Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamper transit czy warto ?
Autor Wiadomość
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-06-27, 17:51   

Janusszr, fajnie się tego czyta, mi się ogólnie fordem przyjemniej jeździ niż fiatem. Po naprawie zobaczymy czy należę do pechowców czy szczęśliwców.
Jak zaliczę jeden udany wyjazd to już jestem do przodu :spoko reszta to tylko trochę kasy i nerwów :bajer
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2021-06-27, 18:25   

Życzę Ci Mischka spełnienia tych niewygórowanych marzeń.
Posiadałem książkę "Samochód nowoczesny" z 1918r. Było tam motto mniej więcej tej treści: często pytają mnie, który samochód jest najlepszy? Odpowiadam, że nie ma złych samochodów. Są tylko złe lub dobre ręce kierowców.
Książkę tę ukradł mi jeden redaktorzyna z lokalnej TVP :(
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kazik II 
weteran

Twój sprzęt: Nobel Art alkowa na Ducato z 2008r.
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Piwa: 69/7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-06-28, 00:45   

zbyszekwoj napisał/a:
Janusszr napisał/a:
Napisz dlaczego omijasz Orlen?


To Ty nie interesujesz się polityką ? :aniolek

Od tego się nie ucieknie, bo to dopada człowieka jak biednego Kramera z Vabanku - "Aber die Politik interessiert sich für dich"
Ostatnio jadłem na parkingu zakitranego hot doga - i jeden taki podejrzliwie mi się przyglądał. Więc potem przerzuciłem się na jajka na twardo - ale wzięto mnie za żywy relikt PRL-u. Co by człowiek nie zrobił, to zaraz wdepnie w jakąś politykę :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-06-28, 08:31   

Transit generalnie od V generacji czyli stanowiącej meritum tego wątku - każdy bez wyjątku cierpiał na jakieś problemy silnikowe.
Przecież nawet na najnowsze był szereg akcji serwisowych a temat ich dotyczący na forum forda liczy już przeszło 200 stron postów jak dobrze pamiętam.
I tam dalej było to samo, czyli wtryski, oprogramowanie a w konsekwencji wymiany bloków silnika. Cześć poszkodowanych się łapała jeszcze na gwarancji, część została kiwnięta przez Ford Polska i szli na jakieś fifty-fifty a część albo wymieniała za swoje albo do dzisiaj bujają się po sądach dochodząc sprawiedliwości. A są kwiatki gdzie przy 80ciu się klient zgłaszał do ASO z problemami które były bagatelizowane (zbywologia) byleby wypchać poza gwarancję. 104 tys km rozlatywał się silnik w biegu i ASO meldowało "ojej, jak nam przykro, no żeby to jeszcze 4 tyś temu na gwarancji się stało... a tak to 28 tyś zł wymiana silnika i możemy dać 10% rabatu w geście good-will".
Ludzie białej gorączki dostawali gdzie tu 2,5 roku płaconego leasingu po 2 klocki miesięcznie, kolejne 2,5 roku jeszcze zostało a auto stoi z rozwalonym silnikiem i jedyny kto ma za to zapłacić 30 tyś to właściciel...
Jak tak obserwuję u nas w robocie czym jeżdżą firmy współpracujące z nami to już nie VW, nie Merce, generalnie nic niemieckiego. Gro flot stanowią Ducato/Boxer/Jumper, Iveco i coraz więcej nowych Masterów, także to chyba najlepiej obrazuje w jakim miejscu znajduje się niemiecka motoryzacja.
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-09-08, 08:10   

Puki co z forda jestem zadowolony. Ciszej niż w moim byłym Ducato i wygodniej siedzę.
Remont to spory koszt, ale wszystko było wkalkulowane w cenę zakupu więc nie przekroczyłem założonego budżetu. Waga pustego sprzętu (na stacji diagnostycznej) 2700kg więc jestem wstępnie zadowolony. Reszta wyjdzie w praniu.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Piasek1 
weteran

Twój sprzęt: W638 V230TD
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2020
Piwa: 30/25
Skąd: Piotrków Kujawski
Wysłany: 2021-09-08, 08:30   

Pochwal się co było i ile cię szarpnęło po kieszeni. Będzie dla potomnych czy się w podobne tematy ładować i do jakich pieniędzy można....
_________________
https://www.camperteam.pl...pic.php?t=36109
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-09-08, 12:47   

mischka napisał/a:
Waga pustego sprzętu (na stacji diagnostycznej) 2700kg więc jestem wstępnie zadowolony. Reszta wyjdzie w praniu.


No właśnie........ Przed laty też na stacji diagnostycznej kontrolnie sprawdzałem wagę mojego .
U nas ważą osiami a nie całościowo . :-/
Miesiąc później miałem już kontrolę DMC na autostradzie w Austrii i ....70 EUR nie moje już było :gwm
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2021-09-08, 18:30   

Piasek1 napisał/a:
Pochwal się co było i ile cię szarpnęło po kieszeni. Będzie dla potomnych czy się w podobne tematy ładować i do jakich pieniędzy można....

żadna tajemnica, 4wtryski, 4 tłoki, szlif cylindrów, nowe panewki, pompa olejowa do wymiany, wszędzie opiłki więc płukanie układu paliwowego, baku itp..... Lista jest baaaardzo długa i finalnie wyszło 13tys PLN
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***