Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowe fotele z homologacją + demontaż ściany
Autor Wiadomość
Funiaki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Przyczepa + campervan Ducato
Dołączyła: 26 Sie 2020
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2020-10-18, 18:55   

dukat napisał/a:
POWTARZAM PO RAZ SETNY NIE POTRZEBA ZADNEJ HOMOLOGACJI ABY DOŁOZYC SIEDZENIE W AUCIE !!!!!! WY NAPRAWDĘ JESTEŚCIE WSZYSCY ''OCIEMNIALI'' ? (bez urazy))
HOMOLOGACJA JEST WYMAGANA NA DODATKOWE SIEDZENIA TYLKO I WYŁĄCZNIE PODCZAS ZMIANY PRZEZNACZENIA POJAZDU !!!!!!
NIE ZMIENIASZ PRZEZNACZENIA NIE POTRZEBUJESZ ŻADNYCH CHORYCH ZŁODZIEJSKICH HOMOLOGACJI.
OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!!!!! W PRZEPISIE JEST NAPIANE CZARNO NA BIAŁYM.
BŁAGAM NIE BRBNIJCIE W TO G...O GŁĘBIEJ.


No to jesteśmy "ociemniali" - w DR mamy wpis "ciężarowy".
Taka sytuacja ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dukat 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: blaszano/laminatowy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2016
Piwa: 7/5
Skąd: Wlkp.
Wysłany: 2020-10-18, 21:55   

No i co z tego ze macie ciężarowy ??????

Eeeeehhhhhh................ powodzenia w homologowaniu. :mrgreen: :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
bandul 
początkujący forumowicz

Dołączył: 24 Paź 2020
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-11-02, 13:21   

Rozumiem, że jeśli auto jest ciężarowe, to dołożenie foteli nie ma sensu bez wywalenia ściany grodziowej, a co za tym idzie - zmiany przeznaczenia.

Z mojej północnej strony:
Hauser - Paczkowo k. Poznania
Dołożenie dwóch foteli z podłokietnikami i kawałkiem podłogi z szynami
Koszt - 11 000 zł netto
Czas realizacji - 14 dni (umówiony z PIMOTem na potwierdzanie w cyklu dwutygodniowym)
http://www.autohauser.pl/

Auto Szymosz - Rumia
Nie mają kwitów, może zdobędą na początku 2021

AutoTapicer - Lubichowo k. Starogardu Gdańskiego
Obecnie ma homologacje na Renault Mastera. Na Ducato będzie miał na początku przyszłego roku, bo robi stopniowo i to "kupę forsy kosztuje".
http://www.autotapicerbus.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mrówkakrk 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: zbieram dukaty na trojaczka
Dołączył: 18 Sie 2020
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-12-03, 16:26   

dukat napisał/a:
POWTARZAM PO RAZ SETNY NIE POTRZEBA ZADNEJ HOMOLOGACJI ABY DOŁOZYC SIEDZENIE W AUCIE !!!!!! WY NAPRAWDĘ JESTEŚCIE WSZYSCY ''OCIEMNIALI'' ? (bez urazy))
HOMOLOGACJA JEST WYMAGANA NA DODATKOWE SIEDZENIA TYLKO I WYŁĄCZNIE PODCZAS ZMIANY PRZEZNACZENIA POJAZDU !!!!!!
NIE ZMIENIASZ PRZEZNACZENIA NIE POTRZEBUJESZ ŻADNYCH CHORYCH ZŁODZIEJSKICH HOMOLOGACJI.
OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!!!!! W PRZEPISIE JEST NAPIANE CZARNO NA BIAŁYM.
BŁAGAM NIE BRBNIJCIE W TO G...O GŁĘBIEJ.


Cieszę się że masz swoje zdani i z tego co czytałem poparte doświadczeniem :) piwo dla Ciebie
Jeśli możesz to proszę napisz która droga właściwa:
1. Kupuje ciężarowe, robię zabudowę (bez dodatkowych miejsc), OSKP, rejestracja jako specjalny, dokładam siedzenia, OSKP i do wydziału komunikacji?
czy
2. Kupuje ciężarowe, dokładam siedzenia, OSKP, wydział komunikacji, robię zabudowę, OSKP, wydział komunikacji i rejestracja jako specjalny?
Oczywiście zabudowę i siedzenia podpieram papierami z firmy która ma w PKD- 45.20.Z
A może coś innego?
pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-12-04, 09:38   

Żeby nie mieć problemów z rejestracją takiego twora to nie ma znaczenia czy kupujecie pojazd osobowy czy ciężarowy tylko ile jest miejsc siedzących w pojeździe, mówiąc prościej należy szukać auta w wersji "brygadówka" a nie "furgon"
Jeżeli nabędziemy auto które miało fabryczne 5-6-7 miejsc siedzących to mamy pełną swobodę działania z wywaleniem zbędnych i zabudową wnętrza
Problem jest i będzie jeżeli kupimy w drugą stronę czyli furgona gdzie widnieją tylko 2-3 miejsca a potrzebujemy więcej bo to pociąga za sobą wyżej opisane koszty i problemy.
Kwestia ściany grodziowej jest tak na prawdę problemem (lub nie) diagnosty.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
miklo75 
zaawansowany

Twój sprzęt: Tabbert na MB
Dołączył: 09 Sty 2012
Piwa: 3/26
Skąd: Szczecin
  Wysłany: 2020-12-21, 16:46   

Panie Panowie
Ja jestem świeżo po zmianie ilości miejsc z 3 na 6 w busie ciężarowym (Citroen Jumpy) :ok .
Nie było lekko, w zasadzie już odpuściłem, chciałem się poddać.
Chodziłem po wszystkich zaprzyjaźnionych OSKP i lipa, nie da rady i koniec pomimo dobrych chęci diagnostów :szeroki_usmiech
Zadziałał przypadek, moim klientem był rzeczoznawca, który mówiąc krótko powiedział, że sprawę popchnie. Napisał stosowną opinię, pojechałem na przegląd, złożyłem oświadczenie, że moja firma zamontowała oryginalny 3 rząd siedzeń i zdemontowała ścianę grodziową, pokazałem wydruk z CEDG ze stosownym PKD i ..... cud się stał :shock: dostałem przegląd :ok
:ok
Nie czytałem przepisów, nie wiem co tam piszą ale chyba ktoś coś interpretuje nie tak, a do tego prowadzi szkolenia diagnostów, bo u mnie wszystko było ok do puki (chyba w marcu) odbyło się szkolenie na którym wbito w głowę, że nie wolno.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2020-12-21, 17:13   

miklo75 napisał/a:
Napisał stosowną opinię, pojechałem na przegląd, złożyłem oświadczenie, że moja firma zamontowała oryginalny 3 rząd siedzeń i zdemontowała ścianę grodziową, pokazałem wydruk z CEDG ze stosownym PKD i ..... cud się stał :shock: dostałem przegląd

zaraz tam cud, po prostu zrobiłeś to zgodnie z wymaganymi przepisami :bigok
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stach 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-06, 19:40   

Piasek1 napisał/a:
Żeby nie mieć problemów z rejestracją takiego twora to nie ma znaczenia czy kupujecie pojazd osobowy czy ciężarowy tylko ile jest miejsc siedzących w pojeździe, mówiąc prościej należy szukać auta w wersji "brygadówka" a nie "furgon"
Jeżeli nabędziemy auto które miało fabryczne 5-6-7 miejsc siedzących to mamy pełną swobodę działania z wywaleniem zbędnych i zabudową wnętrza
Problem jest i będzie jeżeli kupimy w drugą stronę czyli furgona gdzie widnieją tylko 2-3 miejsca a potrzebujemy więcej bo to pociąga za sobą wyżej opisane koszty i problemy.
Kwestia ściany grodziowej jest tak na prawdę problemem (lub nie) diagnosty.


Cześć jestem nowy, szukam odpowiedniego auta, wiem że ma być brygadowka bo inaczej netto 8000zl kolejny rząd siedzeń. Ale czy po przerejestrowaniu takiej brygadowki na osobowy lub kampingowy nie będzie trzeba zapłacić akcyzy? Czyli tak czy owak znowu kilka tysięcy?
Wiec wychodzi mi że jedynie osobowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stach 
początkujący forumowicz

Dołączył: 06 Sty 2021
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-06, 19:42   

Piasek1 napisał/a:
Żeby nie mieć problemów z rejestracją takiego twora to nie ma znaczenia czy kupujecie pojazd osobowy czy ciężarowy tylko ile jest miejsc siedzących w pojeździe, mówiąc prościej należy szukać auta w wersji "brygadówka" a nie "furgon"
Jeżeli nabędziemy auto które miało fabryczne 5-6-7 miejsc siedzących to mamy pełną swobodę działania z wywaleniem zbędnych i zabudową wnętrza
Problem jest i będzie jeżeli kupimy w drugą stronę czyli furgona gdzie widnieją tylko 2-3 miejsca a potrzebujemy więcej bo to pociąga za sobą wyżej opisane koszty i problemy.
Kwestia ściany grodziowej jest tak na prawdę problemem (lub nie) diagnosty.


Cześć jestem nowy, szukam odpowiedniego auta, wiem że ma być brygadowka bo inaczej netto 8000zl kolejny rząd siedzeń. Ale czy po przerejestrowaniu takiej brygadowki na osobowy lub kampingowy nie będzie trzeba zapłacić akcyzy? Czyli tak czy owak znowu kilka tysięcy?
Wiec wychodzi mi że jedynie osobowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-01-06, 20:55   

Stach napisał/a:
takiej brygadowki na osobowy lub kampingowy nie będzie trzeba zapłacić akcyzy?

Jak sprowadzisz z zagranicy ciężarowy przerobisz na kampera to przy rejestracji napewno zapłacisz akcyzę.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-01-06, 20:58   

Obiła mi się o uszy jakaś nowelizacja przepisów właśnie w tej materii gdzie WK ma być przedłużeniem celnego i zmiana przeznaczenia pojazdu (ze zwolnionego z akcyzy na podlegający) już zarejestrowanego w PL odbyć się może po okazaniu stosownych dokumentów z przeróbki w tym potwierdzenia zapłacenia akcyzy.
https://youtu.be/UPd9Z9x_D24
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-01-06, 21:12   

Piasek1 napisał/a:
Obiła mi się o uszy jakaś nowelizacja przepisów

Dbaj o te swoje uszy i słuchaj co gość mówi w linku :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-01-07, 09:07   

To jest to co znalazłem na szybko ale jeszcze gdzieś czytałem o tej Komunikacji.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Funiaki 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Przyczepa + campervan Ducato
Dołączyła: 26 Sie 2020
Postawił 2 piw(a)
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2021-05-04, 09:16   

Było chwilę ciszy, ale za radą części, nie ma ściany grodziowej, zestaw pod ławkę środkową przygotowany.
Robi się.....
Spinamy się przed 30.06, a potem będzie wykończeniówka.

181415922_177595924128607_4000002809315981793_n.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 164,32 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***