Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym płacić w Holandii?
Autor Wiadomość
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2020-03-15, 10:38   

Nie wiadomo już czym płacić w Holandii bo tego juz nie ma .... więc niczym . :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2021-04-17, 16:58   

Jakieś pierdoły tu się pojawiły, że kartą Visa nie można płacić w Niderlandach! Można płacić każdą kartą którą można sieciowo identyfikować. Dawno już nie byłem (chyba ze dwa lata) ale ostatnio jak szukałem kampera w ub roku jesienią to byłem dwa razy po kilka dni i płaciłem tylko Visą bo mi tak pasowało. Nie wierzcie we wszystko co w internecie!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2021-04-17, 20:26   

JanusS napisał/a:
Jakieś pierdoły tu się pojawiły, że kartą Visa nie można płacić w Niderlandach! Można płacić każdą kartą którą można sieciowo identyfikować. Dawno już nie byłem (chyba ze dwa lata) ale ostatnio jak szukałem kampera w ub roku jesienią to byłem dwa razy po kilka dni i płaciłem tylko Visą bo mi tak pasowało. Nie wierzcie we wszystko co w internecie!!!


A w to czego się samemu doświadczyło można wierzyć?

Od lat jest problem z płaceniem zagranicznymi Visami w Holandii (I w Belgii). Ostatnio doświadczyłem tego w sierpniu zeszłego roku.

Oczywiście na stacji przy autostradzie zapłacisz wszystkim, ale już we wioskowym sklepiku jakimś mogą być problemy. Nie wiem, co to jest "karta którą można sieciowo identyfikować", ale mam z HSBC, to jeden z większych banków na świecie, więc zakładam że można. I Holandia i Belgia to jedyne kraje, w którym miałem z nią problemy.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-04-17, 20:39   

Byłem w ub. roku, fakt, płaciłem kartą tylko na stacjach ale bez żadnych problemów. Zwykła visa.
Nie zabierać ze sobą tylko wysokich nominałów euro bo tego nie przyjmują.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-04-18, 13:35   

JanusS napisał/a:
Nie wierzcie we wszystko co w internecie!!!

Ja opisałem tylko swoje doświadczenia z czteroletniego zamieszkiwania w Królestwie Niderlandów 8-)
orys napisał/a:
Od lat jest problem z płaceniem zagranicznymi Visami w Holandii (I w Belgii).
Potwierdzam i powtórzę: tamtejszy rynek opanowany jest przez system Maestro.
orys napisał/a:
Oczywiście na stacji przy autostradzie zapłacisz wszystkim, ale już we wioskowym sklepiku jakimś mogą być problemy.

Orys ma rację, jak pisałem wcześniej: tylko duże sieciówki mają system Visa, nie trzeba wioskowego sklepiku, by się zdziwić :diabelski_usmiech W dużych miastach jest dokładnie tak samo, zapłacisz, ale tylko Maestro.
Tak dla informacji - nie zatankujecie paliwa na automatycznych stacjach benzynowych posiadając kartę Visa! Większość sklepów na stacjach paliw czynna jest do 22.00, (część takich sklepów jest również przy autostradach) później można zatankować, ale tylko korzystając z dystrybutorów automatycznych, które obsługują tylko system Maestro.
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-04-18, 13:44   

Jedno z tankowań które robiłem w lipcu ub roku było właśnie na samoobsługowej w Almere i płaciłem zwykłą visą, najtańsza darmocha z mBanku. Płatność odbyła się bez problemu.
O tu dokładnie
Dukdalfweg 11, 1332 BH Almere, Holandia
Stacja Supertank
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-04-18, 13:52   

Piasek1 napisał/a:
Płatność odbyła się bez problemu.

To się nazywa mieć farta :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 790/247
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-04-18, 14:42   

Jednym zdaniem, jak mam kartę mastercard do konta w euro, to płacę bez problemów.
Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JanusS 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Lagan na Ducato Multi 100
Dołączył: 21 Lut 2021
Postawił 11 piw(a)
Skąd: Mierzęcice
Wysłany: 2022-06-01, 19:14   

Jestem nieco zdziwiony tą dyskusją! Miesiąc temu byłem tam kilkanaście dni. Płaciłem we wszystkich miejscach kartą debetową Visa BŚl prowadzoną w euro!!!. Nigdzie nie było problemu!!! Teraz wracam z Irlandii i Szkocji i będę płacił na stacjach benzynowych i też nie przewiduję problemów. Prowadzone w Euro konto daje mi stabilność! Rok temu byłem i miałem kartę w PLN. BŚl przeliczał mi po korzystniejszym kursie niż inne banki. Nawet nie brali prowizji za płatności! Nie wiem jak jest teraz bo mam kartę w trzech walutach więc problem nie istnieje!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2022-06-03, 20:13   

zibikruk napisał/a:
kimtop napisał/a:

Akurat tam to bym za dużo pieniążków nie trzymał


Nie ma takiej potrzeby aby tam trzymać pieniądze lecz zasilać konto niezbędną kwotą. Jest to jednak moim zdaniem jedna z lepszych opcji.

Popieram Revoluta,któryś z kolegów polecił.Karta pamieta do jakiego kraju sie przybywa,i sama przestawia sie na daną walutę ktorą wczesniej kupuje sie za wplacone złote,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2022-06-04, 14:32   

JanusS napisał/a:
Jestem nieco zdziwiony tą dyskusją! Miesiąc temu byłem tam kilkanaście dni. Płaciłem we wszystkich miejscach kartą debetową Visa BŚl prowadzoną w euro!!!. Nigdzie nie było problemu!!! Teraz wracam z Irlandii i Szkocji i będę płacił na stacjach benzynowych i też nie przewiduję problemów.


Podobnie. Od kilkunastu lat śmigam przez Holandię, zwykle zjeżdzam z autostrad na małe wiejskie stacje benzynowe jak muszę tankować bo tam jest taniej. Przeważnie służbowo jeździłem, więc płaciłem kartą flotową, ale zdarzało się też musieć kupić jakiś płyn do spryskiwaczy czy wycieraczki czy zwyczajnie jakąś przekąskę, skoro już stawałem na stacji. Do tego jak jestem własnym samochodem to płacę z własnego. Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło, żebym miał na stacjach - dużych czy mniejszych, samoobsługowych czy nie - problem z zapłatą Visą wydaną przez mój bank. Revoluta mi odrzuciło parę razy, owszem, ale Visę z mainstreamowego banku nigdy.

Poza tym zdarzyły mi się problemy z płatnością visą w jakimś małym sklepiku i bodajże w Aldim (ale to z dekadę temu) i raz w jakiejś restauracyjce. I to wszystko.

Jeśli to jest wyjątkowe szczęscie to może następnym razem będąc w Holandii powinienem puścić tam totka? ;-)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2022-06-04, 14:33   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Popieram Revoluta,któryś z kolegów polecił.Karta pamieta do jakiego kraju sie przybywa,i sama przestawia sie na daną walutę ktorą wczesniej kupuje sie za wplacone złote,


Do tego Revolut teraz daje wybór miedzy kartami Visa i Maestro, przynajmniej u mnie w UK - ja mam obie :-)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jaga 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Fiat Ducato Dethleffs
Nazwa załogi: Andrzej i Jadzia
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Reda
Wysłany: 2022-06-07, 22:56   

Tak jak mówi Banan, nie wszędzie można płaci kartą visa, są problemy w marketach, zdaje się, że Lidl nie przyjmuje visy, revolut bez problemu. Ostatni pobyt w Holandii listopad 2021.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2022-06-08, 13:00   

Jaga napisał/a:
Tak jak mówi Banan, nie wszędzie można płaci kartą visa

Banan mieszkał tam 4 lata, a nie przez tydzień, czy przelatywał przez NL tranzytem :diabelski_usmiech
Ale jak ktoś wie lepiej, to co ja mogę... :?: :niewiem:
:haha:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/116
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-06-08, 18:25   

Ja też mieszkałem w Holandii i płaciłem kartą niemal wszędzie. Ale co ja tam mogę wiedzieć :niewiem:
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***