Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wjazd do Portugalii. Bezpieczeństwo.
Autor Wiadomość
ZbigStan 
Kombatant


Twój sprzęt: Frankia I 65 SD
Nazwa załogi: Taborygenii, fani Frani.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Gru 2013
Piwa: 793/247
Skąd: Opole
Wysłany: 2021-02-21, 18:19   

samotny wilk, Dziękuję za linki. Do zwiedzania można miejscówki znaleźć. Mało jest takich blisko plaży. Od połowy czerwca do końca sierpnia jest za gorąco. W innych terminach z miejscem łatwiej. Pozdrawiam.
_________________
Grecja 2019
Normandia 2019
Czechy 2019
Narty, Włochy 2020
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-02-27, 10:15   

Trzecia fala COVID-19 w Portugalii.

Z dnia na dzień mamy zauważalanie mniej nowych zakażeń wirusem. Dzięki wprowadzonym ograniczeniom udało się w krótkim czasie uciec z czołówki krajów z największym wskaźnikiem zachorowalności. Jakie są więc przewidywania na najbliższy czas? Kiedy w takim razie można spodziewać się odwołania ograniczeń?

Na dzisiejszym spotkaniu INFARMED zostały zaprezentowane założenia dotyczące dalszego przebiegu pandemii przy utrzymaniu aktualnych obostrzeń. W pierwszej połowie marca w kraju spodziewane jest poniżej 120 przypadków na 100 tys. mieszkańców, a w drugiej połowie poniżej 60 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Jeśli chodzi o pacjentów na intensywnej terapii, w połowie marca w szpitalach powinno przebywać mniej niż 300 pacjentów, a do końca marca mniej niż 200.

O tym właśnie limicie wspominał już tydzień temu prezydent Marcelo Rebelo de Sousa. Mówił on, żeby Portugalia nastawiła się na utrzymanie ograniczeń przez cały marzec. Do Wielkanocy ilość hospitalizowanych powinna spaść do 1250, w tym do ok. 200 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii.

Zgodnie z dzisiejszą aktualizacją danych DGS, aktualnie w szpitalach przebywa 3322 pacjentów zakażnych COVID-19, w tym 627 na oddziałach intensywnej terapii. W najgorszym momencie trzeciej fali, 1 lutego w szpitalach przebywało 6869 pacjentów zakażonych COVID-19, w tym 865 na oddziałach intensywnej terapii. W ciągu 3 tygodni ilość zakażonych osób spadła z prawie 120tys. do nieco ponad 80 tys.

Jeszcze 2 tygodnie temu Portugalia miała 219 sposród 308 powiatów (concelhos) w ciemno czerwonej strefie ryzyka ekstremalnego. Tydzień temu liczba ta spadła do 119 powiatów. Zgodnie z raportem opublikowanym dzisiaj, aktualnie mamy jedynie 15 powiatów z ryzykiem ekstremalnym, a w 10 powiatach nie odnotowano żadnych nowych przypadków w ciągu ostatnich 14 dni, głównie na Azorach.

Mimo tak dobrych wieści i stale spadającej ilości aktywnych przypadków, przed nami jeszcze kilka tygodni z aktualnymi ograniczeniami. Rząd Portugalii chce wygasić epidemię tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby zdjęcie ograniczeń nie było jedynie przerwą między falami, i żeby efekty były stabilne i długotrwałe.

STAN WYJĄTKOWY W PORTUGALII

Do 16 marca 2021 r. (do godz. 23:59) r. na terytorium Portugalii kontynentalnej obowiązuje kwarantanna narodowa (lockdown). Rząd Portugalii planuje przedłużenie obowiązujących obostrzeń na kolejne 15 dni.
:spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-02-27, 10:28   

andi at, nie psuj kontentu. Pisz na temat. :chytry

:spoko
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-03-17, 18:35   

Plan stopniowego znoszenia obostrzeń w Portugalii.

https://tiny.pl/rnk3p

Oby do wiosny.
:spoko

Portugalia.jpeg
Plaża w Sagres. To już prawie koniec świata.
Plik ściągnięto 15 raz(y) 89,89 KB

_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-05-01, 19:31   

Restrykcje dot. wjazdu na terytorium Portugalii kontynentalnej (Ostatnia aktualizacja: 1.05.2021 r.).

Link: https://tiny.pl/r6rf8
:spoko

Zasady wjazdu do Portugalii od 1 maja 2021 r..JPG
Plik ściągnięto 18 raz(y) 50,62 KB

_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-08-09, 18:09   

Portugalia odrobinę poluzowała prawo w zakresie zakazu noclegów i parkowania kamperów. Dobre i to.

Do lipca 2021 r. w Portugalii obowiązywało takie prawo: "Zakaz noclegów i parkowania kamperów obejmuje: „Nocleg”, pobyt kampera lub czegoś podobnego na parkingu z pasażerami od godziny 21:00 jednego dnia do godziny 7:00 dnia następnego".
Generalnie na nocleg należy zjeżdżać na campingi lub na teren ASA.

Po zmianie prawa jest tak (tłumacz Google):

Samochód kempingowy.

Teraz będziemy mogli nocować w kamperze poza obszarami chronionymi (maksymalnie 48 godzin).
Po kontrowersji wokół zmian w Kodeksie Drogowym zakazującym noclegów i parkowania kamperów na parkingach, postojach i w miejscach innych niż przeznaczone dla tych pojazdów, przepisy ponownie się zmieniły. Fala protestów i propozycje partii wywarły wpływ i nabrały mocy prawnej: można teraz nocować poza obszarami chronionymi i „maksymalnie 48 godzin w tej samej gminie”.
Ponad pół roku później nadal zabrania się nocowania i parkowania kamperów lub podobnych na obszarach sieci Natura 2000, obszarach chronionych i obszarach objętych planami zwyczajnymi wybrzeża (z wyjątkiem miejsc wyraźnie do tego dopuszczonych), ale „pozostałe terytorium”.
„W przypadku braku miejskich przepisów dotyczących działalności, kampery zatwierdzone przez IMT – Instytut Mobilności i Transportu na maksymalny okres 48 godzin są dozwolone w tej samej gminie , z wyjątkiem miejsc wyraźnie do tego dopuszczonych, dla których ustala się dowolny limit w sprawie noclegów”, czytamy w inicjatywie PSD przedstawionej podczas głosowania indykatywnego, która została przyjęta głosami za PSD i wstrzymującymi się PS, PCP, BE, PEV i PAN.
W odniesieniu do koncepcji noclegu zaakceptowano propozycję PS dotyczącą „pobytu kampera lub podobnego z pasażerami w godzinach od 22:00 do 7:00” usuwając oznaczenie „na miejscu parkingowym” i skracając godzinę, od godziny 21:00 do 22:00, zgodnie z obowiązującym prawem.
Zachowane jest również rozróżnienie w wysokości grzywny dla tych, którzy łamią zasady zakazujące noclegów i parkowania samochodów kempingowych lub podobnych miejsc zewnętrznych wyraźnie do tego dopuszczonych. Wynosi ona od 60 do 300 euro, z wyjątkiem obszarów sieci Natura 2000, obszarów chronionych i obszarów objętych Planami Zarządzenia Wybrzeża, w którym to przypadku kara wynosi od 120 do 600 euro”.
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Milki 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Esterel 31 LD
Nazwa załogi: M&M
Dołączył: 08 Wrz 2019
Piwa: 2/4
Skąd: Pomorze Środkowe
Wysłany: 2021-09-14, 17:59   

A dałoby się to jakoś przełożyć na normalny język?
Jest sens jechać i da się jakoś w miarę przyjemnie czas spędzić gdzieś nad morzem czy tylko na betonie i w wyznaczonych miejscach?
Mam pomysł aby jechać w październiku. W drugiej połowie miesiąca.
Niezaszczypany.
Myślę gdzie może być miło i przyjemnie.
Żeby dało się pozwiedzać miasteczka i zabytki ale też wygrzać i pokąpać się w w miarę ciepłej wodzie.
Portugalia, Hiszpania, Grecja, Włochy? A może Turcja?
Wiem że do tej pory wiele może znów się zmienić i "fala" idzie...
Z tego co doczytałem to póki co szybki test wystarczy.
_________________
Jak chcem to mogem ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zaradek 
stary wyga


Twój sprzęt: Peugeot Boxer PILOTE Pacific 65px
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2008
Piwa: 13/9
Skąd: P-ń
Wysłany: 2021-09-18, 14:18   

Jadac i wracajac w tym roku do/z Portugalii nikt nigdzie nie zapytal sie mnie o test czy tez paszport covidowy. Jedynie maseczka obowiazkowa w pomieszczeniach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bożka-Witek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: kampervan Fiat Dukato
Dołączył: 10 Kwi 2011
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Miasteczko Śląskie
Wysłany: 2022-01-31, 19:55   

Ponawiam temat.

Czy może teraz jest ktoś z forumowiczów w Portugalii?
Jak na obecnie wygląda możliwość postoju i nocowania na dziko?
Planujemy Portugalię połączyć z Hiszpanią . Wyruszamy jak dobrze pójdzie w końcu lutego może nawet do czerwca.
Czy to dobra pora na pobyt w sensie tłumów i pogody?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2022-01-31, 23:17   

Ja jestem od początku stycznia w Portugalii. Wjazd z poludniowej Hiszpanii.
Jestem pierwszy raz w Portugalii , podoba mi się bardo.
Dzis jestem w Armacao /Algarve.

Teraz jest mało turystów, ci co są i chcą stoją na dziko.
Ja stoję zawsze free , do dziś bez żadnych problemów.
Inaczej moze być w sezonie, kiedy się nawałnica kamperow na popularne spoty zjedzie.
Teraz jest bardzo dobry czas na urlop w Portugalii ,pogoda jest dobra, to znaczy ciepło i sucho, no i nie tyle turystów co w sezonie letnim .
:spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bożka-Witek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: kampervan Fiat Dukato
Dołączył: 10 Kwi 2011
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Miasteczko Śląskie
Wysłany: 2022-02-01, 11:50   

Dzięki za info.
Już nie mogę się doczekać wyjazdu!!
Do kiedy zastajesz?
Czy drogi dojazdowe do Hiszpanii czy w samej Hiszpanii były zaśnieżone?
Udanego pobytu życzę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 210/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2022-02-01, 15:41   

Ja wyjechałam z domu w połowie listopada.
Po kilku dniach,
jak przekraczałam granicę Francja / Hiszpania w Irun miałam w Pyreneach pewien odcinek gdzie spadł śnieg. Drogi były dobrze odśnieżone

Do kiedy zostaję?
Nic mnie do domu nie goni, trawa jeszcze nie rosnie... :-P
Jak wszystko będzie ok to chyba zostanę do końca kwietnia, najlepiej byłoby zostać na następne zimowanie...
Po drodze we Francji, w jakiś ciekawy kącik też zajrzę :haha:
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bożka-Witek 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: kampervan Fiat Dukato
Dołączył: 10 Kwi 2011
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Miasteczko Śląskie
Wysłany: 2022-02-02, 17:44   

My planujemy najdłużej do końca czerwca a później zacznie się sezon to uciekamy do domu.
Może uda się gdzieś po drodze spotkać...?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2022-03-12, 18:24   

Od lipca 2021 r. nic się nie zmieniło.

https://www.youtube.com/watch?v=uKPzzbESV00
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***