Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: gino
2013-02-12, 18:52
Ubezpieczenie kampera
Autor Wiadomość
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-06-16, 11:02   

Może jednak scalić te dwa tematy o ubezpieczniach kamperów :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-06-16, 11:29   

Panowie,
ubezpieczenie szyb to jedno, ubezpieczenie AC drugie.
Samochód z AC ma też ubezpieczone szyby, ale przy każdej szkodzie tracimy zniżki. Jeśli ubezpieczymy dodatkowo szyby i odszkodowanie jest płacone z szyb to u wielu (ale nie wszystkich) szyby nie są raportowane do UFG i zniżek się nie traci. Problem jest tylko taki, że wtedy zawsze idą zamienniki, jest określona maksymalna suma i jeśli nie ma zamiennika, a oryginał jest droższy to trzeba sobie dopłacić. Kolega Banan napisał, że szyba do integry 6-7 tys. - większość TU odpowiada do 5 tys. a czasami mniej.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/454
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-06-16, 11:40   

Robert-4 napisał/a:
większość TU odpowiada do 5 tys. a czasami mniej.

Dlatego napisałem, że jedyna opcja to AC, nie ma nawet możliwości ubezpieczenia dodatkowego szyb do kampera :spoko

PS
SlawekEwa, też o tym pomyślałem, ale ja mogę jedynie podzielić... :diabelski_usmiech
_________________
Pozdrawiam - Darek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-06-16, 12:32   

Robert-4 napisał/a:
Panowie,
ubezpieczenie szyb to jedno, ubezpieczenie AC drugie.
Samochód z AC ma też ubezpieczone szyby, ale przy każdej szkodzie tracimy zniżki. Jeśli ubezpieczymy dodatkowo szyby i odszkodowanie jest płacone z szyb to u wielu (ale nie wszystkich) szyby nie są raportowane do UFG i zniżek się nie traci. Problem jest tylko taki, że wtedy zawsze idą zamienniki, jest określona maksymalna suma i jeśli nie ma zamiennika, a oryginał jest droższy to trzeba sobie dopłacić. Kolega Banan napisał, że szyba do integry 6-7 tys. - większość TU odpowiada do 5 tys. a czasami mniej.


Cenna informacja :bukiet:
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-06-16, 20:18   

Banan napisał/a:
, ale ja mogę jedynie podzielić..

czyli - dziel i rządż :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-06-17, 14:32   

A ja mam pytanie dla znawców z tematyki ubezpieczeń, mianowicie chodzi o coraz powszechniejszy proceder kradzieży katalizatorów i DPF`ów, GPF`ów z nowych aut które robi się plagą. Hybrydy Toyoty to już temat znany ale zaczynają się jumy DPF`ów z nowych diesli (też coś tam cennego mają) i tutaj zaczynają się prawdziwe jaja bo np nowy DPF kosztuje bagatela 4100 ... euro.
Katy z hybryd tańśze połowę ale to nadal fura pieniędzy.
Co na to ubezpieczalnie ?
Mamy AC KR ale auta nam nie ukradli, ale jednak okradli.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-06-17, 14:48   

Piasek1 napisał/a:
A ja mam pytanie dla znawców z tematyki ubezpieczeń, mianowicie chodzi o coraz powszechniejszy proceder kradzieży katalizatorów i DPF`ów, GPF`ów z nowych aut które robi się plagą. Hybrydy Toyoty to już temat znany ale zaczynają się jumy DPF`ów z nowych diesli (też coś tam cennego mają) i tutaj zaczynają się prawdziwe jaja bo np nowy DPF kosztuje bagatela 4100 ... euro.
Katy z hybryd tańśze połowę ale to nadal fura pieniędzy.
Co na to ubezpieczalnie ?
Mamy AC KR ale auta nam nie ukradli, ale jednak okradli.


Nie wiem, czy dobrze rozumiem - kradzież przez nieznanego sprawcę, czy może chodzi o warsztat który "przy okazji" odchudził samochód.
Jeśli kradzież "z zewnątrz" to nie musi dotyczyć całego pojazdu. Może dotyczyć części pojazdu (np. szyby, kół, katalizatora...) O ILE NIE MA W WYŁĄCZENIACH, LUB ZAKRES ŚCIŚLE TO PRECYZUJE. Czasami takie kwiatki były w directach.
Jeśli warsztat - dochodzisz na drodze cywilnej.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-06-17, 15:03   

Kradzież przez złodziei, akcje tego typu
https://www.youtube.com/watch?v=K08H0hQjmO8
Natomiast z popularnych dzisiaj pseudo-suv`ów czy busów jak Waszych camperów wycięcie układu katalitycznego to przysłowiowa pestka bo nie trzeba podnośników. Szablasta piła aku i po sprawie.
O akcji dowiadujesz się przy pierwszym uruchomieniu silnika że czegoś tam chyba brakuje.
Jak pisałem: ceny tego są kosmiczne, zamienników nie ma, zwłaszcza w nowych autach, takich tam 2015---> zapomnij, tylko ASO

Czyli co ?
Pozostaje extra płatna opcja kradzieży osprzętu pojazdu ?
Kiedyś jumali radia i alufelgi, potem była fala piór wycieraczek, teraz przyszła moda na katy u DPF`y...
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Camper Diem 
Kombatant


Twój sprzęt: Eura Mobil
Nazwa załogi: Camper Diem!
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Wrz 2007
Piwa: 49/65
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz
Wysłany: 2021-06-17, 15:37   

w moim właśnie nie musieli się wysilać i tydzień temu sprawnie wycięli kata... ducato euro2 :gwm
_________________
Camper Diem!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-06-17, 21:29   

Czyli co ?
Pozostaje extra płatna opcja kradzieży osprzętu pojazdu ?
Kiedyś jumali radia i alufelgi, potem była fala piór wycieraczek, teraz przyszła moda na katy u DPF`y...[/quote]

Kolego. To nie tak. Pojazd z wyposażeniem podstawowym zawiera jak napisałem szybę, silnik, katalizator (definicja wyp. podstawowe), tak więc kradzież (art.278 KK) któregokolwiek z tych elementów jest objęta zakresem. Wyposażenie dodatkowe to coś dokupionego później (w uproszczeniu).
Czasami w direktach jest kiepska definicja, ale akurat katalizator raczej wszędzie uchodzi za podstawowe. Raczej, bo firm jest ponad 70 i nie chce mi się czytać wszystkich.
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-06-17, 21:29   

Koledze z 2-letniego Merca GLC dzisiaj w nocy rąbnęli.
Cena ASO 4100 euro za DPF
Kolejne 1100 euro oba czujniki, sondy, co to tam w nim siedzi
450 euro jakaś "dysza" AdBlue bo upierdzielili wszystko jak sięgnęli także wszystkie kable wiązki co to tam elektroniki do nich biegnie i rurek - wszystko ucięte
1200zł kodowanie bo to trzeba kompowi wprowadzić że dostał nowy DPF, jakichś parametrów naustawiać coby błędów nie zgłaszał
Doliczając lawetę, auto zastępcze, nerwów nie policzysz... 30 tyś pęknie.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2021-06-17, 21:32   

Dlatego ubezpieczenie drożeje :placze2
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maciejstraus 
doświadczony pisarz
Maciek Straus

Twój sprzęt: VW Grand California 600
Dołączył: 13 Sty 2021
Piwa: 17/9
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-06-18, 11:21   

Robert-4 napisał/a:
Dlatego ubezpieczenie drożeje :placze2


Powodów jest wiele ale też ubezpieczyciele widzą, że rynek kamperów urósł i ktoś może sprawnie ten kawałek tortu zagospodarować i zarabiać jako TU.

Podzielę się dwoma wnioskami po prawie 2 miesięcznej batalii w poszukiwaniu nowego ubezpieczenia AC, OC, NNW i ASS dla rocznego kampera z opcją wynajmu zarobkowego.

:!: 1. Cena polisy jest dla wielu głównym kryterium i dla mnie też była ale jak postudiowałem szczegóły zakresów AC i ASS to już zmądrzałem bo co z tego, że płacę mniej o 3 czy 4 tysiące jak zakres mam znikomy i wszystko to prawie wyjątki widziane dopiero w OWU - drobnym maczkiem :shock:

:!: 2. Brokerzy są różni jak i kamperowcy są różni ale dobry broker, zaufany i z doświadczeniem, który nie jest chaotyczny może bardzo dużo z działać. To właśnie broker u mnie dbał aby polisa nie była tylko najtańsza ale i spełniała moje konkretne potrzeby a raczej ryzyka.

Pewnie dla wielu nie piszę nic odkrywczego ale jest to 5 auto, które ubezpieczam i przy okazji przejrzałem wcześniejsze polisy i się trochę zdziwiłem, negatywnie. :kawka:
_________________
Historia zakupu VW Grand California 600
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Robert-4
CAPOMAN 
weteran


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2014
Piwa: 37/34
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-04-18, 19:45   

Kol- trochę odgrzeję temat- chociaż ciągnie się on od wielu stron, ale również fakt jest taki, że to się zmienia z roku na rok, więc warto dopytać.

W moim przypadku chodzi o mojego dziadka Ducato z 91r.
W sumie mam auto już chyba 7 lat i z roku na rok ubezpieczanie w ten sam sposób tzn. kontakt z agentem lub porównywarka i w zasadzie i tak kontakt z agentem.
Za każdym razem informowałem w kontakcie telefonicznym, że chcę ubezpieczyć samochód Fiat Ducato, ale kamper- no i za każdym razem oferta, akceptacja i ubezpieczenie podstawowe zakupione.

W tym roku jest inaczej- poprzez kontakt telefoniczny z jednym z agentów określiłem moje potrzeby chyba profesjonalnie, ponieważ przeczytałem dosłownie z dowodu, iż to "pojazd specjalny - kempingowy" :wyszczerzony: :wyszczerzony: i się zaczęło...

Ponoć poprzez Mubi w ogóle nie można ubezpieczyć kamperów i w sumie wychodzi na to, że tylko kilka- kilkanaście agencji jest w stanie ubezpieczyć.

Oczywiście zamiast dotychczasowej składki oscylującej w granicach 400-500 zł, którą płaciłem - wskoczyło do 700-900- tylko dlatego, że to "specjalny kempingowy" :szeroki_usmiech

Znakiem tego- przez te ostatnich 7 lat ubezpieczałem zwykłe Ducato...

Tak czy inaczej- ma ktoś kontakt do kogoś ogarniętego w temacie?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robert-4 
stary wyga

Twój sprzęt: Burstner TravelVan T690
Dołączył: 26 Maj 2020
Piwa: 22/30
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2022-04-18, 20:45   

Napisz do naszego forumowego kolegi Marka kontakt@rabatoc.pl
_________________
Pozdrawiam
Robert
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***