Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Napiszcie proszę jak to jest z psami na kampingach?
Autor Wiadomość
Marko M4 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: motocykiel
Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Śląsk - Radzionków
Wysłany: 2009-05-04, 12:44   Napiszcie proszę jak to jest z psami na kampingach?

Szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych informacji, a chciałbym się dowiedzieć jak to jest; czy wolno wjeżdżać z psami na kempingi / w Polsce i za granicą /. Jakie są ewent. wymogi. Nie bardzo uśmiecha mi się zostawić tą młodą damę w domu.
Dzięki i Pozdrowionka !
Marko M4

ps. jeśli przeoczyłem taki wątek to będę wdzięczny za linka.

Mona.jpg
Plik ściągnięto 6384 raz(y) 31,63 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
darek 61 
Kombatant


Twój sprzęt: Jumper Odyssee 78
Nazwa załogi: Violetta Darek
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Piwa: 146/103
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-04, 13:58   

Też często zabieramy psa i jeszcze nie zdarzyło się żeby nas nie wpuszczono.Ale psem trzeba się zająć by innym nie przeszkadzał.Ważne jest też szczepienie.(to dotyczy POLSKI zagranicą jeszcze na wakacjach nie byłem,może w tym roku się uda.) :spoko
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ROBRE 
zaawansowany
Robert, ale nick byl zajety ;-)


Twój sprzęt: Fiat 290 Burstner A 550
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2008
Piwa: 6/2
Skąd: Italia
Wysłany: 2009-05-04, 14:38   

sa kampingi dopuszczajace zwierzeta i te na ktore nie maja wstepu.
w przewodnikach i na stronkach internetowych jest to zaznaczone ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2009-05-04, 20:45   

Od kilkunastu lat podróżuję z psami. Są pewne wymogi, a do nich należy posiadanie "paszportu psiego" który wystawia lecznica wet. Obowiązkowe szczepienia, czip lub tatuaż w uchu. Nie mówię o innych rzeczach jak smycz, kaganiec, woreczki itp.
Nigdy nie spotkalem się z odmową przyjęcia na kempingu lub polu namiotowym. Może być zakaz wprowadzanie pieska na niektóre plaże np. Holandia. Dania jestpod tym względem wyjatkiem. Tam wstęp z psem jest wszedzie dozwolony, sa bardzo przychylni. ezeli jeszcze coś Cię interesuje to pytaj na PW.
Pozdrawiam i Lapę ściskam pięknej suni. :spoko
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2009-05-04, 21:39   

Pies zwiedził razem z nami ponad 10 europejskich krajów. Pilnował kampera, obszczekiwał intruzów, zabierał nas na spacery i zjadał resztki z pańskiego stołu.
Nigdy nam się nie zdarzyło, by z jego powodu nie wpuszczono nas na kemping. Zawsze jednak pobierano za jego pobyt dodatkową opłatę.
Na kilku spotkaliśmy się z "psimi toaletami" (łopatka i woreczki na kupki) czy "hotelikami" (jedna czy dwie psie budy). Nasz piesek jednak był na tyle uparty, że nie tylko nie chciał się załatwiać w przeznaczonej dla niego ubikacji ale też za nic nie dał się wepchnąć do budy.
Wolał zostawać sam w kamperze podczas naszych górskich czy miejskich pieszych eskapad (pilnując jednocześnie kamperowego mienia) a po naszym powrocie pobiegać poza terenem kempingu załatwiając co trzeba szybko i sprawnie tam, gdzie sobie sam wywąchał odpowiednie miejsce.

Gorzej z psem podczas długotrwałych morskich przepraw promowych. Niektóre psy całą drogę bardzo cierpią, gdyż nie potrafią (lub nie chcą) podporządkować się panującym tam rygorom sanitarnym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andreas p 
Kombatant


Twój sprzęt: Bürstner Nexxo t690G
Nazwa załogi: ARKA:
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Sie 2008
Piwa: 15/43
Skąd: Bad Driburg
Wysłany: 2009-05-05, 17:57   

W calej europie sa campingi na ktorych jest zakaz,ale jest wiecej takich ktore zezwalaja na psy. My mamy tez sunie i ona jezdzi zawsze z nami, jak nie ro omijamy takie campingi. W informatorach jest zaznaczone (piesek nie skreslony to wolno-piesek skreslony nie ) Placi sie za pieski od 2,5 € do 9 € w roznych krajach. Na campingach sa wanny dla pieskow wie nie ma problemow. :spoko
_________________
Nadszedl czas .
zabawy i wypoczynku

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Aulos 
weteran


Twój sprzęt: Bürstner Solano na Ducato
Nazwa załogi: SOKOŁY
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Piwa: 62/37
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2009-05-05, 18:10   

Na campingu w Figline Valdarno, gdzie byliśmy ostatniego lata, co kawałek ustawione były specjalne poidła dla psów z napisem "DOG BAR". W tym klimacie to bardzo ważne, że ktoś pomyślał o spragnionych czworonogach. :spoko
_________________
"Nosiciel nieuleczalnej kamperomanii"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jola 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Ford Transit buda Rapido
Dołączyła: 06 Sty 2009
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 2009-05-05, 19:04   

Z pieskami na kampingach jest lepiej niz z p[ieskami w ośrodkach wypoczynkowych. Jednkże wszystko zależy od włascicieli, o ile są kontrolowane i po pieskach sprzątane, no nie mówie o szczepieniach, smyczach kagańcach, to wszystko w porządku. W austrii i we Wlopszech na autogrilach, nasze stacje paliw, sa wystawione miski z woda i karmą.
Najważniejsz jak nas widza tak maja nasze psy.
Ja od 40 lat jeśdżę z psami no i nie mam problemów. Obecnie mam dwa no i jezdzą z nami. Powodzenia. Pozdrawiam
_________________
Jola
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Marko M4 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: motocykiel
Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Śląsk - Radzionków
Wysłany: 2009-05-07, 21:05   

Bardzo wszystkim dziękuję za cenne informacje. :bukiet:
Właśnie "rekonesansowo" wynajęliśmy autko w lipcu na 8 dni i bardzo jesteśmy ciekawi wrażeń :roll:

Pozdrawiam!
Marko M4
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stefkor 
trochę już popisał
Misjonarz Campingowy


Twój sprzęt: Hymer Exsis
Dołączył: 19 Maj 2009
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-22, 12:48   

Ja w zeszłym roku byłem w ośrodku wypocznkowym z psem w którym nie mogło być psów...
Musiałem zmieniać ośrodek. A na kempingach nie ma z tym (prawie) żadnych problemów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAZUREK 
stary wyga
gitarzysta-chałturnik, wędkarz


Twój sprzęt: CARTHAGO T 40 CHIC 2,8 JTD
Nazwa załogi: LECH i GRAŻYNA
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lip 2007
Piwa: 19/146
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-05-22, 21:48   

W Chorwacji w mieście Krk na wyspie Krk na kempingu oprócz specjalnych "psich" toalet widziałem również prysznice dla psów !
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ROBRE 
zaawansowany
Robert, ale nick byl zajety ;-)


Twój sprzęt: Fiat 290 Burstner A 550
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Cze 2008
Piwa: 6/2
Skąd: Italia
Wysłany: 2009-06-02, 21:42   

ja bywam na kampingu w Sottomarina ( www.campinggrandeitalia.com )
w poblizu Padova i Venezia ...
fajny, spokojny,psy mile widziane...
stosunkowo tani (na pewno taniej niz w Jesolo, Bibbione czy Cavalino....)
morze takie samo ;-(ciepla breja;-)...
wydaje mi sie ze Adriatyk ladny jest tylko od strony bylej Jugoslawii a tylko Tyrrenskie godne jest uwagi (np. Calabria;-)
i wazna rzecz ... moim zdaniem...
kamping ma tzw. dobe hotelowa;-) od otworzenia do godziny 14 nastepnego dnia ( to od 1 czerwca .... a do 01.06 oraz od wrzesnia doba trwa do godziny 22 nastepnego dnia a to robi poltora dniowy pobyt w cenie juz i tak taniego jednodniowego ;-)))... inne trzeba opuszczac z samego rana bo jezeli nie to naliczaja nastepny dzien ;-((((

pozdrawiam

PS. sporo kampingow we Wloszech ma cisze poobiednia i nie wpuszcza na teren samochodow miedzy godzina 14 a 16...... i na wjazd trzeba czekac przed bramkami wjazdowymi
ale jakby co i bylbym na kampingu to zapraszamy z zona na kawe, herbate czy grilla......;-))
_________________
:haha: to tak gwoli scislosci :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
martes 
weteran
"Miła Karawana"

Twój sprzęt: baz campera
Dołączył: 28 Mar 2007
Piwa: 7/4
Skąd: z Warki/Warszawki
Wysłany: 2009-06-03, 06:59   

Sam nie posiadam psa to i niewiele do tej pory zwracałem uwagę , na Kempingu którym się zajmuję KEMPING NAD PILICĄ w Warce , można przyjechać z psem , jest niby opłata za czworonoga ale jeszcze nigdy jej nie pobrałem ...
Jak coś to zapraszam ...
_________________
MARTESIK...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2009-06-14, 19:11   

Pies zdechł.
Nareszcie jesteśmy wolni. Teraz możemy jechać dokąd chcemy...

Taką informację przeczytałem kiedyś na jednym z amerykańskich kamperów, którym podróżowało po Europie pewne sympatyczne małżeństwo. Niestety jest w tym dużo racji. Pies, odwieczny przyjaciel człowieka nie jest zabawką, którą wpakujemy do walizki czy plecaka i pobawimy się nią gdy przyjdzie nam na to ochota. To nieme stworzenie nie powie nam wprost, że mu niewygodnie, za gorąco, boli łeb czy brzuch. Nie rozumie dlaczego całymi godzinami musi siedzieć w samochodzie lub być przywiązane smyczą do haka holowniczego. Nie rozumie dlaczego na promie nie ma trawy, w którą załatwia codziennie swoje fizjologiczne potrzeby i musi z tego powodu cierpieć...

Decydując się na podróż
z psem spotkamy się z wieloma ograniczeniami, o których wcześniej nie pomyśleliśmy. Z psem nie wejdziemy przecież do muzeum, na plażę, do restauracji czy na teren parku narodowego. Nie potowarzyszy nam w pieszej wędrówce po górach, nie puścimy wolno na kempingu by wybiegał się do woli i nie popływa z nami w basenie. Choć nasz pies a ściślej kilkuletnia suczka o dźwięcznym imieniu Zuzia (bokserka) przemierzyła z nami kamperem kawał świata to wiem, że gdyby miała wybierać, wybrałaby z pewnością swoje ulubione przydomowe podwórko i codzienne plotki z psimi kolegami i koleżankami. Pomimo tego, że ma swój paszport, miejsce do spania na ulubionym kocyku pod stolikiem, komplet kamperowych misek, różnej długości smyczy, obrożę i kaganiec, świat niewiele ją interesuje. Nigdy nie skarżyła się na niewygody szczerząc ze złości kły... ale wiem, że czasem była zmęczona naszymi turystycznymi zachciankami i gdyby mogła, sprawiła by nam niezłe lanie.

Bez wątpienia
pies spełnia jednak w podróżach swoją niezaprzeczalnie ważną rolę. Jest stróżem mienia, biologicznym auto-alarmem i psychicznym wybawicielem.
Nasz sen w szczerym polu czy na podejrzanym parkingu w kamperze, którego on pilnuje jest zdrowy i spokojny. To pies pierwszy zwietrzy niebezpieczeństwo i postawi załogę na równe nogi. To pies odstraszy włamywaczy, ciekawskich a bardzo często...policję czy innych mundurowych zaczepialskich.
Pozostawiając go w kamperze na czas zwiedzania czy krótkich turystycznych eskapad jesteśmy spokojni, że po powrocie zastaniemy pojazd w tym samym miejscu, nienaruszony i omijany z daleka przez żebraków.
Pies ma również specyficzny dar rozpoznawania ludzi. Warczy gdy spotka kogoś o złych zamiarach i macha ogonkiem do każdego przyjaciela. Jest idealnym barometrem dnia następnego. Gdy często śpi i jest leniwy trzeba odszukać parasole i przygotować ciepłe kurtki. Gdy rozpiera go energia, planujmy pogodne piesze wyprawy.
To prawdziwy kompan caravaningowych zlotów, spotkań i karawan. Tutaj kamperowe ciocie i wujkowie rozpieszczają smakołykami, głaszczą, każą siadać, leżeć, rzucają patykami, pozwolą pospać we własnym łóżku czy napić się wody z ludzkiego talerza.

Być albo nie być... mieć czy nie mieć, podróżować z nim czy nie?
Oto jest pytanie!
Pies zdechł. Nareszcie jesteśmy wolni...myślę jednak, że nie na długo. Kto raz zajrzał w psie oczy ten prędzej czy później przygarnie następnego. Kto choć raz będzie musiał sprzątać psie odchody chodząc po kempingu z łopatką i woreczkiem, spacerować w obgryzionych butach i poszarpanych skarpetkach to z pewnością będzie w niezłej rozterce.

Więcej..."Polski Caravaning". Zapraszam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ML 
zaawansowany


Twój sprzęt: Buerstner Levanto A574
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 5/3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-14, 20:30   

Kazek Kluska napisał/a:
Nie rozumie dlaczego na promie nie ma trawy, w którą załatwia codziennie swoje fizjologiczne potrzeby i musi z tego powodu cierpieć...

Właśnie - Kazek słusznie prawi.
My jeszcze nie płynęliśmy promem z naszym kamperkiem i psem, więc nie myślałem o tym, a tu problem może być spory.
W jaki sposób załatwiacie sprawę potrzeb piesków na promie ?
Mniejsza, gdy przeprawa promowa trwa kilka godzin, to pies wytrzyma, ale kilkanaście lub kilka dni ? To nie kot, który załatwia się do kuwety, do kibelka też nie umie... :confused

Pozdrowienia.
_________________
To tylko MATRIX ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***