Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozbity kamper.
Autor Wiadomość
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-29, 12:02   

widzę, że są tutaj jakieś robocopy, nieludzie, nieomylni, bez skazy.

mimo, że poruszam się różnymi pojazdami, mam w miarę dobre zdrowie, to czasem trafi mi się jakiś błąd, zagapienie, ale może dzięki doświadczeniu skutki tych błędów są bez szkody dla innych, mnie, pojazdów czy elementów w pobliżu drogi.

najlepiej jakby tego kierowcę od razu na miejscu rozstrzelać.
nie ma delikwenta, nie ma problemu i sprzeciw nie będzie mu już potrzebny.

wydaje mi się, że większość z nas chciałaby żyć w kraju cywilizowanym, a w takich zawsze obywatel ma prawo odwołania, apelacji.
odbierając mu to cofamy się do czasów kamperów łupanych, no ale mamy różne upodobania.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-29, 12:20   

Każdy kij ma dwa końce. Wsadzisz swoje dzieci lub partnerkę do autokaru, który prowadzi taki kierowca, który "czasem nie jest nieomylny"? Albo wsiądziesz do komunikacji miejskiej, którą prowadzi ktoś traktujący świat z przymrużeniem oka?

Okay, niech zostanie możliwość odwołania się. Ale może najpierw badania i test z obowiązujących przepisów. Przyda się, bo w tym kraju Kodeks Drogowy 99% ludzi ostatni raz czytało zdając prawko.

Nikt nie każe do ludzi strzelać. Ale bycie kierowcą to pewna odpowiedzialność, za siebie i za innych. Co oznacza zwrot "mam w miarę dobre zdrowie"? Na badaniach wzroku (przykładowo, nie piję do Ciebie) trochę widzisz a trochę już nie, ale lekarka przymyka oko, czy chodzi o coś innego? Do ilu razy sztuka w tym "czasem trafi mi się błąd, zagapienie"? Oczywiście błąd błędowi nierówny, ale to wszystko w związku z efektem skali (ilości pojazdów na drogach) może już stawać się niebezpieczne.

Cywilizowany kraj to dla mnie taki, w którym jak przestaję widzieć lub mam problemy z koncentracją, często zagapiam się, itd. to sam odpuszczam, a nie wsiadam i się chwalę jaki jestem zayebisty, bo prawko mam bezterminowe... A niestety to ostatnie dziś jest na topie.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-29, 12:42   

może źle napisałem.
każdy kierowca zawodowy przechodzi okresowe badania dokładne.
oprócz tego co 5 lat musi wziąć udział w szkoleniu okresowym, 35h gdzie aktualizowana jest jego wiedza, przypomnienie starych przepisów, omówienie zmian.

jednak ponieważ człowiek to nie maszyna, nawet najdokładniejsze badania, najszczegółowsze szkolenia nie dadzą Ci 100% gwarancji nieomylności kierowcy.

gdybyś był człowiekiem, to wiedziałbyś, że wykonując czynności rutynowe, które codziennie wielokrotnie robimy, czasami się mylimy.

nie uwierzysz, ale ludzie tak mają.

mój zwrot "mam w miarę dobre zdrowie" oznacza, że jestem aktualnym mistrzem Polski w siatkówce halowej oldbojów i ostatnio drugi w Polsce na plaży, czyli jest ode mnie kilku lepszych w Polsce rówieśników, ale oprócz tych kilku reszta jest słabsza, dużo słabsza.
dodatkowo z racji wykonywanego zawodu muszę przechodzić dokładne badania lekarskie i psychotechniczne co 2 lata, na których nie przyjmuje się innych kryteriów ze względu na wiek, więc muszę mieć tak samo dobre wyniki jak 20-latek.

mając 40 lat miałem dobre zdrowie, bo na boisku mogłem rywalizować z młodszymi, wczoraj na treningu graliśmy z chłopakiem i dziewczyną koło 20-lat grający zawodniczo na piachu i wynik był tragiczny, dlatego mówię "w miarę dobre zdrowie".
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-07-29, 12:54   

Cyryl napisał/a:
może źle napisałem


Może.

Cyryl napisał/a:
...
jednak ponieważ człowiek to nie maszyna, nawet najdokładniejsze badania, najszczegółowsze szkolenia nie dadzą Ci 100% gwarancji nieomylności kierowcy.


Tu pełna zgoda. Tylko jak sprawić, że ten kierowca, któremu zdarza się coraz częściej zrobił sobie rachunek sumienia, zanim zetnie dach autokaru, kampera, lub zabije swoją rodzinę, ewentualnie tą jadącą z naprzeciwka? Co mu własna lub cudza żona zawiniła, gdy ma "słaby dzień"?

Cyryl napisał/a:
...
gdybyś był człowiekiem
...
nie uwierzysz, ale ludzie tak mają


Wybacz, ale ja nie pisałem ad personam więc mam prośbę - pohamuj się.

Cyryl napisał/a:
...
mój zwrot "mam w miarę dobre zdrowie" oznacza, że jestem aktualnym mistrzem Polski w siatkówce halowej
...


No i super. Ilu ludzi w kraju może się pochwalić tym samym?
Jak dla mnie zjawiska nasilające się nie dotyczą jednostek będących trochę jednak wyjątkami.
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 301/14
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-07-29, 13:26   

Monter napisał/a:
...Tylko jak sprawić, że ten kierowca, któremu zdarza się coraz częściej...


no właśnie, większość naszych błędów nie jest wynikiem procesu, nie wiem demencji, starzenia się czy coś w tym rodzaju.
mój ojciec w pewnym wieku zrezygnował z auta, bo nie miał pewności, że będzie nim bezpiecznie jeździł.

to samo moja siostra.

i to był wynik procesu, swojej obiektywnej oceny.

ale większość przypadków zdarza się młodszym kierowcom (statystycznie 24-30 lat) i nie jest poprzedzona żadnymi symptomami oraz nie musi być zapowiedzią następnych błędów.

jeżeli wypadek miał znamiona recydywy, to tu się zgadzam, ale po jednym wypadku nawet jeśli ktoś został ranny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów to moim zdaniem za dużo.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-08-02, 07:27   

Monter napisał/a:
Socale napisał/a:
I jest jeszcze srajfon w łapie co drugiego kierofcy :gwm


Niestety, to prawda....


W drodze powrotnej z Poj.Brodnickiego wczoraj na A1 na wysokości Torunia na moście na Wiśle widzę przed sobą żmijkujący bus DPD :shock:
W trakcie wyprzedzania żona zauważyła ,że gówniarz za kierownicą busa gapi się w dwa srajfony :gwm :gwm :gwm
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-08-02, 08:43   

Jestem w stanie "zrozumieć" że ktoś jadący starym gratem gada przez telefon trzymając go przy uchu lub w ręku na głośnym. GADA...
Wkurza - kiedy robi to jadąc nowym, nowoczesnym autem gdzie większość aut od jakichś 15 lat posiada technologię parowania telefonu z wbudowanym sprzętem audio dzięki czemu mamy zestaw głośnomówiący a już na pewno każdy mający mniej jak 10 lat.
Ale gadanie to ułamek przypadków ogółu, zdecydowana większość gapi się w te telefony siedząc na jakich fejsach, instach i innych gównach zdejmując uwagę z drogi na kilka sekund za każdym razem.
Himalaje głupoty i bezmyślności to odpalony na telefonie w uchwycie film, serial itp i w trakcie jazdy oglądanie. sekunda na drogę, 5 sek w ekran.
Za to na prawdę powinni na 3m-ce od razu lejce zabierać
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2021-08-02, 11:08   

MILUŚ napisał/a:
Horte napisał/a:
A tutaj filmik.......


Niby nowy kamper a już obklejony świętymi obrazkami ........ :shock:
Też nie zapobiegły głupocie :chytry

I Matka Boska go nie uratowała :?: :?: :?:

Może gdyby ją nakleił na przednią szybę, może by zauważyła ograniczenie wysokości :gwm :gwm :gwm :haha: :haha: :haha:
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/479
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2021-08-02, 13:51   

Samego siebie cytować :bajer no to już chyba przesada :haha:
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2021-08-02, 14:06   

SlawekEwa napisał/a:
Samego siebie cytować :bajer no to już chyba przesada :haha:
Sławciu, ale jesteś czujny :spoko
Tak to mają moderzy. Miałem kliknąć edytuj a trafiłem w cytuj.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2021-08-03, 03:28   

Piasek1 napisał/a:
Mnie zastanawia co wiadukt o skrajni 2,10m robi na drodze... toż to dzisiaj jakimś popularnym suvem z trumna na dachu przywalisz.


2.10! Luksus.

Niedaleko mnie jest taki tunel, że jak przejezdżam swoim Daihatsu to mi antenkę na dachu składa:

https://goo.gl/maps/C6thSsQ9YZfBo19bA

https://goo.gl/maps/fPxCBFmSRoxtXYpP7 ;-)
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***