Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatność kartą za granicą
Autor Wiadomość
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-25, 15:11   

jedrek 49 - istotne u Ciebie jest to jak zdobywasz euro bo wtedy może mógłbyś coś oszczędzić. Jeśli już masz euro na koncie i płacisz to trudno abyś płacił jakąkolwiek prowizję.
I dlatego pytałem, aby naprowadzić Cię - gdzie kupujesz euro? Jeśli znajdujesz lub masz jakiekolwiek świadczenia w tej walucie to nie ma o czym mówić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/247
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-04-25, 20:16   

Mnie nie zachęciły do Revoluta, opinie kolegów skarżących się na pewne problemy i późniejszy brak kontaktu i możliwości wyjaśnienia. Sama idea jest interesująca.
Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-25, 21:09   

Generalnie to nie jest forum do nachalnej reklamy. Każdy dzieli się złymi i dobrymi pomysłami z nadzieją, że komuś się to przyda ale bez stresu, że ktoś ma inne zdanie.
Miałem bardzo dużo problemów z Revolutem ale wszystko w granicach przepisów. Przez moje konto w Revolucie przechodzą duże kwoty i w ramach walki z nielegalnymi transferami wzięli się za mnie. Byli nieustępliwi i musiałem wykazać źródła dochodów i poniekąd stan majątkowy.
Czy mam do nich żal - absolutnie nie. Podobnie jak do legitymującego mnie policjanta lub podsłuchujących służb. Oni to robią za moje pieniądze aby mnie chronić. I jest to stresujące ale nieuniknione w tych czasach. Jeśli kupujecie kartę do telefonu od pewnego czasu musicie się wylegitymować. To z kolei walka z terroryzmem.
Może i Revolutovi zdarzają się wpadki ale moglibyśmy zrobić temat z opisami wpadek każdej innej firmy. Ja handluję walutami u nich i w związku z tym korzystam z ich usług codziennie.
Wcześniej to był kantor walutowy Alior Banku. Bez porównania.
To oczywiste, że można świetnie podróżować nie mając Revoluta. Wręcz można przyjąć za pewnik, że miliardy ludzi na Ziemi nigdy nawet tej nazwy nie słyszało i mają się dobrze.
P.S. Zbyszku, pozdrawiam serdecznie i gratuluję świetnych relacji z podróży po naszym kraju
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-04-25, 23:08   

Moim zdaniem nie ma problemu gdy mamy płacić w euro, dolarach, czy funtach. Można sobie w wielu bankach założyć konto walutowe, dostać do niego kartę i po kłopocie. Gorzej gdy chcemy zapłacić walutą do której nie można sobie takiego konta założyć (korona szwedzka, kuny, franki...etc) wtedy wchodzą spredy z karty (euro, lub dolary zależy od karty) i później spred na złotówki.
Wtedy właśnie może przydać się revolut lub curve.
Jeszcze nie mam, ale w zeszłym roku w marcu byliśmy ze znajomymi daleko i waluta była mocno egzotyczna. Ja z moją visą i masterem zapłakłem jak zobaczyłem transakcję. Oni mieli revoluta i było ok.
Wniosek: kręcicie się po strefie euro nie ma potrzeby kombinowania - nawet wypłaty z bankomatów za free, ale każda wizyta w innej strefie raczej warto.

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-26, 11:27   

Robert-4 napisał/a:
Można sobie w wielu bankach założyć konto walutowe, dostać do niego kartę i po kłopocie.

To prawda. Ja mam kartę w Euro w mBanku. Jeżeli operuję tylko w walucie Euro, to nie ma żadnego problemu. Bank nie pobiera mi żadnej prowizji, ani za zakupy w sklepach, ani za przelewy/płatności internetowe, ani za wypłatę tej waluty z bankomatu.
Natomiast 1 w roku mBank pobiera z mojego r-ku opłatę za prowadzenie tegoż r-ku w wysokości 7.20 E. Tyle, to da się znieść. :mrgreen:
Kilka razy w czasie pobytu poza strefą Euro płaciłem ww. kartą. Zawsze było to spore przepłacanie. Teraz poza strefą Euro uratuje mnie Revolut. Mój ci on. :haha:

Tak dla treningu po raz kolejnym spr. kursy waluty Euro w różnych źródłach:
1. Eurokantor AMRONET 4.5559 zł
2. Revolut 4.5620 - 4.5662 zł
3. Walutomat 4.5611 zł
4. IK kantor internetowy 4.5738 zł
5. ING 4.7280 zł
6. PKO SA 4.7371 zł
7. PKO BP 4.7619 zł

Kolejność jest taka jak ww.
Dziś rano wygrał Eurokantor ANRONET. Mca 2 i 3 też są Ok.
Natomiast nasze bank narodowe grają grubo. Nie będę ich klientem. :-P

Kurs E w AMRONET.JPG
Plik ściągnięto 4 raz(y) 38,34 KB

Kurs E w WALUTOMAT.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 42,89 KB

Kurs E w IK Kantor Internetowy.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 34,79 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-27, 08:54   

ja dzisiaj patrzyłem na Revolut 4,55, a w PKO BP - 4,57, przy mniejszych kwotach niewielka różnica.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 332/141
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-27, 09:07   

Cyryl napisał/a:
PKO BP - 4,57

Ja widzę co innego: https://www.pkobp.pl/waluty/

kurs_euro.jpg
Plik ściągnięto 3954 raz(y) 12,24 KB

_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-27, 09:32   

ja widzę to:

Waluty.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 49,75 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-04-27, 09:43   

Ja nigdy jakoś nie odczułem żeby bank łoił jakoś specjalnie za płatności w obcej walucie. Owszem, zawsze to było parę groszy więcej ale rekompensowało to różnicą między kursem danej waluty w obrocie międzybankowym a kursem kantorowym także nawet doliczając prowizje banku za przewalutowanie i tak ostatecznie wychodziło co najwyżej tyle (za każdą jednostkę) cobym w kantorze gdzieś po drodze nabył.
Przy dużych kwotach przelewów korzystam z rachunku w euro jaki posiadam bo nie dosyć że operuję walutą po korzystnym kursie to jeszcze widzę co się dzieje z kursem w czasie i nieraz wystarczy 2h poczekać i się euro z 4,32zł na 4,28zł zrobiło a przelewając (jakoś w lipcu ub. roku) 7500 euro zrobiło się z tego 300zł oszczędności mimo iż na zakończenie w tym dniu średnia cena dnia euro widniejąca na stronie banku wynosiła 4,33zł

Także jeżeli planujemy przez jakieś 2-3 tyg. pobytu gdzieś tam wydać nawet i tą równowartość tysiaca euro na jakieś pierdoły, nie wiem czy jest sens zaprzątania sobie głowy jakimiś "revolutami" itp kartami, przelewaniem pieniędzy pomiędzy rachunkami, kolejnymi pinami, regulaminami, opłatami itp. To się sprawdza u back-packersów gdzie oni operują głównie poza strefą euro i operuje tam przez długi czas. Raz płaci za kilka dni czy tygodni noclegu, innym razem za bilety lotnicze, kupuje sprzęt który zużywa, robią się z tego duże sumy które wydaje na przestrzeni miesięcy a z tego robią się spore oszczędności. Ale przy jakichś sporadycznych wypadach urlopowych ?
Tak na prawdę tym co przemawia za "revolutami" itp systemami płatniczymi jest bezpieczeństwo fizyczne karty. W razie zgubienia czy kradzieży stracimy co najwyżej tyle ile mieliśmy na tym rachunku (nie ryzykujemy wyczyszczeniem konta głównego w naszym polskim banku) no i zawsze zostaje nam jeszcze główna polska karta płatnicza na której przeżyjemy do czasu otrzymania kolejnej karty "revo"...
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-27, 11:17   

andrzej627 napisał/a:
Ja widzę co innego

Pomimo znaczącej odległości do Paryża ja widzę to samo. :szeroki_usmiech

Kurs Euro w PKO BP.JPG
Plik ściągnięto 3920 raz(y) 20,5 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wieluniak_1 
zaawansowany

Twój sprzęt: Eura Mobil integra 726
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2011
Piwa: 15/12
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-04-27, 11:43   

samotny wilk , bo ty pokazujesz tabele walut z PKO BP , a Cyryl tabelę z elektronicznego kantoru jaki posiada w ramach rachunku bankowego w PKO BP. To nie to samo.

Co do zasady zgadzam się z Piasek1. Płacę zwykłą kartą, bank sobie przewalutuje.
Ostatnio zmieniony przez Wieluniak_1 2021-04-27, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-27, 11:47   

Piasek1 napisał/a:
Ja nigdy jakoś nie odczułem żeby bank łoił jakoś specjalnie za płatności w obcej walucie.

W dniu dzisiejszym ta "nieznacząca" różnica pomiędzy PKO a Revolutem wynosi 0.1959 zł. Toż to prawie 20 groszy na 1 Euro. Uważam, że to b.dużo. Jeżeli kupujesz 1 loda, to nawet tego nie zauważysz. Jednak na dłuższych wakacjach: paliwo, zakwaterowanie, jedzenie, atrakcje turystyczne, no i ten 1 lód. Uzbiera się tego całkiem sporo.

Piasek1 napisał/a:
ostatecznie wychodziło co najwyżej tyle (za każdą jednostkę) cobym w kantorze gdzieś po drodze nabył.

Myślałem, że nie ma już kupujących w kantorach. :szeroki_usmiech Jeżeli sa bardzo bogaci, to czemu nie.
Piasek1 napisał/a:
Przy dużych kwotach przelewów korzystam z rachunku w euro jaki posiadam

Szkoda,że nie napisałeś jak zasilasz ten swój r-k w Euro?
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-27, 12:20   

Wieluniak_1 napisał/a:
a Cyryl tabelę z elektronicznego kantoru jaki posiada


Wiem, wiem. Też sprawdziłem. Nadal uważam, że jest to 1 z gorszych opcji na wymianę PLN na Euro. Jeżeli inni mają b.korzystne kursy, to jaka to jest dobroć PKP BP? :shock:

Wieluniak_1 napisał/a:
Co do zasady zgadzam się z Piasek1. Płacę zwykłą kartą, bank sobie przewalutuje.


Co do zasady w 150% nie zgadzam się z Tobą i Piasek1. Ale, to Wasze pieniądze i wolno Wam robić na co macie ochotę. Banki są z Was b.zadowolone. Wiencyj takich. :mrgreen:
:spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-04-27, 13:28   

nikt nie namawia Cię na inne postępowanie i nie potępia Twojego, więc spróbuj być neutralnym wobec nas, albo pokaż jakie konkretne można mieć korzyści operując małymi kwotami tak jak Ty.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-27, 13:54   

Cyryl napisał/a:
więc spróbuj być neutralnym wobec nas

Przecież jestem neutralny. Napisałem, przecież: " Ale, to Wasze pieniądze i wolno Wam robić na co macie ochotę". Mnie nic do tego (do waszych portfeli). :lol:
Cyryl napisał/a:
albo pokaż jakie konkretne można mieć korzyści operując małymi kwotami tak jak Ty.

W podróży różnie bywa. Raz są to małe, innym razem spore kwoty. Nigdzie nie pisałem, że operuję tylko małymi kwotami. Zmyślasz? :lol:
Zawsze jest tak, że przy niższych kwotach, korzyści będą niewielkie. Cudów nie ma.
Pozostając przy swoim zdaniu pozdrawiam i życzę samych dobrych wymian.
:spoko
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***