Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup kampera dla siebie + wypożyczanie
Autor Wiadomość
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-01-31, 19:12   

Jednym słowem wypożyczalnia kamperow to czysta katastrofa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-01-31, 19:32   

jsaluga napisał/a:
Jednym słowem wypożyczalnia kamperow to czysta katastrofa.


Czytaj że zrozumieniem i przymróżeniem.. :roll: .. :spoko
Wypożyczalnia to biznes i Firma .
Wypożyczanie swojego jedynego kamperka , to fakt potencjalna katastrofa.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
runner123 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Nobel Art A900
Dołączył: 24 Lip 2018
Skąd: Koszalin/Maszkowo
Wysłany: 2019-01-31, 19:52   

Chcesz stracić przyjaciela, wypożycz mu kampera.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2019-02-01, 08:28   

Bronek napisał/a:
jsaluga napisał/a:
Jednym słowem wypożyczalnia kamperow to czysta katastrofa.


Czytaj że zrozumieniem i przymróżeniem.. :roll: .. :spoko
Wypożyczalnia to biznes i Firma .
Wypożyczanie swojego jedynego kamperka , to fakt potencjalna katastrofa.


Mam wrażenie, że podobnie jak Ty parę rzeczy kumam. Ale temat poszedł trochę w dziwną stronę. Oczywiście swojego nigdy bym nie wypożyczył.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-02-01, 12:00   

:mrgreen: Co Ależ !!!?? To :bylo Temat miły do dyskusji . Temat też nie zboczyl , bo to opcja zakupu aby potem choć trochę się zaamortyzowało . Kilku tak robi, z przyczepami też .
Kwestia szczęścia . Ale znam dwie osoby co pożyczyli : jeden kampera , drugi czepke za rozsądne pieniądze po znajomości i nawet jeden przyjaźni . Stosunki uległu znacznemu oziębieniu po zwrocie .

Właściciel uważał ,że wzioł za mało a stan po oddaniu był lekko naruszony
Wypożyczający zaś w uważał ,że za dużo zapłacił by nie mógł sobie pozwolić na kilka rysek czy drobnych uszkodzen. Gdyż ubezpieczenie AC było . Sobie tego nie powiedzieli , ale ja np wiem :mrgreen: i inni znajomi.


To i tak pikuś . Gorzej jak rodzinka poprosi, a my wtedy zaczynamy kręcić. U mnie jasno : konia ,żony i fajki nawet brat nie ma prawa dotknąć .

Nie mniej są tacy, co nie mają oporu i kamperka traktują mniej osobiście .
Nazwałbym Ich " Swingersami kamperowymi" :mrgreen: Co

PS Jestem jedynakiem
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-13, 12:13   

runner123 napisał/a:
W zeszłym roku też miałem taki dylemat. I po wielu przemyśleniach i poszukiwaniach zakupiłem rocznego kampera prywatnie. A nie na firmę. Też myślałem o wynajmowaniu ale szybko mi ta myśl minęła. Trochę dzięki lekturze Forum stwierdziłem, że to nie ma być inwestycja tylko takie trochę droższe hobby. I nie ma się to wcale opłacać. Niektórzy znajomi i członkowie rodziny dziwnie na mnie spoglądali gdy dowiedzieli się o moim zakupie. Inni stwierdzili, gratulując, że to moja decyzja i nic komu do tego. Grunt to podjąć świadomą decyzję.
No i teraz stoi sobie pod kołderką i śpi czekając na wyjazd . No.


To ja też byłem w takiej sytuacji. Z jednej strony chciałem spełnić swoje marzenie, a że tanie nie jest to uznałem, że warto aby mi ktoś lekko pomniejszał koszt posiadania tak drogiego hobby. Finalnie okazało się, że to był pewien pomysł na dodatkowy biznes.

Dzisiaj wiem, że kupno jednego kampera i myślenie że na nim zarobimy to --> :haha:

W najlepszym przypadku mamy mniejsze koszty posiadania ale niestety utratę najlepszych terminów i dobrego stanu swojego kampera.

Postanowiłem spisać te swoje wnioski i tak powstał esej:
Własny kamper na wynajem - jak to jest i czy to się opłaca? Później miałem przeprawę z ubezpieczeniem kampera i opcją "najem zarobkowy". Tu też się zdziwiłem bo napotykałem albo sponsorowane artykuły albo błędne obliczenia i dla potomnych spisałem:
Ile kosztuje ubezpieczenie kampera z opcją najem zarobkowy? OC, AC i Assistance z opcją rent a car.

Największy minus wynajmu kampera to zniszczenia i zużycie podzespołów kampera :?
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Ostatnio zmieniony przez maciejstraus 2023-03-31, 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
deptus 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Knaus BoxStar Street, Chausson S514
Dołączył: 18 Lis 2020
Piwa: 3/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2021-01-14, 06:48   Re: Zakup kampera dla siebie + wypożyczanie

Grzenekostrow napisał/a:
Witam wszystkich. Na początku chcialbym sie przedstawić, mam na imie Grzegorz i pochodze z Ostrowa Wielkopolskiego, zastanawiam sie nad zakupem kampera na firme do użytku własnego i we wszystkich wolnych terminach go wypożyczać, nie zależy mi żeby na tym zarobić tylko żeby ułatwić sobie jego spłatę. Proszę powiedzcie mi czy to ma sens i jakąkolwiek racje bytu, jak jest z terminami w wypożyczalniach na okres letni? Pozdrawiam serdecznie


Tak się składa że miałem identyczny zamysł, który właśnie realizuje. Jestem juz po zakupie kampera dla siebie, prywatnie i mam zamiar go podnajmować.

Mój pomysł wziął się z wypożyczalni z której wynajmowałem dwa sezony z rzędu kampera, w której na 20 aut, połowa jest właśnie w podnajmie od prywatnych właścicieli, którzy mają takie podejście jak założyciel tematu.

Wiele z przedstawionych potencjalnych problemów z wynajmem można uniknąć lub zminimalizować.

Co do powyższego eseju, z pewnością jest tam zawarte wiele prawdy, nie mniej czytając go odnosi się wrażenie, że kolega albo chciał wyładować jakąś frustrację, albo wyeliminować potencjalną konkurencję ;)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-14, 14:00   Re: Zakup kampera dla siebie + wypożyczanie

[quote="deptus"]
Grzenekostrow napisał/a:


Co do powyższego eseju, z pewnością jest tam zawarte wiele prawdy, nie mniej czytając go odnosi się wrażenie, że kolega albo chciał wyładować jakąś frustrację, albo wyeliminować potencjalną konkurencję ;)


Hey. Ja po prostu chciałem to ująć pod względem finansowym, bo przy jednym aucie to nie ma sensu, jeśli mówimy o faktycznym biznesie. A to, że można sobie dorobić no niby tak ale coś za coś. Co do frustracji to takowej nie posiadam, wręcz cieszę się z tego kroku ale ja takich rzeczy nie wiedziałem i gdyby nie pomoc i wiedza dwóch osób to bym się mocno nabił bo Internet jest pełen treści w których życie jest jak bajka ;-) Konkurencją jestem żadną bo bądźmy poważni i jednym kamperem to można sobie konkurować :haha:
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kitty 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 01 Kwi 2021
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-05-26, 12:58   

Moim zdaniem wypożyczalnia kamperów to bardzo dobry biznes, tylko warto dobrze się zareklamować. Można poczytać, jak założyć swój sklep internetowy, na przykład usunięto link reklamowy I biznes się kręci.

--------------------------------------
usunięty został link reklamowy nie majscy związku z tematem wątku
smok_wawelski
Ostatnio zmieniony przez smok_wawelski 2021-05-26, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ReddyS 
początkujący forumowicz

Dołączył: 08 Mar 2023
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Caliszfornia
Wysłany: 2023-03-26, 17:09   

maciejstraus napisał/a:
Postanowiłem spisać te swoje wnioski i tak powstał esej:
Własny kamper na wynajem - jak to jest i czy to się opłaca? Ile kosztuje ubezpieczenie takiego kampera z opcją najem zarobkowy. Zapraszam do przeczytania.

Świetny artykuł, nie cukierkowy tylko moim zdaniem bardziej zbliżony do rzeczywistości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-03-30, 00:01   

ReddyS napisał/a:
maciejstraus napisał/a:
Postanowiłem spisać te swoje wnioski i tak powstał esej:
Własny kamper na wynajem - jak to jest i czy to się opłaca? Ile kosztuje ubezpieczenie takiego kampera z opcją najem zarobkowy. Zapraszam do przeczytania.

Świetny artykuł, nie cukierkowy tylko moim zdaniem bardziej zbliżony do rzeczywistości.


Dzięki staram się go na bieżąco aktualizować i dodawać nowe informacje.

Jak po Wielkanocy będę miał chwilę to dodam ciekawy wątek, który obserwuje od września 2022 roku i trwa nadal. Mianowicie wynajmowanie kampera zakupionego lub wziętego w leasing i nie branie umowy lub faktury. Po prostu płatności bez dokumentów i gotówkowe bo liczy się cena.

Proceder wcale nie rzadki :roll:
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mierzejski 
początkujący forumowicz

Dołączyła: 17 Sie 2022
Piwa: 11/4
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2023-03-30, 03:56   

Cytat:
CENNIK WYNAJMU / FAKTURA VAT 23 %
317 zł netto = 390 zł brutto
październik - kwiecień


390 złotych za wynajem kampera od października do kwietnia? Oferta super, za 7 miesięcy to ja bym nawet 400 złotych mógł dać! ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-03-30, 11:38   

mierzejski napisał/a:
Cytat:
CENNIK WYNAJMU / FAKTURA VAT 23 %
317 zł netto = 390 zł brutto
październik - kwiecień


390 złotych za wynajem kampera od października do kwietnia? Oferta super, za 7 miesięcy to ja bym nawet 400 złotych mógł dać! ;-)


Na rynku pojawiają się i oferty za 199 zł albo 250 zł :mrgreen:
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarsta0001 
zaawansowany


Twój sprzęt: Rapido i86
Nazwa załogi: buchalterzy
Dołączył: 31 Lip 2019
Piwa: 10/27
Skąd: Nysa
Wysłany: 2023-03-30, 23:19   

Swietny analitycznie artykuł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-04-04, 14:30   

jarsta0001 napisał/a:
Swietny analitycznie artykuł.


Dzięki, choć dostałem maile w jego sprawie od importera kamperów, że artykuł nie wspiera sprzedaży kamperów :mrgreen: . Na moje pytanie: A dlaczego miałby wspierać? Nie dostałem już odpowiedzi :kawka:
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***