Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzy korony,Czorsztyn
Autor Wiadomość
flor12ek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Eura Mobile Terrestra 690
Nazwa załogi: Śniegole
Dołączył: 28 Kwi 2011
Postawił 3 piw(a)
Skąd: Poznan
Wysłany: 2021-09-13, 12:44   Trzy korony,Czorsztyn

Witam Towarzystwo.
Mój 22 letni syn wybiera się po raz pierwszy z dziewczyną do tego moim kamperem w świat :)
Kierunek wymyslili sobie Trzy Korony i okolice.Jako że jak to młodzi i budżet ograniczony to coś bakają o Niedzicy czy okolicach oczywiście na dziko. Nie znam tych okolic więc gdzie jak nie na tym forum pytam o rade i sprawdzone miejscówki. Jako że po sezonie troszkę to to i może niedrogi kamping też wchodzi w rachube. Bardzo proszę o porady.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2021-09-13, 14:43   

Najtańszym rozwiązaniem będzie kamping "U strażaków " w Sromowcach Niżnych . Początek szlaku na trzy Korony ; kładka graniczna na Słowację ; droga rowerowa do Szczawnicy .
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aviator 
zaawansowany


Twój sprzęt: Pilote Explorateur G743 XLC
Nazwa załogi: Ania i Tomek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Sie 2017
Piwa: 20/99
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-09-13, 17:51   

A zaraz obok, za płotem kempingu na przeciw kościoła jest nawet mały parking, na którym widziałem vany stojące na dziko…. ewentualnie dalej prosto w stronę Trzech Koron, przed stadnina albo chwile wczesniej przy przystani flisackiej tez stali na dziko.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-13, 19:26   

Krościenko i kemping na Cyplu też za grosiki, doba baza wypadową na 3korony od północnej strony.

Polana Sosny też fajna miejscówka 1wsza liga, ilealnie miejsce wypadowe, trasa rowerowa po Słowackiej stronie do Czerwonego Klasztoru a potem Szczawnicy, około 20km lekkiej trasy i w drugą stronę na zaporę.
Do Nidzicy 2km z Polany Sosny i piękną nową trasą rowerową w około jeziora Czorsztyńskiego, można 100%rowerkiem do Polany Sosny (kemping), lub jako atrakcja do Czorsztyna a z tamtąd stateczkiem z rowerkami do Nidzicy i w dół na Polane Sony (kemping).
Mogę tam jeździć co tydzień

Super wybrali młodzi, najlepiej niech jadą w tygodniu weekendy są mocno zatłoczone nie polecam.
:spoko
_________________
komplet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-09-14, 00:51   

flor12ek napisał/a:
.... młodzi i budżet ograniczony to coś bakają o Niedzicy czy okolicach oczywiście na dziko. .....może niedrogi kamping też wchodzi w rachube.
Krościenko wydaje mi sie dość dalekie od Trzech Koron choć autem to nie problem, Polana to też raczej nie jest tani kemping. Jeśli ta strona Trzech Koron to może lepsze małe kempingi w Szczawnicy http://www.uewy.szczawnica.net/camping.htm lub https://pola-namiotowe.info/pl/willa-andrzejowka-pole-namiotowe,517,podglad.html - niestety szczegółów nie podam bowiem ja jednak preferuję stronę Sromowiec

MILUŚ napisał/a:
Najtańszym rozwiązaniem będzie kamping "U strażaków "
Wydaje mi się że jednak nie - o ile akceptujemy ciut większa odległość od szlaków w góry - najtańszym wg mnie będzie u p. Laskowskich 49.39314971329816, 20.392306798194372 - http://www.laskowscy.fc.pl/pole.html - zupełnie przyzwoity standard za niewielkie pieniądze, właściciele to naprawdę spoko ludzie do dogadania - jeździłem wielokrotnie jeszcze z przyczepą nawet mocno po sezonie 2-ga połowa października, jedynym utrudnieniem było to że w okresie pierwszych przymrozków prysznice nie były już dostępne

Jeśli dzik b. blisko Trzech Koron raczej ciężkawo - przystań flisacka Sromowce Katy jest duzy parking i najbliżej Trzech Koron też jest dość możliwy parking gdzie kiedyś można się było dobowo taniej dogadać - pisze o nim chyba właśnie aviator 49.39964153509553, 20.41269884991637 po prostu jadąc za kładką w kierunku Trzech koron do znaku zakazu ruchu :)

Po słowackiej stronie 2 kempingi jeden przy pensjonacie Pltnik http://www.campingdunajec.ski drugi bliżej Trzech Koron i Drogi Pienińskiej w rejonie kładki niewiele oddalony od polskiego pola u strażaków Cerveny Klastor https://www.lesytanap.sk/...erveny-klastor/

A Pieniny piękne - wg mnie własnie najładniejsze są jesienią
Warto zahaczyć też o Wąwóz Homole - można tam przenocować na parkingu

Jeśli kempingi - zweryfikuj do kiedy są czynne bo tylko Polana Sosny jest całoroczna
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-14, 09:14   

smok_wawelski napisał/a:
flor12ek napisał/a:
.... młodzi i budżet ograniczony to coś bakają o Niedzicy czy okolicach oczywiście na dziko. .....może niedrogi kamping też wchodzi w rachube.
Krościenko wydaje mi sie dość dalekie od Trzech Koron choć autem to nie problem, t

smok_wawelski nie myl flor12ek wejście na 3korony od strony północnej jest tylko z Kroscienka a dokładnie z rynku, ze Szczawnicy nie wejdziesz na 3korony no chyba że flisaki przewiozą lub dojdziesz do Kroscienka przez most.
Trasa na 3korony od Kroscienka jest sporo łagodniejsza i stoi przy niej pani z serwatką w metalowych garnuszkach :szeroki_usmiech
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-14, 09:18   

Wejscie na 3korony jest z Kroscienka łagodne ze Sromowcow Niżnych ostre i grzbietem też można przejść

Screenshot_20210914_092349_cz.seznam.mapy.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 776,86 KB

Screenshot_20210914_092249_cz.seznam.mapy.jpg
Ze Sromowce
Plik ściągnięto 1 raz(y) 778,76 KB

Screenshot_20210914_092049_cz.seznam.mapy.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 604,66 KB

_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
smok_wawelski 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Kwi 2019
Piwa: 122/77
Skąd: Kraków-przedmieścia
Wysłany: 2021-09-14, 10:05   

Komplecik napisał/a:

smok_wawelski nie myl flor12ek wejście......

Mysle ze źle mnie zrozumiales a raczej to ja wyrazilem sie zbyt malo precyzyjnie i nie za szczęśliwie dopisalem info o Szczawnickich kempingach niejako sugerujac podejście na Trzy Korony ze Szczawnicy - sorry.
Nie mam najmniejszego zamiaru zmieniać Pieninskiej geografii :) natomiast miałem na myśli to ze autem mozna tez podjechac do Sromowiec bo z Kroscienka jest dalej - też fakt pominałem ostrość podejścia ale nie tragizujmy tej ostrości jada mlodzi ludzie dla Nich wydaje mi sie od Sromowiec nie straszne skoro ja spoko wylazłem :)
Niech każdy sobie wybiera jakie mu pasuje czy dłuższe lagodniejsze czy krótsze ostrzejsze opisow w necie tych szlakow jest na pęczki
Natomiast cytat był raczej po to ze autor watku szuka raczej niskobudzetowo a Polana Sosny pomimo jej zalet raczej nie jest niskobudzetowym kempingiem

Tak czy inaczej na pewno sie zgadzamy ze Pieniny są piękne i warto tam pojechać :)
_________________
O najlepszym towarzystwie mówi się, że rozmowa w nim poucza, a milczenie kształci.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-14, 14:21   

smok_wawelski napisał/a:
Komplecik napisał/a:

smok_wawelski nie myl flor12ek wejście......

Mysle ze źle mnie zrozumiales a raczej to ja wyrazilem sie zbyt malo precyzyjnie i nie za szczęśliwie dopisalem info o Szczawnickich kempingach niejako sugerujac podejście na Trzy Korony ze Szczawnicy - sorry.
Nie mam najmniejszego zamiaru zmieniać Pieninskiej geografii :) natomiast miałem na myśli to ze autem mozna tez podjechac do Sromowiec bo z Kroscienka jest dalej - też fakt pominałem ostrość podejścia ale nie tragizujmy tej ostrości jada mlodzi ludzie dla Nich wydaje mi sie od Sromowiec nie straszne skoro ja spoko wylazłem :)
Niech każdy sobie wybiera jakie mu pasuje czy dłuższe lagodniejsze czy krótsze ostrzejsze opisow w necie tych szlakow jest na pęczki
Natomiast cytat był raczej po to ze autor watku szuka raczej niskobudzetowo a Polana Sosny pomimo jej zalet raczej nie jest niskobudzetowym kempingiem

Tak czy inaczej na pewno sie zgadzamy ze Pieniny są piękne i warto tam pojechać :)


:) Mnie bardziej chodziło o to niedoceniane Krościenko tam zdaje sie na cyplu okoł 30zeta za postuj biorą, resztę miejscowek podałem jako bazy wypadowe :spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2021-09-14, 18:31   

Z tego co wiem to jeszcze można stanąć w Krościenku przy łowisku pstrąga, zaraz za Karczmą u Walusia. Kiedyś pytałem, tylko trzeba by sprawdzić czy tam aby nie za miękko dla kampera, bo wyciąganie może być wyzwaniem
_________________
Nasz pierwszy którym cieszy się ktoś inny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Komplecik 
Kombatant

Twój sprzęt: Eliocik
Nazwa załogi: Kompleciki :)
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Cze 2011
Piwa: 186/405
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-09-14, 21:41   

Ze Szczawnicy jest super wyjście na Wysoką jest też trasa rowerowa wzdłuż Grajcarka.
Pieniny jednak trzeba zdobywać w tygodniu najlepszym dniem może okazać się poniedziałek wtorek max środa, jest sporo turystów i każdy chciałby zobaczyć nasze ukochane Pieniny nie możemy się na to obrażać. :szeroki_usmiech weekendowo musimy odstać w kolejkach.
Strazacy w Sromowcach Niżnych mają najbardziej widokowy kemping podobnie jest w Czerwony Klasztorze po Słowackiej stronie, ale gdzie wolimy zostawiać Dutki no u swoich rzecz oczywista,
W luźniejsze dni można by zaryzykować stania na parkingu schroniska w Sromowcach pod 3Koronami trzeba by pewnie coś pokuszać u nich i zapytać grzecznie czy wolno.
Polana Sosny standard ma wysoki, jest tam miło jest fajna restauracja, nie tania ale smacznie dają w talerze.
No tam jest fajnie w tych Pieninach :szeroki_usmiech
:spoko
_________________
komplet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***