Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historyczny pojazd ciężarowy a ściana grodziowa - przepisy
Autor Wiadomość
motobar 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5
Dołączył: 22 Cze 2021
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-06-22, 17:04   Historyczny pojazd ciężarowy a ściana grodziowa - przepisy

Witam serdecznie
To jest mój pierwszy post dlatego proszę o wyrozumiałość... (jeśli w złym dziale to proszę o przeniesienie)
Po obejrzeniu dziesiątek stron i filmików na temat przebudowy dostawczaka na kampera i związanymi z tym przepisami mam tylko większy mętlik w głowie ;( otóż sytuacja wygląda następująco:
Posiadam Mercedesa T2 L406D z 1974r, 1970cm3 (poprzednik słynnej kaczki) jest zarejestrowany na zwykłe białe tablice, w dowodzie rejestracyjnym:
DMC 3450kg; rodzaj pojazdu SAMOCHÓD CIĘŻAROWY; przeznaczenie ---; świadectwo homologacji ----; liczba miejsc 5; pierwsza rejestracja 1985r; karty pojazdu nie wydano.

I teraz najważniejsze: pomimo że zarejestrowane jako pojazd ciężarowy to nie posiada ściany grodziowej - moim zdaniem fabrycznie.

Gdzieś wyczytałem, że przepis odnośnie tych ścian lub kratek obejmuje samochody rejestrowane po 1999r. Planuję zostawić w nim tylko 2 siedzenia a resztę wywalić i zmienić to w dowodzie rejestracyjnym (wiem że potrzebuję na to świstek od firmy, która dysponuje jakimś tam PKD oraz przegląd w OSKP i z tym do wydziału komunikacji - ponoć większy problem jest z dodaniem foteli niż z usunięciem)
Czas na pytania :)
1. Czy pomimo braku ściany grodziowej i faktu że jest to pojazd ciężarowy mogę spokojnie robić zabudowę i nie będę miał problemów przy przeglądach/kontrolach itd ?
2. Rozumiem, że jeśli nie zmieniam przeznaczenia na specjalny kempingowy to nie muszę płacić nowej akcyzy?
3. Jaka w moim przypadku jest różnica pomiędzy rejestracją na specjalny kempingowy a pozostawieniem go jako ciężarowy? (bo wszędzie czytam tylko o ścianach grodziowych, dodam jeszcze że obecnie też nie muszę mieć ciągłości polisy OC bo pojazd ma ponad 40 lat, viatolla brak bo poniżej 3,5t) gdzie jest haczyk ? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2021-06-22, 18:57   

Haczyk jest taki że jak sam wszystkiego się dowiesz to nie będziesz miał żalu do nikogo tylko do siebie a rady typu "jedna baba drugiej babie" to nie jest to czego oczekujesz. Pomimo tego jeszcze oczekujesz rad to poczytaj wątki na temat, warianty rozebrane na czynniki pierwsze, a decyzje i tak sam podejmiesz Ty i tylko Ty będziesz ponosił wszelkie konsekwencje swojej decyzji.
Odbudowa i zarejestrowanie na żółtych jeszcze ma sens ale przebudowa na kampera i próba zarejestrowania na zabytek się nie uda bo nigdy taki model nie wyszedł z fabryki.
Proszę administratora o przeniesienie do odpowiedniego wątku aby nie tworzyć i nie zaśmiecać
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
motobar 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Peugeot J5
Dołączył: 22 Cze 2021
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-06-22, 19:33   

dziękuję za odpowiedź, ale ja nic nie wspominałem o żółtych tablicach i nie mam zamiaru rejestrować go na zabytek (moim zdaniem jest więcej wad niż pożytku), chce w starym dostawczaku zrobić zabudowę mieszkalna, pytania były inne...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-06-22, 20:48   

żeby rozwiać swoje wszelkie wątpliwości podjedź do okręgowej stacji kontroli pojazdów, tam gdzie zamierzasz go rejestrować.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***