Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: gino
2013-02-12, 18:52
Ubezpieczenie kampera
Autor Wiadomość
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 213/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-03-31, 19:52   

rjas napisał/a:
Do momentu aż będziecie mieć przygodę poza unią europejską,

Mieliśmy- żona wykonała salto na rowerze niestety lądowanie bez telemarku w CRO.
Nie mieliśmy wtedy karty EKUZ. Koszty leczenia pokryłem w kunach - po powrocie Uniqa w ciągu dwóch tygodni zwróciła równowartość w złotówkach :bigok
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-03-31, 20:20   

Najlepiej mieć i naprawiać szkody z AC a później regres i po kłopocie....
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2021-03-31, 20:29   

aviator napisał/a:
Najlepiej mieć i naprawiać szkody z AC a później regres i po kłopocie....


To nie takie proste. Ja w swoim przypadku próbowałem tego "myku". Musiałbym złożyć fałszywe oświadczenie, że nie było Policji, nie ustalono sprawcy (lub, że sprawcą byłem ja) oraz, że szkoda nie jest przedmiotem likwidacji w innym towarzystwie (takie wymagania postawiło mi PZU). No i weź teraz coś takiego podpisz :-).

Nawet mój agent mi to odradził.
_________________
Byle do przodu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-03-31, 20:46   

Naprawiłem tak dwa razy. Pierwszy był łatwy, bo była policja, był sprawca tylko jego ubezpieczyciel PZU się ociągał: stary dziadek wjechał na czołówkę na autostradzie a auto było nowe... A jakże UNIQA sama zaproponowała takie rozwiązanie.
Drugi był trudniejszy: miałem tylko filmik, sprawę zgłoszona na policji, sprawca szedł w zaparte i sprawa trafiła do sądu. Pojechałem do ASO forda, naprawa z AC, UNIQA czekała 2 lata na rozprawę ale nie podnieśli mi składek.
Aaaa był jeszcze nawet trzeci - zaliczyłem dzika - nie wiem kogo tam ścigali ale tez bezkosztowo dla mnie.

Dlatego AC dla mnie jest zawsze obowiązkowe, szczególnie na kampera... oby nie musieć z niego korzystać ale w razie czego, nie zostanę z niczym.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2021-03-31, 23:06   

Przypadek 2 i 3 to typowe przypadki na AC, bo nie ma sprawcy (co najwyżej podejrzany).

Przypadek nr 1 - nie wiem co i jak podpisałeś. Ja musiałbym złożyć co najmniej 2 fałszywe oświadczenia, żeby uruchomić AC, więc sprawa była awykonalna. A uwierz mi, że bardzo mi zależało, bo w AC szkoda całkowita jest na 70% i miałbym znów nowe auto. Ergo się uparła i naprawiła praktycznie za 100% wartości nowego. Dałem to nawet do kancelarii prawnej i też rozłożyli ręce. Gdyby mój sprawca nie przyjął mandatu ... to i owszem. Niestety dla mnie przyjął i zamknął mi tę ścieżkę. Pewnikiem ten Twój dziadek też nie przyjął mandatu, lub nie mógł być ukarany mandatem, bo miał obrażenia pow. 7 dni i musiał trafić do sądu jako wypadek.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-03-31, 23:50   

zbyszekwoj napisał/a:
SlawekEwa napisał/a:
Dobrze, że mój ubezpieczyciel to UNIQA



Też jestem zadowolony. :kamp2


A z ciekawości - ile i jakie szkody lkikwidowaliście w tej firmie?
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-04-01, 07:38   

Rav, nic takiego nie miało miejsca, obrażenia „lekkie”. Auto niestety musiało zostać naprawione - totalny ekonomiczny bezsens, tym bardziej, ze wraz odszkodowaniem za utrate wartości doszło i tak w sumie pod 100% wartości. ASO Forda przejęło komunikacje z UNIQA - pewnie nie chcieli czekać w nieskończoność na płatność.
Teraz na to tez jest metoda niestety droższa: ubezpieczenie GAP; auto na kredyt lub w leasing a w razie czego zwrot do 100% wartości auta.
Robert-4, likwidowałem powyższe 3 owszem z AC. Pewnie z OC sprawcy wszędzie są te same problemy: zaniżanie wartości, chore wyceny i usilne poszukiwanie haka aby nie wypłacać ...
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-04-01, 08:16   

aviator napisał/a:
Rav, nic takiego nie miało miejsca, obrażenia „lekkie”. Auto niestety musiało zostać naprawione - totalny ekonomiczny bezsens, tym bardziej, ze wraz odszkodowaniem za utrate wartości doszło i tak w sumie pod 100% wartości. ASO Forda przejęło komunikacje z UNIQA - pewnie nie chcieli czekać w nieskończoność na płatność.
Teraz na to tez jest metoda niestety droższa: ubezpieczenie GAP; auto na kredyt lub w leasing a w razie czego zwrot do 100% wartości auta.
Robert-4, likwidowałem powyższe 3 owszem z AC. Pewnie z OC sprawcy wszędzie są te same problemy: zaniżanie wartości, chore wyceny i usilne poszukiwanie haka aby nie wypłacać ...


Aviator,
pytanie było do tych zadowolonych z firmy co unika :)
A teraz do sedna. ZAWSZE lepsze jest dochodzenie roszczenia z OC sprawcy ponieważ odpowiedzialność jest szersza. AC to ubezpieczenie dobrowolne i ma swoje ograniczenia (zakres, wyłączenia, sposób likwidacji szkody - np. części, roboczogodzina). Odpowiedzialność z OC ppm oparta jest o ustawę i kodeks cywilny. To, że ubezpieczyciele kombinują aby zapłacić jak najmniej i czasami jest to czasochłonne ? Tak, ale zawsze się bardziej opłaca. Pomijam fakt, że zgłaszając szkodę z AC tracisz zniżki. Taka szkoda musi być zarejestrowana w UFG i może w Twoim przypadku Twój ubezpieczyciel nie zabrał zniżki przy kontynuacji, bo wiedział ze zrobi regres do sprawcy, to szkodę miał obowiązek zgłosić. Przy zmianie ubezpieczyciela jest to widoczne. Kancelaria, o której pisałeś............ zmień :)

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-27, 01:00   

Jestem na etapie badania ubezpieczenia dla kampera (OC, AC, NNW i ASS) i dowiedziałem się czegoś co może dla wielu z forum będzie oczywiste ale podzielę się bo może komuś się przyda.

POLISA ubezpieczeniowa na kampera, którego właścicielem jest spółka z.o.o. (REGON) a nie JDG (PESEL) to towarzystwo ubezpieczeniowe zawyża i nie dokonuje naliczenia zniżek dla takiej firmy. Taką spółkę sprawdza się po regonie i wylicza ubezpieczenie a będzie ono droższe bo nie można auta przypisać do jednej osoby lub domniemywanego właściciela. A ja się dziwiłem w rozmowach z wieloma osobami czemu to takie rozbieżności są w wycenach polis. To teraz o jedną wątpliwość mniej :-P
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-04-27, 07:28   

maciejstraus napisał/a:
Jestem na etapie badania ubezpieczenia dla kampera (OC, AC, NNW i ASS) i dowiedziałem się czegoś co może dla wielu z forum będzie oczywiste ale podzielę się bo może komuś się przyda.

POLISA ubezpieczeniowa na kampera, którego właścicielem jest spółka z.o.o. (REGON) a nie JDG (PESEL) to towarzystwo ubezpieczeniowe zawyża i nie dokonuje naliczenia zniżek dla takiej firmy. Taką spółkę sprawdza się po regonie i wylicza ubezpieczenie a będzie ono droższe bo nie można auta przypisać do jednej osoby lub domniemywanego właściciela. A ja się dziwiłem w rozmowach z wieloma osobami czemu to takie rozbieżności są w wycenach polis. To teraz o jedną wątpliwość mniej :-P


Kolego,
zniżki (widoczne w UFG) nabywa osoba fizyczna identyfikowana np. po peselu. Firmy już teraz takowych nie posiadają. Pomijam obniżenie składki przez zakład ubezpieczeń - w UFG jesteś Ty.
Jeśli kupiłbyś samochód na firmę jednoosobową byłaby szansa skorzystania z wypracowanych zniżek, przy spółce z o.o. słabo.
Pozostaje rozejrzeć się kto oferuje najniższe stawki, lub jeżeli ubezpieczasz majątek firmy (budynki, maszyny itp) to uderzyć do tego ubezpieczyciela - zazwyczaj łaskawiej traktuje swoich klientów majątkowych.

pozdrawiam
R
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2021-05-17, 19:13   

Panowie czy możecie podzielić się informacją odnośnie pełnego ubezpieczenia kampera nie starszego niż 5 lat chodzi o OC + AC..

Lub czy ktoś kupował AC na dni jak to oferuje PZU o czym pisał na poczatku wątku kolega Kaimar.
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MaxL 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido 983F
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Gru 2020
Piwa: 9/59
Skąd: Wawa
Wysłany: 2021-05-17, 20:53   

Bez problemu mi ubezpieczyli 13 letnie Rapido - polecany tutaj kolega z "Multiagencja rabatoc" z Czestochowy http://supertaniapolisa.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-05-17, 21:13   

Cytat:
Bez problemu mi ubezpieczyli 13 letnie Rapido - polecany tutaj kolega z "Multiagencja rabatoc" z Czestochowy http://supertaniapolisa.pl/

Potwierdzam, to nasz forumowy kolega prowadzi tą agencję, voice dzwoń do Marka, z pewnością coś Ci ogarnie. Telefon masz w linku i nie zapomnij wspomnieć o CT :mrgreen:
:spoko
_________________
Pozdrawiam - Darek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-05-18, 10:39   

voice napisał/a:
Panowie czy możecie podzielić się informacją odnośnie pełnego ubezpieczenia kampera nie starszego niż 5 lat chodzi o OC + AC..

Lub czy ktoś kupował AC na dni jak to oferuje PZU o czym pisał na poczatku wątku kolega Kaimar.


Za rocznego w Warcie zapłacę na ten rok 4,9k ale ze zwyżką za wymianę szyby z AC (w zestawie jest złoty assistance). Potrzebna jest karta VIP która obniża składkę o 10%. Agent powinien to ogarnąć.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
blue60 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Roller Team Zefiro Plus 284TL
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lut 2011
Piwa: 6/9
Skąd: pl
Wysłany: 2021-05-18, 13:13   

Czy ubezpieczałeś od ceny netto czy brutto?
I jaką cenę ( wartość)do ubezpieczeni przyjęli?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***