Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie szyby przedniej
Autor Wiadomość
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-05-13, 18:03   Ubezpieczenie szyby przedniej

Nie znalazłem odpowiedzi więc zapytam - czy aktualnie ktoś ma wykupione dodatkowe ubezpieczenie szyby przedniej ? Jeśli tak to u którego ubezpieczyciela i ile płacicie ?
Aktualnie mam w Warcie cały pakiet razem z szybą, ale niestety musiałem ją wymienić z AC...no i zwyżka składki w tym roku. Chciałbym mieć osobne ubezpieczenie szyby przedniej, żeby uniknąć dodatkowych kosztów w przyszłości. A niestety w już wymienioną szybę dostałem 2 razy kamieniem i są 2 pajączki no i mam złe przeczucia :gwm
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
007jędruś 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato campervan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2018
Piwa: 8/19
Skąd: BIA
Wysłany: 2021-05-13, 18:47   

Mój agent twierdzi że dla specjalnych kempingowych nie ma pakietu " szyby" tylko AC . Ciekawe jak inni agenci ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
papamila 
Kombatant


Twój sprzęt: ROLLER TEAM
Nazwa załogi: papamila
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Piwa: 119/5
Skąd: Trójmiasto i okolica
Wysłany: 2021-05-13, 22:21   

w półintegrze/ Ducato nowa szyba wyszła mnie taniej niż utracone % zniżki składki
dlatego olałem i wymieniam własnym sumptem,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-05-14, 11:05   

007 - właśnie tak mi tez powiedział mój agent i dlatego sprawdzam, czy to prawda czy może jest niedoinformowany
Jarku - u mnie Twoja koncepcja nie zadziała, bo zamienników na razie brak. Jak stwierdzili w kilku punktach - za nowa buda i jeszcze nie ma zamienników. Wymiana w ASO kosztowała 4,5 tys. na szczęście z AC i w związku z tym w tym roku zwyżka :( i tego chcę uniknąć w przyszłości.
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-14, 11:16   

rjas napisał/a:
...zamienników na razie brak. Jak stwierdzili w kilku punktach - za nowa buda i jeszcze nie ma zamienników


Kolejny powód (do większego kompletu), że nie warto mieć _zbyt_ nowego samochodu :bigok
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-05-14, 14:55   Re: Ubezpieczenie szyby przedniej

rjas napisał/a:
Nie znalazłem odpowiedzi więc zapytam - czy aktualnie ktoś ma wykupione dodatkowe ubezpieczenie szyby przedniej ? Jeśli tak to u którego ubezpieczyciela i ile płacicie ?
Aktualnie mam w Warcie cały pakiet razem z szybą, ale niestety musiałem ją wymienić z AC...no i zwyżka składki w tym roku. Chciałbym mieć osobne ubezpieczenie szyby przedniej, żeby uniknąć dodatkowych kosztów w przyszłości. A niestety w już wymienioną szybę dostałem 2 razy kamieniem i są 2 pajączki no i mam złe przeczucia :gwm


Kolego,
dwie złe wiadomości:
1. samych szyb nigdzie nie kupisz. W pakiecie i owszem czasami z samym OC (TUZ TUW), ale zła wiadomość nr
2. Ubezpieczenie szyb realizowane jest na zamiennikach, a skoro do Twojego nie ma, to pozostaje likwidacja szkody z AC i utrata zniżek.

Dla wszystkich zainteresowanych - kupno dodatkowego ubezpieczenia szyb w różnych firmach różnie wygląda. Pomijając zakres ubezpieczenia jest jeszcze kwestia raportowania szkód do UFG. Zdarza się, że kupujemy ubezpieczenie szyb jako dodatkowe i z niego likwidowana jest szkoda Za rok nie macie problemu cena jest ok, ale w niektórych firmach szyby są dodatkową klauzulą do AC i z obowiązku są raportowane, tak więc przy zmianie ubezpieczyciela możecie się dowiedzieć że widnieje szkoda w AC :(
Z firm które na pewno nie raportują to InterRisk, wspomniany TUZ i czasami PZU. Czasami, bo to zależy od umowy. Reszty nie pamiętam, ale jak ktoś będzie miał pytanie i poda firmę i OWU podpowiem.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***