Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorwacja przygodowo.
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-09-06, 08:36   

Komplecik,

Na zachodnim wybrzeżu Istrii raczej tylko duże oraz molochy kempingowe istnieją. Tyle, że te z małą ilością gwiazdek o tej porze mają 70% miejsc wolnych więc jest bardzo sympatycznie. Sam sprawdziłem.

Kiedyś bardzo lubiłem mikro kempingi i omijałem te duże. Ale mi się zmieniło. Duże mają sensowną infrastrukturę i jakiś wybór miejsc. A te mikro dla mnie oferują ciasnotę. Teraz przypomniało mi się, że jest jeden mikro kemping na południu Rovinja który oglądałem w zeszłym roku:
45.049350,13.689347

:spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-06, 12:05   

LukF napisał/a:
Komplecik,

Na zachodnim wybrzeżu Istrii raczej tylko duże oraz molochy kempingowe istnieją. Tyle, że te z małą ilością gwiazdek o tej porze mają 70% miejsc wolnych więc jest bardzo sympatycznie. Sam sprawdziłem.

Kiedyś bardzo lubiłem mikro kempingi i omijałem te duże. Ale mi się zmieniło. Duże mają sensowną infrastrukturę i jakiś wybór miejsc. A te mikro dla mnie oferują ciasnotę. Teraz przypomniało mi się, że jest jeden mikro kemping na południu Rovinja który oglądałem w zeszłym roku:
45.049350,13.689347

:spoko


Podchodziliśmy kilka razy i nie wypaliło 99%obłożenia w tej chwili, kilka parcel raczej nie do wjechania moim kamperem, robiłem kilka prób, odrzuciło nas, wiesz jak to jest, masz w głowie swobodę i rozkminiony temat z poprzednich lat, jedziesz w nowe miejsce czasu urlopowego nie ma zbyt wiele więc odpuściliśmy oswajanie się z nowymi miejscówkami ;)
Jeszcze raz wielkie dzięki za wszelakie podpowiedzi na pewno skorzystamy. :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-06, 20:51   

Jak by się dało posprzątać bo pewnie nie potrzebnie ulepiliśmy fajny wątek Socale mu :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-08, 17:43   

Socale napisał/a:
sterciu napisał/a:
Socale napisał/a:

Jestem w Nin i po kilku dniach rozluźnienia dostrzegam najazd gości z D, NL, A.

To nieciekawie , my się do Nin wybieramy 18 września , oby miejsca nie zabrakło na kempingach dla nas :-/

Nadal jest dużo wolnych miejsc, rotacja spora, wal w ciemno bo coś znajdziesz na pewno. To już wrzesień. Wszystko idzie in minus :idea
A my jutro na Pag, w ciemno :bigok


No i to mi się podoba :ok miejsce jak się znajdzie to mozna jechać :wyszczerzony: :wyszczerzony: . Wyruszamy planowo na noc z 18 na 19 września , wcześniej musze jeszcze zaliczyc spot t4-forum i ogień w kierunku Nin :)

Chowacja nie jest jakims naszym czestym kierunkiem wypraw (nie to co Grecja) , i narazie zastanawiam sie jak tam dotrzec , czy jechac przez czechy/slowację/węgry czy uderzać na austrię/slowenię.... Ruszać będe z Pokrzywnej koło Głuchołaz....
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2021-09-08, 17:57   

W Nin sa trzy kempingi kolo siebie. Środkowy jest tanszy, z basenem i pięknym widowkiem. 20e
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-09-08, 17:57   

sterciu,
Jeśli nie masz problemu z wagą to jechałbym tylko przez Czechy, Austria, Słowenia.

Przez Węgry to męka... :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
HENRYCZEK 
weteran

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Lis 2011
Piwa: 81/131
Skąd: Południe
Wysłany: 2021-09-08, 19:06   

LukF napisał/a:
sterciu,

Przez Węgry to męka... :!:

Autostradą też?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2021-09-08, 20:56   

HENRYCZEK napisał/a:
LukF napisał/a:
sterciu,

Przez Węgry to męka... :!:

Autostradą też?


Ze Śląska podróż do CRO przez Węgry zawiera krótki odcinek autostrady i do tego tak trochę naokoło. Więc zdania nie zmienię :)
Można napisać: bez sensu zamiast męka jeśli ktoś ma alternatywę przez Austrię :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-09-08, 21:20   

HENRYCZEK napisał/a:
...........
Autostradą też?


Nie wiem którędy chcesz wjechać do H ale najkrótsza trasa to....max 60 km dróg płatnych :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sterciu 
zaawansowany


Twój sprzęt: Karmann Colorado 650
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Piwa: 15/9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-09-08, 23:35   

LukF napisał/a:
sterciu,
Jeśli nie masz problemu z wagą to jechałbym tylko przez Czechy, Austria, Słowenia.



No własnie tu może byc pies pogrzebany , bo raczej wagowo to nie zmieszcze się w 3,5t... choc chce przed wyjazdem auto zwazyc zapakowane ale na cuda nie liczę....


Tak myślę ruszyć z Głuchołazy/Ołomuniec/Brno/Bratyslawa/Mosonmagyaróvár/Szombathely/Nagykanizsa i tam na przejście Letenye

Wiem ze Węgry to tluczenie się drogami drugiej kategorii ale z racji, ze nie ufam swojej wadze to chyba odpuszczę Austrie :)
_________________
Pozdr. Marcin
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-09-09, 00:24   

sterciu napisał/a:
................

Tak myślę ruszyć z Głuchołazy/Ołomuniec/Brno/Bratyslawa/Mosonmagyaróvár/Szombathely/Nagykanizsa i tam na przejście Letenye

Wiem ze Węgry to tluczenie się drogami drugiej kategorii


Wróciłem z CRO podobną drogą w zeszłą niedzielę i nie było tak źle :mrgreen:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
prusiak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Adria Sport A 660 SP
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Gru 2020
Piwa: 25/17
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2021-09-09, 10:27   

sterciu napisał/a:
.../Szombathely/Nagykanizsa i tam na przejście Letenye

Wiem ze Węgry to tluczenie się drogami drugiej kategorii ale z racji, ze nie ufam swojej wadze to chyba odpuszczę Austrie :)


Przez ostatnie 2 lata testowałem trase Szombathely/Kormend/Lenti/Tornyiszentmiklós/M70/Letenye - droga bardzo dobra (nowa autostrada M70), a ten kawałek przez wioski ma powymieniane nawet na nowe asfalty.
_________________
---> :D <---
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2021-09-16, 22:45   

Komplecik napisał/a:
Jak by się dało posprzątać bo pewnie nie potrzebnie ulepiliśmy fajny wątek Socale mu :spoko

Spokojnie, na razie sobie gadajcie, nic nie boli.
Jak wrócę do tematu to poproszę mode o wydzielenie i przeniesienie.
Tymczasem piszcie tu jak chcecie się dzielić, czytam Was ale jeszcze nie jestem gotowy do powrotu do tematu bo właśnie temat dotyczący 2021r w realu doświadczam.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-02-13, 16:52   

No dobra, posprzątamy troszkę i wracam do przygód w 2021r.
Nin
Troszkę poniosła nas niepewność wybierając ten rejon, ale Ewa nalegała że chciałaby poznać to miejsce i potaplać się w błotku. Dojechaliśmy do miasteczka Nin i zajęliśmy miejsce na dość swobodnym i zaniedbanym kempingu Ninska Laguna. Jest basenik i na tym koniec kempingowych atrakcji. Atrakcje są w pobliżu i to naturalne.
Złotych klamek z Dubaju nie wymagam ale korzystanie z sanitarów na tym kampie to Back to the Comunism :mrgreen:
W narożniku w którym się urządziliśmy troszkę żal zrobiło się zasłanianych krzaczorami widoków, więc dzielny Wojtuś zorganizował sobie narzędzia i wykarczował dla widoku nadmiar zielonego. Zielone broniło się jak cholera, wylazłem z tego cały podrapany ale żadne drzewo nie poleciało! Ino krzaki i gałęzie, opłaciło się.
Zejście na plażę z kempingu własne/dzikie i faktycznie plaża jest piaszczysta, raj dla rodzin z dziećmi a daleka płycizna daje poczucie bezpieczeństwa. W sąsiedztwie plaży błotko, ponoć lecznicze co w 1976r zostało oficjalnie ogłoszone przez naukowców uniwersytetu w Zagrzebiu.
Efekt po błotku jest taki, że skóra robi się gładka, trzeba wcześniej pozwolić błotku na ciałku wyschnąć, potem z trudem zmyć, trochę zdrapywać a na koniec... lekko śmierdzieć :idea :mrgreen:
.
W tym rejonie nie było gdzie się wdrapywać, mając rower z dopalaczem bez wahania objechałem pobliską wysepkę Vir i powiem szczerze, ta wyspa tyłka nie urywa. Jest jeden kemping ale serio nie ma sensu się tam pchać a ludu jak mrówkóf, z trudem rowerem było się poruszać.
Wrzesień to jednak słaba dla nas pora, bywało już chłodnawo, dzień krótszy, czasami trochę wiało i pogoda nie pewna, nawet białą cebulę (uwielbiamy), trudno było kupić. Spędziliśmy tu chyba 10 dni.
Objechałem też rowerem okolicę Nin i dotarłem do znakomitych miejsc gdzie na dziko było kilka oddalonych od siebie kamperów, w lesie ale tuż przy wodzie a raz nawet puściłem się pod wiatr na most na Pag, ależ to była walka.

f3.JPG
Karczowanie - otwieranie okna na świat. Na foto nie widać, ale tu działam na drzewku 2m nad gruntem, taka skarpa.
Plik ściągnięto 5 raz(y) 565,1 KB

f (4).JPG
Nasze podwórko
Plik ściągnięto 5 raz(y) 813,52 KB

f7 (2).JPG
Taki widoczek co wieczór, więc uzasadnione było pozbyć się krzaczorów. Dwie lampki wina i lampka płomyka w doskonałym połączeniu :)
Plik ściągnięto 2 raz(y) 474,11 KB

f.JPG
Na plażę z kempingu przez tą dużą kałużę, czasami sucho, czasami po kolana, kwestia księżyca.
Plik ściągnięto 17 raz(y) 564,87 KB

f3a.JPG
Taplanko. 3 kwadranse do wyschnięcia, godzina zmywania i "zapach" do wieczora, ale skóra gładziutka.
Plik ściągnięto 3 raz(y) 726,12 KB

f5.JPG
Paśki Most
Plik ściągnięto 3 raz(y) 687,45 KB

f6.JPG
Tuż obok mostu jest parking i mini bar w którym polecam Paśki Hamburger. Po 33km pod wiatr, taki posiłek zbawienny.
Plik ściągnięto 2 raz(y) 422,59 KB

IMG_0014.JPG
Widok na Paśki Most z wyspy Vir w linii prostej około 12km
Plik ściągnięto 3 raz(y) 492,85 KB

f (5).JPG
To był ostatni worek ze wszystkich odwiedzonych straganów, bez wahania kupiłem cały :)
Plik ściągnięto 8 raz(y) 578,33 KB

_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2022-04-01, 17:58   

Jest w Zadarze sympatyczny camping całoroczny sieci Falkensteiner ma wszystko co potrzeba ,ma stronę ale o ceny trudno się dowiedzieć . W zeszłym roku działała ACSI karta w tym roku nie widzę
Czy ktoś ma jakieś info?
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***