Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kradzież + zabezpieczenia kampera
Autor Wiadomość
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2015
Piwa: 91/176
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2021-05-18, 20:22   

joko napisał/a:
...
Ja na taką ewentualność mam poza modułem GSM prosty nadajnik długofalowy o sporej mocy (czyli dużym zasięgu), który uruchamia mi brzęczyk w breloczku przy kluczach.
Sygnału w zakresie fal długich żaden zakłócacz nie zatrzyma.


a antena na całą długość kamperka? :)
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-18, 20:32   

robba napisał/a:
a antena na całą długość kamperka? :)


Jak kamper z amelinum to cały może być anteną :idea: :)
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-05-18, 20:44   

Diavolo napisał/a:
Socale zabezpiecza, ale nie zdradzi jak, bo boi się, że sobie upatrzyłeś jego kampera i nim odjedziesz :haha:

Forum czytają obcy czytacze, poszukiwacze. Nie o Was się tu obawiam :idea
.
joko napisał/a:
...
na wierzchu jakiś wabik. Ja wożę uszkodzonego tableta Microsoft Surface (jest drogi z wyglądu) , jakiś starszy aparat cyfrowy, którego już nie używam , smartfona z uszkodzoną baterią i duzy skórzany portfel wypchany drobnymi . Wszystko to sobie leży zawsze w zasięgu wzroku...

Za dużo tych wabików na raz, złodziej opryszek tylu fantów nie odpuści, dla ich zdobycia strat innych narobi za wszelką cenę.
Jeden stary telefon podpięty na stałe do "ładowania" wystarczy by przemyślał opłacalność skoku, jak się zdecyduje a potem telefon nie zadziała, będzie sądził że jest wyczerpany :idea
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-05-21, 12:22   

Pomyślałem sobie, żeby dodać jakieś dodatkowe odcięcie zapłonu lub inne utrudniające odpalenie auta (przynajmniej przez złodzieja amatora). Znalazłem takie urządzonko https://allegro.pl/oferta/polska-blokada-zaplonu-immobilizer-odciecie-15a-8468672711. O tyle dobre, że uruchamiamy przez dotknięcie dowolnie wybranego przez siebie metalowego elementu. Nie wiem tylko, gdzie w Ducato z 2008 r najlepiej się z tym wpiąć - nie znam się za bardzo na elektryce samochodowej i nie mam pojęcia które kabelki najlepiej rozłączyć i się wpiąć. Oprócz tego mam inne zabezpieczenia, które mają utrudnić kradzież - ale w tym wypadku im więcej tym lepiej. Może przy którymś złodziej się załamie :gwm i da sobie spokój.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Banan 
Administrator
LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE


Twój sprzęt: Rapido 972M MB 2.9 TD
Nazwa załogi: Bananki
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 09 Lis 2010
Piwa: 328/457
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2021-05-21, 13:23   

Kazik II, zapodałeś linka i wszystko wykupili :haha:
_________________
Pozdrawiam - Darek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Brodacz77 
stary wyga


Twój sprzęt: Challenger Mageo 163, 2.8JTD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2016
Piwa: 47/283
Skąd: Snochowice
Wysłany: 2021-05-21, 14:35   

Kropeczka się wkradła na końcu linku kolegi

Tu poprawny link https://allegro.pl/oferta/polska-blokada-zaplonu-immobilizer-odciecie-15a-8468672711

Jeszcze 4 zostały :diabelski_usmiech
_________________
Odkupię każdą ilość używanych / zużytych / uszkodzonych baterii do laptopa / elektronarzędzi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-21, 19:16   

Ale ta blokada nie ma trybu serwisowego.
W latach '90 takie proste sensorowe blokady robiło się na przekaźniku, dwóch tranzystorach, dwóch rezystorach i jednej diodzie prostowniczej :)
Jak już coś brać gotowego to w podobnej cenie jest już taka na mikroprocesorze https://allegro.pl/oferta/5134963818
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 71/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-05-23, 13:52   

Monter napisał/a:
Ale ta blokada nie ma trybu serwisowego.
W latach '90 takie proste sensorowe blokady robiło się na przekaźniku, dwóch tranzystorach, dwóch rezystorach i jednej diodzie prostowniczej :)
Jak już coś brać gotowego to w podobnej cenie jest już taka na mikroprocesorze https://allegro.pl/oferta/5134963818

Dzięki za propozycję - ale nie mam pojęcia jak i gdzie to wpiąć. Nie wiem które wiązki i kable w Ducato III odpowiadają za pompę paliwa, zapłon czy rozrusznik. Jakieś rady i podpowiedzi?
Tak w uzupełnieniu mój Ducato jest z 2008 - niektórzy nazywają to Ducato 3 a inni 4.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pieredyszka 
stary wyga

Dołączył: 03 Lip 2021
Piwa: 67/54
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-08-13, 22:11   

a tu taka ciekawostka https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27444483,te-samochody-kradna-na-potege-mamy-liste-modeli-oraz-marek.html

Przechwytywanie.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 104,55 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-08-31, 22:43   

Odkopię temat bo "uwielbiam" takie rankingi, jaki zacytował Kolega Pieredyszka, gdyż nigdy nie podają w nich roczników tychże aut - a przecież większość z wymienionych klepią od lat i tylko lifty robią.
Brakuje w tym konkretów - rocznika, albo wzmianki że kamper, bo sugerowanie się samym "Ducato" niepotrzebnie niektórym rozbudza wyobraźnię (a przy okazji ubezpieczycielom).
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pieredyszka 
stary wyga

Dołączył: 03 Lip 2021
Piwa: 67/54
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-09-01, 06:56   

Stawiam na to, że busowe kradzieże dotyczą właśnie busów, a nie kamperów, nie przypominam sobie jakiejś wiadomości o kradzieży kampera w Polsce, chociaż zapewne są, ale na zagranicznych forach jest tego pełno. Z drugiej strony, dla złodzieja kradnącego samochód na części, wartością dodana może być w takim buso-kamperze, wyposażenie warte nieraz kilkadziesiąt tys. zł.
Co do ubezpieczyciela, to wątpię, by wziął mój wpis na poważnie i kierował się opinią jakiegoś randomowego forumowicza, raczej się kierują twardymi danymi np. z CEPiK-u.

Na wszelki wypadek, przepraszam wszystkich którym podniesiono w ostatnim czasie składkę ubezpieczeniową. ;) :wyszczerzony:

W ramach małego uzupełnienia...

"Kradzieże aut. Gdzie najczęściej?
Gdzie zagrożenie kradzieżą jest największe? W zestawieniu województw nie ma zaskoczenia. Prym wiedzie Mazowsze z liczbą 2 699 skradzionych aut i blisko 40-procentowym udziałem w krajowych kradzieżach. Do tego niechlubnego rekordu wydatnie przyczyniła się Warszawa, gdzie skradziono aż 1 801 aut, co stanowi 26,1% całego "rynku". To wynik większy niż w 11 województwach z najmniejszą liczbą kradzieży. Teoretycznie, najbezpieczniej mogą się czuć właściciele aut w województwach opolskim, świętokrzyskim i podlaskim, gdzie liczba kradzieży nie przekroczyła 70 sztuk."

"Kradzieże aut. Popularne roczniki
Dość zaskakująco wygląda ranking roczników, z którego wynika, że łupem złodziei padają głównie auta w wieku do 10 lat. Najczęściej kradzionym rocznikiem był 2017 (1 042 szt.), a najpopularniejszym modelem w tym roczniku - Nissan X-Trail (42 szt.)."

TOP10 roczników:

1.2017 - 1042 szt.
2.2018 - 917 szt.
3.2016 - 857 szt.
4.2019 - 686 szt.
5.2015 - 588 szt.
6.2014 - 425 szt.
7.2013 - 356 szt.
8.2012 - 303 szt.
9.2011 - 230 szt.
10.2010 - 209 szt.


Na koniec dla co bardziej bojaźliwych, na pocieszenie...

"Mniej kradzieży
Z danych CEP wynika, że w 2020 roku w Polsce z powodu kradzieży zostało wyrejestrowanych 6 910 pojazdów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 tony. To o 1 procent mniej niż rok wcześniej. Jednocześnie to zaledwie 0,03 proc. wszystkich samochodów w Polsce, których jest około 21 milionów. Tendencja spadkowa trwa już od trzech lat. Liczby były bardzo zbliżone - w 2019 r. skradziono 6 978 samochodów, a w 2018 - 6 844 aut."
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 446/328
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-09-01, 09:48   

Czytam i czytam.

Przez lata sprzedawałem plisy samochodowe. A i tak nie mam zaufania do ubezpieczycieli. Za dużo widziałem "od kuchni" by obecnie płacić co roku 4000-8000zł za AC. Wolę kampera zabezpieczyć nietypowo. Joko podał garść ciekawych informacji i one mogą być inspiracją. Pozdrawiam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-01, 10:30   

LukF napisał/a:
Czytam i czytam.

Przez lata sprzedawałem plisy samochodowe. A i tak nie mam zaufania do ubezpieczycieli. Za dużo widziałem "od kuchni" by obecnie płacić co roku 4000-8000zł za AC. Wolę kampera zabezpieczyć nietypowo. Joko podał garść ciekawych informacji i one mogą być inspiracją. Pozdrawiam :spoko


chcesz powiedzieć że nie ubezpieczasz AC na kampera wartego kilkaset tyś w obawie że ubezpieczyciel będzie chciał zaniżyć odszkodowanie ? bez jaj.

co do kradzieży kamperów to pewnie nie ma w PL statystyk ale w obecnym bumie będzie ich na pewno więcej.

osobiście znam dwa przypadki z Wrocławia z ostatniego pół roku, jeden skradziony drugi próba kradzieży.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Monter 
stary wyga
www.dem.yt


Twój sprzęt: Ducato II '96 Hymer Swing C544 alkowa
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Paź 2020
Piwa: 31/26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-09-01, 11:04   

Ubezpieczać - źle, nie ubezpieczać (ale zabezpieczać) też źle...
Prawda jak zwykle leży pewnie pośrodku.
Dziś takie czasy, że nawet najlepszy ubezpieczyciel ze super warunkami po przygodzie będzie szukał sposobu, by odszkodowania nie płacić lub je zaniżyć. A co do zabezpieczeń, nawet najlepsze nie dają gwarancji, że nikt się nie włamie lub że auta nie ukradną.

Czyli wychodzi na to, że kupno starszego kampera daje potrójny zysk - mniej zapłacisz, mniejsze zainteresowanie, tańsze ubezpieczenie :haha:
_________________
Nasza strona podróżniczo-kamperowa: https://dem.yt
Możesz też postawić nam wirtualną kawę :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
suzu4x4 
zaawansowany


Twój sprzęt: Kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2019
Piwa: 13/1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-01, 11:12   

najlepiej zabezpieczać i ubezpieczać :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***