołączył: 23 Lut 2020
Piwa: 1/3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-07, 10:28   

andi at napisał/a:
Blacha jest to masz kopyto pod żywice i mate szklaną .Oczywiście od środka i będzie szczelne na amen . :lol: :spoko

I tylko żywica


Wielokrotnie pojawia się na forum ta metoda. Na pewno jest trwała i pewna, ale czy podobnego efektu uszczelnienia blachy od środka nie uzyskamy nakładając na krzyż kilka warstw folii w płynie? Wydaje mi się,że to znacznie łatwiejszh i szybszy sposób. Poza brakiem efektu w postaci dodatkowego wzmocnienia blachy nie widzę różnic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2021-04-07, 11:59   

Musisz mocno zastanowić się czy warto takiego ...... reanimować jeżeli masz czas i wolne moce przerobowe to moooże, ale co osiągniesz prócz własnej satysfakcji, wydane już masz parę czapek kasy i jeszcze przed tobą następne parę czapek, tym bardziej że piszesz że masz jeszcze inne projekty. Jeżeli zaskoczył Ciebie rzeczywisty stan pojazdu, a chyba tak piszesz i nie było informacji poprzednika to można powalczyć, skutecznie. Realnie to będzie wyglądało tak, pojazd po naprawie będzie wart tyle ile ktoś będzie chciał zapłacić a kwota jaką wydasz i czas poświęcony to będzie wartość satysfakcji za którą może dostaniesz ułamek procenta.

Niestety wiek robi swoje zwłaszcza w starszych technologiach, tu nie można robić awaryjnie- silikonem, szpachlą albo robić zgodnie ze sztuką albo wcale, nie robić z siebie delikatnie mówiąc dyletanta który później powie że sam "naprawił". Piszę to na podstawie obserwacji tzw napraw własnych które wielokrotnie już widziałem, "klękajcie narody" , to nie tyczy się Ciebie bo nie wiem jaki jest stosunek zapału, fachowości i cierpliwości. Wątek finansowy pomijam specjalnie bo można zrobić coś ładnie i skutecznie za małe pieniądze a można i odwrotnie.
Sam wielokrotnie kupowałem fanty pod wpływem .... do piwnicy na wieczne poleżenie, ale chyba to każdy. Tutaj dwudziestu uczestników takiego postu udzieli co najmniej 30 rad dlatego.
Życzę dużo spokojnego rozsądku, tym bardziej że pracy jest na wiele miesięcy jak piszą koledzy
Oczywiście Zdrowia aby spełniły się Twoje plany
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***