Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to poprawić ?
Autor Wiadomość
WALDZIOR 
trochę już popisał


Twój sprzęt: HYMER BR599 Renault Master
Nazwa załogi: Delfiny
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2011
Piwa: 6/4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2021-05-25, 13:49   Jak to poprawić ?

Witam szanowne grono, poddaję pod dyskusję taką rzecz. Kupując mojego kamperka miał na tylnej ścianie pod bagażnikiem rowerowym podłożoną blachę w kwiatki pytałem sprzedającego co to za wytwór powiedział, że wzmocnienie do bagażnika, ponieważ w środku nie ma śladów przecieków i ściana jest twarda jakoś to przełknąłem. Niestety sam bagażnik był na dole przykręcony tylko do tej blachy wkrętami (myślę, że takie mocowanie robi się na wylot ze wzmocnieniem od środka tak jest górne mocowanie zrobione). Około 3 tygodnie temu jakaś k...a w nocy prawie wyrwała mi ten bagażnik i stąd decyzja o odwierceniu nitów tej okropnej blachy żeby zobaczyć co tak faktycznie ona ukrywa. No i pokazało się kilka wgniotów ale i dziur w poszyciu. Na razie zakleiłem taśmą i wymyślam co z tym zrobić żeby było w miarę ładnie i nie straszyło na przyszłość. Bardzo dziękuję za podpowiedzi najbardziej zależy mi na tym czym to zakleić uszczelnić i czym przykryć. Mój pomysł blacha aluminiowa ryflowana 2mm przynitować i dać okleić w podobne kolory jak oryginał.

Blacha w kwiatki.jpg
Plik ściągnięto 5118 raz(y) 175,91 KB

Bez blachy.jpg
Plik ściągnięto 5118 raz(y) 204,07 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-25, 19:28   

WALDZIOR napisał/a:
ł blacha aluminiowa ryflowana 2mm


Gładka nie bedzie ładniejsza? Wystarczy przykleic Sika 252.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-05-26, 07:46   

zbyszekwoj napisał/a:
WALDZIOR napisał/a:
ł blacha aluminiowa ryflowana 2mm


Gładka nie bedzie ładniejsza? Wystarczy przykleic Sika 252.


Zbyszek ma racje . Ja bym dodał tylko , że przed przyklejeniem blachy "zaszpachluj" sobie tą samą Siką otwory, jeśli są duże.
Blachę (może być jak najbardziej Al 2mm, gładka) najlepiej daj wyciąć usługowo na laserze, bo wycinana ręcznie zawsze będzie wyglądała jak łata . Blacha wycięta na laserze jest idealnie równa i wygląda jak zrobiona w fabryce a nie garażu. Na rysunku do wycinania polecam zaokrąglić narożniki (takie R5 - R10) , wtedy będzie jeszcze estetyczniej.
Blachę proponuje polakierować (najlepiej proszkowo) na ten biały kolor , czy jaki on tam jest, a nie oklejać folią surowej blachy, bo będziesz miał problem z krawędziami (grubością blachy). Folią wyklej sobie tylko te dwa kolorowe paseczki.
Blachę zrobił bym szerzej niż była ta poprzednia . Jak zrobisz na szerokość okna i zaokrąglisz narożniki, to będzie to wyglądało jak klapa bagażnika lub schowka , a nie jak łata.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-26, 09:07   

Posiadam bardzo grubą folię aluminiową z pieruńsko mocnym klejem, właściwie jest to prawie blacha, powiedzmy że 0,5mm grubości.
I tak sobie myślę, że jakbyś wyciął arkusz na wymiar i przykleił w szpetne miejsce, to mozolnie centymetr po centymetrze nadałbyś kształt "rybiej łuski" (tak nazywa się ta wytłoczka w twoim kamperze) folia choć gruba to podda się i przyjmie kształt podkładu.
Potem odpowiednimi sprayami przygotujesz pod położenie dobranego koloru, dziś już amelinium da się pomalować - jeśli kojarzysz do czego nawiązuję :mrgreen:
.
Możesz też kupić gotowy kawałek rybiej łuski, dopasować z wytłoczką i idealnie się wpasować, tylko nie wiem czym przykleić tak cienką warstwą kleju.
Poszperaj tym tropem: https://archiwum.allegro.pl/oferta/blacha-aluminiowa-rybia-luska-biala-1-5m-x-1mb-i6211731097.html
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-26, 12:44   

Brawo, Joko i Socale w tematach technicznych bezkonkurencyjni.

W poprzednim kamperze miałem takie" ala" okno z szarej folii przyklejone na dachu . Wygladało jak u Socale w Adrii. Oglądałem w nowych kamperach takie wyklejki z czarnej "pleksi?" Jakiego materiału użyć żeby tak zabajerować. Moze jakas podpowiedź ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-26, 13:16   

Wysłał bym zapytanie do tych co handlują częściami do przyczep.Zapewne taki kawałek nieuszkodzonego boku by odsprzedali.Te rybie łuski są o rożnych wymiarach dlatego trzeba by było dobrać.A potem to trzeba by było ją ładnie odkleić.Może taką blaszkę dobrze by było podkleić gładką blachą dla wzmocnienia i razem wyciąć laserowo.Dobrać kolor i ją polubić,bo nie da się tego zrobić tak by nie było widać.A może dodatkowo ramka by łata udawała drzwiczki.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dpong 
trochę już popisał

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2019
Piwa: 1/1
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2021-05-26, 14:13   

a jakby pójść o krok dalej i faktycznie zrobić w tym miejscu drzwiczki serwisowe, co masz od środka, może drzwiczki się przydadzą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-26, 21:33   

dpong napisał/a:
...
zrobić w tym miejscu drzwiczki serwisowe
...

Między oknem wyżej a drzwiczkami niżej dziwnie by to wyglądało, ale maszkarę by zamaskowało :idea
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2021-05-26, 22:52   

zbyszekwoj napisał/a:
Brawo, Joko i Socale w tematach technicznych bezkonkurencyjni.


Kadzisz Zbysiu, kadzisz :-P ......... a avatarek mój Ci się nie podoba :spoko

zbyszekwoj napisał/a:


W poprzednim kamperze miałem takie" ala" okno z szarej folii przyklejone na dachu . Wygladało jak u Socale w Adrii. Oglądałem w nowych kamperach takie wyklejki z czarnej "pleksi?" Jakiego materiału użyć żeby tak zabajerować. Moze jakas podpowiedź ?


Plexi dymiona na szaro, grubości 3mm , firmy Altuglas . Pomierzyć , narysować w jakimś Corelu i dać do wycięcia na laser CO2.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-27, 07:34   

joko napisał/a:
zbyszekwoj napisał/a:
Brawo, Joko i Socale w tematach technicznych bezkonkurencyjni.


Kadzisz Zbysiu, kadzisz :-P ......... a avatarek mój Ci się nie podoba :spoko

zbyszekwoj napisał/a:


W poprzednim kamperze miałem takie" ala" okno z szarej folii przyklejone na dachu . Wygladało jak u Socale w Adrii. Oglądałem w nowych kamperach takie wyklejki z czarnej "pleksi?" Jakiego materiału użyć żeby tak zabajerować. Moze jakas podpowiedź ?


Plexi dymiona na szaro, grubości 3mm , firmy Altuglas . Pomierzyć , narysować w jakimś Corelu i dać do wycięcia na laser CO2.


Troche miodziku kazdemu czasami sie przyda. Ostatnio jestem w lepszym nastroju, wode w basenie podgrzewaja do 26st.

To ala okienko przykleję, komary łatwiej zmywać. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-29, 07:43   

zbyszekwoj napisał/a:
Brawo, Joko i Socale w tematach technicznych bezkonkurencyjni.
...

Nie no Zbyszek... :oops:
Jest jeszcze kilku kolegów z przeogromną wiedzą w swoim fachu o których zapomniałeś .
Pozdrawiam ich od Ciebie :bukiet:
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
adaml61 
weteran


Twój sprzęt: Peugot boxer blaszak
Nazwa załogi: Adam i Stasia
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2017
Piwa: 142/106
Skąd: LUBUSKIE- FSD
Wysłany: 2021-05-29, 08:03   

A ja bym to wyszpachlował .Wdrukował jakąś fajną grafikę i nakleił . Będzie estetycznie i nie będzie widać naprawy .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-05-29, 17:51   

Biorąc pod uwagę w to co bawię się aktualnie poszedłbym w szkutnictwo.
Może warto zrobić to z żywicy.
Gdzieś na youtube widziałem jak tą metodą naprawiali w Holandii przyczepy z rybiej łuski.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WALDZIOR 
trochę już popisał


Twój sprzęt: HYMER BR599 Renault Master
Nazwa załogi: Delfiny
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Gru 2011
Piwa: 6/4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-02, 18:45   

Trochę to trwało ale dla mnie ważniejsze używać kampera niż koło niego skakać, więc mała naprawa trwała ponad rok. Na szczęście jest na rynku "srebrna taśma" lekarstwo na wiele usterek i dla tego tak się zeszło. Dziękując za wszystkie WASZE pomocne podpowiedzi przedstawiam efekt końcowy naprawy i mojego pomysłu naklejkę.

IMG_0380.JPG
Plik ściągnięto 25 raz(y) 106,15 KB

IMG_0381.JPG
Plik ściągnięto 3 raz(y) 129,47 KB

_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
voice 
weteran
Nie licz dni, spraw by to dni się liczyły


Twój sprzęt: Bürstner Lyseo T 710
Nazwa załogi: Voice_Band
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Gru 2012
Piwa: 20/21
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2022-08-02, 19:58   

WALDZIOR napisał/a:
Trochę to trwało ale dla mnie ważniejsze używać kampera niż koło niego skakać, więc mała naprawa trwała ponad rok. Na szczęście jest na rynku "srebrna taśma" lekarstwo na wiele usterek i dla tego tak się zeszło. Dziękując za wszystkie WASZE pomocne podpowiedzi przedstawiam efekt końcowy naprawy i mojego pomysłu naklejkę.


Brawo Ty. Oby nie przeciekało i było o.k.
_________________
Wczoraj to historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar, datego mówi się o tym the present. – Alan Alexander Milne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***